Şimdi Ara

2016 Renault Talisman (ANA KONU) (74. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.234
Cevap
51
Favori
282.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Garanti olayı yüzünden zaten yetkili servis yapacak, dışarıda yaptırmak aklımın ucundan bile geçmedi. Renault müşteri hizmetleri BOSE ses sisteminin aksesuar olarak getirtip taktırabilirmi konusunu arastırıyor. Bose ses sitemindeki 13 hoparlorun 5 adedi zaten Talismanlarda mevcut. Parça referans numaraları aynı hoparlorler aynımı bilmiyorum. Birileri gogusun ortasındaki delikli filtreyi söküp göğüsün ortasındaki hoparlorun üzerinde BOSE yazıyormu bir bakabilir mi ?

ekteki resimlerde 4 nolu orta 6 ve 7 nolu hoparlorlerin ref numarları aynı hoparlordemi aynı mı acaba ? 4 , 6 ve 7 nolu hoparlor BOSE ekte.2016 Renault Talisman (ANA KONU) 2016 Renault Talisman (ANA KONU)2016 Renault Talisman (ANA KONU)

Amacım kaliteli gümbür gümbür müzik dinlemek değil. Aksine kabin içi sessizlik huzur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 22 Mayıs 2017; 14:27:25 >

• ohayyam kullanıcısına yanıt
    Daha önce otoban yapımında çalışan bir arkadaşımın söylediğine göre sorun muhtemelen Trafik işaret levhalarında kullanılan boyanın kalitesi ile ilgili...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 23 Mayıs 2017; 16:55:12 >
  • Arkadaşlar Talismanın bagajını içerden açabiliyormuyuz. Kumanda harici bir düğme var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Benim insignia aracımda da tabela tanıma vardı. Gece bile gayet düzgün çalışıyordu. Bazen hızlıyken tanımadığı oluyordu.

• Talisman veya kadjar sahibi değilim ama bu tabela tanıma sistemi kadjarda çalışıyor galiba.Videolarını görmüştüm onda çalışıpta talismana gelince burdaki tabelalar uygun degil demek sacma olur.Bence burdaki megane4 ve kadjar sayfalarına bakın bu özelliği kullanan illaki vardır

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Uyarın için teşekkürler sayende bende MB sahibi olmamama rağmen youtube ta aşağıdaki videoyu buldum... Video Türkiyede çekilmiş ve araç trafik işaretlerini tanıyor. Sorun sanırım Trafik işaretlerinde değil TALİSMAN da ... kimbilir yada videonun çekildiği yere gidip test etmek lazım belki de

https://www.youtube.com/watch?v=kbqE54yoOVY

Buda avrupadan Talisman örnek videosu: Araç çalışır çalışmaz ekranda trafik işareti beliriyor. 50 saniye de..
    https://www.youtube.com/watch?v=sm_4DWsT4D0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 26 Mayıs 2017; 9:19:32 >

• Arkadaşlar tekrar merhabalar,
    Kadjar, Captur ve Talismanlarda aşağıda bulunan sayılı araçlarda özel maliyetle araç satışlarımız başlamıştır.
    her araç satırında aracın modeli, motor ve vites kombinasyonu, dahil olan opsiyonları, renkleri, model yılları ve fiyatları sıralı olarak verilmiştir.
    Fiyatlar dip rakamlardır, daha aşağısına olur mu diye aramanıza gerek yoktur.
    'plakalı' diye belirttiğim araçların plakası çıkartılmış, satışı noterden yapılacak olan 0 km araçlardır (ötv muafiyetiyle verilmez)
    'normal' diye belirttiğim araçlar plakasızdır ve kampanyalı krediden yararlanamazlar.
    mesajlara cevap veremiyorum telden ararsanız sevinirim 0532 437 50 36 ÖZKAN KÜÇÜK
    TALİSMAN Icon 1.6 dCi EDC 130 bg Elektronik Amortisör - 19'' Alüminyum Jantlar - Kontrol Paketi - RDIF30 - Yedek Lastik - Adaptif Cruise Control - 4 Control GNE/YILDIZ SİYAH 2016 146.750 ₺ NORMAL

TALİSMAN Icon 1.6 dCi EDC 130 bg Elektronik Amortisör - 19'' Alüminyum Jantlar - RDIF30 - Yedek Lastik - 4 Control QNC/SEDEF BEYAZ 2016 141.500 ₺ NORMAL
    Captur Icon 1.2 Turbo EDC 120 bg Faz1 PART01 - "17"" Siyah Renk Alümünyum Jantlar " - Arka Park Sensörü - Elektrikli Buğu Çözücülü Yan Aynalar XND/FİLDİŞİ BEYAZ & YILDIZ SİYAH TAVAN 2017 PLAKALI 77.750,0 ₺

• Herkese merhabalar.
    Bende nasip olursa 160 icon aracimi bu hafta teslim alacağım. Teslim almadan önce araçta ne gibi işlemleri serviste actirabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yelkenci10 Y kullanıcısına yanıt
    1- BOSE Surround ses sistemi ( Engine Harmony Cancellation) yok
    2- Far yıkama yok
    3- Spor modda ki hoparlörden gelen motor sesi arızası
    4- Rlink2 son güncellemenin yüklenmesi ve aktif edilmesi
    5- Şase numarandan bakılarak sistemdeki yazılım güncellemelerinin araca yüklenmesi (EDC şanzuman vs )
    6- Aşırı hız ikazı yani aracın trafik işaretlerini tanımaması

Şuan aklıma geliverenler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 29 Mayıs 2017; 8:1:53 >
    @ohayyam cevabın için teşekkürler.

1.Bose ses sistemi zaten yok.
    2.Zaten yok
    3.Bunu servise ileteceğim
    4.Rlink2 aracında günceldir dedi ama yinede son versiyon varsa atarız dediler.
    5.Bunu da servise söyleyeceğim.
    6.Test ettiğim araçta bu özellik çalışıyordu ama bunuda söyleyeyim.

Aracımı zaten bir haftadır geciktiriyorlar.Aracım ellerinde olmasına rağmen beceriksizliklerinden dolayı teslim alamıyorum.(ÖTV indiriminden faydalanıyorum.)

O yüzden eksikliklerini tamamlamış olurum bu arada
    Nerede hangi aracı test ettin? Headsup ta yada gogusteki ekranda sayfanın en ustundeki foto gibi yada aşağıdaki gibi trafik işaretini gördün mü yani gözlerinle ?
    2016 Renault Talisman (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 29 Mayıs 2017; 11:50:52 >
    icon en dolusunu test ettim
    Headsup ta görmedim yada farketmedim ama göğüsteki ekranda gördüm 50 km.tabelasını gördüğü an ekranda yazdı daha sonra 90 tabelasını gördüğündede 90 olarak ekranda çıktı.
    Araç kaç model di ve Rlink 2 versiyonunu öğrenebilirmisin ?
    hangi bayide veya şubede test ettiniz hangi renkti araç ?
  • ankara-06 A kullanıcısına yanıt
    Balıkesir-Edremit Akkaş da test ettim.Büyük ihtimalle 2016 dır.Kum beji ydi.
    Servisi telefon ile aradım az önce... Satış temsilcisi ile görüştüm. Test sürüşü yaptığın kum beji araç touch versiyonu imiş ve o ozellik ellerindeki icon versiyonun da bile yokmuş. Benden önce arayanlarda olmuş demek ki sorumu bittirmeden hemen cevaplayıverdi :))

yakın isen bir daha gidip kontrol et istersen... Emin olalım hem hepimizi aydınlatmış olursun...
    hocam bak ne buldu megane sedan grubundan arkadaş ses sistemini çözer isen yazıları hazır :)

https://tr.aliexpress.com/item/Excellent-car-styling-car-audio-decorate-fit-For-renault-duster-megane-logan-renault-clio-Koleos/32811443473.html?shortkey=zqAjUF3q&addresstype=600
  • ankara-06 A kullanıcısına yanıt
    Eyvallah sağolasın...

Ama daha önce dediğim gibi ne BOSE yazısının derdindeyim nede BOSE surround ses sisteminin. O işin üzerine düşmemin tek nedeni ENGINE HARMONY CANCELLATION özelliği... Yani aracınızda müzik dinlemeseniz bile sistem kabin içine gelen motor sesini azaltıyor... Yakın br gelecekte tüm dizel araçlar için vazgeçilmez bir opsiyon olacak...

Bugün müşteri hizmetlerinden aradılar ve hala net olarak parçaları satın alsam, taksam bile aktif olup olamıyacağı konusunda net bir cevap yok. 1200 USD harcayıpta belki olursa diye kumar oynayacak kadar zenginde değilim Far yıkama sistemi olmazmışmış...

Zengin değilim ama eğer birgün Türkiyeye lutüf edipte BOSE ses sistemli ve far yıkamalı bir Talisman getirirlerse o zaman herşey mümkün olacak

Hala anlam veremediğim sevgili Renault TR nin bu araçları neden böyle eksik getirdiği yada Fransanın eksik göndermesine izin verdikleri... Sakın kar etmek için filan demeyin; TR de kaç tane Talisman satılıyor ki? Hem 170 küsür veren adam 2 3 bin TL daha vermekten mi çekinecek ??? Aksine getir initiale Paris Talismanları o muhteşem 1.6 dci 160 HP motoru ve 6 bile az koy 7 ileri EDC ni (böyle bir sanzuman yok TCe deki 7 ilerinin max torque düşük, 380Nm torque fazla gelir), 4Control ve BOSE ile diğer rakiplerine karşı yükselt iyice çıtanı. Sadece dışarıdan görünüşün ile değil içeriden de göster ne MAL olduğunu...

En azından OPSİYON olabilirdi tüm bunlar !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 30 Mayıs 2017; 20:12:31 >

Hocam öncelikle hayırlı olsun.

Aracınızı teslim aldığınızda R Link üzerinden ayarlardan Rlink versiyon numaranızı buraya atabilir misiniz?

Ömer Bey derdiniz Bose ses sisteminin Hi-fi müzik kalitesi değil ise, Engine harmony cancellation yazılımsal bir olay olmalı. (Yani muhtemelen hoparlörlerden motor sesini telafie den frekanslarda ses veriyordur, bunu hiç duymadım gerçi. Pejolarda bildiğim kadarıyla hoparlörlerden sportif motor sesi veriliyor. Böylece 1.2-1.6 motorlu arabadan 300bg v6 sesi geliyor sanırım)

Yani Engine Harmony cancellation özelliği yazılım yükselenerek yada aktif edilerek aracın emvcut hoparlörleri ile de yapılabiliyor olması gerekir.

Talismanda ses izolasyonu çok mu kötü bilmiyorum benim arabada rahatsız edici dizel motor sesi duymuyorum. Özellikle otoban sürüşlerinde motor sesi gelmiyor. Şehir içinde hafif bi hırıltı şeklinde oluyor....
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.