Şimdi Ara

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.266
Cevap
36
Favori
120.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: domer2525

quote:

Orijinalden alıntı: cihat53

quote:

Orijinalden alıntı: boolat

antalya o güzel kampanya yok

Doğrudur. Sanırım hiçbir yerde şuan o fiyat yok.Bazı sony centerlr hariç.

merhaba, ben de bu ürünle ilgileniyorum. bir önceki hafta sonu 4000 tl lik kampnyayı görünce (samsung ks8500 ile bu ürün arasında kalmıştım ama) almaya karar verip İstanbul'da birkaç media markt, teknosa ve sony centera baktım ama kimse bu fiyata yanaşmadı. 4500 tl den aşağı söyleyen olmadı. 4000 tl fiyat gören bir ürüne de 500 tl fazla vermek insanın içini acıtıyor. Eminönü'ndeki Nurpa hariç bu fiyata bulabileceğimiz(4000 tl) bildiğiniz bir yer var mı acaba Avrupa yakasında?

Avrupa yakasında malesef bu fiyata verebilen mediamarkt teknosa ya da vatan yok. Sadece nurpa veriyor diye biliyorum.Anadolu yakasında ise sadece kurtköy viaport mediamarkt mağazasına özel bu fiyat mevcuttur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: boolat

antalya o güzel kampanya yok

Doğrudur. Sanırım hiçbir yerde şuan o fiyat yok.Bazı sony centerlr hariç.

merhaba, ben de bu ürünle ilgileniyorum. bir önceki hafta sonu 4000 tl lik kampnyayı görünce (samsung ks8500 ile bu ürün arasında kalmıştım ama) almaya karar verip İstanbul'da birkaç media markt, teknosa ve sony centera baktım ama kimse bu fiyata yanaşmadı. 4500 tl den aşağı söyleyen olmadı. 4000 tl fiyat gören bir ürüne de 500 tl fazla vermek insanın içini acıtıyor. Eminönü'ndeki Nurpa hariç bu fiyata bulabileceğimiz(4000 tl) bildiğiniz bir yer var mı acaba Avrupa yakasında?

Avrupa yakasında malesef bu fiyata verebilen mediamarkt teknosa ya da vatan yok. Sadece nurpa veriyor diye biliyorum.Anadolu yakasında ise sadece kurtköy viaport mediamarkt mağazasına özel bu fiyat mevcuttur.

Çok teşekkür ederim ilginize...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet arkadaşlar alıpta kullananlar.
    Nerdesiniz yorumları görelim
    Hoşunuza giden gitmeyen yönleri nelerdir.
    Samimice herkes yazsın.

Bu arada troller uzak durun burdan.
    10 yıldan beri forumdayım kimin ne olduğunu gayet iyi biliyorum.
    Hepinizi ifşa ederim haberiniz olsun
  • Mediamarkt Gece Kuşu kampanyası ile süper fiyat geldi ve az önce aldım.

4.700 ----- den 3.900 e indi.

Mağazada defalarca inceledim bu fiyata şu anda en iyi 4K - 55" TV.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vals

Mediamarkt Gece Kuşu kampanyası ile süper fiyat geldi ve az önce aldım.

Hayırlı olsun. Ben de aynı kampanyadan aldım. Vatan da biraz önce ani bir kararla 20 adet satışa çıkardı 3800 tl den

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3.900 e aldığıma sevinirken Vatandan gelen fiyata üzüldüm!

İnternet alımlarında iade ya da iptal hemen geçerli oluyor mu acaba?
  • Arkadaşlar SONY KD-55XD8505 modeli 3799 bende denk geldim. Önerir misiniz bu tv yi? Veya bu fiyata daha güzeli var der misiniz? Maksimum 200 lira daha koyabilirim. Amacım birde 4k tv de oyun oynamak olacak.

Edit: Bir de lag değeri önemli oyun için. Normal 4k hd de 20ms iken HDR ile birlikte yükselebiliyor. Yukarda bahsettiğim tv modeline kaç olduğunu bilimiyorum ama Samsung KS8000 oyun için oldukça düşük gecikme olduğu söylenmiş . 8500 Modeli 3800 4000 TL civarı. Kafam karıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spader -- 21 Ekim 2016; 3:06:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spader

Arkadaşlar SONY KD-55XD8505 modeli 3799 bende denk geldim. Önerir misiniz bu tv yi? Veya bu fiyata daha güzeli var der misiniz? Maksimum 200 lira daha koyabilirim. Amacım birde 4k tv de oyun oynamak olacak.

Edit: Bir de lag değeri önemli oyun için. Normal 4k hd de 20ms iken HDR ile birlikte yükselebiliyor. Yukarda bahsettiğim tv modeline kaç olduğunu bilimiyorum ama Samsung KS8000 oyun için oldukça düşük gecikme olduğu söylenmiş . 8500 Modeli 3800 4000 TL civarı. Kafam karıştı.

Bende özellikle lag değerlerini araştırdım.
    Ritings te xd8505 için video oyunlar için 8,2 puan almış ve önerilmiş.

Input Lag
    1080p @ 60Hz : 34.6 ms
    1080p With Interpolation : 67.5 ms
    1080p @ 60Hz Outside Game Mode : 71.2 ms
    1080p @ 60Hz @ 4:4:4 : 34.6 ms
    4k @ 60Hz : 57.9 ms
    4k @ 60Hz @ 4:4:4 : 57.4 ms
    4k @ 60Hz + HDR : 93.6 ms
    4k @ 60Hz @ 4:4:4 + HDR : 93.0 ms

The Sony X850D (xd8505) will please gamers with its good input lag and excellent motion. Everyone except the most demanding players will enjoy the responsiveness of the X850D, even for first person shooters and fighting games. PC gamers, or the ones that would like to use the TV as a PC monitor, will also enjoy the multiple input resolutions the X850D (xd8505) supports.

incelemedeki yorum ve değerler aynen böyle

• kardiyalog kullanıcısına yanıt
    Buda Samsung KS8500 değerleri; Rting değeri ortalama 8.3

1080p @ 60Hz Show Help : 23.1 ms
    1080p With Interpolation Show Help : 130.4 ms
    1080p @ 60Hz Outside Game Mode Show Help : 123.2 ms
    1080p @ 60Hz @ 4:4:4 Show Help : 39.5 ms
    4k @ 60Hz Show Help : 19.2 ms
    4k @ 60Hz @ 4:4:4 Show Help : 33.4 ms
    4k @ 60Hz + HDR Show Help : 19.2 ms
    4k @ 60Hz @ 4:4:4 + HDR Show Help : 33.2 ms

Samsung 4k da yürümüş Sony'e göre ama 1080p de Sony daha iyi sonuç vermiş.

Bilmiyorum ama sanırım seçimimi Samsung dan yana yapacağım. Tabi görsel olarak hangisi daha iyi tam net bilgiye sahip değilim ve HDR teknolojisi hangisinde daha iyi sonuç veriyor. Ayriyeten bazı 4k modelleri normal 1080p ekranın da kırılmalar olduğunu ve görüntü kalitesinin pekte iyi olmadığı söylenmiş ama bu model (KS8500) için oldukça etkileyici görsel ortaya koyduğu belirtilmiş.

Ne dert işmiş şu tv alma konusu yahu.

• spader S kullanıcısına yanıt
    Fiyat olarakta 55ks8500, Sony 55xd8505'i baya ezmiş 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    para olsa tabikide ks8500 ama sonuçta iş paraya bakıyor
    55ks8500 55xd8505 iki katı fiyatına

yazmış olduğun lag değerleri ile fiyat farkına bakınca hiç tereddüt etmeden xd8505 diyorum bende.

bide ks8500 49 inç diyebilirsin ama şuan için 55 inç altı tv almak çok yanlış.
    tabi kutu gibi bir odada oturmuyosan
  • Samsungta usb 3.0 girişi yok. 4k gibi yüksek boyutlu olabilecek filmleri usbden izlerken sıkıntı yaşayabilirsiniz gibi.

• merteslik M kullanıcısına yanıt
    55 inc olanı öyle benim dediğim 49 ve açıkcası bana yetiyor. Fiyatı 3900 TL. Sony 55 inc 3800 sanırım. Boyut dışında Samsung bu değerler ile Sony'ye göre daha alınası tv gibi duruyor. Sanırım.. hala emin değilim.

• kardiyalog kullanıcısına yanıt
    Hocam 49 inc düşünüyorum ve aralarında ki fiyat farkı 100 200 TL. Samsung'un değerleri daha iyi değil mi şu durum da? 55 inc olanı düşünmüyorum açıkcası. Salon küçük değil ama çokta sırıtacağını sanmam. Bana 55 inc büyük bile geliyor. Daha çok teknik özelliklere bakarak almaya çalışıyorum boyutdan ziyade. Tam bilgi sahibi de değilim bu konuda açıkcası.

Sizce 49 inc benim için yeterli desem bu Tv yanlış tercih olur mu?

• Telefondaki youtube uygulamasını tv den açamıyorum eşleştirmeyi yapamıyorum. Eşleştirme kodunu bulamadım tvde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vals

Mediamarkt Gece Kuşu kampanyası ile süper fiyat geldi ve az önce aldım.

Hayırlı olsun. Ben de aynı kampanyadan aldım. Vatan da biraz önce ani bir kararla 20 adet satışa çıkardı 3800 tl den

55xd8505 tenmi bahsediyorsunuz ?

Bakıyoruz yok.
  • Gece kuşu yok mu bugün yav bulamıyorum:( birisi akşam olacak demişti sanki. vatanda bir daha yapnmaz sanırım 3800 lere xd8505 ?
    Küçüklük ve Curved sorun değilse ks8500 ...
    Daha tatlı doğal ve bakınca hayran kalacagin bi tv istiyosan xd8505 ...
    Gece ışığı kapatıp karanlıkta koyu sahnelerde ayrıntı olsun diyosan ks8500 ...
    1080p oyun için diyosan xd8505 ...

• ÇöÇan kullanıcısına yanıt
    Dün malesef ne mediamarkt ta nede vatanda oldu
    Pusuda bekliyoruz

• alparslan yagmur kullanıcısına yanıt
    Mutlaka yaparlar genelde çarşamba ve perşembe günleri oluyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.