Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (363. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce LG UH8500 serisi, Samsung KS9500 serisi TVleri evde denedim. Sony'i evde test etme şansım olmadı ancak mağazalarda ellerimdeki videoları benzer ortamlarda butun markalarda oynatarak test ettim.

Kullanıcı yorumları, site puanları vs. gibi detayları kabul etsem zaten sıralamada LG'yi Samsung'un önüne koymazdım.

Ve evet evde uydu yayını izlediğimde bu sıralama hiç değişmezdi. Çünkü en kötü Upscale yeteneği Samsung'dadır. Renkleri de aşırı yapaydır. LG, bu konuda Samsung'dan daha iyi ancak onun da parlaklık ve netliği Samsung kadar başarılı değil. Dolayısıyla Sony'nin 9305 ve özellikle 9405 serisi diğer iki firmanın iyi yanlarının bir araya getirilmişi gibi geldi bana. Benim şahsen TV'de en önem verdiğim konu: Full HD Bluraylerin upscale performansıdır ki, bu konuda Sony ve LG kesinlikle daha iyi.

Kusurlara gelince bu biraz şans işi. Örneğin Uh855V serisi alanlarda çok fazla bulutlanma ve ışık sızması problemleri yönünde şikayetler vardı. Bunun aksine bana gelen TV hafif bir kirli ekran efekti haricinde kusursuzdu!

O zaman flagship model kıyaslaması için şöyle söyleyeyim:

4K performans: Sony=Samsung > LG
    Parlaklıkta: Samsung > Sony > LG
    Netlikte: Samsung > Sony > LG
    Kontrastta: Sony > Samsung > LG
    Upscale: Sony > LG > Samsung
    Panel Malzemesi: Sony > LG > Samsung
    Ses: LG > Sony > Samsung
    İşletim Sistemi - Arayüz - Smart Özellikler: LG (WEBOS 3.0 harika.) > Samsung > Sony
    Renk: Sony > LG > Samsung
    Kumanda: LG > Samsung > Sony

Parlaklık ve netlikte Samsung bariz önde olsa da gereksiz derecede yüksek buldum ben bu ayrıntıları, dolayısıyla tercihimde Samsung'u LG'nin önüne geçirmeye yetmiyor.

Umarım merakınızı giderebilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spitz

Full hd'de amiral gemisi üretilmediği için mecburen 4k tercih ediliyor.aslında dediğin gibi 4k oyun ve bluray harici fantazi şuan.

Evet durum böyle iken birde kaliteli modellerde 49 inch getirilmiyor, inch büyüdükce iyice dağiliyor görüntü. Ben bir hafta 55xd8505 kullanip geri gönderdim, sebebi ise benim 10 yillik full hd de maçlarda dağilma vesaire yok iken yeni tv de pixelleşme vardi. Renkler canli idi ama ne kadar ayar denediysem eski sony lerdeki doğallaiği yakaliyamadım. Sanirim kalite düşüklüğünden bir matlık yeşillik vardi dizi izlerken...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • matt3627 M kullanıcısına yanıt
    Bunu yazınca kızıyor arkadaşlar ama, 4K Tv de 4K ve 1080p izlemedikçe, diğer yayınlara bu 4K çipinin bir getirisi yok

XCA8 çiptir, özelliklerine bakan bakabilir..HD-4K iyileştirmesi yapar (HD=FHD anlamak lazım Avrupa için, 420p-540p-720p değil heralde)

XCA7 çip ise FHD dediğimiz W serilerindeki çitir bu da SD-HD-FHD iyileştirmesi yapar..

55 inç altında zaten 4K olsa da çok fark hisedilmez..

Ama maç izliyorsunuz 4K, Arşiv var 4K, PS4 oyun var 4K....o zaman 4k güzel elbet...

Ama ben Sd-Hd arası yayın izliyor isem, Ps3 oynuyor isem bana 4K gerekmiyor..

Yüksek Çözünürlük izlemeyecek birine 4K alın demek yanlış olur..

4K Tv ,her yayını Çok süper gösterdiği anlamına gelmiyor..4K da Panelde daha çok Pikselin bulunması...görüntüyü çok daha iyi yapmıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 24 Mart 2017; 21:39:18 >
  • Hd yayinlar hd 1920×1080 saniyede 25 kare fark soyle olabilir saniyede 30 yada 60 kare verbilirler o yok sadece ama ben bluray film indirip seyrediyorum 15 -20 GB oluyorlar full hd ayni tv de bakiyorum goruntu kalitesinde hissedebilcegin bisey yok hemen hemen ayni

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    :) Teşekkür ederim....

Ben özetle derim ki, Görüntü için Sony (Ama harici Cihazlarla..Dahili uydu alıcısı kötü)

Smart özellikler için LG/Samsung

4K için hepsi olur :) diyorum...O da Hevc H265 kodlama kalitesi, işlemesine bağlı tabi..

Halkanın zayıf zinciri ---> 4K ve dahi 1080p olmayan ve dahi 720p olmayan görüntü...
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    İşte bu saydığınız panel sıkıntıları olmasa Sony LED daha iyi değil mi? F/P olarak? Çünkü 65 inch OLED TV fiyatına denk geliyor. Ayrıca OLED'in de kendine has sıkıntıları var, o da kusursuz değil. Ayrıca o boydaki OLED TV 90.000 liracık.http://www.teknosa.com/urunler/110016028/lg-77g6v-dvb-s2-t2c-4k-ultra-hd-oled-hdr-webos-30?gclid=COO8-Pzp79ICFcYy0wodFwEDlA&gclsrc=aw.ds

Yani yan yana OLED ile kıyaslamadım ama 75XD9405'i OLED diye satsanız sırıtmaz. Yan yana fark muhakkak bellidir ancak ilk gördüğümde OLED sandım şahsen 75XD9405'i. :)

75XD8505 ile arasındaki fark gece ile gündüz gibi. Halbuki kağıt üzerinde inceleyince bu kadar fark olacağını tahmin edemezdiniz.

Keşke fotoğrafını çekseydim. Ne demek istediğim daha net anlaşılırdı. Zira aradaki farkı görmek için öyle incelemeye bile gerek yok. Mesela 1080p ile 4K arasındaki farkı ayırt edemeyen birisi bile bu iki TV arasındaki farkı ayırt eder. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kultablasi -- 24 Mart 2017; 22:8:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: marsli61

Hd yayinlar hd 1920×1080 saniyede 25 kare fark soyle olabilir saniyede 30 yada 60 kare verbilirler o yok sadece ama ben bluray film indirip seyrediyorum 15 -20 GB oluyorlar full hd ayni tv de bakiyorum goruntu kalitesinde hissedebilcegin bisey yok hemen hemen ayni

Fark, Tv boyutu 55 ten 65-75 e çıkınca belli olur ;) püf nokta bu..

Tv boyutu düştükçe de 50-46-43..Fark hemen hemen hiç farkedilmez...
  • Sony belli 9 serisinde üstünde peki 8 serisinde hangi tv daha kaliteli ks8000 mi 8505 mü desem ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

:) Teşekkür ederim....

Ben özetle derim ki, Görüntü için Sony (Ama harici Cihazlarla..Dahili uydu alıcısı kötü)

Smart özellikler için LG/Samsung

4K için hepsi olur :) diyorum...O da Hevc H265 kodlama kalitesi, işlemesine bağlı tabi..

Halkanın zayıf zinciri ---> 4K ve dahi 1080p olmayan ve dahi 720p olmayan görüntü...

Sony upscalling de iyi deniyor hep , peki upscalling doğalliği öldümüyot mu ?

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    ben 55xd9305 kullandım. 75xd9405'i de sony centerda inceledim. Hatta 75xd9405'te de DSE görünce, bu mu dedim 24 bin TL'lik tv ( o zaman 24 bin TL idi).

75" bir TV benim için fazla büyük olduğu için o büyüklükte br TVye ihtiyacım yok açıkçası. Full hed (1080p) görüntüde bile 65"'te flulaşma, pikselleşme oluyor çünkü bu büyüklükte. Bana 55", bilemedin 65" yeterli. Ve bu saatten sonra da zone sayısı fazla FALD panel olmadıkça (sony zd9 gibi) dediğiniz fiyatlara led aydınlatmalı bir TV almam. Zaten de alamadım aylardır.

Dediğiniz gibi oledler kusursuz değil. En büyük kusuru görülen logo yanması sorunu 2016 modellerde çözüldü gibi. TV kapandıktan sonra ekran yıkanmasıyla bu sorunun çözüldüğü söyleniyor. Sİz de takip ediyorsunuzdur. Motion problemleri yaşayanlar olmuş bazı yayınlarda. Bana göre bu olası motion sorunu (her TV2de yok bu arada, belki izlenen kaynaktan, videonun kalitesinden vs de kaynaklanıyor olabilir), yukarda saydığım edge led lcdlerin kronik sorunlarına göre daha önemsiz.

Karar sizin. Ama ben olsam OLED tercih ederim o bütçelere çıkabiliyorsanız. LG 65E6V gayet güzel bir model. şayet döviz böyle fırlamasaydı, bu modelin 10 bin TL civarına, 55E6V'nin de 10 Bin TLnin altına düşeceğini varsayıyordum. Olmadı. Döviz aldı başını gitti. 55e6v hala 15 bin TLerde. 18 bin TL'ye 75xd9405 alacağıma, az daha koyup 65E6V alırdım.

Keşke sony zd9 serisi de gelsydi. Hoş, gelse 25 bin TL'ni üzerinde olacaktı :)

İsterseniz sonynin OLEDini bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 24 Mart 2017; 22:26:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: matt3627

Sony belli 9 serisinde üstünde peki 8 serisinde hangi tv daha kaliteli ks8000 mi 8505 mü desem ?

Ks8000 8505ten görüntü olarak iyi.sonyde 9 serisinin altını çok fazla tercih etmezsim şahsen

Peki 13.000e 75XD8505 alır mıydınız? Yoksa illa OLED mi? Bende maalesef OLED fobisi var. LG Plazmadan kalan bir fobi. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spitz

quote:

Orijinalden alıntı: matt3627

Sony belli 9 serisinde üstünde peki 8 serisinde hangi tv daha kaliteli ks8000 mi 8505 mü desem ?

Ks8000 8505ten görüntü olarak iyi.sonyde 9 serisinin altını çok fazla tercih etmezsim şahsen

O zaman 8505 u vererek doğru karar vermişim.. işte ks8000 dede 55 yok, 60 da bana büyük gelicek.. 55 curved de var , 8500 de... ondam ışık sızması riski çok sanirim..

• Arkadaşlar merhaba 300-3500 arası ne alınır

• matt3627 M kullanıcısına yanıt
    Upscale -Yükseltme tabiri, HD görüntüyü 4K yapıyor değil heralde?

İyileştirme, pürüzleri giderme, daga canlı gösterme vs vs gibi Görüntü kalitesini arttırmaya yönelik birşey olsa gerek..

Bu Upscale işini fazla ciddiye almamak lazım...Bir çözünürlüğü Yüseltemezsiniz, neyse odur..

Aradaki boşlık pikselleri doldurma gibi şeylerle görüntüyü yumuşatma, netleştirme de diyebiliriz..Detay için :
    http://www.uydudoktoru.com/threads/video-upscaling-nedir.5517/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 24 Mart 2017; 23:52:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kultablasi

Peki 13.000e 75XD8505 alır mıydınız? Yoksa illa OLED mi? Bende maalesef OLED fobisi var. LG Plazmadan kalan bir fobi. :)

75 değil 85 alın problem değil de, o Dev ekranda Gercek 4K-8K izlemediğiniz her görüntüde bozulma yaşanır?

Mesafenizi 6-8-10 metre yapmadıkça...

Dev Ekran çok Risktir...Demolara aldanmayın, onlar çok yüksek çözünürlükte görüntü..Yakından ile bozulma yaşanmaz pek...

Çok para verilmez bu TV lere..Lüksü geçin hem etmez hem görüntü süper olmaz hem izleyecek kaynak bulamazsınız..

Biz Türk milleti olarak Tv nin dibinde izlemeyi severiz..Ama bunların izleme mesafesi diye birşey koymuş adamlar..tamam izlersiniz ama..Olmaz..Görüntü illaki bozulur o dev ekranda..O sebebple 4K olayı 65-75 gibi ekranlar için icad edilmiş..Ama tekrar söylüyorum 4K... 1080p değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 25 Mart 2017; 0:0:12 >

• quote:

kendi kriterlerime ve izleme hassasiyetlerimi bildiğim için almazdım.

şayet ışık sızması, dse, banding, kontrast ayarlayamama, siyah dengesi vs led sorunlarını bilmeyen ya da kafaya takmayan biri olsaydım,alırdım. Çevremde, ailemde, iş arkadaşlarımda hiçbirisi, bu saydığım şeylerin ne olduğunu bile bilmiyor. Gidiyorlar mağaalara, aa bu güzelmiş ya da ordaki satıcıların önerileriyle tv alıp çıkıyorlar. Böyle biri olsaydım alırdım. Ama, kendimi bildiğim için, VA panelli, Sonynin 2016da TR'ye getirdiği en üst seri olan xd9305'le bile tatmin olmayan biri olarak, ALMAZDIM.

TR'ye zd9 geldi de, biz mi incelemedik :)
    Teşekkürler, ben de sizden pek farklı değilim. Aslında bir noktaya kadar tolore edebilirim ancak Amazon yorumlarında bazı fotoğraflar gördükten sonra o riski almaya değmeyeceğine karar verdim.

https://www.amazon.com/gp/customer-reviews/R9R8A18TEX0QH/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B01A5LU71A

Böyle de çıkabilir sonuçta. Bir de adamlar buna "normal" diye cevap yazmışlar. Ama iyi çıkarsa da çok iyi bir tercih olur. Kumar gibi. Bir de panel büyüdükçe bu kronik sorunlara rastlama ihtimali daha da artıyor, orası da var...

• quote:

Teşekkürler, ben de sizden pek farklı değilim. Aslında bir noktaya kadar tolore edebilirim ancak Amazon yorumlarında bazı fotoğraflar gördükten sonra o riski almaya değmeyeceğine karar verdim.
    https://www.amazon.com/gp/customer-reviews/R9R8A18TEX0QH/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B01A5LU71A

Böyle de çıkabilir sonuçta. Bir de adamlar buna "normal" diye cevap yazmışlar. Ama iyi çıkarsa da çok iyi bir tercih olur. Kumar gibi. Bir de panel büyüdükçe bu kronik sorunlara rastlama ihtimali daha da artıyor, orası da var...

Resimdeki tv muhtemelen değişim alır.Bariz şekilde ışık sızması ve bulutlanma var cihazda.Elektronik işi gerçekten şans meselesi.O kadar para ödeyip bu şekilde bi sonuçta karşılaşmakta var kaderde.Bu sebeple evinize kuruluma gelen servisle birlikte muhakkak deneyin tvnizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spitz -- 25 Mart 2017; 12:27:44 >

• W8 serisi (W805C-W807C) Sony tv alacak kişiler 2 değil 3 kez düşünsün ve almasın. Maç izlemek tam bir eziyet. Hareket eden nesnelerin etrafında su dalgalanmasına benzer bir hareket izi oluyor. Örneğin futbolcunun etrafında. Motion sorunu.

Direkt Sony Türkiye ile iletişime geçtim. Sony bu sorunun yazılımla bir alakası olduğunu kabul etmiyor. İzlenen içeriğe bağlıdır, motion u yumuşağa alın diye bir cevap verdiler bana. Zaten motion yumuşakta.

Yani anlayacağınız yeni yazılım bekleyenler ve motion ayarlarının yeni yazılımla düzelebileceğini düşünenlere geçmiş olsun diyor Sony.

İyi günler dilerim...

• 
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.