Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

Hocam kendi kendine açılma durumu yok ama tersi oldu.Bugün iki kez kendi kendine kapandı.Bu da sık rastlanan bir durum mu?

Ankaradaki abim aldı aynı tv 50 w805c product date bile aynı 2016 mart, tvyi kurdururken kesinlikle yazılım güncellemesi yaptırma diye tembihledim, bahsettiğiniz sorunlar bizde yok. 6 ay oldu tv kullanılalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • engunaydin E kullanıcısına yanıt
    Mediamarket kutusu açılmış, iade edilmiş ürün gönderdiği de oluyor dikkat edin.

Ayruca bir zamanlar kargoyu çok geç gönderiyorlardı

• quote:

Kalitesinden emin olduğunuz bir akım korumalı priz var mı tavsiye edebileceğiniz?
    Yoksa herhangi biri olur mu?

Monster kullanıyorum , 4 lü aldım, 6lı,tekli modelleri de var..Link sadece neye benzediği için, farklı marketlerden bakılabilir
    http://www.teknosa.com/urunler/110271487/monster-mn121892-akim-korumali-priz-mpexp400u-4-lu

Philips te olabilir bana servis elemanı Monster önermişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Mart 2017; 9:58:45 >

• Sedat hocam hala kızgın mısın bana?

Tv nin kutusundan çıkan notebook şarj cihazına benzeyen, dikdörtgen tuğla gibi olan cihazın amacı zaten akım korumak değil mi? Yani yüksek gelen akımı düşürmek

Ben mi yanlış biliyordum yoksa

Eğer dediğim gibi değilse neden var o tuğla gibi ağır cihaz

Öncelikle XD7 serisini tamamen geçin, panel hızı 50, motion hızı 200 gibi çok düşük ...

W805C veya 807C gayet güzel Tv.. 1080p-720p zaten güzel, Bonus + olarak daha düşük çözünürlüklerde ki ben 700*300 //600*400 gibi şeyler izliyorum gayet güzel, kumlanma bozulma olmuyor..

Önemli olan zaten düşük çözünürlükte iyi görüntü..Para Perfonmans olarak güzeldir..

Panel Va ama AMVA, samsung VA değil..Bu da mükemmel panel yapmıyor..İzlemede sorun yok ama Siyah zeminde karanlık ortamda Bulutlanma vs ararsanız bu sizi üzer, son Tv lerin çoğu böyle artık...

İnternet olayı en son Teknosa İnternetten aldım, 14 gün geçmeden iade ettim sorun yok..

Hepsi burada daha yeni, bir arkadaşa olmaz demişler, servis raporu vs demişler, oysa 1-2 sene öncesi Hepsi Burada reklam filimleri vardı, aldım seyrettim begenmedim geri verecem, tamam..Bu da hikaye oldu

Media Market zaten 14 gün iade kabul etmiyor..

Bimekste internet ve magaza alımında 14 gün Koşulsuz diye ibare vardı ama bilmiyorum, değişmedi ise Telefonla sormak lazım..

Gittigidiyorda Onay veremeden direk iade edersiniz, küçük ürünlerde sorun yok ama Tv olayında riske girmeniz gerek..Normalde g.Gidiyorda zaten Onay vermeden 3 gün hakkınız var...Direk Kargoluyor, GG ye mesaj atıyor paranız geri geliyor ama süreç 1 hafta gibi..Telefon edin..

n11 çok güvenli ise, telefonda satıcıya ulaşabiliyorsanız yine teyiy gerek..N11 de Onay varmış geç farkettim :) tanıdık bi şirket n11 üzerinden aldım, meğer onun da Onayı varmış ama işleyiş bilmem..

Vatanı bilmiyorum..

Ayrıc webten al, hızlı al bunlarda listemdeysdi ama son zamanlarda kapanan siteler varmış..

Teknosa internet şuan en iyi gibi değişmedi ise..İnternetten alıp magaza teslim seceneği var.. 3-5 bakmayın zira gelen televizyonda herşey olabilir..Magaza alımında artık sony kesin servis raporu vermiyor Büyük arıza yoksa..

• quote:

Kalitesinden emin olduğunuz bir akım korumalı priz var mı tavsiye edebileceğiniz?

Anahtarlı çoklu prizleri önermem prof. sistemler kullananlar asla bu tip prizlere cihaz baglamazlar. Ben altta verdigim linkteki 12 li sigortalı prizi kullanıyorum. Saolsun forumda ses sistemi bölümünden arkadaşlar önermişti. Kullandıgımız tv vs pahalı cihazlar. Priz biraz pahalı olsada degiyor bir kez veriyoruz. Bunun sanırım 6 lı 9lusuda var. Hem tam koruma hemde güvenilir.

http://www.formrack.com/index.php/aksesuarlar/priz-gruplari.html

http://urun.n11.com/kabinet/sigortali-aluminyum-12li-priz-sigortali-P151439221?cid=604001&gclid=Cj0KEQjw2LjGBRDYm9jj5JSxiJcBEiQAwKWAC1xZs2T_wGM6m0HOQyKvgbnigPFpusPNVa85YYNmm94aAqXE8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

• sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Tv nin kutusundan çıkan notebook şarj cihazına benzeyen cihaz 220 volt elektriği TV nin ihtiyacı olan çok daha düşük gerilimli elektriğe dönüştürüyor. O da TV yi koruyor elbet fakat çok yüksek anlık gerilimlerde o kutunun TV yi koruma pahasına bozulduğunu düşünün. Yenisi kaç para acaba? :) Bu nedenle o kutuyu da 100 TL lik başka kutuyla korumak asıl düşünce.
    Sedat hocan cevap vermiyorsa muhtemelen seni ve beni blokladığı içindir :) Böylesi daha iyi... :)
  • YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt
    Emin ol yazdığımız herşeyi okuyor

• Hdmi cec özellikli 4K recewır ve hdmi arc özellikli ses sistemi bağlı cihaza.Ses sisteminin kullanmadığım zaman fişi çekili duruyor fakat 4K recewır devamlı stand byy da bekliyor.Hdmi cech özelliğinden dolayı recewırı açtığımda televizyonda kendi açılıyor.Bazende sabah iki cihazıda açılmış buluyorum.
  • Özdentv Ö kullanıcısına yanıt
    Kagıt üzerinde xe93 daha iyi olsada yanyana gözlemledigimde xe90 acık ara önde

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Öncelikle XD7 serisini tamamen geçin, panel hızı 50, motion hızı 200 gibi çok düşük ...

W805C veya 807C gayet güzel Tv.. 1080p-720p zaten güzel, Bonus + olarak daha düşük çözünürlüklerde ki ben 700*300 //600*400 gibi şeyler izliyorum gayet güzel, kumlanma bozulma olmuyor..

Önemli olan zaten düşük çözünürlükte iyi görüntü..Para Perfonmans olarak güzeldir..

Panel Va ama AMVA, samsung VA değil..Bu da mükemmel panel yapmıyor..İzlemede sorun yok ama Siyah zeminde karanlık ortamda Bulutlanma vs ararsanız bu sizi üzer, son Tv lerin çoğu böyle artık...

İnternet olayı en son Teknosa İnternetten aldım, 14 gün geçmeden iade ettim sorun yok..

Hepsi burada daha yeni, bir arkadaşa olmaz demişler, servis raporu vs demişler, oysa 1-2 sene öncesi Hepsi Burada reklam filimleri vardı, aldım seyrettim begenmedim geri verecem, tamam..Bu da hikaye oldu

Media Market zaten 14 gün iade kabul etmiyor..

Bimekste internet ve magaza alımında 14 gün Koşulsuz diye ibare vardı ama bilmiyorum, değişmedi ise Telefonla sormak lazım..

Gittigidiyorda Onay veremeden direk iade edersiniz, küçük ürünlerde sorun yok ama Tv olayında riske girmeniz gerek..Normalde g.Gidiyorda zaten Onay vermeden 3 gün hakkınız var...Direk Kargoluyor, GG ye mesaj atıyor paranız geri geliyor ama süreç 1 hafta gibi..Telefon edin..

n11 çok güvenli ise, telefonda satıcıya ulaşabiliyorsanız yine teyiy gerek..N11 de Onay varmış geç farkettim :) tanıdık bi şirket n11 üzerinden aldım, meğer onun da Onayı varmış ama işleyiş bilmem..

Vatanı bilmiyorum..

Ayrıc webten al, hızlı al bunlarda listemdeysdi ama son zamanlarda kapanan siteler varmış..

Teknosa internet şuan en iyi gibi değişmedi ise..İnternetten alıp magaza teslim seceneği var.. 3-5 bakmayın zira gelen televizyonda herşey olabilir..Magaza alımında artık sony kesin servis raporu vermiyor Büyük arıza yoksa..

Ustam şimdi Mediamarkt müşteri hizmetleri ile telefonla görüştüm.

O web sitesindeki kullanılmamış olma şartı ibaresi için mağaza satışları ile ilgili diyorlar ve tv'leri memnun kalmama durumunda mesafeli satış sözleşmesi gereği iade edebileceğimi belirttiler.

Cazip fiyat veren kanal gittigidiyor için de iade edebileceğimi ancak gittigidiyor iade prosedürlerinin izlenmesi gerektiğini belirttiler ki bu konuşmaya ait ses kaydı onlarda da var. KAldı ki ses kaydı yapılan bir görüşmeyi benim de kaydetme hakkım doğuyor, bende de kayıt var bununla ilgili.

Sizin bu söylediklerine rağmen iade konusunda bir deneyiminiz ya da forumda 14 gün içinde iade edemeyen bir arkadaşın varlığı gibi bir durum söz konusu mudur?

Sizden gelecek olumlu olumsuz cevaba göre artık siparişi vereceğim.

4-5 aydır çok sıkıldım artık. 8505 3800'lere yakalayacağım derken dolar ve ekonomi yönetimi sağolsun cihaz aldı başını 5000'lere yerleşti. 3000 lira altına da bu ürün ve izleme ihtiyaçları ortadayken siparişi geçip tekrar plazma üretilene veya oledler yaygınlaşana dek bu cihazla idare edeceğim.

• Arkadaşlar xd7005 almayı düşünüyorum ama nerdeyse hiç kullanıcı yorumu yok. Kullanan arkadaşlar varsa aranızda yada bilgili arkadaşlar yorum yapabilirlerse sevinirim. Ps4 netflix ve maç izlenecek başka birşey izlenmeyecek. Şimdiden teşekkürler.
  • Şu VA panel konusunda söylediğiniz kafama takıldı.

VA Samsung paneller bu kadar iyiyse hazır Teknosa'da Ku7000'de kampanya varken 60 ku7000 mi almak lazım. Telefon hediyeli, telefon 800 lira, paketi açmadan 600'e satsak cihaz 4000'e gelir ki bu cihaz en ucuz olduğu zaman Kasım-Aralık 2016'da 3900 liraydı.
    Hangi tvyi alırsanız alın görüntü kalitesi konusunda büyük bir beklentiye kapılmayın hayal kırıklığı yaşarsınız lcdler böyle

• quote:

Akım korumalı prize boşa para vermeyin. Bir işe yaramıyor. Tamamen para tuzağı. Onun yerine regülatör ya da UPS alın. Burda kullanım amacı, şebekenin değişen voltunu düzenlemek, regüle etmek. Bunu da akım korumalı olduğu iddia edilen prizler yapamıyor. Bu işi asıl yapan regülatördür. UPSlerde de regülatörlü olanlar var. bu tür bir UPS alırsanız, hem şebeke voltajı düzenlenir, hem de elektrik kesildiğinde, sizin cihazdan prizi çıkarmak için vaktiniz olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mockingjay

Arkadaşlar xd7005 almayı düşünüyorum ama nerdeyse hiç kullanıcı yorumu yok. Kullanan arkadaşlar varsa aranızda yada bilgili arkadaşlar yorum yapabilirlerse sevinirim. Ps4 netflix ve maç izlenecek başka birşey izlenmeyecek. Şimdiden teşekkürler.

Daha önce alıp geri verdiğim panel. HDR yazılımla sonradan ekleniyor, hdr özelliği yok denebilir.

Gerçek hz değeri 50 hz olması eleştiriliyor. Yani kendi derdime çare bulamıyorum kararsızım ama sizin durum net, şu an 55xd7005 size uygun geliyorsa bugünkü xd7005 fiyatına bir kaç ay içinde xd8505 alabilirsiniz. Tabi doların ülkedeki eşsiz istikrarla nereye savrulacağını öngörebiliyorsanız. Burada kur riski mevcut beklerken. 5 6 aydır hep aleyhime çalıştı kur riski. 3800'e xd8505 vermelerini bir gün yakaladım webte o zamanda kredi kartım kayıp olduğundan alışverişi yapamadık. Şimdi 5000'lerde fiyat.

• Merhaba,

55xd8505 için ses ve görüntü ayarlari paylaşabilicek var mi acaba ?

Teşekkürler

İlker

samsung panel iyi demedim !!! sony teknolojisi, samsung VA veya Auo Va lar ile çok iyi idi dedim..Ama Va nın çin üretim versiyonları veya AUO nun düşük kalite, 8 bit belki 6 bit versiyonları var..Buna dikkat çektim..

IPS-VA ayrımı yapılıyor da..VA panelin hangi üretici ve kalitesi olduğunu kimse pek konuşmuyor..

IPS de LG, Panasonic vb şeklinde farklı kaliteleri mevcut..

Sony IPS panellerd iyi değilken VA panellerde iyi idi geçmiş yıllar..Panel üretici başka bu paneli kullanan sony bambaşka, karıştırmayınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Mart 2017; 15:50:46 >
    Burada media Marketin iade almadığı yazıldı..G.Gidyorda ise Para yatırıp elinde olmama, ürün göndermeme durumları oldu..

Ama Türkiye burası hergün değişiyor durumlar..telefonda size tamam dediler ise tamamdır..Farklı uygulamaları mevcut..Ben hepsi buradadan alıp geri vermediğim ürün olmadı..tıraş Makinası aldım kullandım-ki bunu geri veremezsiniz-ama ben geri verdim :)

Yani sizin ısrar,talep ve tavrınıza göre geri adım atıyorlar..Kanun ortaya Tüketici kanunu..İşlerine gelmiyor uygulamak..

Hangisi uygunsa ordan alın, ben size şunu alın Garntisi veremem..İnsanoğlu bu, ne yapacagı kestirilmez :)

Dikkat cayma hakkı değil, aldım kullandım 10 gün sonra iade edeceğim-Koşulsuz, servis raporsuz iade..Aman kandırmasınlar, Servis Raporu alıp iade edersiniz dediler mi sakat
  • cavit63 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gayet normal?? İki cihaz birbiri ile eşleştiğinden birinin açılması diğerini de açıyor..Şimdi bu akıllı cihaz muhabbeti, internete bağlı olması maalesef cihazı açmaya tetikleyebilir..

Bu cihazlarda genelde Uyku, uyandırma saati vs şeyler oluyor..yani siz istemeseniz bile bir şekilde cihaz kendini açma/kapatmaya yönlendirebilir..Yazılım neticede..Fişten çekmekte fayda var böyle şeyler oluyorsa..

Fişten çekme durumu konusunda çekmemek daha iyi diyen de var, çekmek lazım diyende uzun süre kullanılmayacak ise..Ama böyle anormal durumlar oluyorsa kesin çekmek lazım...Cihazda az da olsa elektrik akımı oluyor...

Ama dikkat Cihaz kapadıktan sonra normalde cihazda bir Tok-TIK sesi (role veya ne deniyorsa) gelmesi lazım..Elektriğin tamamen kesildiğine dair..Ama yeni nesil cihazlarda bu devre çok kalitesiz ise elektrik kesme görevini tam yapmıyor olabilir..Cihaz kapadıktan 2-4 dakika kadar bekleyip fişten çekmeli..Fişi takıncada yine bekleyip cihaz açılmalı..

Cihazınızdaki devreler sağlamdır, taş gibidir şeklinde güveniniz varsa o başka

• 
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.