Şimdi Ara

2016 Renault Talisman (ANA KONU) (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.234
Cevap
51
Favori
282.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmet özcan

Eski Bir Grand Scenic kullanıcısı olarak 3000km ye yaklaşan Talisman'ınmda tespit ettiğim ve beni şaşırtan eksik noktalar :

- Tüketilen Yakıt miktarının gösterilmemesi. ortalama yakıt tüketimi var ama tüketilen yakıt miktarı yok.

- Sürücü kapısında ki düğmeden , Arka kapıların sadece camlarının açılıp kapanması engellenebiliyor, oysa çocuk kilidi olarak kapıların açılmaması da engellenebilmeliydi. Scenic'te öyleydi ve çok güzel bir özellikti, arkaya küçük çocuk bindiğinde kapıları kilitlerdim

- Navigasyonda "kalan zaman" ve "tahmini varış saati" aynı anda gösterilmiyor, illa birini seçmek gerekiyor

Ayrıca "ayakla otomatik açılan bagaj kapağı" varken "otomatik kapanan bagaj kapağı olmaması ilginç olmuş

İyi günler dilerim. Hayırlı olsun yeni aracınız. Bende 5 kişilik üst donanım scenic sahibiyim. 5 yıldır kullanıyorum. 3 çocuk olunca; özellikle arka alandaki düz zemin, üç adet aynı genişlikteki koltuktan, ferah iç mekandan, yakıtdan (ist. şehir içi 6,5 lt, şehir dışı 5 lt), edc şanzımandan (maşallah sıkıntısız çalışıyor 5 yıldır), iç malzeme kalitesinden, geniş donanımından çok memnunum. Bir MPV olduğu ve yerden yüksekliği nedeniyle yol tutuşunun iyi olması için süspansiyonu sert - bence tek kusuru bu, yavaş kullanıyorum çukurda kasiste bu nedenle. Detaylı yazmamın sebebi eski bir scenic kullanıcısısınız ve talisman kullanıyorsunuz.
    Scenic sonrası talisman hakkındaki tespitlerinizi rica ediyorum sizden. Talisman benimde merak ettiğim ve alabileceğim araçlar arasında (Renault yeni Scenici getirmiyor ve maalesef Koleos-kadjar-captur Scenice göre başarılı ve yeterli değil). Forumda scenicten Talismana geçen arkadaşlar var ise onlarında fikrini almak isterim. Herkese iyi günler dilerim.

• arkadaşlar konunu ilk sayfasında paylaşılan aracın ilk çıktığı yıldaki fiyat listesine baktım birde şuan fiyat listesine şu siteden baktım beyler abartısız kırk ve kırk beş bin tl arasında fiyat farkı doğmuş gerçekten bizlere yazık. müthiş derece araçlara zam gelmiş durumda.. Araç gerçekten çok şık ve dinamik bir araç olmuş. https://www.otomobiltest.com/2018-renault-talisman-fiyat-listesi-yakit-tuketimi-ozellikleri/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxipowers -- 8 Ocak 2018; 22:34:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxipowers

arkadaşlar konunu ilk sayfasında paylaşılan aracın ilk çıktığı yıldaki fiyat listesine baktım birde şuan fiyat listesine şu siteden baktım beyler abartısız kırk ve kırk beş bin tl arasında fiyat farkı doğmuş gerçekten bizlere yazık. müthiş derece araçlara zam gelmiş durumda.. Araç gerçekten çok şık ve dinamik bir araç olmuş. https://www.otomobiltest.com/2018-renault-talisman-fiyat-listesi-yakit-tuketimi-ozellikleri/

Aynen çok zam geldi talismana gene çok gelmedi şuan piyasadaki rakip fiyatlara göre talisman çok iyi fiyatı bu fiyatı ilk çıktığında aradaki makas bu kadar çok değildi az satışın en büyük kaybı ordan oldu yanlış politikadan . Özellikle e segmenti araçlara çok büyük zam vurdu önceden alanlar büyük kâr etti 250-270 bin olan araç 450 bin küsürlere çıktı direk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İkinci el D segmenti bir araç bakıyorum Talisman hakkında bir sorum olacak, araçta sanırım Arkamys ses sistemi var, kullananlara sormak isterim nasıldır? Fordlardaki Sony, Opeldeki Bose kadar iyi mdir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkamsy sound demo var belli sure dinletiyor

bose turkiye paketinde yok

arka panzidottaki hoperlor yerleri bos

ben pionner compennet taktrdm arka

kapilarda kablo cektirip su an baya saglam

bir sistem oldu 250 tl ye mâl oldu montaj dahil

• Renault forumda şöyle bir yazı gördüm. Ama ücret karşılığı yapılacakmış gibi bir izlenim aldım. Uzun süredir nasıl yapıldığı anlatılmadığına göre.

《《《Arkadaşlar renault grubu için megane 4 talisman kadjar koleos için hareket halinde video izleme-yoldaki hız tabelalarının okunup göstergeye atılması-carplay-android auto-spor motor sesi vb bir çok özellik aktif ediliyor. şimdiye kadar megane 4 hb sedan talisman 2016-2017 model- kadjar modellerinde denedim. sıkıntı olmuyor. herşey canavar gibi çalışıyor. herhangi bir yazılım yüklenmiyor. sadece kapalı olan ayar açılıyor. Yaptırmak isteyen olursa foruma girmeye pek zamanım olmadığı için 543818 9773 den ulaşabilirsiniz. genelde gebzedeyim. hafta sonları bazen gittiğim yerlerde de arkadaşlara yardımcı olurum.》》》

• orto O kullanıcısına yanıt
    Evet, para karşılığı yapan da var beleş yapanda...Arayan Mevla'sınıda bulur, belasınıda...

Bence biraz sabırlı olun, yakında herşey netleştiğinde herkes muradına kavuşacak :) Koskoca Renault Türkiyeyi hafife almayın... ADAM'lar müşterilerinin mutluluğu için gece gündüz demeden saçlarını süpürge edip çalışıyorlar... Biraz Sabır

• bloodonblood B kullanıcısına yanıt
    Ne demek arkamsy sound demo var belli bir süre dinletiyor ??? Araçta o sistem yok belli bir süre demo mu çalıyor yani ??

Birde tesisat işlerinden anlamam ama arka kapı hoparlorunden cekilen kabloya baglanan hoparlorden hayır gelirmi ki ?
  • her arabaya binen sistem mi taktirdin diye

sorduguna gole gelmis demek ki :)

• arkadaşlar megane formuna ben yazdım. talisman megane ve kadjarda tabela okuma özelliğini aktif ediyorum. daha bir çok özellik var. yazılım yükleyerek olan özelliği açıyorum. yapmak isteyen kendisi yapabilir. cihaz olması lazım ama her cihaz olmuyor. ben 5 adet cihaz denedim. genelde sağlam cihazı yurt dışından alabilirsiniz. eğer bu bölgede olan varsa elimden geleni yaparım. geçen kocaeliden talisman geldi özellikleri aktif ettik. kendi aracımda da aktif. en güzel car play-android auto hareket ahlinde vide ve tabela geri kalan özellikleri gereksiz buluyorum ama isteyen olursa yaparız.son olarak dün lastik basınç sensörlerini psi olarak değiştirdim. malum ülkemizde psi kullanılır ama arabada bar olarak yazıyor. artık psi değerinde yazıyor. ücret konusunada fazla takılmayın. 50 tl gibi ücret alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynkpars

arkadaşlar megane formuna ben yazdım. talisman megane ve kadjarda tabela okuma özelliğini aktif ediyorum. daha bir çok özellik var. yazılım yükleyerek olan özelliği açıyorum. yapmak isteyen kendisi yapabilir. cihaz olması lazım ama her cihaz olmuyor. ben 5 adet cihaz denedim. genelde sağlam cihazı yurt dışından alabilirsiniz. eğer bu bölgede olan varsa elimden geleni yaparım. geçen kocaeliden talisman geldi özellikleri aktif ettik. kendi aracımda da aktif. en güzel car play-android auto hareket ahlinde vide ve tabela geri kalan özellikleri gereksiz buluyorum ama isteyen olursa yaparız.son olarak dün lastik basınç sensörlerini psi olarak değiştirdim. malum ülkemizde psi kullanılır ama arabada bar olarak yazıyor. artık psi değerinde yazıyor. ücret konusunada fazla takılmayın. 50 tl gibi ücret alıyorum.

Yakın olsaydı ben gelirdim istanbul seyrantepe de oturuyorum . Hareket halinde video izlenebilme aktif edildiyse balık uygulaması da açık kalabilir denedinizmi ben çok seviyorum hoş bir uygulama ama hareket halinde kapandığı için pek manası kalmıyor . Carplay işi çok iyi keşke telefonun tüm uygulamalarını yansıtıyor olabilseydi bunuda galiba telefons yüklenen bazı uygulamalar sayesinde yapılabiliyor diye duydum

• ADILS A kullanıcısına yanıt
    Ben 6 yıl kullandım Scenic aracımı, ama benim araç otomatik vites değildi. Talisman tabi Scenic'ten çok daha konforlu, donanımlı, güçlü ( 1,6 160bg var bence ) ve alımlı bir araç. Sınıfları farklı sonuçta. Talisman'ın yol tutuşu ( 4 Control alırsanız özellikle ) çok daha iyi.
    Ama Scenic ile eşya taşıma, araç içi ferahlık ( Talisman alırsanız kesin cam tavan alın ) ve üstte bahsettiğim bir kaç küçük detay daha iyi.
    Yeni Scenic Türkiye'de satılsa o zaman bende çok tereddüt yaşardım ama öyle bir seçeneğim olmayınca, ve arabayı değiştirmek istdiğim için Talisman'ı seçmem zor olmadı.
  • Geçen hafta Almanya'ya gittim ve kiralık araç olarak 1 günlüğüne 2017 model, 7000km de Mercedes E220 D station kullandım. Tabi ki 1 günlük kullanım ile RENAULT MERCEDES'ten daha iyi demek abest olur. Ama inanın TALISMAN bana çok daha konforlu, keyifli , özellikli , daha şık geldi ( özelikle içi ) . Gerçekten başarılı bir araç yapmış RENAULT...
  • quote:

Ben 6 yıl kullandım Scenic aracımı, ama benim araç otomatik vites değildi. Talisman tabi Scenic'ten çok daha konforlu, donanımlı, güçlü ( 1,6 160bg var bence ) ve alımlı bir araç. Sınıfları farklı sonuçta. Talisman'ın yol tutuşu ( 4 Control alırsanız özellikle ) çok daha iyi.
    Ama Scenic ile eşya taşıma, araç içi ferahlık ( Talisman alırsanız kesin cam tavan alın ) ve üstte bahsettiğim bir kaç küçük detay daha iyi.
    Yeni Scenic Türkiye'de satılsa o zaman bende çok tereddüt yaşardım ama öyle bir seçeneğim olmayınca, ve arabayı değiştirmek istdiğim için Talisman'ı seçmem zor olmadı.

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Zamanla Talismanda sizi rahatsız eden bir husus oldumu? Trim sesi vb.

• ADILS A kullanıcısına yanıt
    Aracı kasım başı aldım, daha 2500km de sanırım, yani henüz çok erken. ama şimdilik çok memnunum
  • quote:

Aracı kasım başı aldım, daha 2500km de sanırım, yani henüz çok erken. ama şimdilik çok memnunum

Kazasız belasız keyifle güle güle kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Geçen hafta Almanya'ya gittim ve kiralık araç olarak 1 günlüğüne 2017 model, 7000km de Mercedes E220 D station kullandım. Tabi ki 1 günlük kullanım ile RENAULT MERCEDES'ten daha iyi demek abest olur. Ama inanın TALISMAN bana çok daha konforlu, keyifli , özellikli , daha şık geldi ( özelikle içi ) . Gerçekten başarılı bir araç yapmış RENAULT...

Kullandığınız araç amg paketse oldukça sert . Talismanın hakkınıda verelim talisman heleki elektronik amartisör varsa 4 controlle beraber geliyor veya tek geliyormu bilmiyorum bende var ( önceki aracımda mercedes standart amg alçaltılmış konforlu süspansiyon ) kat ve kat çok daha konforlu talisman yolda resmen süzülüyor akıyor mercedesin exc. Paketinden bile çok daha konforlu . Tabi bendeki standart amörtisör değil mercedesteki standart la karşılaştırdım adil olması için mercedesin havalı air süspansiyonla karşılaştırmak lazım ama şuda bir gerçek o opsiyonda mercoda fiyat nedir 7 bin ? 10 bin ? . Talismanı donanımsız almayın hele cam tavansız 160 bg liksiz filan gerceden cok fark ediyor tadı öyle cıkıyor. Bazı araçlar vardır opsiyon donanım çok şey katmaz ama bu talisman öyleki opsiyonsuz binilmez ve gercekten tüm opsiyonlarıyla satın alınmalı böylece değil d segmenti e segmenti tadı veriyor

• Benim Talismanda versiyon 2.2 bunu 3.3 nasıl yaparız servis ne diyor görüşen arkadaşlar var mı ?
  • Rlink2 araçlarda anlık trafik bilgisini etkinleştirme

1) Öncelikle avrupa rlink storelardan birine üye oluyorsunuz. (İngilizce olduğu için Rlink store İngiltereyi tercih edebilirsiniz.https://gb.rlinkstore.com) Sonraki sayfada istediği rlink2 toolboxtan temin edeceğiniz rlink2 numarasıdır, onu girip mailden de aktifleştirdiğinizde üyelik işlemi tamamlanacaktır.
    2) Daha sonra My Products kısmından tomtom trafiğin aktivasyonunun tamamlanmasını bekliyorsunuz, tamamlandığında gün sayısı belirtecektir.
    3) Bu işlemler tamamlandığında, rlink2 navigasyonundaki anlık trafik bilginiz aktifleşecektir.
    4) Olurda store değiştirme olayı kapatılırsa, daha sonra sorun yaşamamanız için tekrar rlink store Türkiye'ye dönmeniz tavsiye edilir. Bunun için öncelikle "My virtual garage" kısmından aracınızı kaldırınız. Daha sonra rlink store Türkiye'ye giriş yapıp (yeni üyelik değil) sanal atölyem kısmından şasi numaranız ve rlink teyp numaranızla aracınızı tekrar ekleyebilirsiniz.

Kesinlikle alıntı değildir, tesadüfen buldum. Tüm rlink2 araçlarda çalışır. İnternet/Ravigasyon paketi biten arkadaşlar da deneyebilir, fakat bir arkadaşımız denedi ona eklenmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SliTheRiNN -- 21 Ocak 2018; 15:4:56 >

• Denendi çalışıyor. Birde harita güncel olsa tadından yenmeyecek doğrusu :)

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.