Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
8.224
Cevap
86
Favori
304.726
Tıklama
Giriş
    6 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar 55w805c televizyonuma samsung sounbar aldım ama tv bluetooth ile görmüyor ve optik kabloyla başladığımda tv kumandasıyla ses ayarlaması yapamıyorum 2 kumandada yanımda olmasi gerekiyor tv'den soğudum resmen youtubeden izliyorum lg ve samsung tvlere sounbar takıp tv kumandasıyla kontrol edebiliyorlar hatta tv kapandiginda sounbarda kapaniyor ben sadece sesini tv kumandası ile ayarlamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bende Hdmi kablo ile bağlı sorun olmuyor. Hdmi kablo ile dene istersen.

|
    |
    Latif5334 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu bilgilerin oldugu link/url i paylasabilir misiniz?

|
    |
    osdorp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://nl.hardware.info/reviews/7235/sony-2017-tv-preview-alles-met-hdr

https://www.sony.nl/electronics/tv/t/tv

Oled hariç diğerlerin fiyatlarını veriyor

|
    |
    bozo23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hdmı arc girişine takıyorsunuz değilmi ben öyle yaptım ses alamadım bir ayarı varmı acaba taktıktan sonra

|
    |
    timur_m_82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu seneki tvlerde bir fark yok yine. Z serisi ve oled hariç tabi. Zaten yeni bi teknoloji yok. xe85 bu seneki xd85 in aynısı. 1700€ dan başlıyor. Yaklaşık 6000 tl eder. Aynı panelleri ısıtıp ısıtıp veriyorlar.

quote:

Orijinalden alıntı: Latif5334

Merhaba arkadaşlar 55w805c televizyonuma samsung sounbar aldım ama tv bluetooth ile görmüyor ve optik kabloyla başladığımda tv kumandasıyla ses ayarlaması yapamıyorum 2 kumandada yanımda olmasi gerekiyor tv'den soğudum resmen youtubeden izliyorum lg ve samsung tvlere sounbar takıp tv kumandasıyla kontrol edebiliyorlar hatta tv kapandiginda sounbarda kapaniyor ben sadece sesini tv kumandası ile ayarlamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

ARC destekli ise sounbar dediğiniz yapılır, ARC HDMI portuna bağlamanız gerek sounbarı ve Menuden SYNC senkrone yapmanız lazım diye biliyorum..

Blluetooth farklı, cihazı görmemesi normal..

Opticle bağlarsanız ARC özelliği olmaz..

ARC özelliği çift taraflı, cihaz kumandası/tv kumandası ile iki cihazı kumanda etmeye yarıyor..

Cihaz içinden de ayarlar yaparsanız Soundbar açılınca Tv de açılır/açılabilir...(tam emin değilim, ARC özelliğine bakarsanız manuel kullanma klavuzunda..de yazar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdcvn -- 4 Mart 2017; 22:16:33 >

• Yarbay
    2594 Mesaj
    |
    |

• Yarbay
    2594 Mesaj
    Sony'den son aldığım bilgiler üzerine Sony'den vazgeçerek mutfağa 43PUS6501 aldım. 4K Android. Gerçek 100 hz panel. Philips'in 43 ekran için en üst modeli. Salonda Sony'ye devam. İyi günler dilerim...
    |
    |
    195 Mesaj

Evet iki cihazda da hdmi arc bağlantisindan yaptim.

|
    |
    Latif5334 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: timur_m_82

Evet iki cihazda da hdmi arc bağlantisindan yaptim.

Sorununu bende xd 9305 de yaşadım. Çözümü şöyle buldum. hdmı 4 den bnm tv ARC burda baglantıyı yaptım ayrıca soundbardan tv arasında optik baglantıyı yaptım. Kendisi otomatik tanıdı optik baglamadan ses alamadım. bu şekilde tek kumandadan hem soundbarı n sesini hemde tv kumanda edebiliyorum.

Bende iki cihaz da sony.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timur_m_82 -- 5 Mart 2017; 12:3:22 >
    |
    |
    KawaiiHawk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar xd9305 de uygulamalarda kendi video programıyla harici hard diskime bağlanıyorum. Program diskimi klasörler halinde değilde videolar halinde sıralıyor. Ben klasörler halinde yani harddisk içeriği gibi görünmesini istiyorum. Ayarları nasıl yapabilirim.

xe 85 va panel diye okudum biryerde
    |
    |
    nibbleArt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: dast710

Arkadaşlar xd9305 de uygulamalarda kendi video programıyla harici hard diskime bağlanıyorum. Program diskimi klasörler halinde değilde videolar halinde sıralıyor. Ben klasörler halinde yani harddisk içeriği gibi görünmesini istiyorum. Ayarları nasıl yapabilirim.

vlc player kullan istedigin gibi olur.

Orijinalden alıntı: timur_m_82

Bende iki cihaz da sony.

Bendekide iki cihaz sony xd 9305 ve ht-nt 5 soundbar ne yaparsan yap dedigim hariç çözüm yok zaten dahili uyduyu kullanıyorsan mecbursun optikle ses almaya.
    |
    |

Orijinalden alıntı: KawaiiHawk

quote:

Orijinalden alıntı: dast710

vlc player kullan istedigin gibi olur.

zaten vlc değilde mxplayer kullanıyorum. Ama sanki kendi orjinal playeri daha iyi gibi geldi,görüntü ve ses de. Arkadaşlar bide birşey soracağım eski cihazım 55x8505b(2014) deki görüntüm şimdiki 55xd9305(2016)'dan daha canlıydı galiba. Bu yeni tv'de renkler soluk gibi canlı modda kullanıyorum.
    |
    |

• Yarbay
    3177 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: osdorp

xe 85 va panel diye okudum biryerde

Sanmıyorum. Bir ust segment premium diye başlıyor. Muhtemelen onlar va panel olarak gelebilir. Yinede bekleyip görmek en mantiklisi.

|
    |
    nibbleArt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar doğruysa liste burada http://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1487919714 ips xe80 nolu model görülüyor,giriş seviyesi olarak...Benim kıstasım fiyat olucak xe85 selefi olan xd85 in fiyat aralığında bir rakama zamanla oturursa va panel olma sebebiyle öne çıkacaktır...Yok fiyat olarak yukarlarda bir yer edinirse xd93 den bir farkı kalmayacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavi 13 -- 5 Mart 2017; 21:24:3 >
    |
    |
son dakika
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.