Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (365. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı mesafeden izledigim fhd lg cihazımız vardır 55 inçh sony 4k aldım bu zamana kadar tv izlememişim dedim kesinlikle görüntüde bozulma yok daha iyi gösteriyor hayran kaldım xd93 kullanıyorum cok memnunum xe90 ı inceledim xe90 nın yerel karartma var ve hdr icin daha iyi bir tv normal yayın icin alıyorsam xd93 ü tercih edebilirdim ama teşhir iade olma ihtimali var birde arada fiyat farkı cok yok 6700 e fiyat alan arkadaşlar var xe90 icin benim tercihim xe90 olurdu memnun kalıcagına eminim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün teknosaya gittim sony tv bakıyorum dedim.sony tv piyasasından çekildi dedi'yerini philips aldı dedi 49 inç lik bir model gösterdi uhd fiyatı da çok uygun kampanya var dedi falan ben de piyasadan çekildim:))

• quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Bugün teknosaya gittim sony tv bakıyorum dedim.sony tv piyasasından çekildi dedi'yerini philips aldı dedi 49 inç lik bir model gösterdi uhd fiyatı da çok uygun kampanya var dedi falan ben de piyasadan çekildim:))

media Markt yeni çıkan modeller dahil bütün sony modeller mevcut öğleden önce gördüm sony niye türkiyeyi terketsin hollandalı philipse bıraksın?
  • Özdentv Ö kullanıcısına yanıt
    Yıllardır bu muhabbet bitmedi..Sony çekiliyor, vs vs..

Gerçek olan Samsung Centerlerin çoğalmaya başlaması..Bu korelilerden korkulur..

Sony'nin tuzu kuru, Sİnema, Müzik, Oyun..Tv olmasa da olur :)
  • Hocam bu 55xd8505 te x1 işlemci var mı?çoğu incelemede yok diyor anlamadım ben var biliyorum ama...

• quote:

Hocam bu 55xd8505 te x1 işlemci var mı?çoğu incelemede yok diyor anlamadım ben var biliyorum ama...

x serilerinde XCA8 işlemci
    w serilerinde XCA7 işlemci

x ve x1 dediğiniz sanırım xreality pro --4k xrealty pro

• Evt x1 dediğim başka bir diile sanırım 4k x reality pro

• quote:

Evt x1 dediğim başka bir diile sanırım 4k x reality pro

XCA8, özelliği HD-4K iyileştirmesi...
    XCA7 ise SD-HD-FHD iyileştirmesi yapıyor..
    Buna göre 4K Tv lerde SD iyileştirmesi yok..HD tabiri de bana göre 1080p olsa gerek...
    Ama 2 çip aynı boardta/anakarta ise o zaman SD-HD-FHD-4K upsacel olur..Ama tek olsa gerek
  • Her birinin ayrı özellikleri var o zaman.çoğunlukla tv showları ulusal kanallar için FHD tv daha iyi iş görür.uhd film içinse sadece 4k tv alınması yeterli olur

• Tavsiyeyi dinledim samsung falan uğraşmadım bir tanesi kullanılmamış 2 adet 400 serisi gözlüğü 50 lira gibi güzel bir fiyata bugün aldım. 3d performansı olması gerektiği gibi. Bta500 gözlük almaya gerek var mı bilemedim. 2 gözlük minimum 220 lira ve de bu 22 kere 3d bilet almak anlamına geliyor. Gözlük hevesini 50 liraya geçiştirmiş oldum böylece.

Yalnız bu w805c de youtube uygulamasında video seçiyorum seçtiğim video açılmıyor. Iptvye geçiş yapıyorum kanallar açılmıyor. Pes edip tv tuşuyla hdmi1'e geri dönüyorum o da nesi siyah ekran üstte hdmi1 yazısı ama görüntü yok. Fişten çıkartıp yeniden başlatınca ise kuzu gibi. Sanki az önce hiç bir şey açmayan alet o değilmiş gibi çalışıyor.

Servislik bir sıkıntı mıdır? Ciddi bir olaydır da geri vermek mi lazım bilemedim. Tek bildiğim geri versem bir daha bu kadar sorunsuz clouding yapmayan ekranlı tv bulma şansım pek fazla olmasa gerek...

Acaba uygulamalar açınca arka planda çalışmaya devam ediyor ondan mı sorun oluyor anlamadım. Ama can sıkıcı tabi...

Es dosya gezginiydi sanırım onu da kurdum. 2 tblık 4 eşit parçaya bölünmüş harddiskin bazen tamamını çoğu zaman ise sadece 1 parçasını görmekte. Tvnin kendi dosya/video açma uygulaması ise malum evlere şenlik. Galiba bölünmüş hddleri okutamayacağım.

• engunaydin E kullanıcısına yanıt
    Bu Android ile beraber, HDMI girişlerde problem var ama bu herkeste olmuyor..Özellikle kanal, giriş değiştirince sinyal gelmeme durumu sanırım bunla alakalı..

Servise verseniz birşey yok diyecekler..Ben de de , Harici Media Player seçince örnek HDMI 2 diyelim, Tv gidiyor örnek HDMI 1 (PS3) açmaya çalışıyor sinyal yok diyor..Bekleyince tekrar HDMI 2 ye geliyor ama bu sanırım benim Media Player ile veya onun sinyalinin TV tarafından geç algılanması vs vs ..Oluyor saçma şeyler

Youtube de birşey olmaması gerek var sa da, uygulamadadır..Pc üzerinden Yansıtma deneyin Youtubeyi..Tv üzerinden kullanıyorsanız yazılımsal hata olabilir..Youtube en oturmuş Uygulama çünkü..

Olmadı Plex Tv kurup PlexIt (Plex it) ile Youtube videoları sıraya/kuyruğa -quee- alıp Plex ile izlemek..

Harici HDD durumu ise maalesef senelerdir çözülemeyen birşey..Herkeste yaşanmıyor ama genel olarak HDD görmeme, Klasörler görmeme durumları oluyor...HDD nizin yapısı, Tv nin HDD secme durumları vs vs...Zaten 2 Tb HDD takmayın Tv ye, güvenli çıkarma yok..Zarar vermeyeceği söylense bile elektrik geliyor HDD ye, Risk..

Ya harici bir Media Player alacaksınız, ya da Küçük bir USB bellek alıp onla izleyeceksiniz..Ama zaten dahili Media player çok ta kullanışlı değil..

Alternatif, Mx player, VLC, BS Player, Kodi kurup bunlar ile HDD ye ulaşmaya çalışmak..Veya Plex Tv kurup onla PC üzerinden...

• Yukarıda paylaştığınız hazır kanal listesini uygulamak için önce tv den tarama mı yapmak lazım yoksa direk usb yi takarak işlemi tamamlamak yetiyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Direk usb bellek içine atıp kanal listesini al demeniz yeterli.
  • cavit63 kullanıcısına yanıt
    Eyv bro

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Bu Android ile beraber, HDMI girişlerde problem var ama bu herkeste olmuyor..Özellikle kanal, giriş değiştirince sinyal gelmeme durumu sanırım bunla alakalı..

Servise verseniz birşey yok diyecekler..Ben de de , Harici Media Player seçince örnek HDMI 2 diyelim, Tv gidiyor örnek HDMI 1 (PS3) açmaya çalışıyor sinyal yok diyor..Bekleyince tekrar HDMI 2 ye geliyor ama bu sanırım benim Media Player ile veya onun sinyalinin TV tarafından geç algılanması vs vs ..Oluyor saçma şeyler

Youtube de birşey olmaması gerek var sa da, uygulamadadır..Pc üzerinden Yansıtma deneyin Youtubeyi..Tv üzerinden kullanıyorsanız yazılımsal hata olabilir..Youtube en oturmuş Uygulama çünkü..

Olmadı Plex Tv kurup PlexIt (Plex it) ile Youtube videoları sıraya/kuyruğa -quee- alıp Plex ile izlemek..

Harici HDD durumu ise maalesef senelerdir çözülemeyen birşey..Herkeste yaşanmıyor ama genel olarak HDD görmeme, Klasörler görmeme durumları oluyor...HDD nizin yapısı, Tv nin HDD secme durumları vs vs...Zaten 2 Tb HDD takmayın Tv ye, güvenli çıkarma yok..Zarar vermeyeceği söylense bile elektrik geliyor HDD ye, Risk..

Ya harici bir Media Player alacaksınız, ya da Küçük bir USB bellek alıp onla izleyeceksiniz..Ama zaten dahili Media player çok ta kullanışlı değil..

Alternatif, Mx player, VLC, BS Player, Kodi kurup bunlar ile HDD ye ulaşmaya çalışmak..Veya Plex Tv kurup onla PC üzerinden...

Benim düşündüğüm bir internet arızası olma ihtimaliydi. Yazılımsal bir durum tabi, modemin bağlantısında sorun yok. Youtube veya iptvde video akışı açınca video yüklerekn dönen yuvarlak dönmeye başlıyor. Sıkılana kadar dönüp siyah ekranla başbaşa bırakıyor. Back ile de çıkmıyor. 2-3 kez back yapınca çıkıyor. Şu an denedim mesela sorunsuz çalışıyor.

Yalnız internet bağlantısı kaynaklı olduğunu sanmıyorum (emin değilim) modemi resetledim 3mbs tam hıza yakın 2.87 mbs değeri ölçtüm şu andaki de öyle. Dün bağlantı stabil değile benziyordu ama telefonlar ve bilgisayarda sorun yoktu. Stabil değil derken yaptığım 5 testten 1'inde download 0.27 çıktı, upload da 1.2 mbs çıktı. Anlık bir sorun olduğunu tahmin ediyorum diğer 4 teste dayanarak...

Ben dahili oynatıcısını çok beğendim. Mx Player ilk açtığım 3d videoyu side by side göstermeden direk 3d modunda açtı. Sanırım o videoya ait bir özellikti, diğer 3d videolarımın hiçbirinde aynısı olmadığı gibi sadece video uygulaması ile oynat deyince action menüde 3d seçeneği açıldı. Yine de oldukça kullanışlı buldum. Dediğiniz gibi USB bellekle kullanmakta fayda olabilir.

Harici media playerım 2 tane philips var, 3d player değil ama olması gerekmediğinin de farkındayım. Zaten tv yapacak o işi. Yalnız tek anlayamadığım konu 3d altyazı konusu. Sanırım o konuda yapacak pek bir şey yok. Dublaj kaynaklara mahkumuz. Acaba bu 3d player denen aletler normal altyazıyı 3d izlemeye otomatik uyarlıyor olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 29 Mart 2017; 13:14:2 >

3D altyazı, Tv menusunden 3D otomatik ayarlarsanız gelmesi lazım..Aksi halde yanyana çıkar..kendi Oynatıcısı ile altyazıda sorun olmaması gerek..

Otomatik açılması için menude biryerlerde 3D sinyal ve Gözlük oto.algıla olması lazım..

Altyazı da aynı isimle aynı klasörde ise gösterir..Ayarların olmamasında Çift altyazı çıkıyor tahminim..

Media Player derken WD Live, Egreat, Dune, Zappiti...tarzı MP lerden bahsediyorum..İşi bu olan cihazlar..

IPTV dediğiniz, server üzerinden uygulama..Ondaki Youtube problemi o servere ait olabilir..Tv Tarayıcı ile Youtube açıp izleyin..veya, youtube yazılımını tekrar indirin.

**Uzak ihtimal ama internete bağlanınca Saat ve günü kontrol edin..Bazen sapıtıyor tarih, o sebeple bazı uygulamalar çalışmıyor..

Dediğim gibi Youtube pek sorunu olmayan uygulama ve Paylaşılabiliyor, PC,Tablet,Cep Telden..Pair gibi bir şeyler yapıyorsunuz..Sadece youtube için ama..

Chromecast (Android) veya Pc için Chroma cast cihazı ile kablosuz aktarma kullanılabilir..

• quote:

3D altyazı, Tv menusunden 3D otomatik ayarlarsanız gelmesi lazım..Aksi halde yanyana çıkar..kendi Oynatıcısı ile altyazıda sorun olmaması gerek..

Otomatik açılması için menude biryerlerde 3D sinyal ve Gözlük oto.algıla olması lazım..

Altyazı da aynı isimle aynı klasörde ise gösterir..Ayarların olmamasında Çift altyazı çıkıyor tahminim..

Media Player derken WD Live, Egreat, Dune, Zappiti...tarzı MP lerden bahsediyorum..İşi bu olan cihazlar..

IPTV dediğiniz, server üzerinden uygulama..Ondaki Youtube problemi o servere ait olabilir..Tv Tarayıcı ile Youtube açıp izleyin..veya, youtube yazılımını tekrar indirin.

**Uzak ihtimal ama internete bağlanınca Saat ve günü kontrol edin..Bazen sapıtıyor tarih, o sebeple bazı uygulamalar çalışmıyor..

Dediğim gibi Youtube pek sorunu olmayan uygulama ve Paylaşılabiliyor, PC,Tablet,Cep Telden..Pair gibi bir şeyler yapıyorsunuz..Sadece youtube için ama..

Chromecast (Android) veya Pc için Chroma cast cihazı ile kablosuz aktarma kullanılabilir..

3D altyazı olayına çok sevindim. Anladığım normal srt uzantılı 2D filmde kullanılan altyazı direk usbden tv'de 3d içerik oynatınca 3D formatında görüntüleniyor. Doğru anlamış mıyım? Doğru anladıysam o zaman 3D olan her filme altyazı da bulmak mümkün anlamına gelecek...

Media Player WD Live şeklinde Philips markalı media player zaten. HMP3000 gibi bir şeydi modeli. İşi mkv ve divx oynatmak olan bir alet.

IP TV uygulaması ve TV'nin youtube uygulaması ayrı ayrı sorun çıkardı zaten. İki uygulamanın da akış açamaması nedneiyle internet kaynaklı olabileceğini düşündüm. Ama Sony TV'nin ağ bağdaştırıcıları ya da ağ yapılandırması kaynaklı olabileceğini.

Dediğiniz kablosuz aktarmayı tabletten screen mirroring ile yapıyorum.

Henüz PS3 bağlamadım. Bu ay bağlarım boş vaktim olursa. Bağlayınca çocuklar ekranı işgal edecek o yüzden bağlamadım. Ama bağlar bağlamaz Silent Hill tarzı ve 3D bir oyun da almak lazım.

UHD olayına ne dersiniz? Ben bir UHD uydu alıcı cihaz almayı düşünüyorum. UHD yayınlar da gerçek uhd olmayacaktır zaten tv'de full hd ama en azından gerçek full hd olmayan yayın yerine gerçek uhd olmayan yayın izlemek en azından full hd kapasitesini tam olarak kullanmak anlamına gelebilecektir.

Bu arada unutmadan üşenmeden yazdığınız cevaplar için teşekkürler...

• 1-Az önce USB ile 3D side by Side (yanyana) denedim, altyazı oynuyor sorun yok..Sadece siyah Bant üzerinde ve büyümüyor..İdare eder..

3D destekli M.Playerlerde altyazı büyütme ikanı var tabii

2-Bahsettiğiniz Philips media player ile harici filimleri- HDD nizi takarak Philips aracılığı ile oynatmak daha profesyonel olacak..

HDD girişi yoksa dediğim WD Live/Egreat tarzı cihazlar üzerinden Tv ye vermek daha doğru..

3-UHD cihazı almanızda sorun yok ama zaten Hevc/H265 kodlama ile sıkıştırılan bir 4K görüntüyü, tekrar FHD seviyesine düşürüp izlemek pek mantıklı değil, ama Gerçek FHD izlerim derseniz :

--Humax, Katrein,Thecnisat..gibi kaliteli yabancı 4K player alacaksınız, o da UYDUDAN izlerseniz 4K içerik..--Bu cihazların gerçekçözünürlük, gerçek Down Scale yaptığı söyleniyor---Ama yabancı dil olayı var işin içinde

Yabancı Uydularda gerçek 4K olabildiğini duydum, araştırmak lazım..Ama Sadece görüntü olacak, Türkçe beklemeyin..,

4-Sizin Youtube probleminiz tahminim IPTV dediğiniz eklenti problemi..

TV menusundeki Youtube ile yapmaması gerek..En fazla başka kaynaklardan Youtube aktarmayı denerseniz sorunu çözersiniz..

En kötü ihtimal Tablet ile Pair olayını kullanın

https://www.youtube.com/pair

• quote:

1-Az önce USB ile 3D side by Side (yanyana) denedim, altyazı oynuyor sorun yok..Sadece siyah Bant üzerinde ve büyümüyor..İdare eder..

3D destekli M.Playerlerde altyazı büyütme ikanı var tabii

2-Bahsettiğiniz Philips media player ile harici filimleri- HDD nizi takarak Philips aracılığı ile oynatmak daha profesyonel olacak..

HDD girişi yoksa dediğim WD Live/Egreat tarzı cihazlar üzerinden Tv ye vermek daha doğru..

3-UHD cihazı almanızda sorun yok ama zaten Hevc/H265 kodlama ile sıkıştırılan bir 4K görüntüyü, tekrar FHD seviyesine düşürüp izlemek pek mantıklı değil, ama Gerçek FHD izlerim derseniz :

--Humax, Katrein,Thecnisat..gibi kaliteli yabancı 4K player alacaksınız, o da UYDUDAN izlerseniz 4K içerik..--Bu cihazların gerçekçözünürlük, gerçek Down Scale yaptığı söyleniyor---Ama yabancı dil olayı var işin içinde

Yabancı Uydularda gerçek 4K olabildiğini duydum, araştırmak lazım..Ama Sadece görüntü olacak, Türkçe beklemeyin..,

4-Sizin Youtube probleminiz tahminim IPTV dediğiniz eklenti problemi..

TV menusundeki Youtube ile yapmaması gerek..En fazla başka kaynaklardan Youtube aktarmayı denerseniz sorunu çözersiniz..

En kötü ihtimal Tablet ile Pair olayını kullanın

https://www.youtube.com/pair

Bahsettiğim Philips HDD takılan güzel bir media player. Tek eksiği 3D desteği yok ama onu USB bellekten yapacağım.

UHD almakta maksat zaten UHD izlemek değil, gerçek full hd izleyebilmek. Bizim yayıncılar UHD'ye başladığında Full HD'den az biraz daha kaliteli yayını yani 4k yerine 1-2 K arası bir yayını vereceklerdir.

Yabancı uydularda aslında altyazı ile halloluyor iş ama çok zahmetli. DM 500 zamanında bile TV'de oynayan filme harici altyazı konabiliyordu. Belki yakında yayın esnasında altyazı dosyası bulan bir plugin gelirse yabancı uydular bu şekilde değerlendirilebilir.

Benim Youtube problemi zaten TV menüsündeki Youtube ile ilgiliydi, onun yanında ip tv uygulamam da tv menüsündeki youtube gibi video açmıyordu. Aynı gün 2 kez yaptı. Fişi çıkartarak Kapatıp açtım ikisinde de ve sorun çözüldü, o zamandan beri de hala yapmadı.

Bu tv'yi güvenli bir şekilde fiş takıp çıkartmadan yeniden başlatma var mıdır? Onu ben bulamadım. Bu şekilde fişten çekerek android bir süre sonra sorun yapabilir. Sonuçta android bir sistem yazılım tıkanıp restart isteyebilir. Youtube'u çok dert etmiyorum.

Çok acil durumda, Android yüklenmediğinde vs, Soft reset yapılabilir :

1-Mavi/Gri/Siyah ekranda tıkalı kalırsa TV..

Açıkken sanırım, Power tuşuna 5-10 saniye basılı tutuyorsunuz elinizi çekmeden, Androidi tekrar yüklüyor...
    http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/72691/~/how-do-i-perform-a-(soft)-restart-(reset)-or-power-cycle-on-sonys-android-tv%3F

Alternatif, Fişi çekip 3-5 dk bekleyin..

2- Android tam yüklenmediği durumlarda, Tv arkasındaki Tuşlar ile :
    http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/137866/~/how-to-troubleshoot-sonys-android-tv-continuous-reboot-issue?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

**Android Tam yüklenmesi için ve Tam kapanması için şunu yapmanızı tavsiye ederim****

Tv Fişe taktıktan 3-5 dk sonra Tv açın, StandBye den kapadıktan 3-5 dk sonra Tv fişi çekin.. TV kapanmaz fişten çekilmedikçe, android uykuya tv uykuya yatar, elektrik akımı vardır..Kendi kendine de açılabilir bu durumda..Hatalı bir uygulama varsa da hafızada hatalı olarak kalır..

Son mesajınızdaki durum Android ve Youtube nin tam yüklenememesi sanırım..Android ile Tv yazılımı çakışıyor olabilir, ve yine bildiğimiz HAFIZA olayı olabilir..hani sistem arıza yapar, ama ısrarla hafızada o işte takılı kalır..Fişi çekerek önbellek vs temizliyorsunuz..Tekrar temiz açılım yapıyor

---Uydu işine girmeden Teledünya Vizyon kanalları (Dizi-Filim) gayet güzel çözünürlük sunuyor....Hani izlenmeyeceğim filimler bile Vizyon sinema/dizi kanallarında çok güzel...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 30 Mart 2017; 1:48:17 >

• 
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.