Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (350. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Arkadaşlar 55xd9305 cihazımda siyah görsellerde karıncalanma gibi gözüküyor. Tv'nin siyah ayarını mı yapmamız gerekiyor acaba. Eski cihazım 55x8505b ses ve görüntü olarak sanki yeni cıhazımdan daha kaliteliydi. xd93 deki 4 hoparlör çok tok ve yüksek ses vermiyor, x85b modelimdeki 2 hoparlör sanki daha şiddetli ve basslıydı.

eklediğim resimlerde soldaki xd93 sağdaki xd85 söylediğim karıncalanmayı görebilirsiniz. ( oktay kaynarcanın sol kolunda daha net olarak görebilir, diğer resimde de eldiven ve arka fondaki adamın ceketine bakarak demek istediğimi görebilirsiniz.)

• OSECAN kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar yokmu yardım edicek
  • quote:

Orijinalden alıntı: OSECAN

arkadaşlar yokmu yardım edicek

Hocam çok anlatıldı bunlar,,,

Ezbere yazıyorum birebir menu değil, bulursunuz artık

1-Tv menusu Güvenlik ayarları Harici dosya yükleme EVET, Harici Yüklemeler kontrol HAYIR yapın

2-Es Dosya yönetici kurulu olması lazım..

3-İnternetten apkpure, apkmirror gibi yabancı sitelerden :

Chrome apk uzantılı dosya
    Flash Player apk uzantılı dosya indirin, USB ye kaydedin..
    VLC,BSE Player,MX Player...aynı şekilde

4-USB ile ES dosya yönetici içinden uygulamaları çalıştırın..TV menusu USB içeriğinde göstermiyor bunları..

5-Kurulan uygulamalar Tv menus kısa yol gözükmez..ES dosya içinden uygulamalardan bakacaksınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 13 Mart 2017; 19:4:33 >
  • dast710 D kullanıcısına yanıt
    Şu ayarları deneyin (Fazla aydınlatma var siyahlar patlamış gibi) Bazen siyah ayarlarını açmak ters etki yapabilir..

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930d/settings

Auto Local Dimming'vd 'X-tended Dynamic Range' ikisini low./düşük yapın

HDR kapatmak için

Settings] — [External inputs] — [HDMI signal format] =standart yapın..Enhanced=HDR oluyor
  • dast710 D kullanıcısına yanıt
    Oktay kaynarcanın ceketinin karanlıkta kalan kısmına bakarsanız VA -IPS farkını çok bariz anlarsınız, Ips panellerin karanlık sahnelerdeki detayları nasıl yuttuğunun kanıtı bu resim

Forumda ne zaman birisi çıkıp va ips panel karşılaştırması yapsa bu bölümden birisi çıkıp " panel uzmanı " diye aklı sıra dalga geçiyor

Hele birisi var onun tvsi siyahları gayet siyah gösteriyormuş millet sırf zifiri siyah için oled tv peşinde koşar bu arkadaş ips tv kullanıp siyahların gayet iyi olduğunu iddia eder, kendini komik duruma düşürür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında burada kendini komik duruma düşüren ne yazık ki siz oldunuz...Arkadaş burada eski ve yeni va panel modelleri karşılaştırmaktadır...Konunun xd85 ile alakası yoktur...Nitekim ben bu tv almayın diyenlere karşı f/p tv dir kullanıyorum memnunum demişimdir...Siyahlarla ilgili olarak standart bir kullanıcı için siyah seviyesi yeterlidir diye görüş bildirmişimdir...

• quote:

Orijinalden alıntı: mavi 13

Aslında burada kendini komik duruma düşüren ne yazık ki siz oldunuz...Arkadaş burada eski ve yeni va panel modelleri karşılaştırmaktadır...Konunun xd85 ile alakası yoktur...Nitekim ben bu tv almayın diyenlere karşı f/p tv dir kullanıyorum memnunum demişimdir...Siyahlarla ilgili olarak standart bir kullanıcı için siyah seviyesi yeterlidir diye görüş bildirmişimdir...

Tabi tabi konunun xd8505 ile hiç ilgisi yok

Oktay kaynarcanın resminin bulunduğu 2 televizyondan soldaki xd9305, sağdaki xd8505

Daha fazla rezil etme kendini

Bundan sonra benim yazdığım mesajlarla ilgili yorum yapmazsan sevinirim

Beni blokla geç

• Arkadaşlar oktay kaynarcanın resimlerinin bulunduğu televizyonlardan soldaki xd9305, sağdaki xd8505 dir

Leonskennedy isimli sony center çalışanı oğuzhan hocam tarafından paylaşılmıştır

Resimlere tıklarsanız 2 tvnin sağ tarafında ( bize göre) etiket vardır ikisinde de 2016 yazmaktadır

• Bana cevap hakkı doğacak iletiler bırakmazsan,bende sana cevap yazmam arkadaş...Bahsi geçen görüntüdeki farklılık xd85 in ışık seviyesinin diğer modele göre yetersiz kalmasından kaynaklanıyor olabilir...Olumlu olumsuz her türlü görüşü takip ediyor,kendimde deneyimlerimi bu forum ortamında paylaşıyorum,sen neden rahatsız oldun birader...

• Bir hastalıktır bu siyah takıntısı bir satış aldatmacası,şahsi kanaatimdir söyleyeyim...Siyah daha siyah en siyah,uzay siyahı ultra siyah quantum siyahı falan bunun sonu yoktur...Tv denen yapı kompakt bir iletişim aracıdır ve her yönden değerlendirilmelidir...Tasarımı,sağlamlığı,malzeme kalitesi,barındırdığı özellikler,akıcılık,renkler,ışık seviyesi,fiyat vs vs...Tabi insan kalite arıyor yakalanırsa ne ala...Ama daha fazlası çokda mana içermiyor...Param var harcarım en iyisini alırım diyorsa vatandaş eyvallah der bir köşeye çekiliriz yani...

• quote:

Orijinalden alıntı: mavi 13

Bir hastalıktır bu siyah takıntısı bir satış aldatmacası,şahsi kanaatimdir söyleyeyim...Siyah daha siyah en siyah,uzay siyahı ultra siyah quantum siyahı falan bunun sonu yoktur...Tv denen yapı kompakt bir iletişim aracıdır ve her yönden değerlendirilmelidir...Tasarımı,sağlamlığı,malzeme kalitesi,barındırdığı özellikler,akıcılık,renkler,ışık seviyesi,fiyat vs vs...Tabi insan kalite arıyor yakalanırsa ne ala...Ama daha fazlası çokda mana içermiyor...Param var harcarım en iyisini alırım diyorsa vatandaş eyvallah der bir köşeye çekiliriz yani...

Siyah hastalarına bakmayın. Onlar yarasa :)

• Valla benim kadar siyah rengi sevmesinler...Elbiselerimin çoğu siyahtır yaz kış giyerim,arkadaşlarımda bana takılır...Bide esmer kızlardan hoşlanıyom ben,rihannaya falanda bayılırım

• Bir tabir vardır türkçemizde :

Attan inip Eşeğe binmek deyimi..

Güzel bir panel kullanıp, siyahların simsiyah olduğu bir paneli bırakıp siyahların grileştiği-açıldığı bir panel kullanan memnun kalmaz elbette..

Plazmadan LCD ye geçen bir de memnun kalmayacaktır..

A serisi kullanan B, B serisi kullanan C, C serisi kullanan da D serisinden memnun kalmayacaktır..Normaldir..

Ama ilk kez bir Panel ile tanışan birine TV deki Siyahı bırakın Grinin her tonu mükemmel gelecektir :)

IPS/VA yan yana kıyaslarsanız VA kazanır..Ama tek başına baktığınıza pek fark görülmez (Sony Tv ler için bahsediyorum)
  • Güzel tesbit mesela ben 50 inç panasonic plazmadan XD8505 e geçince bir müddet afalladım hiç beğenmedim daha sonra ayarlarımı yaptım tv kendine geldi.Hatta plazmayı satılığa çıkartmıştım vazğeçtim yatak odasında kullanmaya başladım.Bazen sırf zevk için içerde tv seyrediyorum bilhassa maç yayınlarını.
  • Yani siyah meselesini bu kadar kurcalamanın anlamı nedir onu anlamıyorum ben. Siyah da siyah... Arkadaş şu anki alınabilir teknoloji bu. Herkes bırakın oled almayı 6-7 bin lira bile veremiyorken TV'ye gelip burda yok şöyle siyah... yok böyle siyah diye sürekli aynı şeyleri yazmanın mantığını anlamıyorum. Keşke kusursuz paneller olsa da herkes kullansa ama yok işte. Napıcaz tüm dünya boykot edip TV mi almayalım ? Var mı öyle bir imkan ?
  • Evett yaa biz çok fakirdik amca ben hiç çocuk olmadım biliyon,benim hiç tevem olmadı...Vitrinlerde görürdük imrenirdik anne bizim ne zaman sonynimiz olacak der avunur, gizli gizli ağlardım...Yıllarca hep bu günü bekledim çok çalıştım abi ve bende en sonunda sonylendim...Evet çok mutluyum hayatım şimdi dahada bi anlam kazandı,hepinizi çok seviyom bana çok dua edin ;)

• 55XD8505 kullanıyorum siyahlar siyah değil belki ama öyle rahatsız da olmuyorum. Aksine TV den de çok memnunum. Android kötüymüş, v.s ayaklarını da bırakın size göre kötü bana göre avantaj. İstediğim apk yi kuruyorum ek donanım almadan mis gibi. Ayrıca renk doğruluğu ve bakış açısı benim için daha önemli olduğundan IPS benim tercihimdir. Siyahlar tam siyah olsun istersen parayı basar alırsın ama bu sefer de başka birşeyi beğenmeyecen. hepsinin var bir dezavantajı. Burada başkalarının beğendiğini beğenmeye bilirsin ama o alınmaz bu işten anlamıyorsunzu havalarınızdan da bıktık. Yetti be!
  • 65XD7505 TRT 4K izliyorum titremeler var ekranda neden kaynaklıdır ? ( turksattan izliyorum )
  • quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

65XD7505 TRT 4K izliyorum titremeler var ekranda neden kaynaklıdır ? ( turksattan izliyorum )

Titreme derken nasıl?

Video çekip yükleme imkanın varmı?

Ya da detaylı anlatabilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Şu ayarları deneyin (Fazla aydınlatma var siyahlar patlamış gibi) Bazen siyah ayarlarını açmak ters etki yapabilir..

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930d/settings

Auto Local Dimming'vd 'X-tended Dynamic Range' ikisini low./düşük yapın

HDR kapatmak için

Settings] — [External inputs] — [HDMI signal format] =standart yapın..Enhanced=HDR oluyor

HDMI Kullanmıyorum tv'nin kendi uydu alıcısından d-smart fix kulanıyorum, o yüzden hdmı sinyal
    ''hdr'' bende aktif olsa bile sorun teşkil etmez diye düşünüyorum?

rtings deki ayarları denemiştim, tv çok koyulaşıyor bu ayarlarda, standart resim ayarlarından bile sönük kalıyor.

auto local dimming kapalı kullanıyorum.

x-tended dynamic range yi hatırlamıyorum.

va panelden sadece bazı siyah veya koyu renkli sahnelerden şikayetciyim.Hatta içerde dizisini izlerken daha çok belirgindi karıncalanma. Onun dışında renkler konusunda bence çok iyi.

• 
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.