Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Ölü pixel fişi çıkartıp takınca düzelmez. Sizin sorun yazılımsaldır. Tekrar ederse tv yi fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurulum yaparsınız

Bende fişi çekip çıkarınca düzeldiğine şaşırdım zaten ölü pixel çıktımı cihazın işi bitmiştir, tamam birdaha olursa inşallah olmaz öyle yaparım,teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendede 1 ölü piksel var garantiye vermek istiyorum ama panel değişimi falan yaparlar sonrada dikiş tutmaz diye korkuyorum değişim yapacaklarını bilsem hemen verirm cihaz 55w805c

• quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Ölü pixel fişi çıkartıp takınca düzelmez. Sizin sorun yazılımsaldır. Tekrar ederse tv yi fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurulum yaparsınız

ölü pixsel veya diğer ekran sorunlarının oluşma sebebi voltaj mı dır ?
  • 1-2 gündür televizyonu açtığımda zoom yapmışım gibi ekran büyük gözüküyor ve kanal isimleri falan dışa taşmış gibi duruyor. Ekran ayarlarından geniş ekranı iptal etmek için baktığımda pasif gözüküyor. Yayınlarda bir değişiklik mi oldu veya normal görüntüye nasıl çevirebilirim?
  • Xd7005 ve xd8505 i kiyaslamak icin bugun teknosaya gittim ama sadece bakiyorum, sansima sony temsilcisi arkadas oradaydi. Epey sohbet ettik 2017 model olarak ilk etapta 9 serisi gelir sonra 8 serisi gelir dedi. Fiyatlar maalesef artacakmis. Ayrica yanyana 7005 ve 8505 i izletti, uzaktan bakarsaniz hic fark yok ama yakindan izleyince 8505 e asik oldum resmen... futbol maci izledim ve renk paleti o kadar iyi ki tarifi yok resmen... nisanlim da gitti 60 inc 9 serisi tv begendi. Heh dedim evlilik oncesi verelim 7bin rahatlayalim :)

• merhaba arkadaşlar XD8505 aldım bu gün kurulum yapıldı. daha sonra harici hdd mi takıp video dosyalarını kontrol ettim ama bir sorunla karşılaştım. youtubeden hdd ye indirdiğim müzik kliplerini açıyor fakat ses gelmiyor. indirdiğim filmleri ve çeşitli vidoları denedim hepsinde ses var. sadee you tubeden indirdiğim videolarda ses çıkmıyor. kullanan arkadaşlar bu neden olabilir
  • Arkadaşlar benim 55x8505c tv var bu apk konularında biraz acemiyim tv de internetten film izlemek için chrome ve vlc veya mix player yüklemek istiyorum bi türlü nasıl yapıcağımı anlamadım bu konuda bana tam ayrıntılı bi şekilde yardım ederseniz sevinirim.
  • Bugün ilk defa 75xd9405 i görme imkanım oldu

Diğer sony tvlerde olmayan bir özellik ekran komple camla kaplı

• muammer tatlı M kullanıcısına yanıt
    Youtube den İDM ile mi indirdin? Bu tür sorunu daha önce bende yaşadım.Büyük ihtimalle indirme aracıyla alakalı bir durum.Youtube un video formatından da kaynaklanabilir.TV de sorun yok,merak etme.Farklı indirme araçları dene.Başka bir yöntemde videoları converter programlarıyla dönüştür.
  • 55w807c televizyonum var. Uyumlu 3D gözlük modellerini yazarsaniz sevinirim.

• S0NADAM kullanıcısına yanıt
    Orjinal Sony alın derim..Muadil samsung vs var ucuza ama..gözünüze yazık derim

3D Gözlük (TDG-BT500A) bu 46W905A dan çıkan gözlüklerdi..Şimdi 50W805c ile kullandım oldu..Sony Satıcya sorsanız olmaz diyor..

3D Gözlük (TDG-BT400A) sizin gözlük olsa gerek//400 ile farkı simulview olayı sanıyorum..

Modellerin Gözlükleri mevcut listede

http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/79811/~/3d-glasses-overview-for-the-2015-tv-line-up

• Arkadaşlar sony android tv var ama dizi izleyemiyorum internetten resmen, sitelerdeki video playerler ile sürekli bir sorun çıkartıyor şimdide puhu tv 'den dizi izliyorum 10 dakikada bir opera hata veriyor farklı bir browser yükleme imkanimız varmı android bol içerikli olur diye tercih ettik televizyonun işletim sistemi çok sıkıcı markette yabancı uygulamalardan başka birşey yok inşallah konu hakkında yardımci olursanız sevinirim iyi akşamlar...

• Latif5334 L kullanıcısına yanıt
    Chrome ve Flash Player kurun..

bunları .apk uzantılı olarak aratın, yabancı sitelerden bulun..

Tv güvenlik ayarları harici uygulama EVET, uygulama kontrol hayır yaparak, ES Dosya yönetici aracılığı ile USB bellekten yükleyin..

Media player olarak Mx player, BS player, VLC, ..kurup deneyebilirsiniz..Kodi var daha detaylı..
  • Arkadaşlar,

VLC player kurup MKV ve DTS ses codec li filmleri sorunsuz olarak usb den izleyebilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakancx

Arkadaşlar,

VLC player kurup MKV ve DTS ses codec li filmleri sorunsuz olarak usb den izleyebilir miyiz?

Tv üzerinden Sorunsuz cümlesi biraz şans işi..Çoğu şeyi izlersiniz ama Kodek ve Tv nin seçmesine göre bazen problem çıkabilir..

Harici media Player ile izlemenizi tavsiye ederim..
  • Cevabın için teşekkür ederim. Peki bana Harici media player tavsiye edebilir misin?
  • Ado hocam,

Sony 805c için ankara eryaman servisinden orjinal kumanda satın almak istedim, stokta yokmuş yurtdışından özel sipariş verilerek getiriliyormuş

Şimdi bu servislerin yedek parça bulundurma zorunluluğu yok mu?

Ayrıca fatura isterseniz 177 tl, istemezseniz 150 tl dedi, fatura kesme zorunluluğu yok mu?

Kapora bırakmamı istediler en az 100 tl, kapora bırakmadan olmazmış

Kumanda geldiğinde ya ben servise gidip alıcakmışım, ya da kargoyla karşı ödemeli olarak göndereceklermiş
    Not: telefonla aradım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonyz10c -- 10 Mart 2017; 16:49:38 >
  • hakancx H kullanıcısına yanıt
    Ben kendi playerı üzerinden DTS ses codecli olarak izliyorum. Tek sorun altyazıyı video içine gömmezseniz siyah bant üzerinde veriyor bu siyah bantı kaldıramıyorsunuz en fazla silik hale geliyor. Ben de bilgisayarda film içine altyazıyı gömüyorum o şekilde DTS te ya da altyazıda herhangi bir sorun olmadan izleyebiliyorum. deneyin isterseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonyz10c

Ado hocam,

Sony 805c için ankara eryaman servisinden orjinal kumanda satın almak istedim, stokta yokmuş yurtdışından özel sipariş verilerek getiriliyormuş

Şimdi bu servislerin yedek parça bulundurma zorunluluğu yok mu?

Ayrıca fatura isterseniz 177 tl, istemezseniz 150 tl dedi, fatura kesme zorunluluğu yok mu?

Kapora bırakmamı istediler en az 100 tl, kapora bırakmadan olmazmış

Kumanda geldiğinde ya ben servise gidip alıcakmışım, ya da kargoyla karşı ödemeli olarak göndereceklermiş
    Not: telefonla aradım

Selamlar Hocam;

Özellikle sarf adı altındaki el altında çok kullanılan, düşme kırılma bozulma riski yüksek olan yedek parçalar elbette ki MM (Müşteri memnuniyeti) kapsamında stoklu olmalı lakin yasal anlamda zorunlu değiller maalesef.

Faturasız satış konusu VUK ye göre (Vergi Usul Kanunu) zaten yasak ben bunu bizim servislere de maalesef bir türlü anlatamıyorum. ''Fatura almazsanız şu kadar'' mantığı yasa dışıdır her şeyden evvel.

Kapora konusunda ise servisleri suçlayamıyorum sayın hocam zira ciddi anlamda önce OK çekip sonra bir daha arayıp sormayan tüketici sayısı çok fazla maalesef. (Özellikle ücretli panel anakart onarımlarında)

Tüm bunların yanı sıra, CRT zamanlarından beri SONY kumandaları hep pahalı idi. Tamam kaliteli ona lafım yok ama bu rakama da kumanda ''Yok artık'' dedirtiyor insana.

Bunda ben inanıyorum ki MARKA adı altında ödeme söz konusu. İzmir de SONY servisi arkadaşım ''SONY kullanıyorsa ödeyecekler abi'' derdi hep kulakları çınlasın.

SONY Müşteri hizmetleri nasıl çalışıyor bilmiyorum sayın hocam, lakin bir arayıp sorsanız? her serviste uygulama ve fiyat aynı mı acaba?

• Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam,

Ankarada toplam 3 adet sony servisi varmış,ben sadece 1 tanesini arayıp sordum diğerlerinde de yoktur diye tahminde bulundum aramadım, müşteri hizmetlerini de aramak aklıma gelmedi

Ankaradaki sony centerlarda evrensel kumanda var fiyat 250 tl sony nin orjinal kumandalarına benziyor tip olarak

Eskiden teknosa gibi yerlerde evrensel kumanda satılırdı hala var mı bilmiyorum eğer uygun fiyatlı olursa belki onlara bir bakabilirim yalnız tamamen uyumlu olur mu? Uydu Kanal ayarı falan yapmama izin verir mi ondan da emin değilim

Crt zamanından beri Yıllardır tv kullanırız kumandalar sayılamayacak kadar fazla sayıda yere düşmüştür kumandalar paramparça oldu hep, eczanelerden ilaç alırken lastik takarlardı ya eskiden, o lastikleri kumandaların üst ve alt tarafından çift katlı olacak şekilde takıp kullandık şu an ki kumandalardan birisi de tam lastik takılacak vaziyette

Selamlar

• 
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.