Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (282. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence PS4 PRO için ayrı tv ayrı ses sistemi daha mantıklı... ama evin hanımı istemez heralde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

bence PS4 PRO için ayrı tv ayrı ses sistemi daha mantıklı... ama evin hanımı istemez heralde...

Zaten arka odaya attilar bizi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PS4 PRO için ayrı ses sistemi al daha iyi olur... ben şahsen DVD player için ayrı notebook için ayrı kullanıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

quote:

Orijinalden alıntı: hsndnz

Merhaba herkese
    Benim bir sorum olacak arkadaşlar xd7005 modelini nasıl buluyorsunuz kimse bu TV sen bahsetmemiş bütçeme uygun gibi ama sizce nasıl?

xd7005 çok kötü bir televizyon. Diğer modeller ile yanyana bakarsanız sanki 10 senedir çalışan renkleri solmuş bir tv gibi. Bence asla tercih etmeyin.

Merhaba,

Almış bulundum xd7005'i ama kapalı henüz kurulum yapılmadı. Geri verip başka yerden philips 7101 almayı düşünüyorum ne dersiniz?

Bir de bu sonylerde kendi media playerı sıkıntılı sanırım. Gerçi seyirturk üzerinden izlemeyi düşünüyorum. Pek öyle 4k falan da indireceğimi de sanmıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• engunaydin E kullanıcısına yanıt
    XD7 serideki en düşük motion (200 Hz) sahip TV..tavsiye edilmez, az daha ekleyip XD8 almanız daha mantıklı
  • Arkadaşlar sony TV'lerde kanalları ilk ayarlarken tam tarama ile ağ tarama arasında ne fark var bilen var mı?

• Günaydın,

pcden indirdiğim filmleri tvye göndermek ve online stream için kodiyi kullanıyorum, bunları başka bir platform yapamadığı için kodiye mecburum. harici player derken kodinin kullandığı player olarak kast ettim.

Dediğiniz Plex'e baktım dün, zaten sony tvde de yüklü gelmiş. Macbook a indirip hesap aldım, kitaplığı düzenledim, otomatik altyazı olayını hallettin, ama 1 2 sorunla karşılaştım, mac olduğundan mıdır bilmiyorum altyazılarda türkçe karakter sorunu yaşadım , bunu değiştirecek ayar bulamadım, diğer tuhaf sorun ise, filmler DTS olmasına rağmen ses sistemi Dolby Digital olarak gördü. (HDMI)

Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama görüntü kalitesi, stream hızı nedense kodiden daha hızlı geldi, psikolojik olabilir.

Bu arada dün wifi üzerinden Youtube de 4k 60fps videoları izlerken, bu videolar için HDMI 1.4 ün yetersiz kaldığı, daha geniş bant desteği sunan HDMI 2.0 nin 60 fps videoları göndereceği aklıma geldi. Fiziki bir kablonun gönderemediği veriyi wifi üzerinden nasıl gönderildiğinin cevabını aramaya başladım :)

• nc39 kullanıcısına yanıt
    Androide sorunsuz kurmanız güzel, ben android sürümünde hata almıştım, ama öncesinde gayet başarılı Plex..

Plex Ana sayfada Ayarlara Tıklayın, (Tornavida resmi olan yer )

Web ve Sunucu 2 bölüm mevcut.

TR Altyazı için

Gelişmiş Ayarları seçip SUNUCU kısım, solda Diller var orada Ses izi,English, Altyazı Tipi Sürekli Etkin,Altyazıları Tercih et :Türkçe (Bu sanırım Türkçe Karekterleri hallediyor) olmazsa srt dosyalarını UTF-8 olarak kaydedin, bunu toplu yapan program var

Stream Çözünürlük için

WEB kısım, Oynatıcı, yerel Kalite/Uzak Kalite/online Kalite var..Orjinal ve 20Mbs 1080p var ama, 4K stream yapar mı emin değilim..

Akış /stream olsa bile ileri geri alma durdurma sarmada donabilir..Zira dediğiniz gibi yüksek veri için zaten HDMI 2.0 gibi bir veri iletimi gerekiyor..Denemek lazım

Ses için buralarda ses ayarları var ama onları da kurcalamak lazım..(TV menusunden Harici Haporlor seçtiğinize eminmisiniz, Tv den ses gelmemesi lazım,direk ses sisteminden almanız gerek sesi..Tv den ses geliyorsa olmamıştır,)

Gerçek Ses/Görüntü özellikleri içim MediaInfo Programı ile bakabilirsiniz video özelliklerine, DTS,DD,5.1 vb ibareler gerçek olmayabiliyor..Ses sisteminden alıyorsanız sesi en kötü ihtimal PL2, Neo6 yapılabilir..Ama orjinal isterim derseniz o biraz uzun iş :) Tv DTS aktarıyor belki plex ayarlarından birşey yapmak lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Kasım 2016; 9:41:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Androide sorunsuz kurmanız güzel, ben android sürümünde hata almıştım, ama öncesinde gayet başarılı Plex..

Plex Ana sayfada Ayarlara Tıklayın, (Tornavida resmi olan yer )

Web ve Sunucu 2 bölüm mevcut.

TR Altyazı için

Gelişmiş Ayarları seçip SUNUCU kısım, solda Diller var orada Ses izi,English, Altyazı Tipi Sürekli Etkin,Altyazıları Tercih et :Türkçe (Bu sanırım Türkçe Karekterleri hallediyor) olmazsa srt dosyalarını UTF-8 olarak kaydedin, bunu toplu yapan program var

Stream Çözünürlük için

WEB kısım, Oynatıcı, yerel Kalite/Uzak Kalite/online Kalite var..Orjinal ve 20Mbs 1080p var ama, 4K stream yapar mı emin değilim..

Akış /stream olsa bile ileri geri alma durdurma sarmada donabilir..Zira dediğiniz gibi yüksek veri için zaten HDMI 2.0 gibi bir veri iletimi gerekiyor..Denemek lazım

Ses için buralarda ses ayarları var ama onları da kurcalamak lazım..(TV menusunden Harici Haporlor seçtiğinize eminmisiniz, Tv den ses gelmemesi lazım,direk ses sisteminden almanız gerek sesi..Tv den ses geliyorsa olmamıştır,)

Gerçek Ses/Görüntü özellikleri içim MediaInfo Programı ile bakabilirsiniz video özelliklerine, DTS,DD,5.1 vb ibareler gerçek olmayabiliyor..Ses sisteminden alıyorsanız sesi en kötü ihtimal PL2, Neo6 yapılabilir..Ama orjinal isterim derseniz o biraz uzun iş :) Tv DTS aktarıyor belki plex ayarlarından birşey yapmak lazım..

Dediğiniz ayarları dün yaptım diye hatırlıyorum. Akşam evde yine denerim.

Filmleri kodiden oynattığımda avrde dts, plex ile aktardığımda, PL2 değil DTS yerine DD 5.1 aktarıyor, gördüğüm en saçma şey şimdiye kadar :)

Neyse bunları kullandıkça çözülecek şeyler.

Siz Kodi ve PleX i kaşılaştırırsanız görüntü kalitesi kullanım kolaylığı olarak ne gibi şeyler söylersiniz ?

Bir önceki mesajımda bahsettiğim Youtube 4k 60 fps olayı hakkında ne dersınız ? kablonun iletemediği veriyi wifi üzerinden nasıl gönderebiliriz ?
    bitrate mi düşük ? Eğer öyleyse en iyisi download edip öyle 60 fps HDR videoları izlemek...
    60fps olmayan HDR özellikli filmler 1.4 hdmi ile aktarılamaz mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nc39 -- 22 Kasım 2016; 10:27:09 >

Kodinin PC ye bağlanma özelliği de var..Tv+PC kuruyorsunuz, Paylaşım Klasörü açarsanız Tv den Pc yi görüyor veya Laptop+PC gibi..

Ben Harici Player kullanıyorum, çok denedim bu DLNA, Server işlerini ama ücretsiz olarak bunlar var maalesef..DLNA serverlerin çoğu altyazı desteklemiyor, destekleyenler de paralı..

Başarılı birtane Wild Media Serverdi , Sony ile uyumluydu..Deneme sürümü güzeldi ama sonradan çalışmadı..

***1080p ye kadar sorun olmaması lazım ama 4K diyorsanız ona birşey diyemem..Denemedim stream olarak biraz sıkıntılı gibi...

Eğer PC -Tv bağlantısı arıyorsanız Kodi veya Plex denemeniz gerek..Kodi ile Laptopumdan Pc ye bağlandım benim için güzel oldu..

Eğer Hardiskten Filim oynatmak istiyorsanız hiç uğraşmayın 200 Tl gibi fiyata Western Digital, Egreat tarzı Harici Media Player alıp Harici Diskinizden / Wifili modelleri alırsanız wifi üzerinden oynatın..

Biraz daha sağlam birşey arıyorsanız fiyat 800-1500.. Dune, varsa Zappiti 4K player tarzı şeyler bakın derim..
    http://www.zappiti.com/zappiti_player_4k.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Kasım 2016; 10:27:59 >

• Ben de harici player olarak bunu kullanıyorum.

Gösterdiğiniz Zappiti de süper birşeye benziyor biraz tuzlu ama değer gibi duruyor.

http://www.hepsiburada.com/m8s-android-tv-box-2gb-ram-8gb-rom-pm-teldatam8sandtvbox benim media playerim de bu.

Macbook ile Media Playeri Kodi ile bağlıyorum... media player, ses sistemi ve Tv ARC ile birbirlerine bağlı, sesi de passtrough yaparak avr ye çözdürüyorum.
    Bu Media Player warken WD ya da Egreat tarzı media playerlere gerek var mıdır?

Bir önceki mesajımda bahsettiğim Youtube 4k 60 fps olayı hakkında ne dersınız ? kablonun iletemediği veriyi wifi üzerinden nasıl gönderebiliriz ?
    bitrate mi düşük ? Eğer öyleyse en iyisi download edip öyle 60 fps HDR videoları izlemek...
    60fps olmayan HDR özellikli filmler 1.4 hdmi ile aktarılamaz mı ?

az önce yaptığım araştırmada media playerde hdmi 2.0 yoksa HDR izleyemeyecekmişiz herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nc39 -- 22 Kasım 2016; 10:46:30 >

Hocam zaten Harici MP ye sahipsiniz..

Şimdi bu cihaz ile neden kodi kullanıyorsunuz ki? Cihazın arabirimi Kodi olsa gerek, ben Tv den Kodi olarak algılıyorum..

1-Cihazdan görüntüyü HDMI Tv ye verin ama sesi direk Ses Sistemine verin DTS olarak çözecektir..Optic bağlantı olması lazım..En olması gereken durum bu..Ses sistemi desteklediği formatları direk cihazadan optic ile almanız lazım

2-4K içerik için PC ye bağlanmak yerine SD kart/HDD ile cihaz üzerinden Tv ye alın..

3-Cihazın özeliğinde 4K yazıyor, oynatmıyorsa cihazın ayıbı..//Yani wifi değil USB üzerinden oynatabilir..

**Burada test etmiş birisi sizin cihazı..Okursunuz ama 4k ve wifi zayıf diyor, cihaz kapasite ve işlemcisi ile alakalı..
    http://www.cnx-software.com/2014/04/17/m8-android-tv-box-review/

AC3 – Can decode audio, but video was very slow
    Dolby Digital 5.1 / Dolby Digital 7.1 – OK
    TrueHD 5.1 & 7.1 – OK
    DTS-MA and DTS-HR – OK

I’ve tested several 4K Videos in MX Player (XBMC does not work – audio only):

HD.Club-4K-Chimei-inn-60mbps.mp4 (60 Mbps) – OK
    Sintel.2010.4K.mkv – Frequent pauses (buffering?) during playback after enabling S/W decode for AC3 5.1 audio. No audio output using the H/W audio decoder.
    Beauty_3840x2160_120fps_420_8bit_HEVC_MP4.mp4 – Slow motion video playback in MX Player…

**Bu işte en iyisi SIGMA işlemcidir...realtek, A4 vs bunlar zayıf...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Kasım 2016; 11:13:56 >

Bu saatten sonra Realtek RTD1195 yerine Realtek RTD1295 chipsetli bir player bakmanızı öneririm... Henüz tam olgunlaşmadılar fakat Zidoo X9S gelecek vaadediyor.
  • Hayır Cihazın arabirimi Kodi değil android.
    Tvden daha performanslı olacağını düşündüğüm için cihazı kullanıyorum. Tv den daha iyi verim alacağımı söylerseniz media playeri kullanmama gerek kalmayabilir :)

Bağlantı Şeklim;

LG Blu ray Oynatıclı AVR de 3 adet HDMI var. 1 adet giriş 2 adet çıkış.
    Ses sistemiyle Media Player HDMI üzerinden, TV de Ses sistemine bağlı HDMI üzerinden. yani ses ve görüntü media playerden ses sistemine ordan da Tv ye aktarılıyor, başından beri böyle kurdum sistemi biraz dolambaçlı gibi olmuş. optic hiç kullanmadım HDMI var diye.

cihaz 4k yı oynatamıyor denemiştim bir keresınde.

Dediğiniz gibi 4k 60fps HDR gibi videoları direkt tv nin usbsinden izlemek daha mantıklı, ses de arc den ses sistemine gönderilir.

ancak verdiğiniz linkte ve mesajda yazdıgınız DTS-HD, True HD gibi seslerin çıkışını yapamıyor diye biliyorum işlemciden dolayı , bir yanlışlık olması lazım.

Son olarak, tv de android olduğu için media playeri aradan cıkarsam daha mı mantıklı olacaktır ?

Android cihazların bir artısı yok, flash desteği kalktıktan sonra browser olarak ta mükemmel değiller-Pc gibi değiller..

Yapmanız gereken cihazı, harici HDD veya Pc ye bağlanarak filim izlemek için kullanmak

Ses Çıkışları için Optikten sesi direk ses sistemine vermeniz lazım, sistem destekliyorsa böyle alırsınız

Kodiyi Online Dizi/Filim izlemek için kullanabilirsiniz ama o da cihazın Ram/İşlemci/Perfonmansına bağlı..

Özetle Cihazınızda çok ses özelliği,4K desteği yazıyor ama bunların perfonmansı kullanılan cipsete, ram ve diğer yazılıma göre değişir..

Tv ye Kodi,Mx Player,VLC,BS player kurarak direk Bunlar üzerinden kullanmayı deneyin, Android Boxı devreden çıkartın..İllaki bir program sizin işinize yarayacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Kasım 2016; 11:49:52 >
  • DTS ve DD de sıkıntı yok, alabiliyorum güzel bir şekilde. DTS Hd gibi hd sesleri optic taşıyamıyor zaten değil mi ?

Evet tv Box u aradan cıkartmak mantıklı olacak dediğiniz gibi. benim tv 50w805c 2015 model, bunun işlemcisine ramine ulaşamadım, tv boxdan daha iyiyse çok daha mantıklı direkt olarak tv yi kullanmak.

tvden kodi kullandığımızda hd sesleri çözebiliyor mu pekı ?

Aynı Tv yi kullanıyoruz..Optic ile Ses sistemine bağlı ise TV, fakat Ana menus ses özelliklerinden Harici Haporlor secili ise DTS alırsınız, diğer sesleri Tv desteklemiyor zaten..

Kodi ile izlemiyorum, üstteki bağlantıyı yapıp Kodi, Bs Player,Mx Player, VLC deneyin bunlar Tv de kullanılan, memnun kalınan oynatıcılar..

Ses sisteminizin özelliklerinde DTS HD olabilir ama Tv nin DTS özelliği varsa sadece DTS alırsınız...Denemek lazım,

Ses olayında olması gereken sesi Media Player/Anfi AVR..vs den direk Ses sistemine almaktır..Tv üzerinden alırsanız herşeyi Tam çözmeyebilir..

Opticten daha üst bir aktarım yok zaten...Olmuyorsa cihazda problem vardır..Ayrıca o kadar Çok hassas kulağınız mı var DTS ile DTS HD yi fark ediyorsunuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Kasım 2016; 13:48:19 >
  • Sondan başlayayım:) ben de bunun cevabını çok merak ediyordum açıkçası :) Dolby Digital ile DTS arasındaki fark bence siyah ile beyaz gibi. Ancak DTS ile DTS-HD-HR-MA ya da True HD arasındaki farkı anlayabilir miyiz ? Anlasak fark ne kadardır, ben test etmedım siz ettiyseniz bilmek isterim :)

Yine Optic HDMI olayıne gelmek istiyorum :)

Halihazırda ses sistemimle TV ARC ile bağlı. Tvnin HDD sine bağlı kaynaktan oynatılan filmin görüntüsü Tvden ses ise ARC kanalıyla Passtrough yaparak AVR ye göndermez mi ? Optik takmaya yani ekstrafan kabloya gerek var mıdır ? Bu arada Tv passtrough yapıyordur herhalde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Aynı Tv yi kullanıyoruz..Optic ile Ses sistemine bağlı ise TV, fakat Ana menus ses özelliklerinden Harici Haporlor secili ise DTS alırsınız, diğer sesleri Tv desteklemiyor zaten..

Kodi ile izlemiyorum, üstteki bağlantıyı yapıp Kodi, Bs Player,Mx Player, VLC deneyin bunlar Tv de kullanılan, memnun kalınan oynatıcılar..

Ses sisteminizin özelliklerinde DTS HD olabilir ama Tv nin DTS özelliği varsa sadece DTS alırsınız...Denemek lazım,

Ses olayında olması gereken sesi Media Player/Anfi AVR..vs den direk Ses sistemine almaktır..Tv üzerinden alırsanız herşeyi Tam çözmeyebilir..

Opticten daha üst bir aktarım yok zaten...Olmuyorsa cihazda problem vardır..Ayrıca o kadar Çok hassas kulağınız mı var DTS ile DTS HD yi fark ediyorsunuz :)

az önce gezinirken kodi nin forum sayfalarında şöyle bir soru yakaladım. Dün PLEX kullanırken benım de başıma geldi zira. Veri DTS olmasına rağmen AVR'de Dolby olarak görünüyordu.. aşağıdaki soruya gelen cevap ise Sonyin telif ücreti ödememesiymiş. Demek DTS ses alamayacağız . yanlış mı hesap yaptım acaba.

"I seem to have the same issue with my brand-new 48W705C. Whenever I play a mkv-file with DTS in Plex for Bravia-app with DTS-support on I don't hear any audio. When I turn off the DTS-support in Plex the sound comes out of my HT770-soundbar as Dolby."

• ibrahimvardan İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    8505 de usb deb film oynatma problemi yaşamaktayım.VLC ,mx player kurdum fakat dosyayı usb de bulup oynak dedikten sonra "LOADING" diyor fakat bir türlü açılmıyor.Son güncellemeyi ben de kurdum acaba bununla alakası olabilir mi?Siz bu problemi nasıl çözdünüz?
  • 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.