Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.615
Cevap
122
Favori
494.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkesin kendi maddi durumu tabi kimse kimseye karisamaz ama 200 bin lira alti hic bi araci nakitle almam verilebilcek minimum nakiti verir kalani kredilendiririz

Sahsi fikrim belli bi miktar nakiti baglamamak biyere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • riderman R kullanıcısına yanıt
    07 mayısta aracımı aldım. Oyak indirimi ile satın aldım

• Arkadaşlar mrb.

Dün Ankara Oran'daki Nokian bayisinden Kışlık Nokian WR D4 satın aldım (yazlıklarla aynı ölçülerde 205-50-R17)

Sadece Megane 4 GT versiyonunda sunulan (GT Line değil) sipariş verdiğim 17 inch ''Magny Course'' Jantlar ile birlikte taktırdım.

Araç hem yumuşadı (34psi olmasına rağmen) hemde farklı bir sürüş karakteri geldi (haliyle kışlıklarla rampalarda kalkışta çok daha iyi tutunuyor)

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU
    2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 12 Ekim 2016; 22:03:17 >

• yildiz kullanıcısına yanıt
    Bu jantlar çok iyimiş,güle güle kullanın..
    Icondaki 17'' olanlaradan çok daha güzel duruyor.Sadece jant takımının maliyeti ne oldu ?

Jantlar gerçekten çok güzelmiş bende beğendim.

Ben araca daha bir stepne ayarlayamazken siz 4 jant+4 lastik değiştirdiniz helal olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: brthsyn

Jantlar gerçekten çok güzelmiş bende beğendim.

Ben araca daha bir stepne ayarlayamazken siz 4 jant+4 lastik değiştirdiniz helal olsun

Teşekkür ederim.

Sattığım Subaru Impreza'ya ait extra jantlar ve kışlık lastikler elimdeydi, onları sattım bunları aldım

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU

quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

Bu jantlar çok iyimiş,güle güle kullanın..
    Icondaki 17'' olanlaradan çok daha güzel duruyor.Sadece jant takımının maliyeti ne oldu ?

Jantlar 2 bin liraya mal oldu (Orjinal Ekipman) + Lastikler 1400tl

• Bu jantlar c4 exclusive jantlarla neredeyse aynı olmuş. Hayırlı olsun.

• Yeni Megane GT orjinal ekipman (1.6 benzinli turbo 205hp)

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU [simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 12 Ekim 2016; 22:47:43 >

Jantlar çok güzel hayırlı olsun. Kaç para teklif ettiler jantlara?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mergen57 -- 12 Ekim 2016; 23:42:03 >
  • Killer_Elite kullanıcısına yanıt
    4359 uzunluk
    2669 dingil
    mesafesi. Bizim arabanın özellikle burnu daha uzun bence golf'e göre mesela.
    Uzun dingil arabanın gidişini de güzelleştiriyor güzel yol tutuyor megane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mergen57 -- 12 Ekim 2016; 23:40:54 >
  • Mergen57 kullanıcısına yanıt
    Golften ozellikle cok iri duruyor arkadasiimin 1 serisiyle yanyana gelincede megane sanki baska bir sinifmis gibi degisik yani ama guzel

Bu arada jantlar iyi olmus her ne kadar kisliklar icin erken oldugunu dusunsemde

• Teşekkür ederim. Ankara için 1-2 haftaya kalmaz sabah ayazları başlar. Hava tahmin raporlarıda bunu doğruluyor zaten Kasım başına 15 gün kaldı.

Lastikler geldi diye telefon açtılar, jantlarda gelince taktırayım bitsin dedim. Ankara burası ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Sonra lastikçilerde yığılma oluyor fiyatlar artıyor vs..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

Teşekkür ederim. Ankara için 1-2 haftaya kalmaz sabah ayazları başlar. Hava tahmin raporlarıda bunu doğruluyor zaten Kasım başına 15 gün kaldı.

Lastikler geldi diye telefon açtılar, jantlarda gelince taktırayım bitsin dedim. Ankara burası ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Sonra lastikçilerde yığılma oluyor fiyatlar artıyor vs..

Jantlari renault bayisindan mi sipariş ettiniz. Ben icon üzerinde gelen 17lik Jantlari fiyatini sordum tanesi 750 den 3000 tl fiyat verdiler. Bu jantlar daha mi uygun anlam veremedim

• Renault bayisi jantlar için banada 3bin lira fiyat verdi (tanesi 750tl) ancak ben ithalatçı bir arkadaşıma getirttim 1 haftada geldi.
    Bu arkadaşınızla iletişime geçmek için numara paylaşmanız mumkunmudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: brthsyn

Bu arkadaşınızla iletişime geçmek için numara paylaşmanız mumkunmudur?

Özel mesaj ile gönderdim.

• Merhaba,

Aranıza yeni katıldım.

Yeni Megane HB 1.2 130 BG Touch Sedef Beyaz aracı aldım. Zamlandığı gün size zam yapmayacağız diyerek beyaz renkli aracı 67.000 TL üzerinden anlaştık. Ancak 24 ay faizsiz anlaşması yaptığım için bana tüm maliyeti 67.710 tl oldu. (Balıkesir Akkaş )

Aracı alırken Renault bayii'den seramik kaplama (1250 TL) , ön büyük cam hariç tüm camlara komple 3m cam filmi ( 400 TL ) , kaput koruma (500 TL) ön büyük cama da patlamasın diye şeffaf plastik ekstra film (500 TL) çektirdim. Hepsi 5 yıl garantili. Tüm bu çalışmaya 2650 TL ödedim.

Yani özetle bana bu araç 70.360 TL'ye geldi.

Bir öncesi aracım 2013 model 1.5 dizel dacia sandero stepway olduğu için özellikle iç kokpit görselliği ve konfor konusunda oldukça farklılıklar yaşadım. Bu aracın içini çok beğendim. Yakıt konusunda tabii ki dizel motor kadar uygun yakmasını beklemek doğru olmayacaktır ancak ben aracın performansından çok memnunum.

Yeni aldığım için allaha şükür herhangi bir problem yaşamadım. Depoyu 47.7 litre / 232 TL ile fulledim. Aracım şuanda 650 km yol yaptı. 30 - 50 km daha gider diye düşünüyorum ki 35,6 kuruş yakmış şuanda. Dizel aracım ile bir depo ile 1000 km yaparken şuanda daha fazla ödeyerek daha az km yaptığımın farkındayım. Çok mu çok ama olsun bu arabaya değer diye düşünüyorum.

Araç 130 beygir olduğu için güçlü, öyle 1.2 motor çekmez diyenlere gülüp geçiyorum. Virajlara girerken daha güvenli ama tabii siz yine de 130 km'nin üzerinde virajlara girmeyin. Sakin olmakta fayda var. Hiçbir şey yokken bir anda 188 km sürate çıkıyorsa bu araba biraz bilmeden konuşanlar susması gerekiyor. Bayır yukarı çıkarken özellikle 6. viteste tabiri caizse köpek gibi çıkıyor :)

Aracı sakin kullananlar için çok güzel ferah bir araba. Agresif kullananlar sadece yakıt konusunda üzülür, performans konusunda üzülmez. Arka tarafta bebeğim ve eşim hatta bir kişi daha sığacak düzeyde. Bagaj bir önceki aracıma (320 lt) göre daha büyük ve 9 aylık bebeğim olduğu için yeni bagaj tatminkar. Hatchback ile Sedan arası bir görüntü. Bence yeni nesil aile arabası diyebiliriz.

Şimdilik aktarabileceğim bunlardır.

Araç ile alakalı tecrübe sahipleri! bilmemiz ve dikkat etmemiz gereken önemli bir husus varsa bizleri bilgilendiriniz.

İyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForeksTrade -- 13 Ekim 2016; 14:01:44 >

• Güle güle kazasız belasız kullanın, hemşehriyiz sanırım. Balıkesir merkez mi? Tavsiye edeceğim konu ya hız sabitleyici kullanın ya da arada bir hızınıza bakın, araç sessiz olduğu için bazen farkında olmadan abartılı hızlara çıkılabiliyor. Genel olarak far yükseklik ayarının çok aşağıda olması, spoiler'ın üretim hatasından kaynaklanan bombeli olması durumu harici bir husus gelmiyor aklıma. Tekrar hayırlı olsun.
  • ForeksTrade F kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güle güle binin.

Bizler ciddi bir şeyle karşılaşmadık şimdiye kadar..
    Lastik havası ve rodaj dönemine dikkat etmenizden başka gerekli bir şey yok şimdilik.
    Daha önce aracınız varmış, dolayısı ile tecrübeli birisiniz. Muhtemelen bunları zaten biliyorsunuz.
  • adurgun A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

7 yıla yakın Balıkesir merkezde oturuyorum. Artık Balıkesir'li olduk sayılır :)

Aynen bahsettiğiniz gibi sabitleyici kullanmaya çalışıyorum çünkü bir bakmışım Susurluk Balıkesir arası 20 dk'ya düşmüş :)

Far ve Spoiler konusunda siz belirtmeseniz hiç anlamayacağım. Benim için çok önemli olmadığından dolayı.
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.