Şimdi Ara

2016 Sandero Stepway Turbo 90bg Euro 6 Easy-R (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
971
Cevap
28
Favori
167.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: agah07

Yeni dacia döküman
    https://www.cdn.daciagroup.com/content/dam/Dacia/ro/gama-dacia/brosuri/dacia-noul-sandero-stepway-brosura.pdf

Benzinli otomatik bekliyoruz hocam bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11700 euro x 3,565 =41710 tl romanya fiyatı
    16000 civarı ötv
    benzinli satış fiyatı 57-60 arası olur düşüncesindeyim ki çok yüksek bir fiyat olur bence
    ben 47200 den aldım 2000 tl maliyetli işlemler için 10000 fark abartı olur
    İnşaAllah makul bir fiyatla gelir ama sanmıyorum bu ötv zammı sonrası reno fırsat kaçırmaz
    şu an dacia türkiye güncel sitede stepway benzinli otomatik liste fiyatı 50400 yazılmış
    sadece tahmin
    ambiance romanya fiyatları :
    11200€ düz benzinli
    11700€ otomatik benzinli
    12800€ düz dizel
    13300€ otomatik dizel

2016 Sandero Stepway Turbo 90bg Euro 6 Easy-R

• Bu araçların maliyetleri çok düşük.
    MAİS mumkün olduğunca düşük fiyattan alıyor.
    En uygun fiyat etiketiyle tüketiciyle buluşturacaklardır

• Fiyat tahmini olarak kaba bir hesap yaparsak;
    Sandero Stepway'in 1.5 dCi 90bg Easy-R versiyonunun tüm opsiyonlar (kol dayama, geri görüş kamerası, MediaNAV multimedya sistemi) dahil Romanya'da vergi dahil satış fiyatı 13,900€. Romanya'da araçların vergi oranını tam bilmiyorum fakat vergiyi de %40 olarak varsayarsak aracın vergisiz fiyatı 8,340€ oluyor.

Bu fiyat günümüz Euro kuruyla (Şu an 1 Euro 3,56 TL) 29,732 TL ediyor. Bu fiyata %45 ÖTV'yi (13,379 TL) %18 KDV'yi (5,351 TL) ve de ÖTV'nin KDV'sini (2,408 TL) eklediğimizde fiyat yaklaşık 50,870 TL ediyor. Bu fiyata Mais'in kar marjını, aracın Romanya'dan buraya gelirkenki kargo ücretini ve de Bayiilerin ekleyecekleri karı hesaplarsak 1.5 dCi 90bg Easy-R Sandero Stepway'in yaklaşık olarak 60,000 TL civarına geleceğini düşünebiliriz.

Tabii bu fiyat kaba bir hesap olduğu için gerçeği yansıtmıyor olabilir, yine de benim tahminim şu an için bu.

Eğer Romanya'daki araçların vergi oranını net olarak bilen varsa bize hesap konusunda yardımcı olabilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 22 Kasım 2016; 10:53:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Dizeli bilmem ama benzinli otomatiğe 50 binden fazla vermez kimse. Dün eski kasa 47700 sıfır fiyat aldım otomatik benzinli

• dürüstmezarci kullanıcısına yanıt
    0.9 TCe Easy-R olanı en az 50.000 TL olur diye tahmin ediyorum.
    TL'nin gün geçtikçe değer kaybetmesinin sonuçları işte...

• quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Merakla bekliyoruz aralıkta araba alma durumum netleşecek

• quote:

Bence nakit 51bin tl başlangıç olur tabi bize gelen araçları kuşa çeviriyorlar buyüzden tahmin etmek zor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: agah07

quote:

Bence nakit 51bin tl başlangıç olur tabi bize gelen araçları kuşa çeviriyorlar buyüzden tahmin etmek zor...

51 bin buna vereceğime sıfır Swift 48500 fiyat aldım otomatik onu alırım

Suzuki'nin de dezavantajı satş/servis ağının Renault grubu kadar yaygın olmaması ve de Navigasyon/Multimedya sisteminin Dacia'dan bir tık geride olması.

Bir de kendini kanıtlamış dCi/TCe motorların da avantajı yok değil tabi.

• Valla 2 Ay önce 46500 e aldım iyiki almışım diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: NightmareII

Valla 2 Ay önce 46500 e aldım iyiki almışım diyorum.

Siz çok iyi yaptınız hocam dacia almayı kafaya koyduktan sonra alacaksın çok düşünürsen alamıyor sun tıpkı ben

Valla bence tereddüt etmeyin alın derim. Makyajlı kasayı da bekleyebilirsiniz. Şayet 3 4 bin TL yi gözden çıkarabilirseniz. Ama su var gercekten trafikte otomatigin rahatı paha biçilemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightmareII -- 23 Kasım 2016; 19:58:53 >
  • quote:

Valla bence tereddüt etmeyin alın derim. Makyajlı kasayı da bekleyebilirsiniz. Şayet 3 4 bin TL yi gözden çıkarabilirseniz. Ama su var gercekten trafikte otomatigin rahatı paha biçilemez.

Ondan şüphem yok benim tek derdim bu kadar parayı bu markaya neden bağladın lafları oluyor olacak. 2009 fullotomatik civic parası az değil dedikleri an vazgeçiyorum dacia dan

• Bana da diyen çok 09 motor alınır mi çekmez dacia ya bu para verilir mi bir ton 2. El araç varken inan kulaklarını tıka git al bana laf atan adamlar arabaya bindi 2. Gün gelip kaça almıştın sen diye sormaya başladılar. Tek şikayetim lpgli diğer aracıma göre fazla yakıyor. Ama rahatı için fazla yakması değer diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightmareII -- 23 Kasım 2016; 20:13:40 >
  • Honda cvt kullaniyor. Fazla yakmak nedir cvt şanzıman kullanırsan anlarsın. Arkadaşta var zorunlu olmadıkça aracı kullanmıyor 😃. Konforu daha iyi ama motoru sürekli bağırtması da bu sanzimanin eksik yönü.

• quote:

Bana da diyen çok 09 motor alınır mi çekmez dacia ya bu para verilir mi bir ton 2. El araç varken inan kulaklarını tıka git al bana laf atan adamlar arabaya bindi 2. Gün gelip kaça almıştın sen diye sormaya başladılar. Tek şikayetim lpgli diğer aracıma göre fazla yakıyor. Ama rahatı için fazla yakması değer diyorum.

Bak şimdi aklıma sokmaya başladın geçen bayi de mavi rengi inceledim tekrar hayran kaldım. Araba gerçekten yakışıklı şu arabanın adını skoda stepway diye değiştirip satsalar herşeyi aynı kalmak şartıyla ile en az 58000 tl ye satılır.

• quote:

Honda cvt kullaniyor. Fazla yakmak nedir cvt şanzıman kullanırsan anlarsın. Arkadaşta var zorunlu olmadıkça aracı kullanmıyor 😃. Konforu daha iyi ama motoru sürekli bağırtması da bu sanzimanin eksik yönü.

Ben daha önce tam otomatik araçta kullandım geri kaçırma vites geçişi ve vites değiştirirken ayağını gazdan çekme diye bir sorunum olmadı. Bu stepway şanzımanı bana nasıl gelir?

• Geri kaçırma konusunda bazı kullanıcılar bazen geri kaçırıyor demiş. Araçta yokuş kalkış sistemini devreye sokmayı bilmiyorlar. Diyelim bir rampadasınız frene bastınız araç yavaş yavaş gitti gitti ve sonunda yavaşça durdu. Eğer aracı bu şekilde durdurursanız. Bilgisayar sistemi yokuş kalkışı devreye sokmuyor. Diyelim yine aynı rampadasınız frene bastınız araç yavaş yavaş gidiyor ve son durma noktasına geldiğinde hafifçe frene güç uygulayıp aracı ileri gitmeye çalışırken tabiri caizse silkeleyerek son duruşu yaptınızmı bilgisayar sizin yokuş kalkış destek sistemini devreye sokmak istediğinizi anlıyor ve sistem müthiş çalışıyor defalarca denedim istediğim yerde devreye giriyor istemedigim yerde girmiyor.

• Vitesten ayağımı ben çekmiyorum sadece sabit tutuyorum. Sakin kullanıcı değilseniz bu konuda kesinlikle bu araca bulaşmayın derim. Performans istiyorum kesintisiz itiş istiyorum diyorsanız sizin için uygun deil bu sanziman. Sakin kullanıcılar için üretilmiş bu araç.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.