Şimdi Ara

2016 SAMSUNG TİZEN TV (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.343
Cevap
38
Favori
168.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • amazon da 2016 modeller satışa başlamış

http://www.amazon.com/Samsung-Electronics-UN55KS8000FXZA-Ultra-240MR/dp/B01C5TFLSE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1459417216&sr=8-1&keywords=samsung+ks8000

55 inç 1797 doar = yaklaşık 5300 lira 8000 serisi
  • montaj34 kullanıcısına yanıt
    UЕ55КЅ8000 - 1,800 $ USA 5000 tl
    UЕ55КЅ8000 - 2.399 € AVRUPA 7700 tl

USA fiyatlarına bakmayın Avrupaya bakın bizde 7700 -8000 bin gibi açılış yapar.
  • KS8000'in 49"i Türkiye'ye gelir mi acaba? Fiyatı 4.000-TL'nin altında olursa düşünebilirim.

Burada 2.099-EUR
    http://www.samsung.com/be/consumer/tv-audio-video/television/suhd-tv/UE49KS8000LXXN

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acele etmeyin! birileri psikolojik olarak sürekli bir; bir şeyleri kaçırdım açmazı için de yaw yine birileri,bugün bir panel alıyor,5 sene 10 sene vadeli kullanırım diyor
    ama hemen "kaşınıp"(daha doğrusu çoğunlukla böyle oluyor bu kişiler) 1/2 sene geçtimi;ülen benim panel eskidi gitti deyip yeni maceralara girmek istiyor!

Beyler neyi alsanız ve de aldığınız özellikle TFT-LCD gibi teknolojisi gebermiş bir panelse;6 ay sonra eski model olur 1 sene sonra ise sizi acabalara sürekler....
    bu işin MODEL ayağı sizi hasta edecektir,özellikle modele takılırsanız,eski den PDP ler veya süper LCD ler vardı böyle psikolojik sorunlar yaratmazdı insanlar da
    benim panelim 2008/9 modeldir(teknik olarak bugünkü en iyi panelden den çok daha iyidir ve de sağlamdır v.s) hiç moralimi bozmadan basıp gidiyorum yola
    ama size de tavsiyem hangi panel olursa olsun elinizde yola devam edin epeyi bir süre!! aksi halde bu yolu bitiremezsiniz sürekli o panelmi bu panelmi diye
    üreticiler tam çakaldır,ne onların süslü laflarına ne de onların formlardaki bir şekilde gaz verenlerinden ammaaann uzak durun(zaten bu gaz verenler hiç bir boktan
    teknik olarak anlamayn tiplerdir)mal satma derdinde çoğu insan!

++

Gelelim Samy lere;bu adamlar artık açık ara Lider dir herifler şampiyonluğu her sene alıyorlar! rakibi de yoktur!

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Gelelim Samy lere;bu adamlar artık açık ara Lider dir herifler şampiyonluğu her sene alıyorlar! rakibi de yoktur!

Üstad doğru söylüyorsun ben Samsung' a vivid görüntü, smart ve usb decoder chip özelliklerine verdiği ekstra destek yüzünden sıcak bakarım genel olarak ( Sizin ne kadar smart ı umursamadığınızı bilsemde)

Ancak 2016 modellere baktığımızda panel seviyeleri kağıt üzerindeki özelliklerde cidden çok aşağılarda gözüküyor. FALD ise sadece Avrupada 9500, Amerika da 9800 serisinde var. Direct LED bile yok yine 1-2 en üst modelde var. Tabiki ürünler piyasaya çıktıkça özellikle 6,7,8 serisininin fiyatları ortaya çıkınca daha iyi bir değerlendirme yapabileceğiz.

Ancak özellikle Amerika forumlarını incelediğimde kullanıcılar ki biliyorsunuz (ki orada uzak doğu ürünleri ticaret anlaşmalarından dolayı daha ucuz) Samsung ürünleri genelde daha ucuz ve daha kaliteli buna rağmen 2016 Vizio P serisi ve 2016 Panasonic DX308 (olması lazım) serilerine ciddi ciddi eğilmeyi düşünüyorlar. Genel mantıkları da daha iyi özelliklerde Vizio ve Panasonic varken niye aynı paraya Samsung alalım derler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 1 Nisan 2016; 10:07:29 >

• Vizio sadece Canada/USA için uyanık Çinli nin F/P olarak çok uzun yıllar dır bie exclusive markasıdır,aslında Türkçesiyle "çakma-marka" dır ama
    laf aramızda diğer markalara da çok fena çakıyor IPS panel kullanır! çoğunlukla,FALD ları da oldukça iyi dir ama her zaman F/P panelidir bu marka
    zaten adamlarında bir iddiası yok MARKA olayım v.s diye!

Pany ucuz olursa satabilir sadece! ancak kalite olarak hepsinden çok daha iyidir (her türlü kalite de)

Ancak bunların hiç birisi kesinlikle KORE liye rakip olamazlar,yaklaşamazlar bile!
  • 55ju7500 ü 4100 seviyesinden alabileceğim de karar veremedim 3-4 ay içinde bu seviyelere düşer mi acaba?
  • albani kullanıcısına yanıt
    Hocam Haziran ayına kadar (malum Avrupa Şampiyonası var), izleme mesafem 1,5 - 3,5m olduğundan 4K 48/49/50" tv alacağım. LG (görüntüsü hoşuma gitmiyor) ve Sony'i (pahalı) eledim. Phil ve Samsung'u bu aralar yakından takip ediyorum. Ya Philips'in 49PUS7101 modelini ya da Samsung'un UE49KS8000 modelini alacağım.

Bu gidişle OLED'lerin ucuzlayacağı ve 55" altına düşeceği de yok. Sayenizde haberdar olduğumuz FALD paneller de hep üst seviye TV'lerde ve 55"+ üzeri çıktığından IPS'lere mahkumum.

Yüksek çözünürlüklü film indirip veya Netflix Türkiye'den 4k dizi/filmleri izlemeyi, futbol maçlarında net görüntü almayı istiyorum.

Tüm markaların 2016 serileri çıksın kararımı vereceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar tizen 2.0 ın farkı nedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cert52

55ju7500 ü 4100 seviyesinden alabileceğim de karar veremedim 3-4 ay içinde bu seviyelere düşer mi acaba?

Çok iyi fiyat. Ben de bu TV'yi takip etmekteyim, bu fiyatı nerden buldunuz acaba?
  • mystrious_man M kullanıcısına yanıt
    N11 de 1 nisan kampanyasi ile aldim hocam 4600 du 550 tllik indirim kuponu kullandim

• Samsung'un uniform yerine gövdeye sığdırmak istemediği üniteleri ayrı bir boxla birlikte vermesi sevdası yüzünden hem geçen sene hem de bu yıl 7 ve 8 serilerine bakmak bile istemiyorum.
  • http://www.samsung.com/nl/consumer/tv-audio-video/televisions/s-uhd-tv/UE49KS7000SXXN bu model hosuma gitti detayli testlerini gordukden sonra olumluysa dusunuyorum

• 250 tl lık Android tv box alıp 4k 60fps video yu rahatlık oynayıp hızlı internet sörf keyfi yaşaya bilirsiniz Android uygulamaları cabası , nasıl olurda şuan smart tv ler 250 tl lık basit bi cihazın yaptığını yapamıyor.

46D8000 kullanıyorum 2d başarısı şuan gördüğüm çook tv den daha başarılı :) zaten en önemli konuda bu, gerisi teferruat,

Yeni seride samsung almayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kılıç-61

http://www.samsung.com/nl/consumer/tv-audio-video/televisions/s-uhd-tv/UE49KS7000SXXN bu model hosuma gitti detayli testlerini gordukden sonra olumluysa dusunuyorum

49 inch için 1700 Euro on Pre order diyor..55 için de 1999 Euro..Oha demek istiyorum bravo Samsung.

49 inch için 5400 TL, 55 inch için 6440 TL ediyor. Euro olarak fiyatını değerlendiremem ancak TL olarak çok çok pahalı !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 3 Nisan 2016; 12:35:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cnrps

quote:

Orijinalden alıntı: kılıç-61

http://www.samsung.com/nl/consumer/tv-audio-video/televisions/s-uhd-tv/UE49KS7000SXXN bu model hosuma gitti detayli testlerini gordukden sonra olumluysa dusunuyorum

49 inch için 1700 Euro on Pre order diyor..55 için de 1999 Euro..Oha demek istiyorum bravo Samsung.

49 inch için 5400 TL, 55 inch için 6440 TL ediyor. Euro olarak fiyatını değerlendiremem ancak TL olarak çok çok pahalı !

evet cok pahali ama bu samsung un resmi fiyati su anda 1450 ye biryerde var 3 ay sonra 1200 garanti hezzaman boyle oluyor

• K serisi 6500 ve üzeri düz ekran 48' ve üzeri için beklemediyim
  • neden gelmedi abicim bunlar hala..
  • albani kullanıcısına yanıt
    abicim bu hdr tv ler için tatmin edici bir cevap kimseden alamadım.
    yanlış anlamadıysam 1000 nit oluyor hdr.
    ee diğerleri çakma o zaman, bir tek samsung un yeni ks serisinde gördüm 1000 nit ibaresini
    hadi sony dede vardır kesin diyelim hdmı 2.0a ibaresi var onlarda da çünkü,
    ee bu LG nin 2500 liralık tv sindeki hdr ne o zaman, çakma haliyle...
    bu gerçek hdr nin donanımsal şartları nedir abicim bilen biri yazsın 10 bit panel mi , hdmı2.0a mı
    şimdi ju7500 almayı düşünüyorum yeni çıkan Uh650 de aynı fiyat aralığımda rting sitesinde bakıyorum hdr puanlarında ju 7500 bi gıdım önde , e diğer kategorilerde de puanı çok iyi.
    şimdi uh650 10 bit hdr li panel nasıl düşük puan alıyo.
    sony nin x8505b ve c modellerine güncellemeyle hdr desteği gelecekmiş diyorlar o zaman bu samsung tada olamazmı.

uzmanlardan cevap bekliyoruz teşekkürler...

http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/2323321-like-fake-4k-there-fake-hdr.html

• koreliler piyasaya girmekte nedense hiç acele etmiyorlar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.