Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.615
Cevap
122
Favori
494.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asderty

Tüp muhabbetine bende internetten baktım. Sanırım 2008-2010 model ve daha üstü araçların hepsi için ortak olan subap sorunu var. Sanki megane 4 ortalamadan azıcık daha iyi gibi gördüm internette.

Taksicilere sormak lazım lpg olayını.

taksiciler pek tuplu megane kulanmazlar genelde dizelini kullanıyorlar ..megane taksi yapmiyorlar artık bu otv indirimden dolayı daha ust ve dizel araclari terch ediyorlar..
  • promil06 P kullanıcısına yanıt
    Elantra, focus, corolla gibi araçlardan 2010 model üstü benzinli ne varsa hepsinde aynı muhabbet var bildiğim kadarıyla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Sıfır araç kullanan taksicilerden hemen hemen 3 araçtan biri Megane olarak gözlemliyorum ben de. İlginç...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba. birkaç gün önce temde yaklaşık 40-50 km hızla giderken, gaza biraz yüklendiğimde (eco mod açık) şanzımandan garip sesler geldi ve 'vites kutusunu kontrol ettiriniz' uyarısı geldi. devamında devir rölantiye düştü ve gaza basınca tepki yoktu. bu arada 'start stop devrede' mesajı almaktaydım. aracı sağa çekip stop edip tekrar çalıştırdım ve sorunsuz ama tırsa tırsa yoluma devam ettim. bu olaydan sonra, rampa aşşağı klasik edc sorunu olan gaz alıp kavramama sorunu yaşarken iki defa 'start stop devrede' mesajı almamla servise gitmem bir oldu. servisten randevu aldık bakalım sonuçları ne olacak.

aynı sorunu yaşayan oldu mu bilmiyorum ama sonuçlarını anlatırım.
  • valyria V kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun aracınız sedan mı Hatchback mi ? Şanzımanları farklıda o yüzden soruyorum.
  • yildiz kullanıcısına yanıt
    2016 megane 4 hb touch 1.5 dci edc 46k km
  • valyria V kullanıcısına yanıt
    Yazılım güncellemesi geldi bence serviste OTG den kontrol ettirin sizinde geldiyse mutlaka

EDC şanzıman yazılımını güncellesinler 20dk sürüyor ama çok farkediyor, ben artık o gecikmeleri

neredeyse hiç yaşamıyorum ve 25bin km oldu gayet memnunum.
    istanbul sehir ici yakiti 7.7 litre lpg ye gerek yok ki dizel zaten benzinle yarisiyor hem kaliteli ve konforlu bir araca bineceksin

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatansever Müslüman Türk

istanbul sehir ici yakiti 7.7 litre lpg ye gerek yok ki dizel zaten benzinle yarisiyor hem kaliteli ve konforlu bir araca bineceksin

dizelin suan benzinle yarısmasi icin suanki fiyatının 1.5 katı fazla olmazi lazim..mazot benzine gore kalın oldgu icin daha cok km yapar..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: valyria

arkadaşlar merhaba. birkaç gün önce temde yaklaşık 40-50 km hızla giderken, gaza biraz yüklendiğimde (eco mod açık) şanzımandan garip sesler geldi ve 'vites kutusunu kontrol ettiriniz' uyarısı geldi. devamında devir rölantiye düştü ve gaza basınca tepki yoktu. bu arada 'start stop devrede' mesajı almaktaydım. aracı sağa çekip stop edip tekrar çalıştırdım ve sorunsuz ama tırsa tırsa yoluma devam ettim. bu olaydan sonra, rampa aşşağı klasik edc sorunu olan gaz alıp kavramama sorunu yaşarken iki defa 'start stop devrede' mesajı almamla servise gitmem bir oldu. servisten randevu aldık bakalım sonuçları ne olacak.

aynı sorunu yaşayan oldu mu bilmiyorum ama sonuçlarını anlatırım.

arkadaşlar günaydın. yaşadığım sorun servis tarafından halledildi. otomatik vites beyni contası ile vites kutusu beyni dc4 garanti kapsamında değiştirildi ve yeni beyine güncellemede yüklendi. herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum. merak eden olursa garantiye 3600tl fatura kesildi

• Arkadaar yeni araç alma arifesindeyim. Genel anlamda uzun süredir kullanip olumlu olumsuz bir degerlendirme yapabilecek arkadaş var midir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar megane 4 arabanın arka dingilden 1. Ve 2. Viteste ses geliyor. Aynı sorumu6yaşayan var mı.

• Bugün servise gittim. Bakacaklar. Alanya Göçmentürk.

• Evet arkadaşlar, kurlar malum. Yeni zamlar için tahmininiz nedir? .
    Benim tahminim: Mayıs 1 den itibaren yüzde 3
  • tunl T kullanıcısına yanıt
    Arka dingilin vites kutusu ile hiç bir bağlantısı yok, çok garip, ilk kez duydum. Servise gösterin derim
  • nusabem N kullanıcısına yanıt
    Merhaba 1,5 yıl 37000 km kullanıyorum.
    Arabanın en güzel tarafı iç kabin huzuru diyeyim. sessiz ve dışarıdan sizi yalıtıyor bu çok hoşuma gidiyor. Trim sesi hala yok gibi.
    İç mekan kalitesi çok iyi (icon)
    Şürüş mekanikleri fena değil, 1,5 dci motor malum gayet yeterli ve tasarruflu.
    Otomatik alacaksan; 6 ileri çift kavrama şanzıman, VW DSG'de de oldğu gibi normal kullanım güzel ama , bir araba sollayıvereyim,
    araç gelmeden karşıya geçeyim dediğinizde (bazen)1-2 saniye tepkisizliği var. Sinir oluyorum.
    Havalandırma ve ses sistemi zayıf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oly1786 -- 26 Mart 2018; 10:59:35 >
  • Merhaba Arkadaşlar yüklediğim ekranı kullan varmı memnun musunuz.

• 1,2 tce ilk bakımına 679 tl diyen oldu
    540 tl diyen oldu
    her ikiside güya 14/04 e kadar olan kampanyalı fiyatlarmış
    neden böyle bir fark var yetkili servislerde

sizler kaça ne zaman yaptırdınız?
  • EDC hakkında olumsuz yorum çok okudum sizce manuel almak mantıklı mıdır? 2016 hb icon manuel alayım diyorum. Ayrıca kadranın üstündeki hedupdisplay özelliği bu kasalarda var mı küçük bir ekran çıkıyor hani?

• hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    ben 29.03.2018 de 510 tl ye yaptırdım. 1.2 tce manuel.
    yine aynı tarihte patronun yiğeni 1.5 dci edc'yi 575 tl ye bakım yaptırdı.

Bursa mais'de yapıldı bakımlar.
  • 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.