Şimdi Ara

2016 SAMSUNG TİZEN TV (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.343
Cevap
38
Favori
168.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sonic35

2016 Ks - 2017 Qled

2016 Ku - 2017 Mu

Doğru ama Ku ile mu arasında ciddi bir fark var oda mu 120 hz eğer rtings doğru bilgi vermişse tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • atabey444 kullanıcısına yanıt
    Evet 2017 Mu serisi 2016 Ku dan iyi görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

2016 Ks - 2017 Qled

2016 Ku - 2017 Mu

Doğru ama Ku ile mu arasında ciddi bir fark var oda mu 120 hz eğer rtings doğru bilgi vermişse tabi

55ku7000 3000 lere satilmisken

55mu8000 6000i geçiyor. 120hz olmasi gerekir bu fiyata

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Başka ülkede 100 dolar olan şeyin bizde 1000 dolar olmasına şaşırmadıgim için açıkçası hiç fiyata dikkat etmemişim evet 6000 TL miş fiyatı. 6000 buna vereceğine git 7000 ver ks serisi bir tv al

• 2016 da 8 serisi ks8000 ks8500 9 serisi idi. Yeni modeller 8 serisi mu8000 ile Q8 9 serisi mu9000 ile Q9 arasında ne fark var ben bunu cözendim biri 8 biri 9 serisi.mu serileri 1000 nit.Tüm modellerin içinde en uygunu mu9000 gibi geliyor ileriki dönemlerde çok daha uygun fiyata alinabilir

2016 SAMSUNG TİZEN TV9500

2016 SAMSUNG TİZEN TV

2016 SAMSUNG TİZEN TV

2016 SAMSUNG TİZEN TV
    2016 SAMSUNG TİZEN TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 29 Nisan 2017; 23:47:47 >

• Mu8000 serisi ku7000 in devamı gibi gelmiyor bana

• quote:

Orijinalden alıntı: boyieee

quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

Bu kadar malzeme kalitesi düşük bir kumanda olamaz üstündeki yazılar silindi ve çatır çutur ses çıkartıyor eline alınca. Samsung işte bir yerden kisacak.

2015 ten 2016 seriye geçişte malzeme kalitesini anlamak için js9000 ile ks9500 ün one connect cihazlarına, dış kasaya bakmak bile yeterli bence.

2015 te daha mı kaliteliydi diyorsun?

Evet

• Samsung 48JU6470 kullanıyorum televizyonda canlı- dinamik - standart gibi renk seçenekleri var. Bunları seçince parlaklık istediğim gibi oluyor ama bir süre sonra ekran kararıyor ve parlaklık ciddi şekilde azalıyor. Parlaklığın daima yüksek kalmasını hiç düşmemesini istiyorum. Ne ayar yapmam gerekir ?
  • Eko modu açık olabilir. Ortam ışığına göre ışığı azaltıp çoğaltıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

2016 da 8 serisi ks8000 ks8500 9 serisi idi. Yeni modeller 8 serisi mu8000 ile Q8 9 serisi mu9000 ile Q9 arasında ne fark var ben bunu cözendim biri 8 biri 9 serisi.mu serileri 1000 nit.Tüm modellerin içinde en uygunu mu9000 gibi geliyor ileriki dönemlerde çok daha uygun fiyata alinabilir

2016 SAMSUNG TİZEN TV9500

2016 SAMSUNG TİZEN TV

2016 SAMSUNG TİZEN TV

2016 SAMSUNG TİZEN TV
    2016 SAMSUNG TİZEN TV

mu9000 ile Q9 arasında oneconnect, yeni Q görüntü motoru, fald panel oluşu gibi bir çok fark var yabancı kaynaklardan bakabilirsiniz

• SAMET/ kullanıcısına yanıt
    Samsung bu sene FALD panel çıkarmadı,Q9 un farklılığı yatay yerleştirilmiş (kenar aydınlatmalı) LED ler
    http://www.techradar.com/reviews/samsung-q9-qled-tv

MU versus Q
    http://www.displayspecifications.com/en/comparison/5a3d1a21d

Bu seneki fuarda Sharp ın dual-pixel structure ını kullanacaklarını söylemişlerdi Q9 incelemesinde dikkatimi çekmedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Samsung bu sene geçen seneden düşük puanlar alıyor test sitelerinde

• SAMET/ kullanıcısına yanıt
    Usta bana yardimci olurmus un sayfada sorun var sanırım 404 not found yazısı çıkıyor hep hiçbir şekilde ne face ne twitter ne Google hesaplarımdan nede normal üye olarak hiçbir şekilde mesaj yazamıyorum ama siteye bakıyorum 2dk önce mesaj yazanlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 1 Mayıs 2017; 1:7:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Usta bana yardimci olurmus un sayfada sorun var sanırım 404 not found yazısı çıkıyor hep hiçbir şekilde ne face ne twitter ne Google hesaplarımdan nede normal üye olarak hiçbir şekilde mesaj yazamıyorum ama siteye bakıyorum 2dk önce mesaj yazanlar var

çerezleri ve geçmişi silmeyi deneyin farklı browser kullanarakta deneyin, farklı konularda benzer şikayetleri bolca görüyorum hızlı cevap bölümü daha sorunsuz olduğu belirtiliyor
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Dual pixel scructure nedir hangi modellerde var

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    VA panelin gorus acisini gelistirmeyi hedefleyen piksel dizilimi:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/qled-subpixel-201701044404.htm

Onceki Sharp ve Sony orneklerinden bahsediliyor. Samsung Q serisine uyguladi mi, hangi serisine uyguladi net bilgi goremedim. Ama fuarda bahsetmisler.

Teshire geldiginde incelenebilir.

Ek: İşin ilginici "yeni" diye konuştuğumuz tekniklerde geçmiş yıllardaki çalışmalarıyla Sharp, Sony, Pioneer, Panasonic, Fujitsu, Kodak, Canon gibi firmalar öne çıkıyor. Diğer firmalar ise buna adapte oluyor gibi ama "yeni" dediğmiz şeyin aslında yeni olmadığı sonucu ortaya çıkıyor, OLED ler dahil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 1 Mayıs 2017; 18:35:57 >

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Fald panel dediğiniz full led mi oluyor ?

• sonic35 kullanıcısına yanıt
    Merhaba evet, FALD = Full array with local dimming
    Yani TV hem arka led aydınlatmaya sahip oluyor hem de bu ledleri ayarlamak için bölgesel karartmaya / aydınlatmaya sahip oluyor.

FALD panel örnekleri:
    Sony ZD9, XE94, XE90
    Panasonic DX902
    Samsung JS9500, KS9500(UE etiketli olan model)

• Yahu hani SHUD tv lerdeki Youtube'a HDR desteği gelecekti, hala bekliyoruz
  • 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.