Şimdi Ara

2016 Renault Talisman (ANA KONU) (92. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.234
Cevap
51
Favori
282.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün 20 bin bakım için aracı servise bıraktım. 140tl motor koruma dahil 850 tahmini fatura çıkardılar. Daha önceki bakım fiyatları daha az gibiydi fiyatlar artmış sanırım. Bu bir de % 20 indirim kampanyalı fiyatlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Akşam aracı aldığımda fatura 618 tl idi. Oldukça makul fiyat bence. Yalnız otc den 3 adet işlem yapılmış. Sanırım fabrika çıkışı arızalı parçalar garantiden değişmiş. Fatura ekte bu otc kodlarının ne anlama geldiğini bilen varsa açıklarsa sevinirim. Yoksa yarın servise telefon edip soracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orto -- 14 Aralık 2017; 19:18:59 >
  • 2018 model 0 km en ucuz talisman 169.900 tl; en pahalısı 206.900 tl. Opsiyonlar hariç. 2018 modellerde de 1.5 dci motor gözükmüyor. Bu motor Kaldırılacak galiba talismandan.

• Merhabalar,

gösterge tablosundaki bu 2 işaretin manasını bilen var mı ?
    kullanma kitapçığında aradım, maalesef bulamadım

• GLOCK-19 kullanıcısına yanıt
    Evet sunroof dahil tüm opsiyonlar dahildi, Filo indirimi ile 181.000 TL ye aldım
  • ahmet özcan A kullanıcısına yanıt
    Alttaki işaret multisense işareti. Aracınızı perso seçeneğinde kullandığınızı gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet özcan

Merhabalar,

gösterge tablosundaki bu 2 işaretin manasını bilen var mı ?
    kullanma kitapçığında aradım, maalesef bulamadım

Fotonun sağ üst köşesindeki işaret navigasyonda rota yok anlamında. Rota belirlediğinizde o işaret kalkar ve navigasyon yön bilgileri gelir. Asıl aynı yerde ona benzer başka bir işaret var onu bende bulamadım :)) Daire ve içinde ücgen var... sanırım kuzeyi gösteriyor ama emin değilim.

• 2 hafta önce 1.6 130 manuel aracıma yazılım yüklettim son değerler 165hp 390nm tork oldu gayet memnun kaldım burdanda paylaşmak istedim
  • ohayyam kullanıcısına yanıt
    Sizin bahsettiğiniz işaret kuzeyi gösteren pusula olabilir. Aracın yönü değişse bile işaret daima kuzeyi gösteriyor.

• ahmet özcan A kullanıcısına yanıt
    Araçta her temanın kendine özgü ayrı bir özelliği var direksiyondan açabildiğimiz resimdeki temada tork hp cubugu diğerlerinde ise anlık yakıt cubugu, pusula ve mekanik gösterge temasında ise dijital hız özelliği var. Resimde işaretlediğiniz üstteki ikon her temada kullanıma açık olan navigasyon gösterge bölümü. Navigasyonunuzda gidilecek yer seçilmediği için o işaret çıkmakta. Alttaki kar işaretine benzeyen işaret ise sürüş modunun simgesi dikkate almanız gereken yer altındaki modun yazısı icon sabittir ve her modda aynıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtcnkymc -- 19 Aralık 2017; 23:19:10 >
  • umtcnkymc kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullan... Yazılım ne kadar ve kime yüklettin ? Yazılım öncesi ve sonrası dyno ölçümleri yaptılar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 20 Aralık 2017; 12:37:14 >
    Çok teşekkürker hayır dyno ile test yapmadılar dyno ile test yaparak yazılım atan yer şuan için yok diye biliyorum yazılımdan sonrada yaptırmak cok mantıklı gelmiyor çünkü tekerden alınan güç her zaman fabrika gücünden düşük çıkar aktarmadaki kayıplardan dolayı bu yüzden tam kaç hp kazandım bilmek zor, yazılımdan önce yaptırmış olsaydım sonrasındada yaptırıp çok net görebilirdim farkı ama malesef :( Bahçelideki ecumasterda yaptırdım bu arada 800 liraya yıl sonuna kadar kanpanya olduğunu söylediler :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtcnkymc -- 20 Aralık 2017; 22:58:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umtcnkymc

Çok teşekkürker hayır dyno ile test yapmadılar dyno ile test yaparak yazılım atan yer şuan için yok diye biliyorum yazılımdan sonrada yaptırmak cok mantıklı gelmiyor çünkü tekerden alınan güç her zaman fabrika gücünden düşük çıkar aktarmadaki kayıplardan dolayı bu yüzden tam kaç hp kazandım bilmek zor, yazılımdan önce yaptırmış olsaydım sonrasındada yaptırıp çok net görebilirdim farkı ama malesef :( Bahçelideki ecumasterda yaptırdım bu arada 800 liraya yıl sonuna kadar kanpanya olduğunu söylediler :))

Dediklerine katılmamak mümkün değil ama Ostim Şaşmaz da Mustang dynosu olan bir yer vardı duruyorsa. Yazılım öncesi ve sonrası ölçüm yaptırmak, yapılan işlem ile ilgili fikir vermesi açısından gerekli diye düşünüyorum. Yoksa önceki aracım Laguna 2.0T de başıma geldiği gibi Ankaradan istanbula otobandan giderken kızılcahamam rampasını 120 ile çıkarken gaz pedalına dipleyince araba burun kaldırıyor sanıyordum. Sonradan ölçtürdüm meğerse stok 170 HP olan aracım 166 HP çıkmıştı yazılım sonrası

• Arkadaşlar,
    Beş yıllık Laguna III kullandıktan sonra bir yıl da Kuga kullandım. Şimdi Talisman 160 icon ile aranızdayım.
    Bir sorum olacaktı;
    Talisman'da çekiş kontrol sistemleri kapatılamıyor mu?
    Aslında 166hp mantıklı bir değer yazılım öncesi orjinal 170 iken tahminimce 150hp civarları çıkardı dynoda sonrasında 166 çıkmıs 15hp felan kazanmış az kazanmış ama olsun

• cafeinboy C kullanıcısına yanıt
    Maalesef patinaj engelleyiciyi ve esp yi kapatmak için bir tuş yada ayar yok.

• umtcnkymc kullanıcısına yanıt
    işte o yüzden yazılım öncesi ve sonrası iyi bir dynosu olan yerden ölçtürmek önemli. En azından referans olarak yaklaşık artışı anlayabilirsin... Ölçtürmediğim için hep içimde bir kurt dolaşıp durdu arabayı satana kadar :))

Yazılımı yapan firma araban otomatik vites + kayıplar vs vs dedi ve ortalama %30 civarı kayıp olur yani 166*1.3 = 215HP civarı oldu demişti yersen . Ama ben 225HP lik Megane RS turbosu da taktırmıstım sadece yazılımla değil. Neyse...

Bu ara bizim müşteri hizmetlerinden tık yok hala... Ama dün yazılan ingilteredeki kadjar forumunda eleman "r-link on my May 2017 Kadjar from 2.2.17.803 to 2.2.18.590" serviste güncelletmiş ama dikkat aracı 2017 mayıs üretimi. Yani aracı mayıs 2017 üretimi olmasına rağmen 3.3 değilde 2.2.18 e güncellemişler serviste. Bu aracı daha 3.3 e güncelleyecekler. Bize yani 2017 Mayıs öncesi üretilenlere sıra gelene kadar ölme eşşeğim ölme...

R link güncelleme mevzusu aracın beni tek üzen yeri hala radyo sorunlu spor moddaki seste tabiki aynı duruyor napalım böyle alışmaya bakıyorum artık

• quote:

Orijinalden alıntı: umtcnkymc

R link güncelleme mevzusu aracın beni tek üzen yeri hala radyo sorunlu spor moddaki seste tabiki aynı duruyor napalım böyle alışmaya bakıyorum artık

Alışacak çok şeyimiz var, unutma

1- Android Auto yada Car play yani smartmirroring
    2- Trafik işaret tabelalarını algılama
    3- Navigasyon haritası ve Live Trafik
    4- Bose Surround ses sistemi ( Engine Harmonic Cancellation )
    5- Far yıkama
    6- 1.6 Tce 200 HP motor

Aslında eksikler sorun değil, ( örneğin aracımda autopark var ama 6 aydır 2 kere kullandım...) sorun kandırılmak ve / veya oyalanıyor olmak Daha da önemlisi şu güzelim arabadan keyif almak varken, eksiklikleri tamamlamaya çalışmak için para ve zaman harcamak daha da korkutucu...

Ama eminim Renault bu sorunları düzeltene kadar ben bir (2.el) TESLA almış olurum Sanki Teslanın eksikleri sorunları yokmuş gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 21 Aralık 2017; 18:47:12 >

Aynen katılıyorum güzel yazı olmuş elinize sağlık

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.