Şimdi Ara

2016 Renault Talisman (ANA KONU) (107. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.234
Cevap
51
Favori
282.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O link Fabrika çıkışı 3.x olanlara veriyor güncellemeyi. Aracıma serviste 2 üzerine 7 yüklendiği halde banada 2.19.300 veriyor.

1 yılı aşkın süredir bekliyorduk Android Auto ve Carplay i. Az daha sabır... 2.x lere yakında 7 yüklenecek... 2 den 7 ye güncelleme biraz karışık dikkatli olunmaz ise radyonun çöp olma ihtimali var. Ya yükleme metodu değişecek yada servis elemanları eğitilecek... Yakında hepbirlikte göreceğiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 18 Kasım 2018; 15:0:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

O link Fabrika çıkışı 3.x olanlara veriyor güncellemeyi. Aracıma serviste 2 üzerine 7 yüklendiği halde banada 2.19.300 veriyor.

1 yılı aşkın süredir bekliyorduk Android Auto ve Carplay i. Az daha sabır... 2.x lere yakında 7 yüklenecek... 2 den 7 ye güncelleme biraz karışık dikkatli olunmaz ise radyonun çöp olma ihtimali var. Ya yükleme metodu değişecek yada servis elemanları eğitilecek... Yakında hepbirlikte göreceğiz...
    Hocam siz memnun kaldıysanız, Ankara’ya gidip geliyorum sizin servise yaptırayım. Aynı durumdayız sanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • theimperial T kullanıcısına yanıt
    Güncellemeler durduruldu şimdilik...

Bu ara 8 in peşindeyim :))

https://www.gps-rlink.com/r-link-2/update-software/

2016 Renault Talisman (ANA KONU)

• quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

Güncellemeler durduruldu şimdilik...

Bu ara 8 in peşindeyim :))

https://www.gps-rlink.com/r-link-2/update-software/

8 gerçekten mükemmel. Renault TR’ye Talisman grubu olarak mail atsak, YETER ARTIK! Full screen Apple CarPlay istiyoruz.

• 2016 Renault Talisman (ANA KONU)

• Talisman kullanıcılarına bir sorum var.

Ses sistemi nasıl?

• Ses sistemi ortanın biraz üstünde. Hoşuma gitmediği için değiştirdim.

• Arkadaşlar merhaba..uzun süredir foruma girmiyordum baktım ki multimedya ekranı ile ilgili yeni güncellemeler var denmiş ..ben de merak ettim Reno özel müşteri hattını aradım sordum ama bana böyle bir güncellemenin ( 2.x.x.den 7 veya 8 e) uygulamada olamadığını söylediler..burada bu güncelleme yi yetkili serviste yaptıran arkadaşlar var gördüğüm kadarıyla..bundan genel merkezin nasıl haberi olmaz..ben bu işten birşey anlamadım..anlayan varsa beni aydinlatsin çok sevinirim..car olay ve android auto olayına geçiş yapamayacak miyiz .. ışık var mı bu konuda?

• drnero D kullanıcısına yanıt
    Evet 2016 model 2.2.19.300 versiyon yuklu aracıma serviste versiyon 7 yuklendi. ilgili fotoları daha önce koymustum. Guncellemeler ile ilgili ayrıntılı bilgileri ve aracınızın şase numarasına göre güncel versiyonu ( var ise !!! ) aşağıdaki linkten indirip usb ye kopyalayarak kendiniz de yükleyebilirsiniz. Lütfen sayfadaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.

https://www.gps-rlink.com/r-link-2/ (şasenizle güncelleme varmı kontrol edin varsa indirin kurun.)

https://www.gps-rlink.com/r-link-2/update-software/ (rlink versiyonları log tablosu.)

Gelelim sorunuzun devamına... Müşteri hizmetlerinden arandım ve daha önceden bildirdiğim radyo istasyonu kayması ile ilgili düzeltmenin yüklenebilmesi için servise gitmem gerektiği söylendi. Ama istanbulda ve Ankarada farklı servislerde bu düzeltme yüklenirken sorunlar oldugunu ve ekranların karardığını hatta radyoların bile değişmek zorunda kalındığını biliyordum. Bile bile güncellemenin yüklenmesi için servise gittim. Detaylara fazla girmiyeceğim güncelleme basit bir güncelleme değil ve merkezden gelen prosedure göre dikkatlice yapılması gerekiyordu. Güncelleme sadece benim aracıma yüklenmedi tabiki ama bu işlerle biraz ilgili ve bilgili oldugumdan aracıma ne olduğunu bilmediğimiz yamayı (versiyon 7 yi) yukledik. Sorunsuz calıstı ve calısıyorda hala. Ancak diger servislerden gelen kötü haberler yüzünden mi yada yüklenmemesi gereken versiyon 7 yüklendiğinden midir bilemiyorum güncellemeler durduruldu denildi. Halada durdurulmuş halde.

Yani siz Rlink güncelleme varmış serviste yükletmişler vs vs diye sorarsanız olumsuz cevap almanız doğal. Ben ve ( bilmiyorum ama ) birkaç kişi daha Rlink güncellemesi için gitmedik servise, radio ile ilgili istasyon kayma sorununun düzeltilmesi için gitmiştik. Merak etmeyin genel merkez herşeyin farkındadır :)

Gelelim son kısıma "car play ve android auto olayına geçiş yapamayacak miyiz"

Bu ara carplay işi ile uğraşan arkadaşlarımla boş durmuyoruz tabiki. Bildiklerimizin çoğunu bizden benim sayemde alan italian facede ki eleman sonunda bombayı patlattı birgun. Rlink 2.x lere android auto yüklemeyi başladırlar hemde para karşılığı... Ne biliyorsam adamla paylaştım ki onların takipcileri çok, bildiklerimizi paylaşırsak onlarda paylaşır ve aradığımız cozume biran önce kavusuruz diye düşünmüştüm ama hayatımın kazıgınıda ondan yedim. Nasıl yaptıklarını bana anlattı ve ilgili dosyayı bana yolladı ama ben ve arkadaslarım degisik arabalarda denememize ragmen bizim araclarda ise yaramıyordu ve yolladığı dosya her denememizde (her farklı araçta, Talisman, Mgn4, kadjar) düşük versiyon yüklenemez diyordu. Neyse birgün doktorum hızır gibi yetişti ve acı gerçekleri öğrendik meğer bizim italian bizden 2. dosyayı saklıyor ve yalan soyluyormus.

Neyse iki ders buradan

1. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır bildiklerinizi esirgemeyin paylaşın, paylaştıkça çoğaldığına inanamayacaksınız. Eğer bilginizi para veya herhangi bir menfaat karşılığı satmaya kalkarsanız ilahi adalet tecelli edecektir hiç şüpheniz olmasın :))

2. Bu dünyada en çok babama güveniyordum O'nuda anamın üzerinde yakaladım. ( Türk Atasözü )

Sonuç olarak isteyene android auto yükleyebilirim çalışır sorunsuz. Ancak işin yükleme sonrası radionun garanti süresi içindeki tanıtım veya olası reprog işleri vs vs gibi sorunlar yüzünden kimselere yüklemedik hala ve sizler gibi servislerin güncellemeyi ne zaman başlatacaklarını merakla bekliyoruz. Duruma göre gereken yapılır meraklanmayın biraz daha sabırla bekleyelim ve Renault bu konuda neler yapacak görelim.

Not: bana yüklenen V7 de AA ve CP yi sonradan aktif ettik DDT ile. originalinde bazı mgn4 ve sedanlardaki gibi kapalı idi hani lisans sorunu yuzunden gizlenen 04.2017 öncesi üretilen araclardaki gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: sckarinca

Ses sistemi ortanın biraz üstünde. Hoşuma gitmediği için değiştirdim.
    Merhaba.Siz ses sisteminde nasıl bir değişiklik yaptınız acaba?
  • Heh H kullanıcısına yanıt
    orijinallerin yerine ön ve arka focal ps165 f ve audison 4.9 bit amfi. kapılar çift yalıtım
  • sckarinca S kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın.Ben ses sistemlerinden pek anlamam.Ama yorumlari okuyunca çok güzel bir sistem kurmuşsunuz diyebiliyorum.Memnun musunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

orijinallerin yerine ön ve arka focal ps165 f ve audison 4.9 bit amfi. kapılar çift yalıtım
    16,5 cm hoparlör ile değiştirdiniz sanırım 13 cm likleri.Amfi için ISO kablo mu kullandınız acaba?
  • Kendim değiştirmedim, Ankara Öveçler de bir yere gittim. Buyrun aracın resimleri

https://m.facebook.com/pg/Aydin-Elektronik-Car-Hi-Fi-178780078836276/photos/?tab=album&album_id=1769025753145026&ref=content_filter

Sistemden çok memnunum. Şimdilik subwoofer a gerek yok. Amfim desteklemiyor zaten. Ankara’da iseniz buyrun inceleyin

• quote:

Kendim değiştirmedim, Ankara Öveçler de bir yere gittim. Buyrun aracın resimleri

https://m.facebook.com/pg/Aydin-Elektronik-Car-Hi-Fi-178780078836276/photos/?tab=album&album_id=1769025753145026&ref=content_filter
    Paylaşımınız için çok teşekkürler.Yol sesi ve ya dışarıdan gelen ses bu ses yalıtımı ile daha da azaldı mı acaba?Sistem zaten muhteşem olmuştur muhtemelen.

Bir de mid takımı olarak taktırdınız sanırım.Twiter ları (Mid takımına ait) kullanmadınız mı?

• quote:

Sistemden çok memnunum. Şimdilik subwoofer a gerek yok. Amfim desteklemiyor zaten. Ankara’da iseniz buyrun inceleyin
    Çok teşekkür ederim.Ben Kocaeli'de yaşıyorum.Ama zaman zaman Ankara'ya geliyorum.Siz de müsait olduğunuz bir zamana denk gelirse incelemek isterim.Sakıncası yoksa maliyet bilgisi de
    paylaşabilir misiniz?
    Tweetler de takılı. Yalıtım şehir içinde çok farkedilmiyor. Yalıtımdaki amacım hoparlöre katkı sağlaması için. Ben Temmuz sonu gibi yaptırdım işlemi. Fiyatlar değişmiştir. Siz taktırdığım yere sorabilirsiniz. Ankara’ya geldiğinizde beklerim.

• quote:

Tweetler de takılı. Yalıtım şehir içinde çok farkedilmiyor. Yalıtımdaki amacım hoparlöre katkı sağlaması için. Ben Temmuz sonu gibi yaptırdım işlemi. Fiyatlar değişmiştir. Siz taktırdığım yere sorabilirsiniz. Ankara’ya geldiğinizde beklerim.
    Teşekkür ederim.İyi günler.
  • quote:

Merhaba.
    Ses sistemi ile ilgili bir soru daha sormak istiyorum;

Amfiyi nereye monte ettirdiniz?Hoparlör çıkış uçlarını bulabildiler mi?

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.