Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4K modellerin hepsi va panel bu sefer ips panel kullanmamış Sony bence iyi de olmuş televizyona entegre hoparlör de yok artık Daha ucuz olması lazım bu durumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tv de konsol oyunları oynamak için 40WD65 i gözüme kestirdim, umarım input lag ı düşük olur ve ülkemize uygun fiyattan giriş yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: metalmilita

4K modellerin hepsi va panel bu sefer ips panel kullanmamış Sony bence iyi de olmuş televizyona entegre hoparlör de yok artık Daha ucuz olması lazım bu durumda.

Hoparlörlü modelin olmaması kötü olmuş
    farkını koyan bir modeldi umarım seneye oled olarak geri döner

• Sony, FHD yerine UHD için tercih edilebilir daha çok.
    Sony 2016 4K ların F/P oranı 2015 e göre daha iyi olacak gibi. FHD lerin bir adım geriye gitmesi strateji olabilir??

• 2016 Tv modelleri, (linkte açılan sayfanın altında )

http://www.sony.com.tr/electronics/yeni-bravia-tv-teknolojisi?cpint=SG_OUT_OF_FLOW_PRI-TOUT-OOFM-CES-2016-EN_GL-2015-12-M03-BEAUTIFULLYDESIGNED-UPDATED

Olmayan özellikleri var yazıp, şu tarihte eklenecek demek moda oldu..PIP/PAP özelliği gibi..

UCUZ olması 4K alınmasına etken değildir, olamaz..Türkiye şartlarında hala, Tv yayınlarına bakarsak Full HD almak mantıklı..

internet Kotası kalkar, internet ucuzlar, netflixe türkçe altyazı gelir o zaman 4k düşünülebilir..(Hep vaad var gelecek deniyor ama..gelsin önce)

İleriye yatırım deniliyor ama..4k yayınlar daha yok ortada..ileride gelir vaadine kanmamak lazım..gelene kadar beklenir, gelirse 4k alınır..Belki oled gelecek, neden 4k ya yatırım yapısın ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 8 Ocak 2016; 20:05:03 >
  • bencede 4K şu an ülkemizde gereksiz fhd ler en az 5 yıl daha rahatlıkla götürür ülke şartlarında. 40WD65 in fiyatını ve görüntü performansını merakla bekliyorum umarım beklediğime değer sizce bu modeller ülkemizde ne zaman satışa sunulur?

• quote:

Orijinalden alıntı: alpert86

bencede 4K şu an ülkemizde gereksiz fhd ler en az 5 yıl daha rahatlıkla götürür ülke şartlarında. 40WD65 in fiyatını ve görüntü performansını merakla bekliyorum umarım beklediğime değer sizce bu modeller ülkemizde ne zaman satışa sunulur?

Haklısınız, FHD bize fazla bile..Netflix üyelik açmış, hadi 4k izlenir desek AKN olayı, altyazı olayı bizi aşar..

Yeni Tv ler Mayıs ayından sonra çıkıyor sony için..
  • 55x8505C den farklı olarak 55XD8505 te 3840 X 2160/60P var yani 4k 60p yi destekliyor. Onun dışında ne gibi farklar var ? Birde Ne kadara satışa çıkacak acaba ?
    http://www.sony.com.tr/electronics/televizyonlar/xd8505-series/specifications

Şimdi inceledim de cidden sony 2016 tv lerde Full HD lerde geriye doğru gidergen 4k larda ise güzel tv ler çıkarıyor. İnşallah kağıt üzerinde gözüktüğü gibi güzeldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jreetizmir -- 11 Ocak 2016; 23:31:54 >
  • 2016 modeline HDR özelliği eklenmiş. 2015 modellerde sadece 93/94 serilerinde vardı.
  • tsomania T kullanıcısına yanıt
    HDR görüntüde gözle görülür bir fark yaratıyor mu acaba? Bir de zannedersem yayının da HDR destekli olması gerekiyor yanlış mı biliyorum ?

• Hdr olması gerçekten kendini belli ediyor. Kontrast, sihaylık olağanüstü fark ediyor. Özellikle Pi'nin Yaşamı filmi 4k Hdr versiyonu demosunda bunu gözle görebiliyorsunuz.
    Bu arada tv JS9000 Sammy.. Bence kesinlikle görsellik açısından değer..
  • metalmilita kullanıcısına yanıt
    Filmin veya içeriğin de HDR olması olması lazım..
  • tsomania T kullanıcısına yanıt
    Sony sitesinde X8505C TV'nin HDR uyumlu olduğu yazıyor. Acaba bu konuda güncelleme mi gelecek?
  • Pathfinder1 P kullanıcısına yanıt
    Guncelleme ile hdr destegi X85C'ye gelmisti.

• Ben 3.169'u yüklemiştim. Bu durumda tv HDR uyumlu hale geldi anlaşılan. 65XD8505 Edge LED olduğuna göre güncelleme ile HDR uyumlu hale gelen Direct Led'li 65X8505C daha alınası bir tv demek mümkün mü?
  • Pathfinder1 P kullanıcısına yanıt
    65x85c iyidir. Tavsiye ederim.

• 1 ay içinde tv alacağım, normalde SONY KD55X8505C modelini satın almayı düşünüyordum. Bugün internet sitelerini gezerken fiyatların düştüğünü gördüm, TeknoSA da KD55X9005C modelinin fiyatının 4K indirime girdiğini gördüm.

Sizce ne yapmalı? Yeni modellerin pazara çıkmasını beklemeli miyim yoksa şimdi geçen senenin modellerini uygun fiyata almak mı daha mantıklı? Genel kullanım amacım Digiturk HD , tivibu HD , indirdiğim filmleri izlemek için ve PS4 için kullanmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRaFTY_35 -- 15 Ocak 2016; 8:52:04 >
  • Ben 2 gün önce aldım zaten. 3.169 yazılımı da Sistem Yazılım Güncelleme menüsündeki basamakları takip ederek tv üzerinden (USB kullanmaksızın) yaptım. Forumda "bu saatten sonra 2015 model TV almak sıkıntılı olabilir, geri iade edilmiş olma şansı yüksek" gibi şeyler söylendiğinden açıkçası insan ister istemez bir tereddüt duyuyor. Çalışma süresini bakmak istedim ama info+5+ses kısma formülü işe yaramadı. Başka türlü bakmak mümkün mü? Bu arada tv'nin arkasındaki bir etikette üretim ayının 2015 12 olduğunu gördüm ve rahatladım tabi. Üretim yerinin neresi olduğunu baktım ama TV üzerinde böyle bir bilgi yok.
  • W80D ilgimi çekti. Umarim şu gözlüklerin fiyatı düşer. 100 tl ye gözlük iteliyorlar, ayıptır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.