Şimdi Ara

2016 SAMSUNG TİZEN TV (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.343
Cevap
38
Favori
168.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla haklı. Bı Dünya para ver al,sonra da eve gel TV de banding veya Clouding çıksın olucak iş değil. Üreticilerin kalite kontrol kısmını daha sıkı tutmaları gerek. Mesela ben KS9090'ı en son iade ettiğimde Media Markt çalışanı,iade eden tek kişi siz değilsiniz demişti. Müşteri memnuniyetinden dolayı KS7000'in Almanya fiyatını 1.100€ dan 1.500€'a çıkardılar Ben erken alarak hemde 55" bu işten ucuz sıyrıldım. TV Almanya da ki bir çok Chart da Beste Seller konumunda.

Yalan gerçek bilmem ama B6 OLED'ini satıp KS7000 aldım diyen adamlar gördüm büyük AV forumlarında.TV tam bir fiyat/performans canavarı. Hem SDR hem de HDR da gerçekden büyük abilerine çok kolay kafa tutuyor.

9G Pioneer KURO hatta KRP600A pesindeyim fakat krp hayal ve 9G olan LX5090H de 600€ dan aşağıya ikinci el bulamıyorum. 9G KURO VT'ye göre iki kat daha parlak ve siyah seviyesi 0.003,kontrast ise 51.000:1. Böyle TV ancak ve ancak High End bir OLED ile karşılaştırılır LED Ile değil.

Bir YouTube yorumunda elemanın biri "KRP600A 2017 TV'ler ile kapisabilirmi" diye soru sormuş diğer elemanda cevap vermiş

"Soru yanlış,esas 2017 TV'ler KRP600A ile kapisabilirmi"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar
    60KS8000 kullanıcısıyım,daha önce LG plazma kullanıyordum ve bir plazma seviciyim,itiraf ediyorum.Aynı zamanda sinema filmi meraklısı olduğumu söyleyebilirim,Keşke fald panel olsaydı türkiyede,bende alsaydım,ama yoktu bende bunu aldım.Sonuç tv yayınlarını bile sinema modunda izliyorum en fazla aldığım mod doğaldır,onun haricinde standart ve dinamik moda çıkmam bile.Işık sızması benim panelde yok,ama lokal dim işinde film bitince yazılar geçmeye başladığı zaman siyah zayıflığını orada fark ediyorsunuz,onun haricinde film içinde hissedebildiğiniz bir zayıflık yok,çok karanlık filmler izliyorsanız orada siyah farkını dikkatli kullanıcı iseniz fark edersiniz,renkleri güzel panelin,ayarlarda oynayarak istediğinizi elde edebilirsiniz.4K HDR filmlerde de cihazı başarılı buluyorum,6 ay oldu,pişman değilim.Daha önceki plazmamı 2008 de almıştım 2016 da bu panele geçtim,bunuda bir 10 yıl kullanmak isterim bir sıkıntı çıkmaz ise,ötesi o zaman ne olur bilmiyorum,ama bugünkü alternatifi sorunlu OLED değil kanımca.FALD tr de yok,o zaman neyi tartışıyorsunuz.

• iyi bir cevap olmuş
    Zamanında Pioneer ve Panasonic Plazmalara yüksek fiyat verip alanlarla dalga geçilmişti, şimdi kaç sene geçti üretimi teknik servisi olmayan TV ler tam performansta çalışırken LED ler 3. senelerinde bozuldu :)) Gerçi benim TV yi 1400TL ye almıştım, bu fiyata bu kalite bulmak şu an imkansız.

Ben Avrupa / ABD de yaşasam elektronik cihaz almaktan mali krize girerim sanırım :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Frontoza F kullanıcısına yanıt
    Plazmada LG / Samsung iyi bir marka olamadı, kontrastları VA LED panel kadardı.
    Umarım 10 yıl dayanır aldığınız ürün ve sorunsuz kullanım imkanı yakalarsınız ;) Hayırlı günlerde kullanmanız dileğiyle ;)

Samsung ve diğer firmalar sesimizi duysun en azından f/p LED TV leri ülkemize getirsinler istiyoruz, bilmiyorum forum sayfalarına yetkilileri bakıyor mu ama Samsung Mobile dan baktıklarını daha önce farkettim ya da öyle düşündüm :) Biz kullanıcıların talepleri doğrultusunda ürün çıkarmalarını bekliyoruz.

Yani tartışmıyoruz aslında, Plazmanın üretimi durduğuna göre 0 ürün alacaklar için tavsiye olamaz. Fakat yeni ürün alacaklar için bu yazılanlar fikir olur. Yüksek beklentilerle yüksek meblağlı ürünler konusunda belki bir kez daha düşünebilirler ve alacakları ürünü daha fazla araştırırlar, bu açıdan satın alma kararlarında faydalı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 22 Mart 2017; 15:13:22 >

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Panasonic plazmayı son senesinde alacaktım,ancak o zaman henüz piyasaya çıkmamış OLED haberlerini okumaya başlamıştım ve kararsız kaldım,panasonic plazma fırsatını kaçırmıştım,OLED de prematüre doğunca böylece hiç yüzüne bakmadığımız,detaylarını öğrenmediğimiz LED in kucağına oturmuş olduk,LED teknolojilerini araştırıp öğrendik :)
    Pinoeer ve Panasonic referans ürünlerdir,görüntü kalitesinide ,yok tvde smart varmı,wifi varmı,bu niye böyle soluk duruyor diyen kişilerede zaten izah etmek mümkün değildir,uğraşmamak ta gerekir,onlar sanal gerçekliklerinde mutlu mesut devam etsinler :).Ancak bunları söyleyen birisi olarakda mevcut koşullar altında ks8000 den memnun olduğumu belirtmek isterim.Sadece ben cep telefonu kampanyasından aldığım için biraz uygun geldi ,yoksa bu tv için fiyat anlamsız yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Evet bu fiyatlardan satıldığı için kötülüyorum. Yukarıdaki fotoda da gerçek FALD panelle, FALD olup da karartma noktası sayısı az olduğu için performansı düşen 2 TV nin görsel altıntısı yapılmış. FALD olanla Edge Led olan arasındaki fark normalde benzer ya da daha fazla olabilir. Bazı paneller var, Edge Led olmasına rağmen fabrikasyondan daha sorunsuz, ışık sızması gibi sorunlar daha hafifletilmiş hatta local dimming performanı Edge Led için iyi olanlar (Sony XD93) var. Fakat her panel aynı da değil, yani size gelen iyi olabilirken başkasının aldığı tam tersi olabiliyor, bu durumu ürünü alırken düşünmek ve hazırlıklı olmak lazım.

Yani 65" boyuttaki Edge Led 12.000TL den satılmamalı, bütçesi uygun olan, Edge Led olmasını önemsemeyen alır zaten. Sizin de yazdığınızdan farklı olarak başka bir kullanıcı 49" TV nin Curved olmasından çok memnunum bu boyuttaki TV nin kavisinden daha fazla görüş açısı aldım, VA panelin olumsuz yönü giderilmiş diyebilir :) Yani tercihler ve değerlendirmeler önem kazanıyor :)

Yahu fald varda biz mi almıyoruz yada enayi olduğumuz için mi gittik ks8000 e o parayı verdik? Türkiye'de vergiler malum fiyat politikası malum uygun şartlarda normal şartlarda mal bu alırsan al almazsan alma. Bilmişlik yapıp ben o panele o parayı vermem demekle olmuyor. Almak istesen bile benim verdiğim paradan daha fazlasını vereceksin. Ha ben vermem akıllıyım diyorsan artık satıcı ile nasıl anlaşıyorsan orası sizi bağlar. Bence yanlış başlık altında yanlış bilgiler veriyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

quote:

Evet bu fiyatlardan satıldığı için kötülüyorum. Yukarıdaki fotoda da gerçek FALD panelle, FALD olup da karartma noktası sayısı az olduğu için performansı düşen 2 TV nin görsel altıntısı yapılmış. FALD olanla Edge Led olan arasındaki fark normalde benzer ya da daha fazla olabilir. Bazı paneller var, Edge Led olmasına rağmen fabrikasyondan daha sorunsuz, ışık sızması gibi sorunlar daha hafifletilmiş hatta local dimming performanı Edge Led için iyi olanlar (Sony XD93) var. Fakat her panel aynı da değil, yani size gelen iyi olabilirken başkasının aldığı tam tersi olabiliyor, bu durumu ürünü alırken düşünmek ve hazırlıklı olmak lazım.

Yani 65" boyuttaki Edge Led 12.000TL den satılmamalı, bütçesi uygun olan, Edge Led olmasını önemsemeyen alır zaten. Sizin de yazdığınızdan farklı olarak başka bir kullanıcı 49" TV nin Curved olmasından çok memnunum bu boyuttaki TV nin kavisinden daha fazla görüş açısı aldım, VA panelin olumsuz yönü giderilmiş diyebilir :) Yani tercihler ve değerlendirmeler önem kazanıyor :)

Yahu fald varda biz mi almıyoruz yada enayi olduğumuz için mi gittik ks8000 e o parayı verdik? Türkiye'de vergiler malum fiyat politikası malum uygun şartlarda normal şartlarda mal bu alırsan al almazsan alma. Bilmişlik yapıp ben o panele o parayı vermem demekle olmuyor. Almak istesen bile benim verdiğim paradan daha fazlasını vereceksin. Ha ben vermem akıllıyım diyorsan artık satıcı ile nasıl anlaşıyorsan orası sizi bağlar. Bence yanlış başlık altında yanlış bilgiler veriyorsun.

Vardami almiyoruz bence cok yanlis bir dusunce gerekirse almiycaz hocam ben almiyorum mesela suan insanlar bilinclense almasa bakin ne oluyor ozman fald paneller kaliteki paneller nasil geliyor. Fiyat konusuna gelirsek zaten fald panel fiyatina satiyorlar ulkemizde...

• Arkadaşlar
    Bu biraz ülkemizin dünyadaki konumu ile alakalı bir durum,yani adam aynı model telefonu avrupaya 4g li satarken sana 3g ile satıyor,buna benzer çok örnek var,satıcılar sömürmeye uygun parekende piyasasının analizini yapıyor,ona görede ürün sürüyor piyasaya,forumdaki 1000 kişiyi bilinçlendirmekle çözülecek bir durum değil bu,aynı zamanda ülke içindeki ithalatçılarında birkaç büyükle tekel halinde olmasınında etkisi var.Piyasada LG ve Samsung var hakim olarak,oysaki dışarda alıcının önünde daha fazla seçenek var.

Birde bu konu başlığına uygun bir tartışma değil bu,tv tavsiyesi arayanlar başlığı altında tartışılsa daha doğru olur,nede olsa parayı verdik aldık biz.Samsung kullanıcılarının sıkıntıları görüşülse daha doğru olur.
  • Plazma yo yere göğe sigdiramayanlar var. Bu neyıl kafası anlamıyorum ekran güneş gibi parlıyor ekransa ne dönüyor ne var o bile belli olmayan bir lcd ips panel tarzı bir teknoloji .renkler soluk cansız sd kalite.en iyi görüntü kaliteli renkler sony ve samsung ta.ayrıca 7 serişim kullananlar.tv niz ks7000 değip ku7000 dır ve 50 hz sönük bir paneldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 22 Mart 2017; 16:53:58 >
  • Sizin vaktiniz olabilir bana göre tv bir ihtiyaçtır telefon gibi yenisi çıktı hadi alalım değil. Samsung yeni q serisi tvlerin lansmanında hiçbir teknik detay vermedi dizayn görünüm üzerinde daha çok durdu demekki yeni bir panel türü değil. Beklerim diyorsanız zaten elinizde işinizi gören bir tv vardır ama almak zorunda kalan adam napsin? Ben olsam vermen mantığı yanlış. Kimse yanlış yapmadı var olan koşullarda bütçesine göre seçim yaptı. Siz çok iyi biliyorsanız bekleyin

• Frontoza F kullanıcısına yanıt
    Yazdığınıza katılıyorum fakat bu başlık altında her konuşulanı kategorize edersek işin için çıkamayız, Banding için şu başlığa, clouding için bu başlığa :) Yani konuşulan konular zaten Samsung kullanıcılarını da ilgilendiriyor, birkaç sayfada yazılanlara bakın örneğin. Ülkemize gelen KS9500 ün aslında FALD olmadığını tespit etmiş olduk, bu vasıtayla da alma planında olanlara yönlendirici oldu... Diğer taraftan 2016 Samsung Tizen başlığında sorusu olan kullanıcılar zaten yöneltip cevapları arıyor, yani engel yaratan bir durum yok... Hatta yazılanlardan sonra merak edip alacağı ürünle ilgili gerek özel mesajla gerek buradan ek soru yöneltiyorlar. Bilgi ve paylaşımı kısıtlarsak burada konuşulan konu banding var mı yok mu dan öteye geçemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

Sizin vaktiniz olabilir bana göre tv bir ihtiyaçtır telefon gibi yenisi çıktı hadi alalım değil. Samsung yeni q serisi tvlerin lansmanında hiçbir teknik detay vermedi dizayn görünüm üzerinde daha çok durdu demekki yeni bir panel türü değil. Beklerim diyorsanız zaten elinizde işinizi gören bir tv vardır ama almak zorunda kalan adam napsin? Ben olsam vermen mantığı yanlış. Kimse yanlış yapmadı var olan koşullarda bütçesine göre seçim yaptı. Siz çok iyi biliyorsanız bekleyin

Hocam ben aldigim tvlere yaklasik 13bin tl butce ayirdim ve simdi tecrubemle bu parayi bu teknolojiye vermem birazdaha zorlarim oled alirim.Eger benim gibi bu ust serilere oara vermeyen olursa olede vs panellere yonelenler olursa ilerki yillarda illaki getireceklerdir ama sizin aldiginiz tv telefon hediyesiyle uygun bir fiyata geliyor gule gule kullanin paranizin karsiligini alirsiniz o tvde ama 12 bin tllere ciktiginizda o teknolojiye para verilmez bunu demek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Plazma yo yere göğe sigdiramayanlar var. Bu neyıl kafası anlamıyorum ekran güneş gibi parlıyor ekransa ne dönüyor ne var o bile belli olmayan bir lcd ips panel tarzı bir teknoloji .renkler soluk cansız sd kalite.en iyi görüntü kaliteli renkler sony ve samsung ta.ayrıca 7 serişim kullananlar.tv niz ks7000 değip ku7000 dır ve 50 hz sönük bir paneldir

Yazından, ömründe iyi bir Plazma TV'yi hiç görmemiş olduğunu farz ediyorum. Gelmiş geçmiş en iyi LED TV Sony ZD9 ki oda FALD,hala Pioneer Kuro ve Panny VT ve ZT serisine kafa tutacak seviyede değil. Ayrıca TV'im KS7000 KU değil

• +1 benden ama zaten konuşmaya gerek yok hocam... Yani detay içermeyen hiçbir teknik bulunmayan hangi ortamda nasıl panele denk gelindiği bilinmeden hangi ürünü konuşursak konuşalım "çünkü ben söyledimden" öteye geçemez... Plazmaların üretimi maliyetten ötürü sonlandı, başarısız tekniklerinden değil öyle olsa piyasada LED TV kalmaz şu an FED, SED ve Crystal LED leri konuşuyor olurduk.

Konuya dönecek olursak 2016 senesinde KS7000 i ülkemize getirmediler, bu sene tahminimce dual-pixel structure uygulayarak VA panelin görüş açısını genişlettiğini iddia ettikleri Q9 serisini getirirler mi acaba? Edge Led olsa da merak ettim, Sharp ın dual-pixel structure çözümünü. Sizin ordaki teknoomarketlerde teşhire çıktı mı, gördünüz mü?

• Evet cevap vermemek lazım, yazmadığım mesajlar üzerinden tartışmaya çekilmeye çalışılıyorum yaw

Q9 sizin oradaki teknomaketlerde görünmeye başladı mı bu arada? Q7F i C6 OLED yanında görmüştünüz galiba daha önce.

• quote:

Evet cevap vermemek lazım, yazmadığım mesajlar üzerinden tartışmaya çekilmeye çalışılıyorum yaw

Q9 sizin oradaki teknomaketlerde görünmeye başladı mı bu arada? Q7F i C6 OLED yanında görmüştünüz galiba daha önce.

Q8 ve Q7 bütün büyüklüklerde raflardaki yerini aldı ama henüz Q9'u göremedim.

• Ustadlar simdi bekleyim felan diyorumda salonda tv yok oladar masraf yaptim tvsiz duruyor 65ks9500 'u iade ettikten sonra simdi bu cakma faldlar varmis onlar hangi tvler ve nasil oluyor ikincisi buQledleri gorup inceleyen oldumu ucuncusi 20 bin tl g6 olede verilirmi tesekkurler.

• Bugün Teknosada 910V yi 5000TL ye gördüm, bazı eksiklikleri var tabi ama inceleyebilirsiniz, paneldeki uniformity baya başarılı görülüyordu, vaktim olmadığından inceleyemedim :http://uk.rtings.com/tv/reviews/lg/eg9100

Bence 20 bin TL ye G6 almayın, 2017 modeller gelince 2016 modellerin fiyatları da düşecektir tahminen.

Bu arada çakma FALD dediğimiz aslında orta-segmente ürün olan Sony XE90. Bölgesel aydınlatma ve karartma nokta sayısı 20 olduğundan karanlık ortamdaki performansı gerçek bir FALD panel kadar başarılı değil, objelerin etrafında parlama oluşabiliyor. Önceki sayfada 9590 ile karşıalştırması paylaşılmıştı, inceleyebilirsiniz. Her teknomarkette teşhire çıkmadığından ürünü biraz beklemek gerekecek.

2017 modellerden FALD arıyorsanız Sony XE94 ü, ülkemize gelirse Panasonic DX902
    OLED lerden C7 yi de takibe alabilirsiniz. C7 ve diğer 2017 model OLED lerde HDR ve LG OLED lerde yer alan ABL (otomatik parlaklık sınırlandırıcı) özelliğinde parlaklık değerinin arttırıldığı, near-black sorununun daha da hafifletildiği iddia ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 22 Mart 2017; 23:03:44 >

• Anladım hocam, benim Q serisinden tek merak ettiğim model Q9
    FALD olsaydı incelemek için artı bir neden olacaktı ama performansı nasıl olacak, Sharp ın çift piksel dizilimi uygulanacak mı bakalım

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Degerli bilgilerinizi paylastiginiz icin cok tesekkur ederim ancak bu kadar guzel anlatilirdi.

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.