Şimdi Ara

2016 SAMSUNG TİZEN TV (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.343
Cevap
38
Favori
168.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Marto selamlar

senin şu test dosyasını indirdim ancak dosyaları nasıl acıp deneyeceğiz video değil bunlar resim sanırım

bu arada panel değişim konusunda servis evde yapmadıgını alıp goturup oyle değitireceklerini soyledi ben hala panel değişim konusunda karar veremeim

bu arada aksam sana birkaç resim atayım yada video ona göre fikir veririmisin panel hakkında
  • tv den dosyanın içinden açabilirisn ben açtım

benim panel evimde değişildi aslında serviste değişilmesi daha makul olur du diye düşümedim değil

senin resimlere baktım daha once paylaşmış olduğun geçmişten baktım senin panelde sıkıntı yok ama sen yinede son hallerinde benim resimlerde çekip gönder mesala ortası ok gibi siyah fonda olan resim ile paylaşırsan sana net cevap veririm
  • Tvden kanalları çekerek düzenleyebileceğimiz bir program bilen var mı? Bir ara kullanmıştım böyle bir program çok işe yaramıştı ama adını unuttum.
  • marto1 kullanıcısına yanıt
    Marto durum bu test videosu ama sunu söyleyeyim normal gözle bakınca bu kadar degil telefon da fazla gözüküyor
    Bu meşhur YouTube daki video
    Diğer arkadaşlar ne derisiniz panel değişimi gerekir mi sizlerde rica etsem bu testi yapıp telefonda. Foto çekermisiniz video ya almayın video da hiç Yok gibi gözüküyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fear6na kullanıcısına yanıt
    Kaca ve nerden aldiniz hocam ?
  • copural C kullanıcısına yanıt
    Teknosa da kampanya vardı 3,750 TL aldım.
  • Ben yaptim hocam bukadar yoktu

• fear6na kullanıcısına yanıt
    haftasonu kampanyasi falan mi bende takip ediyorum ama hep 4000
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkeolog_cnk

Marto durum bu test videosu ama sunu söyleyeyim normal gözle bakınca bu kadar degil telefon da fazla gözüküyor
    Bu meşhur YouTube daki video
    Diğer arkadaşlar ne derisiniz panel değişimi gerekir mi sizlerde rica etsem bu testi yapıp telefonda. Foto çekermisiniz video ya almayın video da hiç Yok gibi gözüküyor

Bu kadarı hepsinde var neredeyse

• Ustad simdi ekran ayarlarin ne durumda sende bulutlanma var smart ledi kapalimi ? Arka isik kac bunlar onemli bir dinamik kontrast ne durumda ?
    arkadas bu herkeste var demis herkeste yok bu kadari yapmayin isik suzmesi olabilir az cok ama bulutlanma olmamali kanimca
    Resimleri tam ortadan cepheden cekermisin sana zahmet
    Eger diger goruntu modlarinda boyle ise panel degisimi sart neden sart biliyormusun tvyi 2-3 saat calistirirsan o bulutlanmalar daha da belirginlesecek tv ne kadar isinirsa bulutlanmanin parlakligida o kadar gozune batacak ozellikle karanlik odada
    Benim ilk panelde hemen hemen senin gibiydi ama takilan yeni panelde neredeyse hic yok
    Sana bahsettigim rtings sitesinde yayinlanan resim ile paylasirmisin smart led kapali arka isik min 12 yaparmisin
    Bu yazdigim genel olarak tum arkadaslara hitaben bir sey farkettim arkadaslar samsung ks8500 smart ayarlarinda yazilimsal sikinti var ilk panelde bu smart led bende calismiyormus ikinci panelde anladim.
    bunu bir hdr aktiif olmasi icin oyun modu ile ayarlamamiz gerekiyor yoksa aktif olmuyor cok sacma rtigs web sayfasindan bir adama sordum oda dogruladi bu olayi yapilan testlerde oyun modu ile aktif oluyor dedi enteresan geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 5 Kasım 2016; 0:18:06 >

• selam arkadaşlar 1 ay sonra düğünüm var hayırlısıyla tv alacağım aklıma yatan şimdilik SAMSUNG UE 49KS8500 49" var ama karar veremedim 4000 tl ye kadar bütçem var sizce ne almalıyım ?
  • marto1 kullanıcısına yanıt
    Marto görüntü standart arka ışık 12 dinamik kontrast orta arka led kapalı kontrast 100

Rsetting dediğin bu siteeeki görüntü ayarı film modunda ama yaptım ekran cok karanlık oluyor bakalım bi deneyeyim o modu da
    Karanlıkta rica etsem sende bi görüntü paylaşırmışın

• Arkadaşlar gece karanlık odada sizlerde paylasirmisiniz rica etsem resim bulutlanma led lerde artık kaçınılmaz birsey mi Yoksa bende ki cok mu fazla
    Şimdiden herkese çok teşekkür ederim

• Çok abartı bir problem yok bence. Bu tip ekranlar için gayet iyi görünüyor bana sorarsaniz. Zaten göz ile bu şekilde görünmez sizin dediğiniz gibi.

Değişim isterseniz yeni gelecek olan ekranin bundan kötü çıkma olasılığı fazla bence.

Benim 55KS8500'de de bu civarda bulutlanma (telefon ile resim çekince). Normal gözle karanlıkta film izlerken falan neredeyse hic farkedilmiyor.
  • Hocam karar senin kararin ama dusuncelerim su sekikde Normal diyen arkadas bu bulutlanmanin ilerde diger ekranin bolgelerinde cikmayacaginin garantisini verebilecek mi? Tv 6 ay sonra parcali bulutlu saganak yagis li bir ekran olcak + tv ne kadar isinirsa o kadar bulutlanmalar gozune gozune gircek 4000 tl lik tv de boyle hata olmamali bence karar senin iyi dusun

ekte gonderdigim resmin karanlik performansinin burda tekrar paylasirmisin

Arkadaslardan rica ediyorum tv nizin Ekteki rtings resmini aksam cekip forumda paylasabilir mi bu vesile ile arkadasimiza yön gostermis oluruz

• Oled alacaksin hic boyle sorunlarla debelenmeyeceksin stres sikinti baska birsey degil, yok bulutlanma yok saganak yagis ne lan bu. Diger klasik kanal yayinlari icin eski tvyi kullan oled de film felan izle bu kadar basit. Birde buna normal diyorlarsa sitelerinde veya kitapciklarinda acikca belirtmeleri lazim davalarla ugrasmak isteyen saglam para koparir Samsung spastiginden

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba, tizen de ağımızdaki NAS a hangi uygulama ile bağlanıp medyaları oynatabiliriz acaba?

@nargiletör ben de kurulum sonrası S7 için netten başvuru yaptım ama onay maili ya da telefon gelmedi henüz.

Tizen de Qnap NAS kullananlar qnap apps dan twonky server kurabilirler, bu sayede tv den nas a ulaşabiliyorsunuz

Altyazilari da görüyor mu?

evet hocam goruyor, film adı ıle aynı ıse otomatık getırıyor.

Altyazı boyutu, renk, senkron ayarlanabiliyor. Sadece ekrandaki pozisyonunu aşağı ya da yukarı ayarlamak imkanı yok, o da olsa süperdi

Bende Western Digital cloud var, onun da üzerinde twonky var ama harici srt açamadım bir türlü.

• Ks8500 de alt yaziyi nasil aciyoruz beyler?

Edit:ogrendim gerek kalmadi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 5 Kasım 2016; 21:26:33 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba, tizen de ağımızdaki NAS a hangi uygulama ile bağlanıp medyaları oynatabiliriz acaba?

@nargiletör ben de kurulum sonrası S7 için netten başvuru yaptım ama onay maili ya da telefon gelmedi henüz.

Tizen de Qnap NAS kullananlar qnap apps dan twonky server kurabilirler, bu sayede tv den nas a ulaşabiliyorsunuz

Altyazı boyutu, renk, senkron ayarlanabiliyor. Sadece ekrandaki pozisyonunu aşağı ya da yukarı ayarlamak imkanı yok, o da olsa süperdi

Bende Western Digital cloud var, onun da üzerinde twonky var ama harici srt açamadım bir türlü.

Hocam bilemiyorum ama Twonky Server ile sorun yok harici altyazılarda, sadece
    belirttiğim gibi altyazılar biraz altta kalıyor, ayarlanamıyor yukarı dogru.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam bilemiyorum ama Twonky Server ile sorun yok harici altyazılarda, sadece
    belirttiğim gibi altyazılar biraz altta kalıyor, ayarlanamıyor yukarı dogru.

Soldan 3. fotoda (altyazılı film) bariz olarak sağ ve sol alt köşelerin rengi daha açık. Ayrıca, bendeki sony 55xd9305'teki durum, sanırım burda da var. Yani, altyazı çıkınca, panelin alt bölümünün de boylu boyunca aydınlanması.

Hocam TV'nin modeli nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 5 Kasım 2016; 23:0:21 >

• 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.