Şimdi Ara

2016 Sandero Stepway Turbo 90bg Euro 6 Easy-R (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
971
Cevap
28
Favori
167.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla ben daha o düzeye gelemedim benim de sabahları aracı çalıştırınca hafif tırmıklar ve silkeler gibi bi ilk hareketi var sonraki dur kalkta yapmıyor. Ustaya sordum baskı balata yüzeyinde pürüz vardır garanti değişsin dediler yada yakıtta sıkıntı vardır dediler. Arıza kaydı açtırdım. Bir yerde de dacia 1 takozu koymayı unutuyormuş bazen dediler. Motoru bi 5 dk kalkmadan ısıtırsam malüm tekirdağ cok soğuk hiç yapmıyor ama 1 dk felan soğuk halde kaldırırsam yapıyor. Bakalım pek gitmeye niyetli değilim daha araç yeni sağını solunu kurcalamasınlar. Bakımında söylerim diyorum. Acaba yanlış mı düşünüyorum? Ben 1 depo ile yaklaşık 750 yaptım 1/3 oranında şehir içi şu anlık yakıttan memnunum. Kullanma klavuzunda 1000 km ye kadar motoru zorlamayın yazıyordu ben devri hep 2500 2700 arasında tuttum ve 90 100 ü aşmadım. bakalım bundan sonra gazlarım herhalde biraz.
  • ericponti E kullanıcısına yanıt
    Birde bu diş olayına pek aldanma derim çünkü bazen 30 TL yakıt aldığımda dahi ibre 2 diş birden fazlasını gösteriyor ama sonradan dengeleniyor. (Yani doğru olan hızlı düşüp tek dişe indiriyor.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightmareII

Valla ben daha o düzeye gelemedim benim de sabahları aracı çalıştırınca hafif tırmıklar ve silkeler gibi bi ilk hareketi var sonraki dur kalkta yapmıyor. Ustaya sordum baskı balata yüzeyinde pürüz vardır garanti değişsin dediler yada yakıtta sıkıntı vardır dediler. Arıza kaydı açtırdım. Bir yerde de dacia 1 takozu koymayı unutuyormuş bazen dediler. Motoru bi 5 dk kalkmadan ısıtırsam malüm tekirdağ cok soğuk hiç yapmıyor ama 1 dk felan soğuk halde kaldırırsam yapıyor. Bakalım pek gitmeye niyetli değilim daha araç yeni sağını solunu kurcalamasınlar. Bakımında söylerim diyorum. Acaba yanlış mı düşünüyorum? Ben 1 depo ile yaklaşık 750 yaptım 1/3 oranında şehir içi şu anlık yakıttan memnunum. Kullanma klavuzunda 1000 km ye kadar motoru zorlamayın yazıyordu ben devri hep 2500 2700 arasında tuttum ve 90 100 ü aşmadım. bakalım bundan sonra gazlarım herhalde biraz.

Aynen dediğin gibi motoru ilk çalıştırmamda 1. Viteste iken 5 sn kadar arabanın içinde tabiri caizse titretiyor. Bunu son 1-2 aydır yapıyor daha önce yapmıyordu böyle bir şey. Bende senin gibi düşünüyorum servis zamanı gelince götürür şikayetlerimi dile getiririm. Bakalım hayırlısı. Kazasız belasız sürmeyi nasip etsin herkese

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Açıklamalar için teşekkürler.. Ön kayıt ve geri görüş kamerası gerçekten güzel seçenekler. Güle güle kullanın. Başta multimedyayı almamış olsaydım kesin sizinkinden taktırırdım. Gerçekten güzel Bende geri görüş kamerasının olmaması dışında gayet memnunum aslında :) Onu da bi ara taktıracam ama ek masraf işte...

Ha bu arada bendeki sistem yeni değil :) 1800 liralik orjinal sistem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi varan100 -- 26 Kasım 2016; 1:56:17 >
  • Yeni ÖTV sistemi bu.
    Buna vergi olarak ekstradan %18 KDV ve aracın ÖTV miktarının da %18'i kadar ÖTV'nin KDV'si eklenecek. Bir de firmaların üzerine koyacakları kar, pazarlama bütçeleri ve kargo ücreti ekleniyor.

2016 Sandero Stepway Turbo 90bg Euro 6 Easy-R

Günümüzde Sandero Stepway, vergisiz fiyatı 40.000 TL'nin altında olduğu için (yaklaşık 30.000 TL civarı vergisiz fiyatı var) bu tablodaki en düşük ÖTV diliminde bulunuyor. Fakat Euro daha da artar ve de Sandero Stepway'in vergisiz fiyatı 40.000 TL'yi aşarsa o zaman ÖTV'si %45'ten %50'ye çıkacak. Umarım bu eşiği aşmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 26 Kasım 2016; 13:1:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Yeni ÖTV sistemi bu.
    Buna vergi olarak ekstradan %18 KDV ve aracın ÖTV miktarının da %18'i kadar ÖTV'nin KDV'si eklenecek. Bir de firmaların üzerine koyacakları kar, pazarlama bütçeleri ve kargo ücreti ekleniyor.

2016 Sandero Stepway Turbo 90bg Euro 6 Easy-R

Günümüzde Sandero Stepway, vergisiz fiyatı 40.000 TL'nin altında olduğu için (yaklaşık 30.000 TL civarı vergisiz fiyatı var) bu tablodaki en düşük ÖTV diliminde bulunuyor. Fakat Euro daha da artar ve de Sandero Stepway'in vergisiz fiyatı 40.000 TL'yi aşarsa o zaman ÖTV'si %45'ten %50'ye çıkacak. Umarım bu eşiği aşmazlar.

3 ay önce stepway 1.5dci 90bg olanını 50 000tl ye almıştım birkaç gündür fiyat listesi güncellendiği için sitede gözükmüyordu bu gün baktımda 54300 olmuş

• Arkadaşlar yeni stepway dizel otomatik sizce ne zaman satışa sunulur ve fiyatı ne olur. Ayrıca ne kadar oyak indirimi alabilirim.

• Merhaba arkadaşlar. Aracın benzin ikaz ışığı yandı ve 70km kadar gittim bu şekilde. Su anda son gösterge yanıp sönmeye başladı. Yanıp ssonunce kaç km daha gidilir bilen varmı acaba. Test eden oldumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ericponti -- 28 Kasım 2016; 14:27:5 >
    Vallah hocam ışık yanıp sönmeye başladıktan sonra yolda kalana kadar gidersin sonra da eline bidonu alıp gidersin :D
  • hidyak H kullanıcısına yanıt
    Hidyak kardeşim kusuruma bakma yeni gördüm bu mesajı... Evet benim arabam benzinli otomatik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ericponti

Merhaba arkadaşlar. Aracın benzin ikaz ışığı yandı ve 70km kadar gittim bu şekilde. Su anda son gösterge yanıp sönmeye başladı. Yanıp ssonunce kaç km daha gidilir bilen varmı acaba. Test eden oldumu?

Merhaba ericponti kardeşim. Biz bu konuyu forum sayfalarında yazdık :))) Hiç bizi takip etmiyorsun :D Şaka bir yana deneyimin çok kıymetli. Daha önce şöyle bir şey paylaşmıştım. Bu başlığın 7. sayfasında:

"Ek bilgi olarak. Kırmızı ışık yanar yanmaz fullediğimde 43 lt aldı. Yani kırmızı ışık yandığında depoda 7 litre daha benzin oluyor. Bu da şehir içinde 100 km kadar yol demek. Şehirler arasıda 140-150 km ye yakın bir yol. Birincisi bu normal mi? Pompalar arası bariz fark olur mu? Sizde eğer böyle bir dolum yaparsanız. Burada paylaşınız. Buna göre NightmareII arkadaşımızın 100-150 km sonra kırmızı ışığının yanması lazım. NightmareII sonuçları bizimle paylaşırsans sevinirim. Tekrardan güle güle binmeniz dileğiyle."

Yani Eğer araç deposu teknik özelliklerinde belirtildiği gibi 50 litre ise, kırmızı ışık yandığında 7 lt benzin kalması lazım. Şehir içi normal koşullarda 7 litre yaksa bile, içinde kalan benzin seni 100 km götürür. Yoğun trafikte 8-8,5 lt yaksa bile seni 80-85 km götürmesi lazım... Seninde artık benzin alma vaktin gelmiş kardeşim. Bir an önce yakıt al bence. (Tabi bunların hepsini benzinli için konuşuyoruz.Dizelse hesap farklı olur tabi..) burda önemli nokta kırmızı ışık yandıktan sonra senin nasıl koşullarda kullandığın. Şehir içi mi şehirler arası mı? Yoğun trafik mi rahat trafik mi? Bu bilgileri paylaşırsan çok güzel olur. Bu bilgiye göre daha net bir şey söyleyebiliriz. Ve uzun yola cıktığımız zaman içimiz daha rahat bir yolculuk yapabiliriz.

Bu paylaşımın çok kıymetli oldu. Teorik olarak tahmin ettiğimiz bir şeyin pratiğini görmüş olduk. Genelde kırmızı ışık yandıktan sonra 30-40 km denir. Ben daha 50 km diyeni duymadım. Sen 70 kmyi görmüşsün... Sürüş koşullarıyla ilgili detayı merakla bekliyorum. Teşekkürler kazasız belasız binmen dileğiyle...

• varan100 V kullanıcısına yanıt
    Benim tahminim trafiksiz otobanda ışık yandıktan sonra 120-110 km yapar yönünde.
  • varan100 V kullanıcısına yanıt
    Işık başına araç yaklaşık 95 - 105 km yol yapıyor.
  • Evet dediğiniz gibi bidonu aldım ve en yakın benzinciye doğru gittim ve benzincideki pompaci arkadaşların pis sırıtışları arasında bidonuma benzini.... Şaka şaka :))) buraya yazdıktan sonra 12km kadar daha yol gittikten sonra benzinimi aldım çok şükür.
    Varan kardeşim dediğin yazıyı daha önce okdudum ama benzinin son göstergesi sürekli yanıp sönmesi ve ne kadar km yol gidebileceği hakkında bi yazı göremedim. Varsa da kusura bakmayın artık yazmış bulundum ;)
    Demem o ki son gösterge yanıp sönmeye başlamasından itibaren toplam 20km yaptım ve bu adrenalin dolu dakikalara son verdim.
    Bu arada uzun yolda yaptığım yolculukta yakıt tüketimi bi hayli arttı. Bir depo benzinde aynı şartlarda (km hız yakıt firması vs.) 110km fark çıktı. :/

• quote:

Orijinalden alıntı: NightmareII

Işık başına araç yaklaşık 95 - 105 km yol yapıyor.

Dostum işte bende o ışık göstergesi 85-90 km yol yapıyor artık. Daha önce dediğin gibi 100-110 idi daha önce. Lanet olası federaller yüzünden olsa gerek

• NightmareII N kullanıcısına yanıt
    Benim arabada da aynı sarsıntı sabah ilk çalıştırmadan sonra oluyor, sonra tekrarlamıyor
  • Arkadaşlar acil fikirlerinize ihtiyacım var.

Dizel otomatik için 56.250 fiyat aldım. Makyajlı kasayı bekleyeyim diyorum ama 60 bin TL'nin biraz üzerine çıkacak gibi gözüküyor.

Sizce beklemeye değer mi? Yoksa alayım mı? Stokta zor bulunan bir araç. Daha da zam görmeden alınmalı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

Arkadaşlar acil fikirlerinize ihtiyacım var.

Dizel otomatik için 56.250 fiyat aldım. Makyajlı kasayı bekleyeyim diyorum ama 60 bin TL'nin biraz üzerine çıkacak gibi gözüküyor.

Sizce beklemeye değer mi? Yoksa alayım mı? Stokta zor bulunan bir araç. Daha da zam görmeden alınmalı mı?

Aralık ayında belli olur diye düşünüyorum 3-4 gün bekle kafan daha rahat olur...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • agah07 A kullanıcısına yanıt
    Hocam Aralık ayında eski kasa da zam yiyecek diye söylenti var. Ondan biraz kafam karıştı.

Bir sorum daha var. Senede yaklaşık 10 bin km yapıyorum. Benzinlisi de olabilir diye düşünmeye başladım. Benzinlinin performansı memnun ediyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

Hocam Aralık ayında eski kasa da zam yiyecek diye söylenti var. Ondan biraz kafam karıştı.

Bir sorum daha var. Senede yaklaşık 10 bin km yapıyorum. Benzinlisi de olabilir diye düşünmeye başladım. Benzinlinin performansı memnun ediyor mu?

Hocam hemen sana kaba bir hesapla durumu açıklayaym. Senede 10bin km yapan biri isen;
    Dizel için : km başına 25 kuruş ise 2.500tl (mtv 998tl)
    Benzin için : km başına 35 kuruş ise 3.500tl (mtv 623tl)
    Yani benzin ile dizel arasında senede 625 tl fark olacak. Benzinli ile dizel arasında ki fiyat farkını (9.000 tl kadar )göz önünde bulundurduğumuz zaman benzinliyi seçmek bana göre daha mantıklı geliyor. Hani 4-5 bin fark olsa dizel olabilir ama bu kadar büyük fark olunca doğal olarak benzinli cazip gelio.
    Performans olarak da gayet memnunum rampa hızlanma vs. Konularında.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.