Şimdi Ara

2016 Renault Talisman (ANA KONU) (89. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.233
Cevap
51
Favori
281.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GLOCK-19

Bir de benim R-Link ekranım kendiliğinden komple kapanmaya başladı aynı sorunu yaşayanlar var mı acaba? Gücü komple kesiyor daha sonra tekrar geliyor bıktım artık.

7.5 yaksa tamam diyecem uzun yolda dahi 8.5 dan aşşa inmiyor . Ekran sorunu bir kere olmuştu oda yıkamacı ıslak bez sürmüştü erkanı elletmiyorum söylemeyi unutmuştum . Sizdede böyle sorun olmuş olabilir sizinki biraz ıslaklığı fazla kaçırıp daha büyük sorun olmuş olabilir bende sadece yıkamadan cıktığında olmuştu 5-10 dakika kapalı tuttum sonra geldi kendine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnv_58

Beyler yakıt tüketimini nedir ? Ben bu konuya ciddi kafama taktım aracım 8.5 den aşşa inmiyor (160 bg) 900 km uzun yola çıktım seride kullandım yavaşda hic inmedi 900 km de 400 tl yakıt yaktı sizcede bir anormallik yokmu birde uzun yol yani araç 4 bin km de

Çok yüksek bir değer bence.. kullanım stiliniz nasıldır bilmiyorum ama uzun yoldan bahsediyoruz değilmi..ben bu yaz Muğla Sivas yaptım...160 lik aracım...ortalama 5.3 arkadaşlar...hatta Ankara çevreyolu ve sonrasında uygun koşullarda 120-130 civarı gittim...ben şahsen şehir içi 7 lt yi çok nadir görüyorum ...ama şunu da eklemek istiyorum, rodaj olayına çok dikkat ettim..bilmem bu kadar farkeder mi..

• quote:

Orijinalden alıntı: drnero

quote:

Beyler yakıt tüketimini nedir ? Ben bu konuya ciddi kafama taktım aracım 8.5 den aşşa inmiyor (160 bg) 900 km uzun yola çıktım seride kullandım yavaşda hic inmedi 900 km de 400 tl yakıt yaktı sizcede bir anormallik yokmu birde uzun yol yani araç 4 bin km de

Çok yüksek bir değer bence.. kullanım stiliniz nasıldır bilmiyorum ama uzun yoldan bahsediyoruz değilmi..ben bu yaz Muğla Sivas yaptım...160 lik aracım...ortalama 5.3 arkadaşlar...hatta Ankara çevreyolu ve sonrasında uygun koşullarda 120-130 civarı gittim...ben şahsen şehir içi 7 lt yi çok nadir görüyorum ...ama şunu da eklemek istiyorum, rodaj olayına çok dikkat ettim..bilmem bu kadar farkeder mi..

Rodaj döneminde çok dikkat etmesekde bu kadar fark imkansız istanbul sivas yaptık, bazen sakin bazen sert kullandık sert kullanımda dahi eko modu hic sport modu yok araçda anormal bir tüketim var benzin istasyonlarına zor gidiyoruz 5.3 nere 8.5 nere bizdede uzun süre 120-130 kullanıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnv_58 -- 5 Kasım 2017; 19:5:0 >
  • GLOCK-19 kullanıcısına yanıt
    Serviste r-link versiyonu güncelliğine baktırın benimde aldığımda telefon bağlanıp kopuyordu yazılımını yenilediler düzeldi

• Arkadaşlar bu forumun talismanla ilgili bütün mesajlarını okudum araçla ilgili yapılan şikayetler genelde her araba da olan şeyler elektronik aksamda olsun mekanik olsun çok moral bozacak bir durum değil

2013 yılında mengerlerden c180 mercedes almıştım aracın ilk önce cam tavanı değişti 4 köşeden de su almıştı daha sonra turbosu değişti biraz kullandım bu sefer yazılımı değişti daha da sonra beyin değişti her iki ayda bir servise gittim. Aracıda hiçbir zaman hor kullanmadım benim gibi gelende az değildi o yüzden bu aracı alacak arkadaşlar yazılan olumsuz yorumları iyi değerlendirin sonuçta renault Servis ağı en Yaygın olan marka

Arabada çok güzel bundan önce passat vardı bende, donanım olarak yanından geçemez talismanın ama ülkedeki alman algısı ve ikinci el korkusu herkesi bu tip araçlarda yenilikçi olmaktan korkutuyor

• Ben bu haftasonu antalya bursa arası gidip geldim. Ortalamam 5.4 lt. Ortalama hızım 107 km. Yer yer 140 a ciktim. 1 depom yaklaşık 220 tl aldı. Yol bilgisayarı 1 depo ile 900 km menzil gösteriyordu. Aracım 130 hp. Bu ağırlıkta bir araç için değerler bence iyi. Şehiriçi 7 lt gormedim hic. Fazla yaktigini dusunen arkadaslarin arabalarinda sorun olabilir. Servise goturmelerinde fayda var.

• 1.5DCI 110HP ICON aşırı az yakıyor. Bulursanız 1.5DCI EDC öneririm.

• Arkadaşlar aracımda elektrikli amortisör olduğunu nereden anlayabilirim?
    Birde sonrada adaptif cruize kontrol takılabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GLOCK-19

Arkadaşlar aracımda elektrikli amortisör olduğunu nereden anlayabilirim?
    Birde sonrada adaptif cruize kontrol takılabilir mi acaba?

Adaptif sonradan takılırmı bilmiyorum , elektronik amartisör 4 control ile birlikte geliyor araçda 4 control varsa elektronik amartisör de vardır ama yoksa cok zor , servise genede danışabilirsiniz . Elektronik amartisör mükkemmel konfor veriyor aracımda 19 jant olmasına rağmen cok konforlu bunun yanında sport moda aldığımda yada sert olarak ayarladığımda resmen yere yapışıyor ben arabadan çok çok memnunum bu opsiyon bile mercedesde 7-10 bin tl arasında galiba benim önceki aracımda c200d idi bu araç ondan daha iyi . Talisman alıcak arkadaşlara tek önerim aracınızı tam dolu alınki aracın tadı böyle cıkıyor gerçekten böyle ama yavaş sürersin hız yada hızlanma hic önemli değil benim icin 160 lık olur 130 luk olur isteğe bağlı ama bence talisman tam dolu olmalı . Benim tek sorunum benim aracın fazla yakması genel kullanıcılara göre fazla yani normalde araç az tüketiyor müşteri hizmetleri ile görüştüm oda kabul etti normalden çok daha fazla diyor servise başvuracağım rodaj döneminde bira sert kullanıldı uzun yol gidildi yüksek hızlara cıkıldı ama bu kadar oynatmıyacagını tahmin ediyorum inşallah büyük sorun çıkmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnv_58 -- 6 Kasım 2017; 11:11:3 >
  • Elektronik amortisör 4 controlden bağımsız menülerden ayar yapabilirsiniz

• Ben bir çok çeşidini kullandım, kullanıyorum dci motorun.

Tüketim olayı arabanın heybeti , ağırlığı ile de doğru orantılı olmakla birlikte güç arttıkça tüketim artıyor maalesef.

Mesela 75 Hp dci motor ultra az tüketiyor. Ekonomide üstüne tanımam.
    110 dci edc bence en optimum çözüm. Kadjar da kullanıyorum, o da çok ekonomik ve tatminkar performansa sahip. Sorun ise aracın aerodinamiğinden kaynaklı hız arttıkça tüketim artıyor. Şehir içi 5,0 - 5,2 civarı bir tüketim var. Uzun yolda düşüyor. Tam gaz (180 cruise) 7,5 litreyi geçemedim hiç.

Gelelim asıl konuya. Mesela Qashqai 130 hp dci araçlar da 110 luklardan fazla tüketiyor. 160 lık ise daha da fazla tüketiyor. Yani 1,5 - 1,6 motorlarda bir optimum değer var. O değeri yakalamış kombinasyona yönelmek daha mantıklı. 160 lık araç daha hızlıdır ama ekonomik kullanmak istiyorsanız ayağınıza ciddi hakim olmanız gerekir. 110 hp lik araçta dikkat etmeseniz dahi 6 litre tüketimi zor görürsünüz.

Onun için 160 lığın tüketim fazlalığını verdiği performansa saymak daha doğru olur. Hem gitsin hem az tüketsin derseniz en iyi kombinasyon
    320d
  • 160bg olan var bende. Yavas sehir disi gittigimde 5.3 90 120 arasi gidiyorum. Trafige takilirsam 6 a kadar yolu var. Ama 800km performansli kullandim. 7.3 lt oldu.

Hocam sen ba6agi basiyosun herhalde. Ben daha 7.5 ustunu gormedim.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 10 Kasım 2017; 17:23:45 >
  • 160 bg 6 binde yorumlarınızı bekliyorum . Normalmi anormalmi

• cnv_58 kullanıcısına yanıt
    Aracınız 6000 km de olabilir. Ancak paylaştığınız resimdeki 8.5 lt tüketim 6000 km nin ortalaması değil. 14.8 km lik mesafenin ortalaması. Bu mesafedeki ortalama sürat ise 13.8 km/saat. Dolayısı ile bu kadar düşük hız ile bu mesafe için 8.5 lt tüketim gayet normal. Ancak benim 6000 km ortalamam 8.5 lt diyorsanız o anormal.

• quote:

Orijinalden alıntı: free men

Aracınız 6000 km de olabilir. Ancak paylaştığınız resimdeki 8.5 lt tüketim 6000 km nin ortalaması değil. 14.8 km lik mesafenin ortalaması. Bu mesafedeki ortalama sürat ise 13.8 km/saat. Dolayısı ile bu kadar düşük hız ile bu mesafe için 8.5 lt tüketim gayet normal. Ancak benim 6000 km ortalamam 8.5 lt diyorsanız o anormal.

6000 km boyunca hic 8.5 in altına inmedi ve bu yolcukların çoğu uzun yol rahat trafik . Sıfıryalıp nerdeyse hic gaza dokunmadan yakaladığım bu değer trafikte seyehat 93 puan ama genede 8.5 :D trafiksiz olsa 90 üstü puanla 8.0 iner heralde oda bu puanı almak icin gaza basmamak, arkadakine küfür ettirmek , araç sürücüsünüde kanser etmek anlamına geliyor :)

• quote:

160 bg 6 binde yorumlarınızı bekliyorum . Normalmi anormalmi

bu da benden...
  • resim atacaktım olmadı..neyse..

• 160 hp 17000 km %25 şehiriçi.

• Sonunda becerdim..bu da benden..%100. Şehir içi...

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.