Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yorma kendini alper.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecpt

4K Processor X1

4K X-Reality PRO

Arkadaşlar bazı sitelerde xd93'ün ikisinede sahip olduğu fakat xd85 sadece 4K X-Reality PRO olduğunu gördüm.Bu çipler hakkında bilgisi olan varsa açıklayabilirmi?

(www.epey.com,www.hepsiburada.com vs.)

insanlarımız kulaktan dolma, her yeni TV yi övmekle meşgul olduklarından, size Sony XCA7 processor, Sony XCA8 Processor olarak aratınız..

Sony Tvlerde bu 2 cip kullanıyor..W serisinde Full HD lerde kullanılan Xca7 çip özelliği SD-HD-FHD iyileştirmesi yapıyor..X serilsrinde ise Xca8 cipi kullanılıyor ve FHD-4K iyileştirmesi yapılıyor..

Problem bu 2 çip aynı anda takılı ise Ana Kartta SD-4K arası iyileştirme olurken, tek çip takılı ise üstteki iyileştirmeler mevcut..

Özetle, FHD TV lerde SD-FHD görüntü iyi iken..X serilerinde FHD-4K lar iyidir..SD ve arası 720p için çok fazla beklenti olmamalı

• serkanpro kullanıcısına yanıt
    albaniye bir sora bilirmisin bu sene önerdiği ve çevresindekilere aldırdığı tek cihaz nedir
  • volkanım ben burada kimseyi yanlış yönlendirmiyorum sadece yardımcı olmaya çalışıyorum üretimi bitmiş piyasada olmayan cihazları yeni cihazzlarla karşılaştırıyorlar 9005d de kötü değildir ancak bu sony arge çalışanları helalde bu işi hiç bilmiyorlar boşversinler bu işleri
  • Sony Tv ler herşeye rağmen iyidir, ama lütfen şunu inkar etmeyin..Sony Paneller 10 bit, 200 Hz den…8bit,100 hz..hatta 6 bit 50 Hz düştü..

Auo Panelden SVA, oradan VA, sonra AMVA düştü…

Maliyet vs sebepler ile Sony Tv lerde güzel görüntü alıyor olsak bile 2013 -2016 kıyaslaması yaparsanız, donanım özellikleri olarak maalesef düşük parçalar kullanılmaktadır..

Ayrıca Sony Xd9 modeli o fiyata çok pahalı..Ondan daha iyi veya aynı seviyede Tv fiyatı 2013-2016 aralığında 5000-6000 Tl civarında idi..

Özetle Daha düşük donanıma daha fazla fiyat istemek sonye yakışmamış..Eleştiri bu yönde yoksa Görüntü kötü değil..

Tamam siz 16 milyon renk yerine (10 bit) sahte 8bit +HRC ile aldığınız renke razı olabilirsiniz ama neden 10 yerine 8 bit diyene de saygı duymalısınız???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 3 Temmuz 2016; 21:39:33 >
  • alpercetinn kullanıcısına yanıt
    hıc bırısını onermıyor bu sene ıcın samsungun 9 modelını ovuyor sonyler artık bıtmıs dıyor daha sana ne dıyım x903 dıcek halı yok
  • .Sony Paneller 10 bit, 200 Hz den…8bit,100 hz..hatta 6 bit 50 Hz düştü.. kardes bnde alper beye ole dıyorum ama bı turlu ınandıramıyorum cok takıntılı ınsanlar var hakketten eskı modeller daha ıyı dıyorum ama aldıkları tvlere laf ettrmemekte karalılar
  • Plasma ve crt (tüplü) tvlerde input lag sıfıra yakındı ses malzeme kaliteleri daha iyiydi çmzünürlük arttı ekran boyutları arttı bu arada en iyi amfiler en kötü lambalı amfilere bile yaklaşamıyor ama tv de hep yeni kötümü hayır tabi 2010 a kadar kalite arttı ya da stabil gitti sonra teknoloji ve beklenti oturunca başladılar top çevirmeye sony 2013 seri rakibi samsung kadar iyi değilki 2014 te çok güzel bir dönüş yaptılar ama görünen o ki çaktırmadan maliyet düşürdüler yani eski iyide olabilir kötü de forumlar bu yüzden var yoksa burası yeni modellere tören ayin yeri filan mı ? şirketler alın size en iyi teknoloji demezler rakiplere bakar en rekabetçi çözümü yapar geçerler zaten "yeni" algısı gerekli morfini verir kim gidecek te eski tvlerle karşılaştıracak da paylaşacak yapsada tv ti alanlar gerekeni yapar zaten :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 3 Temmuz 2016; 21:59:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 model tv ye 2 cekirdekli a17 processor koymuslar onun için benim tv traktor gibi calisiyor kanal degisiyim mi diye dusunuyor yuh 200 euroluk telefonda daha hizli processor var android ile calisan tv ye boyle islemci koyarsan boyle nefesi kesilir durur

• mühendis266 M kullanıcısına yanıt
    kardesım para kolay kazanılmıyor su an sony nın 9 modelıne verılcek en fazla 5tl dır 6-7 vermek bnce fazla bnm aylık kazancım bıle 1tl degıl beklemek sabretmek lazım bn beklıyorum x9000b var oguzhanda ama kutusu yok falan sıte kesıyo 5500 gelıyo para yapacam bıraz olmassa 5tl bulursam 903 alcm
    oğuzhan 5000 tl veriyor tv yi
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanpro

kardesım para kolay kazanılmıyor su an sony nın 9 modelıne verılcek en fazla 5tl dır 6-7 vermek bnce fazla bnm aylık kazancım bıle 1tl degıl beklemek sabretmek lazım bn beklıyorum x9000b var oguzhanda ama kutusu yok falan sıte kesıyo 5500 gelıyo para yapacam bıraz olmassa 5tl bulursam 903 alcm

Hakikaten dediğimiz bu o paraya o tv fazla ve mümkünse fiyat düşmesini bekleyin bu yani! bir alt seriyi sen ips yaptın diye 2 katı vermek zorunda mı millet ? Ne güzel geçen yıl ki tv ne 9 serisi de sonra yerine geçecek tv yi de ips yapalım bunuda 2 katı fiyatla gazlayalım bende bunu göre göre tamam diyeyim saf gibi ben demiyorum arkadaşım demek isteyene de bekleyin biraz demek suç oldu garipliğe bak :) kardeşim az düşünün insaf lg bile ips serisi ile oled serisi arasına 2 kat fark koymadı koymuşsa da haklıdır sony nin bu hareketine saygı mı duymalıyım ?

verıyo ama pesın bn taksıtle almaya calıscam ınsalah durumu duzeltene kadar kımseye vermez kardes bn903 kotu tv demıyorum sadce o parayı hakketmıyor vede bakalım onu aldın sana 3 sene gıdecekmı emınmısın o tv 2 sene sonra arıza yapıyolar daha ısmdıden androıtten sıkayetler geldı donuyo vs bnm demek ıstedıgım o bn ps4 neo ıcın alcam yoksa elımdekı w905 gayet ıyı
    ben haftaya pazartesi 9305 alacağım istanbulda yaşıyorsan ben tv nakit alacağım sana yardımcı olmak için istersen sen benim alacağım tv kart çekersin bende sana nakit verilim benim için fark etmiyor fiyat
  • hoş geldin :))
    bn zonguldaktayım sen tvyı ıyıce baktınmı ama karanlıkta test etmen gerek ısık sızması bandıng pıksel falan testı yapman gerek sonra o kadar para verıyosun urasma kaca alcan tvyı pekı sen nerden bılıyosun yanı testmı ettın 903un x9b den daha net goruntu verdını
  • Yaklaşık 1 aydan beri sadece bu tv araştırıyorum evet sony center tarlacılar sahibi benim arkadaşım sağolsun 3 gün boyunca 9005c 8505d 9305d 9005b hepsini denedim özelliklede netlik be renk konusunda 9305d hepsini ezdi geçti tabi ayarlarını tek tek her tv ye göre ayar yaptıktan sonra aynı görüntüyü verip denedim bence sende bir bak iyice araştır ve gidip canlı canlı izle bir bak 6750 tl buldum

bekle kardes o para fazla en azından 6tl olmasını bekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpercetinn

Yaklaşık 1 aydan beri sadece bu tv araştırıyorum evet sony center tarlacılar sahibi benim arkadaşım sağolsun 3 gün boyunca 9005c 8505d 9305d 9005b hepsini denedim özelliklede netlik be renk konusunda 9305d hepsini ezdi geçti tabi ayarlarını tek tek her tv ye göre ayar yaptıktan sonra aynı görüntüyü verip denedim bence sende bir bak iyice araştır ve gidip canlı canlı izle bir bak 6750 tl buldum

Neden ayar yaptınız ? her tv ye göre ayardan kastınız nedir yani neyi baz aldınız ? Denediğiniz tvler uzun süredir çalışan teşhir ürünleri miydi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 3 Temmuz 2016; 22:31:30 >
  • mühendis266 M kullanıcısına yanıt
    hangısının goruntusu daha ıyı dıye aynı ayarı hepsıne yapması mantıklı yoksa fasolu anlayamassın renk ve konstrat netlını daha ıyı gorup yapmıs alper ama androıd olması vs benı dusunduruyor x903 ama gonlımden gecen 9000b ps4 neoda lag degerı acısından daha ıyı dusuncesındeyım
  • 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.