Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
4.004
Cevap
101
Favori
395.702
Tıklama
Giriş
    175 Mesaj

Cevap için çok teşekkürler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    andios kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çok kararsızım bende. Bir an önce alıp konuyu kapatmak istiyorum açıkçası. 2006 Toyota Avensis sattım. Şimdi emanet arabayla geziyorum. 0 Toyota Corolla baktım fiyat beni aşıyor. 125-130bin maksimum çıkabileceğim tutar. 2016 model hb icon buldum. Yada Touch 2017 model daha az km li var. Ne yapsam bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cepcep34 -- 20 Ocak 2020; 19:10:32 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: cepcep34

Çok kararsızım bende. Bir an önce alıp konuyu kapatmak istiyorum açıkçası. 2006 Toyota Avensis sattım. Şimdi emanet arabayla geziyorum. 0 Toyota Corolla baktım fiyat beni aşıyor. 125-130bin maksimum çıkabileceğim tutar. 2016 model hb icon buldum. Yada Touch 2017 model daha az km li var. Ne yapsam bilemedim.
    Benim araç touch paket. Tavsiyem icon almanız yönünde.

Ama marka olarak hangini sevecekseniz onu alın. İsteyerek severek almazsanız zira sürekli eksiğini arar bulur mutsuz olursunuz.

kesinlikle icon alın
    |
    |
    cepcep34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2016 model bakım, arıza / sıkıntılarda yine servise götürürüm diye düşünüyorum. Bakım masrafları ne olur? Garantisi biten araçların maliyetleri konusunda bilginiz var mı?

Forumları, yazılanları okuyunca sanki aracı alırsam üzerime dert, sıkıntı alacakmışım gibi hissediyorum.
    |
    |
    ynkpars kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2017 Hyundai i30 arıyordum, aracımı o dönem satamadığım için kaçırdım ilanda ve bütçeye uygun olanları. İçime sinen bir araç 1.4t benzinli otomatik elite paketi gayet yeterli aslında. Alternatif olarak Megane'ı takip ediyorum. Hafta sonuna kalırsa baktığım araçlar incelemeye gideceğim.
    |
    |

Benzer bir durumu ben de yaşadım. Yani aracı sattım almam 2 hafta sürdü. Tam 1 ay oldu alalı. Km az hatasız vs düşündüğümden Icon 1.2 TCE, Long Screen, Sunroof, Garantisi devam eden 25k'da farklı şehirden aldım.
    Kolay gelsn
    |
    |

Peugeot 3008 e-HDi EAT6 Allure Elegance, Renault Megane HB 1.2 TCE EDC Icon

Garmin 5 Plus Titanium, Canon 80D, Sigma 17-50, GoPro, Monfrotto, LGUH635v, PS4 Pro, Logitech G29

• Binbaşı
    1238 Mesaj
    quote:

2016 model bakım, arıza / sıkıntılarda yine servise götürürüm diye düşünüyorum. Bakım masrafları ne olur? Garantisi biten araçların maliyetleri konusunda bilginiz var mı?

Forumları, yazılanları okuyunca sanki aracı alırsam üzerime dert, sıkıntı alacakmışım gibi hissediyorum.
    Diğer mesajlarını da okuyunca öncelikle tavsiyem karar vermen.
    Araç modelini karar vermen en rahatı olacak. Megane mi i30 mu vb.
    Donanıma da aynı şekilde Icon'daki özellikleri kullanacaksan mutlaka icon al derim. Örnek ben Long Screen istiyordum Icon artı Long Screen buldum.

Bakım masrafları alacağın arabaya ve durumuna göre değişecek. Çok değişecek hem de. Son bakımlarına bakman lazım, Yetkili servise mi götüreceksin, özel servise mi karar verip sorman lazım.

Genel olarak soruyorsan Renault sınıfındaki arabalara göre bakım masrafı daha uygun. Yetkili servis bakımı VW grubuna göre daha uygun ama dışarda yapılırsa balata filtreler vs çok daha uygun.
    |
    |

Garmin 5 Plus Titanium, Canon 80D, Sigma 17-50, GoPro, Monfrotto, LGUH635v, PS4 Pro, Logitech G29

• Yarbay
    3788 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: andios

Ses konusu C D farketmez ama. Segmenti ne olursa olsun trim sesi duymamak lazım diye düşünüyorum. yada bir sınırı olmalı.

Alıntıları Göster
    Trim sesi duymamak lazım evet ama ses konusunda C-D segmenti farkmetmez demek dünya düzdür ile aynı malesef :)
    quote:

Orijinalden alıntı: artenis

Trim sesi duymamak lazım evet ama ses konusunda C-D segmenti farkmetmez demek dünya düzdür ile aynı malesef :)

Alıntıları Göster
    Ses konusunda evet segment farketmez.

Servis şunu söyleyemez. Bu araç C segmenti olduğu için trim sesi olacaktır.

Ayrıca dünyanın düzlüğü konusuna girmeyelim :) 20 farklı ırk dünya fanus ve düz düşüncesi varken ABD hiç gitmediği aydan görüntüler ile ortaya yuvarlak dünya teoremini atmıştır :) Neyse konuyu karıştırmayayım şimdi :D
    |
    |

• Yüzbaşı
    518 Mesaj
    2016 touch paket aracım var icon pakette standart olan gelen ekranı çıkma bulup taktırsak uyum sorunu yaşarmıyoz yoksa direk çalışır mı?

Orijinalden alıntı: ozborme

2016 touch paket aracım var icon pakette standart olan gelen ekranı çıkma bulup taktırsak uyum sorunu yaşarmıyoz yoksa direk çalışır mı?
    Bence zor bir işlem. Çok iş çıkartacağını düşünüyorum. Yapanı görmedim. O yüzden çok net de sormuşsunuz yetkili servise de sorsanız cevap bu kadar net cevap alma şansınız zor.

Ana ekranı değiştirenler de bile bazı modellerde soket farklılığı oluyormuş.

Kadran farklı bir dünya. Ana ekran gibi kadranın da donanım versiyonları olabilir.
    Soketi farklı olabilir.
    Touch'taki ekranlar Icon'daki ekran farklı veriler veriyor. Bunlara göre sensör, kablo, beyin ayarı olmayabilir.
    Yetkili servisteki Can Clip cihazıyla bu kadranı tanıtmak ayarlamak gerekebilir.

Vu tip işlerle uğraşmaktansa aracı satıp, icon almak daha sorunsuz ve kolay. Bence

• Yüzbaşı
    518 Mesaj

Teşekkür ederim cevapladığınız için, hiç uğraşmaya değmez o zaman.

|
    |
    Brabus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ozborme

Hangi ekran? Cluster mı yoksa orta konsoldaki teyp kısmı mı?

Hangi ekran? Cluster mı yoksa orta konsoldaki teyp kısmı mı?

Alıntıları Göster
    Ben mesajı ilk okuduğumda Cluster sandım ama şimdi orta konsoldaki multimedya ekranı gibi daha ağır bastı.

• Çavuş
    58 Mesaj
    Değerli arkadaşlar,

Temmuz 2019 başlarında servislere Megane 4 Sedan EDC’ler için yeni yazılım CD’leri gönderildi.

Servisler bu doğrultu da, Megane 4 Sedan araçların EDC şanzımanlı modellerine servise geldikçe güncelleme yaptı.

Bu güncelleme EDC ile birlikte enjeksiyon sistemini de kapsıyordu. Ayrı ayrı yapılan bir güncelleme değildi.

Bu güncelleme ile yokuş çıkarken veya inerken, kasis geçerken ayağımızı gazdan çektikten sonra oluşan yavaşlama sonrası, tekrar gaza bastığımızda vitesi küçültemeyerek yığılması (yokuş çıkarken) veya araç viteste değilmiş gibi devir saatinin yükselmesi (yokuş inerken, kasis geçişi sonrası) probleminin çözümü düşünülmüştü.

Ancak güncelleme sonrası aracımız daha kötü oldu. Eski halini arar olduk.

Beklentimin yüksek olmasına bağlı yanlış değerlendiriyorum diyecektim ki, araba sürmeyi öğrenen çocuğum ve eşimde aracı kullandığında aynı şeyi söylediler.

Gaza bastığımızda araç gitmiyor, yavaşlama sonrası bastığımızda yokuş pozisyonumuza göre ya yığılıyor, ya da boştaymış gibi devir yükseliyor.

Çevremde tanıdığım araç sahiplerine sorduğumda güncelleme sonrası istisnasız herkes aynı sorunu tanımlarken, burada ve diğer forumlarda yaptığım inceleme de bu şikayeti ve çözüm önerilerini göremedim.

Bilgisi veya çözüm önerisi olan var mıdır?

• Teğmen
    121 Mesaj
    Arkadaşlar herkese merhaba. Megane4 joy modele touch veya icon farı taktıran oldu mu aranızda? İnternette baktım biraz problem yaşayanlar olmuş,düzgün çalışmama v.s beyinden ayar yapılması gerektiği söylenmiş. Bilgisi olan var mı acaba?
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Brabus

Ben mesajı ilk okuduğumda Cluster sandım ama şimdi orta konsoldaki multimedya ekranı gibi daha ağır bastı.

Alıntıları Göster
    Orta konsoldaki multimedya ekrandan bahsetmiştim hocam

|
    |
    Bahsedilenler: andios

Orjinal icon ekranı takıp ne yapacaksınız. Bir sürü daha işlevsel android ekranlar var. seçin beğenin taktırın. 2 saat sürmüyor montaj.
    |
    |
    ozborme kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orjinal icon ekranı takıp ne yapacaksınız. Bir sürü daha işlevsel android ekranlar var. seçin beğenin taktırın. 2 saat sürmüyor montaj.
    Ben katılmıyorum. Ben şahsen orjinal ekran daha iyi olduğunu düşünüyorum. Android ekranda her şey var ama o ekstra özellikleri benim işime yaramıyor. Tarayıcı olması vb. İhtiyacım olsa benim ekranda açarım. Zaten ihtiyacım olanları yaptım. v2'den v8'e yükseltip. Android Auto, Video Desteği, Motor Ses Tasarımı, Lastik Basınç vs...

Orjinal ekran daha kaliteli duruyor. Sonrada ekran taktırıp memnun olmayanları da duydum. Aracın değeri açısından da önemli bence.

Alıcıya tavsiye ederim. Her yerde Megane 4 Icon var. Birindeki ekranı kullansın. Eğer bulamazsa İstanbul Anadolu yakasındayım benim ekrana bakabilir. Bir de fason ekranı kullansın. Öyle karar verir.

Reklamlar
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Media Sözlük
SEO
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.