Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bekliyorum hocam. Süpersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu Ancak XD9 Geldiğinde Cevaplayabilirim,Bende Çok Merak Ediyorum.Ama Biliyorsunuz Bunlar Göreceli Konular,En İyiyi İsteyenler Xd9 A Yönelecektir.Sadece Siyah Seviyelerinin Bile Farklı Olması Başlı Başına Tercih Sebebi Olabilir,Özellikle Çok İlgili Olan Kişiler İçin,Başta Kendimi de sayabilirim Ürün Haftaya Gelecek,Gelsin Yine İzlenimlerimi Yazacağım.
  • leonskennedy kullanıcısına yanıt
    Umarım x9005c gibi bizi perişan etmez

• Oğuzhan bey teşekkürler yardımlarınız için ben bugün tv almaya gittim izmirde media markt a ama sony xd85 gelmemişti o sebeple karşılaştırma yapıp alamadım.

Aynı zamanda Lg55uf950 de benim listemdeydi bu cihazıda seviyorum sony ile bunu kıyaslayacağım. uf950 için aldığım fiyat 6bin.

Sizin bilginiz varmı bilmem ama bilen arkadaşlarda yorumlarsa sevinirim.

Bu ikisi arasından hangisini almalıyım artık alıp uzaklaşmak istiyorum buralardan :)

Teşekkürler.
  • Bu gün mall of istanbul sony center da biraz baktım arkadaşın dediği gibi kontrast ve ve canlılık birazdaha iyi gibi geldi bana.Ama satıcı arkadaşın bilgisi benden az olunca(bende buradan duyduğum kadarını biliyorum 😊)fazla inceleyemedim.

Hocam panelin ips olduğundan emin misin? Alttaki va panele sahip x8505c'den daha kontrastlı duruyor sanki? Bir de mümkünse karanlık ortamda birkaç test yapabilirsen ışık sızması bulutlanma kontrast daha iyi anlaşılır, teşekkür ederiz gerçekten sizin bu forumda olmanız ve bu şekilde bilgilendirici mesajlarınız önemli, x930d incelemenizi ve yorumlarınızı merakla bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarıdan Çekildiği İçin Resim 8505C de kontrast kaybı oluyor . Ürün İzleme AÇısı Çok Geniş,Ancak IPS Panel Bu Kadar AÇı Verebilir.Yada Bizim Bilmediğimiz Yeni Tip Bir Va Panel Kullanıldı W955 Seriside IPS di ANcak Bu Panelin Kontrastı da yüksekti,Kontrast olabilir ancak Ben Siyah Seviyesinin Kötü Olmasını Bekliyordum Ancak Gündüz Kısıtlı Gözlemime Göre Ips Bir Panel İçin Gayet iyi Sonuç Veriyor.Bu Gece Paneli Eve Götürüp Detaylı Denemeler Yapmaya Çalışcağım,Sonuçları Yine Elimden Geldiğince Sizlerle Paylaşmış Olacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonskennedy -- 19 Mart 2016; 21:25:28 >
  • Ben İncelemelerimde uF950 Modelini Çok Beğenmemiştim,Ancak Sizin İnceleyip Karar Vermeniz Gerekir.Sony XD8 Tarafında Yorum Yapacak Olursam,İlk İzlenimlerim Çok Olumlu,Bende Tv Alacağım,şu an ev kuvvetli Adayım Xd8.GEce Evde Uydu Ve Siyah Performansı Ve Detaylı İncelemelerim Belirleyici Olacak.

Selamlar Herkese..
    Çok teşekkür ederiz sonuçları merakla bekliyoruz. Hocam bu resimde zd9 diye bir model görünüyor bu neyin nesidir bilginiz var mı ?

Bu mesaja eklenen görseller:

2016 SONY ANDROİD TV

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Panele elimizle vurdugumuzda beyaz ışık patlaması oluyorsa ips degildir olmuyorsa ips paneldir die duymuştum ve denedim doğru hocam deneyin isterseniz

• ilhan santos İ kullanıcısına yanıt
    Ayarlardan 8505c nin parlaklığını kısmış olmasınlar? Her türlü 3 kağıt olabilir.

• Yok sanmıyorum ya adama sordum ips mi va mı diye ips dedi ama 3d yok bunlarda dedim var dedi ısrar edince afalladı sağa sola bakındı yani okadar çakal biri gibi durmuyor du x85c biraz mat kalıyordu sanki.ama tvler Yan yana değildi ve farklı demolar oynuyordu belki onlarında etkisi vardır.

• İnceleme için teşekkürler hocam. XD8505 modelinin IPS panel olma konusunda yanılıyorsunuz gibi geliyor bana bütün yabancı kaynaklarda VA panel olarak geçiyor bu konuyu açıklığa kavuşturmak lazım.
  • Bence bu panel konusun cok takiliyor. Parasi olan adam magazaya gidiyor. Bakiyor aliyor. Bu kadar takilmak bence kafayi yedirtir

• Vustic kullanıcısına yanıt
    Buradaki insanlar genel kullanıcı kitlesinden epey farklı, genel kullanıcı siyah başarımı, kontrast seviyesi, va- ips panel, edge led vs. çoğu zaman bilmez mağazada satış görevlilerinin yönlendirmeleriyle alıp kullanır, evde de ışık sızması banding falan gözüne takılmaz bile, ama burada insanlar bilinçli, ve çoğu kimse iyi görüntü kalitesine ulaşmak istiyor, daha kimse kafayı yemedi.

• Dediğiniz Büyük Tekno Marketlerde Olabilir Farklı Markaları Ön Plana Çıkarmak İçin Ancak Sadece Tek Marka Satılan Bir Yerde Yapmaları İçin Çok Büyük Bir Sebep YOk,belki Ayarları Farklı Olabilir. Benim Gönderdiğim Resimlerde İkiside Canlı Modda Ve Benzer Ayarlarda,Kıyaslama Yapabilirsiniz.
  • Tam Olarak Doğru Diyemeyiz,Örnek Olarak 8505C Serisi Panelde Bastırınca Bozulma Yapıyor Ancak VA Panel,Kullandıkları Katmanlar ile alakalı bir durum.En Kolay Yöntem İzleme Açısına Bakmak.Bu Cihazda İzleme AÇısı Çok Geniş.
  • Dün yayınlanan rtings in 55X850D incelemesine bakarsak ( Sony XBR-55X850D -> bu ürün Amerika serisinin sanıyorum)
    http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850d

"This is an IPS TV, therefore it has a wide viewing angle that is good for seating on the sides of the TV. Color saturation and contrast will stay good unless when viewed from pronounce angles."

55 ve 65 inch inin Amerika modelinin IPS olduğu kesin arkadaşlar, bende bizdekilerin IPS olduğuna Oğuz bey gibi inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 19 Mart 2016; 23:37:53 >
  • Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Evet panel ips ve incelemede bundan kaynaklı kontrast düşüklüğünden bahsedilmiş, geçen seneki x8505c modelinde va kullanıp güzel bir görüntü kalitesi yakalamışken neden ips kullanmış Sony, neyse bu seneki tv x930d olacak gibi tabi biraz tuzlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: metalmilita

Evet panel ips ve incelemede bundan kaynaklı kontrast düşüklüğünden bahsedilmiş, geçen seneki x8505c modelinde va kullanıp güzel bir görüntü kalitesi yakalamışken neden ips kullanmış Sony, neyse bu seneki tv x930d olacak gibi tabi biraz tuzlu.

Esasında tabiri caizse Sony kendi ayağına sıkmaya devam ediyor 2014 teki 55x8505b modeli Direct Led di. 2015 de 65 ve 75 inch haric 55 inch de Edge Led 'e döndüler, 2016 da yine 55 ve 65 yine Edge Led. Sony malesef hala ismini satmaya uğraşıyor hemde diğer markalardan daha fazla ücrete !
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.