Şimdi Ara

2016 Renault Talisman (ANA KONU) (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.233
Cevap
51
Favori
281.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.yil bakımı için servisten 600tl fiyat teklifi aldım.. araç 160 lik.. fiyat makul gibi..bu arada sıfır aldığımda plazadan çıkmadan boya koruma yaptirmistim..1.yil doluyor.. tekrar yaptırarak mı yoksa meguiars gibi kaliteli bı malzeme alıp kendim mı tazelesem..oneriniz nedir bu konuda.. şu an parlaklığı hala muhafaza etmekte..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şuppilulima

27 Mayıs günü yaptığım kaza sonucu aracı yetkili servise (Mais) götürdüm. Kaza sonucu öğrendiklerim;
    1=Bagaj kapağı resimde göreceğiniz üzere plastik
    2=Bagaj havuzu plastik.
    3=Tampon, bagaj kapağı ve bagaj havuzu değişecek peki bunun için bana verilen süre Temmuz ayının sonu... Oda en iyi ihtimalle...
    4= Bana söyledikleri: Daha önce hiç arkadan kaza yapılmadığı için yedek parça ihtiyacı duyulmamış o yüzden Türkiye'de parça yokmuş. Hiç istenmediği için önce sicil kayıtları açılması gerekliymiş. Bu yüzden en iyi ihtimalle Temmuz ayının sonu değilse Ağustos ayı fabrika tatilde olacağı için Eylül ekime kadar uzayabilir...
    5= İlk defa bir arabayı aldığım için bu kadar pişmanım artık...
    6= Daha erken olmasının bir yolu yok mu dediğinizde (efenim daha önce Honda da çalıştım orada 6 ay parça bekleyen müşteri vardı diyerek) ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışan kişilerle muhatap oluyorsunz.

Kaza yapmamaya çalışın arkadaşlar. O kadar dikkatli olmama rağmen karşı taraf suçlu kazaya karıştım. en az 2 ay beklemem gerekli. ve aracın yedek parçası yok...2016 Renault Talisman (ANA KONU)

Şakamı bu hiç aracı teslim etmesinler daha iyi ne demek arkadan çarpan yok yedek parça getirmedik bu bile dava açma sebebi olur nerden kaza olur?? Bence dava açın servis hizmet vermiyor bu süreler normal değil

• Yaklasik 15 aydir kullaniyorm 80 bin km bakimini yaptirdim

Genel şikayetlerim dikiz aynasinin ordan gelen trim sesleriydi servise soyledgmde silikon spreyi sıkıp geri veriyorlardi bi kac bin km sonrasinda tekrar basliyordu bnde riske girdm klipslerden actim icerideki jackardan birinin oturtuldugu yerde gevisek durmasndan dolayi ses ciktgini anladik izole bantla halletik aracta nazarlik olarak bir saksi ezigi ve benm sol arka camurlugu suruş esnasinda surtmemden kaynakli ezikler var genelde 80 bin km nin 75 kusuru sehirdisi oldu icin daha frenlerim degismedi 40 bin km de lamda sensörum degisti garantiden sol arka kapinin kilidi ilk sefer acilmiyordu degisti garantiden ve internetten izlerken gordum benm kolcakta yay bozukmus acinca dik durmuyo onuda degistirdiler bi eksik rlink uptade i gelirsede super olur lastikleri onleri degistirdm rot ayari bozuk oldugu icin ic taraflari yenmisti arka lastikler halen beni goturuyor 80. Bin bakimda en onemli degism motor sogutma sivisi degisimi 60 bin bakiminda fren hidroligini tamamlamslardi sormadim bu bir kronik sorunmu bilmiyorm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodonblood -- 10 Haziran 2017; 16:4:34 >
  • bloodonblood B kullanıcısına yanıt
    Allah kazasız belasız sürüşleri dilerim.Kaç km de bir bakıma giriyor bu araçlar?Birde ikinci el alınsa bile garanti uzatımı oluyor mu?
  • orto O kullanıcısına yanıt
    Hocam henüz o güncellemeyi yapamazsınız maalesef. Genel bir R link güncellemesi gelecek, servise çağırılacaksınız ondan sonra siz gelen güncellemeleri kendiniz yapabileceksiniz.

• Buda burada dursun...

The Bose Automotive Experience during CES 2016
    https://www.youtube.com/watch?v=11PyzkFvYxw
    https://www.youtube.com/watch?v=b8xqWJvQGkk&list=PLwaHP1YpM44sOAiW3CUccnugJspv6NidY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 11 Haziran 2017; 11:16:51 >
  • S.a hayırlı ramazanlar talisman konulu bu sayfayı ilk günden beri takip etmekdeyim. D segmenti veya e segmenti bir araç alabilirim e250 4 matic aklımda ama fiyat biraz yüksek ve eski kasa artık bu yüzden c250 4 matic bakıyorum oda piyasada yok olanda ucuk fiyat yine bazen aklım talisman yatıyor 2.elden 140-150 civari en full opsiyonlu donanıma sahip araç alınabilir talismana hafif kaymamın sebebi beni cezbeden donanımı ben bu araçı hic kullanmadım rakipleri arasında nasıl fark var passat vs. Kullanan arkadaşlar alan arkadaşlar araçlarınızdan memnunmusunuz rüzgar sesi kronik sorunu varmı en önemlisi tabiki konfor ve gidişi motorun hızlanışı aracın yere tutunması 150 den sonra cok bocalıyor diyenleri duydum d segmenti bir araç 150 gibi rakamlarda bocalıyorsa kaldır at onu cöpe motor cok ses veriyor diyorlar , bu arada 160 bg lik ikinci üretim bandında sonra cıkanlar yani ekranını değiştirdikten sonraki üretimden almayı planlıyorum tabi alırsam . Hayırlı günler dilerim

• cnv_58 kullanıcısına yanıt
    Bırakın onun bunun ne dediğini... En güzeli gidin bir servise test sürüşü yapın, kendiniz görün, hissedin ve yaşayarak karar verin...

Duyduklarınız veya gördüklerinizin çoğu göreceli şeyler... Mesela az yakıyor diyorlar yalan 10 litre ortalama ile Ankara istanbul otobandan gidip geldim. Eee tabiki ortalama hızımıda söylemem lazım ama burası yeri değil ortalamamdan anlayın işte :) Sadece daha önceki Laguna 3 ile 150 ile 160 ile dondugum yerlerde 200 ile farkında bile olmadan döndüm mesela... Ama kesin birşey var hız limitlenmiş bu araçta :(( Max 215 gidiyor :((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 12 Haziran 2017; 13:58:34 >
    Ben bmw 3.20ied aracımı satıp tereddüt ederek almıştım ancak şu an çok memnunum. Ben 130 hp almama rağmen performansını kötü bulmadım. Alt devirlerde biraz yavaş kalıyor ama sonradan tatmin edici. Donanım olarak fazlasıyla yeterli. (Cam tavan dışında hepsi var bende) yakıt tuketimim ortalama 6.5 larda. Çevremde volvo bmw gibi arabalara binenlerin beğenisini alıyor. 19 inch jant olmasına rağmen konforu süper. Bunda elektronik amortisörlerin katkısı olabilir. Passattan eksiği yok fazlası var. Renault diye burun kiviranlar arabayı görünce seslerini kesiyor ancak ben daha 1000 km kullandım. Ilerde ne olur bilemem..

• Teşekkürler şuan icin test sürüşü yapma zamanım yok cok yoğunum 10 lt . O hızlardada biraz fazla geldi uzun yolda düşmesi gerek ama 6.5 olanı ideal 7-7.5 lt. De yaksa ist. İci sıkıntı yok sonrasını sıkıntı yapabilirim . Bir kaç kez yollarda gördüm cok güzel duruyor ama fazla yok yollarda inşallah coğalırlar nasip diyip bekleyelim bakalım hayırlısı olsun inşallah

Fazla mı :)) Daha önceki Laguna 3 2.0T aracımda da ortalamam 19.5 20 lerdeydi. Dedim ya herşey göreceli.

2016 Renault Talisman (ANA KONU)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slauson

Hocam henüz o güncellemeyi yapamazsınız maalesef. Genel bir R link güncellemesi gelecek, servise çağırılacaksınız ondan sonra siz gelen güncellemeleri kendiniz yapabileceksiniz.

Bugün 2gb avrupa haritası ve oyunlar v.s. şeklindeki uygulamaları yükledim. Harita yüklenmesi oldukça uzun sürüyor.

İlk önce r link e üye olduktan sonra oradaki adımları geçip windows için r link 2 internetten pc ye yükledim. 32 GB belleği r link açıkken arabaya takıp r link klasörü ve seri numarası yazmasını sağladım. Sonra Pc de 32gb belleğe rlink2 downloader ile güncellemeleri yükledim. Belleği arabaya takınca programları yüklüyor, harita için onay istiyor yükle diyince uzun süre hareketsiz kalabiliyor sabırla beklemek lazım. Ben yüklemeyi 1 saatlik yolda yaptım. Kesinti olmaması için araba çalışır durumda yükleme yapmak gerekiyor. Sanırım serviste yapılan r link programının kendisinin güncellenmesidir.

• Henüz 500 km yol yaptım ama canımı sıkan bir ses var. 1 veya 2. Viteste iken gaza orta derecede basınca pencere titrer gibi trrr şeklinde bir ses gelip kayboluyor. Gaza hafif ya da çok güçlü basınca o ses yok. Nerden geldiğini anlayamadım.

Aracım 2016 Ekim üretim 160 edc icon.

Hocam navigasyonu yüklemenize şaşırdım. R link sürümünüz nedir yazar mısını?

Sesin camdan geldiğine emin misiniz? Koltuk başlığından geliyor olabilir. Aynı sesi duyduğunuzda başınızı başlığa yaslayın. Ses kesilirse koltuk başlığından geliyordur. Ancak değilse servise gitmekte fayda var.

• ohayyam kullanıcısına yanıt
    Hocam arada kaynamış sorunuz. Donma probleminden bahsediyorsanız yazılım kaynaklı olduğunu söylediler. Aynı şekilde radyo kanallarının karışmasıda yazılım kaynaklıymış güncelleme bekleniyor dediler.

• Sonu 803 ile biten sürüm.

İnternetteki r link downlader sayfası çok garip. Önce rlink downloader indirmişim onunla olmadı sonra baktım altta r link2 downloder var onu indirdim ve onunla yaptım. Bir de daha önce belittiğim mesajda 5gb boyutunda bir harita indirirken hata vermişti, daha sonraki denememde 2 gb lık haritayı güncellemeler listesine alarak indirdi.

• Bugün yolda giderken aniden servis ve motor arızası ışığı yandı. Mesaj olarak ta emisyon arızası çıktı. Daha 5. günde araç 500km de can sıkıcı bir durum. Serviste oksijen sondası bozuk dendi ve sipariş verildi 1 hafta içinde değişim planlanıyor. Şimdilik arabayı kullanmaya engel değil ama bu arızaların daha ilk haftadan başlaması pek hayra alamet değil. Bir de küçük viteslerde gaza biraz yüklenince gelen titreşim sesi de rahatsız edici, sonda değişiminde onu da söyleyeceğim.

aynı olay 2012 yılında megane gtline 1.6 dci 130 bg modelinde başıma geldi teslim aldım istanbula yola cıktım 300. km de aynı mesaj ve aynı sorunla karşılaştım..

parça geldi 130 bin km bindim.. Bir daha da öyle bir problem ile karşılaşmadım. titreşim sesini söyleyin çözüm bulurlar muhakak.
  • Cevap için teşekkürler umarım bende de öyle olur.

Çok geçmiş olsun. İçinizi karartmayın. Benim araçta 1000km dolmadan çeşitli sıkıntılar verdi, hallettik. Şu an 6000km oldu şükür hiçbir şey yok.

O titreme sesinin camdan geldiğine emin misiniz?

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.