Şimdi Ara

2016 Sandero Stepway Turbo 90bg Euro 6 Easy-R (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
971
Cevap
28
Favori
167.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Symbol ile aksesuar benzerliği olamaz çünkü dünyada normalde Renault Symbol diye bir araç yok.

Şu anda satışta olan Renault Symbol dediğimiz araç bizim gibi Dacia markasının imajının pek iyi olmadığı, ucuz Renault araç istendiği pazarlar için Dacia Logan'ın birebir aynısının ön panjurunun değiştirilmiş, Dacia logolarının çıkartılıp yerine Renault logoları takılmış hali.

Dünyadaki Dacia Logan ve bizdeki Renault Symbol:

2016 Sandero Stepway Turbo 90bg Euro 6 Easy-R

Yani o araç aslında Renault Symbol değil, Dacia Logan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 3 Kasım 2016; 8:59:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• sametykcll kullanıcısına yanıt
    Zaten bu yüzden aksesuarları aynı, örneğin sanderolarda kemer yükseklik ayarı yok symbol kemer parçası birebir aynı,
    Dışarıdan bakan biri bile farlar ile stopların aynı olduğunu görür, kapılar sandero ile aynı hatta ayna bile türkiyede sanderolarda sinyalli ayna yok symbolde var,
    Logan 2 olanı ile ön takım komple aynı ama symbol olanında biraz makyajlanmış, iç kısım çoğunluk aynı sadece orta konsolda hava kanalları yuvarlak değil köşeli,
    Hatta kapıların dışarıdan birebir olduğunu görebilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Einevi E kullanıcısına yanıt
    İşte ben de diyorum ki; benzemiyor, aynı araba :)

• sametykcll kullanıcısına yanıt
    Benimde yazdıklarımı okursan aynı olduğunu söylemişim, benzerlik kelimesi senin yazdığında var hatta aksesuarların uymayacağını söylemişsin,
    Hem araçalrın aynı olduğunu kabul edip hemde aksesuarların uyumayacağını belirtmişsin. Tamam %100 olmasada %70 parçaları birbiriyle uyumlu
    Konu olarak malum dacialar ülkemize en boş versiyonları ile gelmekte, ben burdada bu eksik parçaların varsa parça numarası nasıl montajlanacağı gibi
    Örnek
    https://youtu.be/OKg8paO-Glo
    varsa bildiğiniz paylaşın diğer kullanıcılara fikir olsun

• Arkadaslar steepway 90hp almayı düşünüyorum. 2013 model.

Çok önemli iki sorum var kullanan arkadaşlara.

Araç 120-130 km hızla giderken ve daha üstünde direksiyonda titreme oluyor mu?
    Yani kaç basabiliriz uzun yolda?

Birde yol tutuşu nasıl özellikle virajlarda sorun oluyor deniyor doğru mudur?

Kullanan arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Einevi E kullanıcısına yanıt
    Aksesuarlar uymaz diye bir kelime söylemedim kardeşim dikkat edersen. " Aksesuar benzerliği yok, aynılığı var, çünkü aynı araba" demeye çalışmıştım orada.
    Her neyse, daha fazla uzatmanın alemi yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 3 Kasım 2016; 16:11:42 >
  • elmaarmutportakal kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç güleceğim yoktu :D)))) Toros mu bu yaw?? Ben 140'a kadar çıktım. Hiç anormal bir şey hissetmedim. Gayet güzel akıyordu. Tabi düzgün bir asfalttı.

İkinci soruya gelince... Şimdiye kadar bir kere şehirlerarası yolda bir virajda korktum. Afyon Denizli arasında Afyondan çıkınca yokuşlar başlar. 1. veya 2. sağa viraj 120 kmnin üstünde bir hızla girdim viraja. Tam virajda Araba sollarken sol şeritte idim. Gerçekten kötü birşeyler olacak gibi hissettim. Çünkü araba yüksek olduğundan, yana doğru normal arabalara göre biraz fazla yatıyormuş. bu yüzden öyle hissettim galiba. Ama ne ESP çalıştı ne de araba çizgisinden çıktı. Direksiyona hiç müdehale etmedim. Kendi şeridimde aracı solladım. Tabiki viraj limitleri alçak arabalar gibi olmaz.Dikkatli olmak lazım. Yüksek olmasının avantajları da var dezavantajları da... Ama ben şahsen 120yi pek geçmediğim için, birde arabada ESP olduğu için hiç yol tutuşla ilgili bir soru işareti veya korku olmadı kafamda... Normal hız limitlerinde bu arabayla sorun yaşamazsınız... Arabanın sınırlarını da zamanla öğreniyorsun zaten. Ha bu arada babamın 16 sene kullandığı doğan slx'ten çok daha iyidir yani Dacia diye o kadar da korkmayın. Allah kaza bela vermesin.Alırsanız huzurla binersiniz inşallah...

• araca alışana kadar özellikle virajlar güven vermiyor
    ancak aradan 2 ay geçti aracın huyu suyuna alışınca virajlar ve sollamaları daha rahat yapmaya başladım

birde motor açıldı herhalde eskiden 5.vites 2000-2500 devirde 90-100 km hızla giderken
    şimdi 110-120 yi görüyorum

yakıt durumuda güncel olarak 31-33 krş bandında
  • Cümleten selamu aleyküm.Güzel bir forum olmuş.Tüm sayfaları okudum şuan aracım yok ama 0.9 turbo sandero steway almayı düşünüyorum.şuan easy r ları 46 e düşürmüşler belki 45 e veren bayilerde vardır.Nedeni malum yeni kasa ve gerçekten gerekli değişiklerin hepsini yapmışlar benim zaten mecburi olarak 2017 sonunu bekliyecem hemde yeni kasa almış olacağım inşallah.Hakkımızda hayırlısı.Herkese kazasız belasız sürüşler..
  • Cümleten selamu aleyküm.Güzel bir forum olmuş.Tüm sayfaları okudum şuan aracım yok ama 0.9 turbo sandero steway almayı düşünüyorum.şuan easy r ları 46 e düşürmüşler belki 45 e veren bayilerde vardır.Nedeni malum yeni kasa ve gerçekten gerekli değişiklerin hepsini yapmışlar benim zaten mecburi olarak 2017 sonunu bekliyecem hemde yeni kasa almış olacağım a.Hakkımızda hayırlısı.Herkese kazasız belasız sürüşler..
  • nev2000 N kullanıcısına yanıt
    Hocam o viteslerin dişli oranlarıyla alakalı oldğu için pek değişebilecek bişey değil. Ama 4. vitesle 5. vites arasında fark olabilir. Sizin dizel mi bu arada? Çünkü benzinli otomatikte 5. viteste 3000 devirde yanılmıyorsam 110 yapıyor. Motorun açılmasının, çekişiyle yani belli devirlere ve süratlere daha çabuk çıkmasıyla ya da belli yükle daha yüksek viteste gidebilmesiyle ve yine yakıtıyla ilgili bir deyim olduğunu biliyorum. Yoksa dişli oranları değişmez diye biliyorum. Motorun açıldığından bahsediyorsanız muhtemelen çekişinin arttığını, aynı sürüş koşullarında yakıtının azaldığını anlatmaya çalışıyorsunuzdur. Bu konudaki gözlemlerinizi de aktarırsanız seviniriz. Kazasız sürüşler dilerim.
  • Enes.54 kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam... Hayırlısı olsun.. Yeni kasalar gerçekten daha mantıklı...
  • yeni kasa ne zaman gelir?

• quote:

Orijinalden alıntı: elegance883

yeni kasa ne zaman gelir?

Aralık deniyor ama bana göre Ocak ta 2017 model diye satış da olur

• [size="2"]YENİ KASA DAHA Bİ TOK DURUYOR..

• Aslında yeni kasa demek yanlış. Makyajlı kasa demek daha doğru.
    Kasa 2013 modele geçişteki gibi komple yenilenmedi sonuçta.

• Arkadaşlar yaklaşık 1.5 haftadır aracı kullanıyorum, genel olarak memmunum, sürüş açısından vs. beni üzmüyor. Gayet tatminkar, denilenin aksine hoparlörden memmunum, tatmin ediyor. Yol tutuşu vs. de güzel. Ancak birkaç sorum olacak size.

Öncelikle aracım benzinli, 5 km'de aldım ve yakıt ışığı yanıp sönerken aldım, depoyu fullettim, 245 tl tuttu. Daha sonra haftasonu da 50 tl'lik daha benzin aldım. Şuan 485 km'de ve 3 diş kaldı. Neden bu kadar çok yakıyor ki? Ara ara gazlıyorum ve genelde dur kalk trafiğe giriyorum. Aşağı yukarı kaç litre yakmıştır acaba? Sizce normal mi bu değerler?

İkinci olarakta kış lastiği olarak ne önerirsiniz? 205-55-16h şuandaki lastikler. En uygun fiyatlı ve iyi performans veren bir tane önerirseniz çok sevinirim.
  • Katılıyorum, kasa yenilenmesi söz konusu değil. Facelift denilen makyaj durumu var. Şu saatten sonra bencede makyajlı kasayı beklemek lazım. Zaten o yüzden bayiiler mevcut kasayı 45'lere kadar düşüyor.

• Romanya'da 2017 makyajlı Sandero'nun siparişleri başlamış, fakat sanırım diğer Avrupa ülkelerinde hala satış başlamadı.

Türkiye'ye ben de Aralık-Ocak gibi gelir diye tahmin ediyorum. Sonuçta Mais (Renault ve Dacia'nın Türkiye Distiribitörü), Clio, Megane gibi Renault araçlarının 2017 model siparişlerini almaya başladı. Dacia'nınkileri de yakın zamanda alırlar.
    Ya da 2017 Sandero'ları Duster'ın çift kavrama EDC şanzımanlısıyla aynı zamanda satmaya başlayabilirler, bu daha da hoş olur

• Synyster Gates SGC kullanıcısına yanıt
    arada gazlıyorumun önü açık tabi motor ne 1.2 mi 0.9 mu?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.