Şimdi Ara

2016 SAMSUNG TİZEN TV (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.343
Cevap
38
Favori
168.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende çok araştırıp kısa bir süre önce Samsung 49ks8500 (SUHD) aldım. Televizyondan görüntü , ses , Smart vs. şimdilik çok memnunum. Tüm Led Tv'lerde ilk alındığında yaşanması muhtemel sorunlu panel sıkıntısını ben yaşamadım (Ölü piksel, Bulutlanma vs.) Bir ara Lg alayım diyordum. Fakat bu Tv lerin gerçek 4k olmadığını RGBW panel kullandığını öğrendikten sonra tercihimi Samsung'tan yana kullandım
  • Bu yorumu başka bir sitede gördüm kendi kendime iyiki LG yerine Samsung almışım dedim

"5 yıldır tv sektöründe çalışıyorum.Birşeyi çok bilmişlik yapıp şurada yorum yapmayı kesin bence.insanlarından aklını bulandırmayın.4k adı altında bu yıl UH600 UH615 UH635 VE UH650 modelleri aslında 3k bir tv dir.Fiyatları bu yüzden diğer markaların fhd cihszlarına göre 300 ila 500 tl arası yakın bir fiyattadır.Bizim kendini akıllı sanan insanımızda 3000 tl ye 55" fhd tv varken aynı fiyata LG den 4k tv aldım diye hava atmasını çok sever.Aslında birşeyden haberi yok ve kazıklanmıştır anlıyacağınız.2015 ve 2016 model tv lerinin bazılarında soun by desingned HARMAN KARDON yazısı bulunmaktadır.ve firma bunu satış ekibine harman kardon ses sistemi var diyerek anlattırıp siz çok bilmiş müşterileri kandırmayı çok seviyor.aslında hoparlörü kendine aittir sadece algı üzerinden oynamakta lg sound by desingned yazısı ufak harman kardon yazısı büyüktür çünkü bizim milletimizde okuma alışkanlığı olmadığından oradaki ufak yazıyı okumaz "
    http://www.teknolojioku.com/haber/televizyonunuz-gercekten-4k-mi-yoksa-3k-mi-31379.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eren1921 -- 5 Kasım 2016; 23:39:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperenxx

Tvden kanalları çekerek düzenleyebileceğimiz bir program bilen var mı? Bir ara kullanmıştım böyle bir program çok işe yaramıştı ama adını unuttum.

Hocam yanlış hatırlamıyorsam geçen sene kullanmıştım aynı programı. ChanSort olması lazım ismi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren1921

Bu yorumu başka bir sitede gördüm kendi kendime iyiki LG yerine Samsung almışım dedim

"5 yıldır tv sektöründe çalışıyorum.Birşeyi çok bilmişlik yapıp şurada yorum yapmayı kesin bence.insanlarından aklını bulandırmayın.4k adı altında bu yıl UH600 UH615 UH635 VE UH650 modelleri aslında 3k bir tv dir.Fiyatları bu yüzden diğer markaların fhd cihszlarına göre 300 ila 500 tl arası yakın bir fiyattadır.Bizim kendini akıllı sanan insanımızda 3000 tl ye 55" fhd tv varken aynı fiyata LG den 4k tv aldım diye hava atmasını çok sever.Aslında birşeyden haberi yok ve kazıklanmıştır anlıyacağınız.2015 ve 2016 model tv lerinin bazılarında soun by desingned HARMAN KARDON yazısı bulunmaktadır.ve firma bunu satış ekibine harman kardon ses sistemi var diyerek anlattırıp siz çok bilmiş müşterileri kandırmayı çok seviyor.aslında hoparlörü kendine aittir sadece algı üzerinden oynamakta lg sound by desingned yazısı ufak harman kardon yazısı büyüktür çünkü bizim milletimizde okuma alışkanlığı olmadığından oradaki ufak yazıyı okumaz "
    http://www.teknolojioku.com/haber/televizyonunuz-gercekten-4k-mi-yoksa-3k-mi-31379.html

uh635 mva panel olduğu için, rgbw olmasına imkan yok. UH615 ise ülkemize gelmedi ama 635 haricindeki diğer 3 model de RGBW paneldir ve teorik olarak 3K olduğu doğrudur. Hatta bu yüzden midir bilmiyorum, civciv sarısı olması gereken renk, turuncuya kaçıyor. ISF expert ile bile düzelmiyor.

• nargiletör kullanıcısına yanıt
    Samsung_ChannelListPCEditor şimdilik bunla çözdüm eski tvyi.Yenisi için sizinkini denerim.
  • eren1921 E kullanıcısına yanıt
    Dostum cihazın tek yönüný sevmedim karanlık sahnelerde cok bulanik ve pullanma yapiyor nedendir acaba mesela o ses turkiye hep karanlik koseleri orada cok belli oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba, tizen de ağımızdaki NAS a hangi uygulama ile bağlanıp medyaları oynatabiliriz acaba?

@nargiletör ben de kurulum sonrası S7 için netten başvuru yaptım ama onay maili ya da telefon gelmedi henüz.

Tizen de Qnap NAS kullananlar qnap apps dan twonky server kurabilirler, bu sayede tv den nas a ulaşabiliyorsunuz

Altyazilari da görüyor mu?

evet hocam goruyor, film adı ıle aynı ıse otomatık getırıyor.

Altyazı boyutu, renk, senkron ayarlanabiliyor. Sadece ekrandaki pozisyonunu aşağı ya da yukarı ayarlamak imkanı yok, o da olsa süperdi

Bende Western Digital cloud var, onun da üzerinde twonky var ama harici srt açamadım bir türlü.

Hocam bilemiyorum ama Twonky Server ile sorun yok harici altyazılarda, sadece
    belirttiğim gibi altyazılar biraz altta kalıyor, ayarlanamıyor yukarı dogru.

Soldan 3. fotoda (altyazılı film) bariz olarak sağ ve sol alt köşelerin rengi daha açık. Ayrıca, bendeki sony 55xd9305'teki durum, sanırım burda da var. Yani, altyazı çıkınca, panelin alt bölümünün de boylu boyunca aydınlanması.

Hocam TV'nin modeli nedir?

TV modelim Samsung 60KS8000

Bana göre zaten film/dizi izlemek için en iyisi media player kullanmaktadır. Ben zaten HiMedia Q10 Pro kullanıyorum, bir TV media player anlamında gerçek bir media player kadar olamaz.

HiMedia Q10 Pro'daki Durum

• eozen81 kullanıcısına yanıt
    Yalnız burda altyazı rengini sarı yapmışsınız. Bunun da katkısı olmuş olabilir.
  • quote:

Anlamadım, neye katkı yapmış olabilir? Ben hep sarı izlerim zaten
  • quote:

quote:

Anlamadım, neye katkı yapmış olabilir? Ben hep sarı izlerim zaten

Altyazı beyaz olduğu zaman panellin alt bölümü de aydınlanıyor. Özellikle karanlık sahnelerde daha belirgin bu durum. Sİz altyazıyı sarı renk yaptığınız zaman, bu aydınlanma sorunu en aza iniyordur demek istedim.
  • Bende bugün 55KS8500 aldım arkadaşlar 6.699 TL ye ve S7 hediyeli olarak yarın kuruluma gelecekler ağırlıklı ps4 Pro ve digiturk ile kullanacağım umarım iyi bir tercih yaptık bakalım...:)

• bado6100 kullanıcısına yanıt
    Uh615 yokmu.pekı bune.http://www.vatanbilgisayar.com/lg-55uh615v-55-139cm-4k-uhd-webos-3-0-smart-led-tv-dahili-uydu-alici.html

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Uh615 yokmu.pekı bune.http://www.vatanbilgisayar.com/lg-55uh615v-55-139cm-4k-uhd-webos-3-0-smart-led-tv-dahili-uydu-alici.html

Haklısın gelmiş, bu 3 modelden de uzak durulmalı. İlla biri alınacaksa 635V olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

Bende bugün 55KS8500 aldım arkadaşlar 6.699 TL ye ve S7 hediyeli olarak yarın kuruluma gelecekler ağırlıklı ps4 Pro ve digiturk ile kullanacağım umarım iyi bir tercih yaptık bakalım...:)

Sanirim ereyondan almissin. Bugun mu aldiniz 31 ekimde mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: marto1

Hocam karar senin kararin ama dusuncelerim su sekikde Normal diyen arkadas bu bulutlanmanin ilerde diger ekranin bolgelerinde cikmayacaginin garantisini verebilecek mi? Tv 6 ay sonra parcali bulutlu saganak yagis li bir ekran olcak + tv ne kadar isinirsa o kadar bulutlanmalar gozune gozune gircek 4000 tl lik tv de boyle hata olmamali bence karar senin iyi dusun

ekte gonderdigim resmin karanlik performansinin burda tekrar paylasirmisin

Arkadaslardan rica ediyorum tv nizin Ekteki rtings resmini aksam cekip forumda paylasabilir mi bu vesile ile arkadasimiza yön gostermis oluruz

zifiri karanlık ortamda tv boşta iken hiç bir led bu siyahı yani 0 ıık sızmasını veremez,ha bunu sadece bir tv yapar oda OLED rtıngs felan fazla takılmayın sonuçta led panellerde arka aydınlatma sürekli açık..

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    zaten ben zifiri siyahı istemiyorum kaldı ki hiçbir led bu siyahı vermez dediğin gibi :)
    kardeş test etmesi ve ekranın durumunu anlamaya çalısmak için istedim yanlış anlamışssınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 7 Kasım 2016; 14:40:13 >
  • Bu karartmayı micro dimming ile belli bir oranda yapabiliyor yeni modeller.
    Ancak illaki belli oranlarda falsolar olacaktır.
  • benim panel değişimi olmadan önce local dimming çalışmıyordu böyle bir hatası vardı enteresandır yeni panelden sonra farkettim local dimming mükemmel çalısıyor demekki samy bozuk panelleri bize kakalamış bunları bilmeyen insan yavrularıda maleseef kullanıyor
  • BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Yok hocam burdan elden Samsung bayisinden aldım dün...

• quote:

Orijinalden alıntı: marto1

zaten ben zifiri siyahı istemiyorum kaldı ki hiçbir led bu siyahı vermez dediğin gibi :)
    kardeş test etmesi ve ekranın durumunu anlamaya çalısmak için istedim yanlış anlamışssınız

tabikide durum böyle,lakin gündüz sıfır ışık sızması olan hıgh-end orta segment panel her ne olursa olsun ne zaman akşam olmaya başlar hava kararır ışıklar kapalı olur ortamda sızma çıkıyor illa mesela ben lgeg910v oled kullanıyorum karanlıkta siyahı bol olan görüntüde sadece önünde görüntü var sonunda oh be diyorsun yani ledin ömrü bitti gibi,çok şey beklememk lazım çok panel değiştim ben ama şuda var zevke bakmak lazım inciğe boncuğa değil.

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.