Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.615
Cevap
122
Favori
494.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trexin

Arac 1.2 tce mi?

Evet hocam. Benzinim bitmis gece arkadasla gidip benzin doldurduk duzeldi. Rezillik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Koruc1903 kullanıcısına yanıt
    Hareket halinde şöförün dikkatini dağıtmaması için güvenlik sebebiyle video oynatmaz. Bu başka araçlarda da var. Bu bir hata değil yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R_DeNiro

Hareket halinde şöförün dikkatini dağıtmaması için güvenlik sebebiyle video oynatmaz. Bu başka araçlarda da var. Bu bir hata değil yani.

https://youtu.be/fqkbUJUenyI

https://youtu.be/Uh7g0lj_3VU

Videoları izleyin..megane 4 için de mutlaka gizli fonksiyonu acma şifresi olmalı !!

• Ciddi Lama kullanıcısına yanıt
    Ben bu aracın (1.2 tce) 2. ellerine bakıyorum. lspi problemleri, yağ eksiltme vb. gözümü korkutuyor. Siz de yazınca iyice tedirgin oldum
  • trexin T kullanıcısına yanıt
    Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    merhaba,

bende de 1.2 tce manuel 2016 modeli var. 29.03.2017 den beri kullanıyorum. 6.000 km oldu aracım. Şuana kadar motor ile ilgili hiç bir sıkıntım olmadı. Genel olarak da araçtan memnunum. Trim sesi veya motor yetersizliği tarzında bir sorunum olmadı. sadece aracı ilk aldığımda debriyaj pedalında bir sorun vardı. debriyaja basıp bıraktığımda pedal geriye çok yavaş geliyordu bunu da servis garanti den üst debriyajı değiştirerek hallettiler (ismi yanlış hatırlıyıyor olabilirim) 5 defa uzun yola çıktım. 2 kez bursa - izmir 1 kez bursa - ankara 1 kez bursa-gönen ve geçen hafta sonu bursa - armutlu. hepsinde de çok rahat ve güzel yolculuklar oldu. yakıt konusunda ise özellikle ankaradan bursaya dönerken çok sakin ve sabırlı kullandım (ben bile kendime hayret ettim) ve 5.5 yakıt ortalaması ile girdim bursaya.

bu arada kubilay kardeşimle ankara ya gittiğimde buluşacaktık fakat zaman azlığı nedeni ile seni arayamadım umarım başka sefere buluşup tanışırız

• timeclup kullanıcısına yanıt
    Teşekkürederim, sağlık olsun Bir dahaki sefere artık

• timeclup kullanıcısına yanıt
    Allah kaza bela vermesin. Aracınız çok yeni. Olası sorunlar için henüz çok erken ki temennim hiç problem yaşamamanız.
    Trim sesi takıntım yok. 11 senedir japon ve güney kore aracı kullanıyorum. Başımı ağrıtmadılar pek. Sizin aldığınız dönemlerdi sanırım. Renault kampanya yapmıştı. 1.2 tce touch manuel 68 bin liraydı. Artı olarak sıfır faiz kampanyası vardı. Ancak araç bulamamıştım.
    Şimdi 2. el düşük km bakıyorum. Yağ eksiltmeyle ilgili birkaç şey okuyunca çekindim biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trexin

Allah kaza bela vermesin. Aracınız çok yeni. Olası sorunlar için henüz çok erken ki temennim hiç problem yaşamamanız.
    Trim sesi takıntım yok. 11 senedir japon ve güney kore aracı kullanıyorum. Başımı ağrıtmadılar pek. Sizin aldığınız dönemlerdi sanırım. Renault kampanya yapmıştı. 1.2 tce touch manuel 68 bin liraydı. Artı olarak sıfır faiz kampanyası vardı. Ancak araç bulamamıştım.
    Şimdi 2. el düşük km bakıyorum. Yağ eksiltmeyle ilgili birkaç şey okuyunca çekindim biraz.

Düşük hacimli turbo motorların yağ eksiltmesi normal.Biraz da seri kullanılırsa bu eksiltme daha da fazla olabiliyor.
  • trexin T kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için sağolun. Allah gönlünüze göre araç almayı nasip etsin.

Bende bursa mais de ki son 1,2 tce icon paketli aracı aldım. Hatta benden önce birisi opsiyonlamış ama kısmet banaymış. Bende 30 bin 15 ay sıfır faizli kredi kullandım. Bu olmasaydı alamazdım.
  • Ankara Gölbaşı-Aksaray arası yakıt tüketimi. Yol oldukça düz sayılır. Bir saat kadar da klima açıktı. Son akaryakıt zamlarından sonra bu tarz sürüşe mi alışsam acaba :)

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU

• free men F kullanıcısına yanıt
    Hem kesemiz, hem de can güvenliğimiz için ideal sürüş tarzı :) Ama bu tarz sürüş yaygınlaştıkça trafik cezalarından beklenen geliri elde edemeyip cam filmine falan takıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanki26 -- 1 Kasım 2017; 21:55:57 >
  • Merhaba,

EDC kullanan arkadaşlar manuel modda vites arttrıp azaltırken mandalı kullanıyor musunuz ? Yada kullanmalı mıyız ?

Ayrıca otomatik şanzıman araçlarda en önemli şeylerden biri de şanzıman yağı olarak söyleniyor. Bununla ilgili herhangi bir bilgisi olan var mıdır? Ortalama kaç km'de baktırmak gerekiyor vs.

Teşekkürler.
  • gknnho G kullanıcısına yanıt
    Manuel modda mandalı kullanmıyoruz. Mandal otomatik modda P R D geçişlerinde gerekli. Gerçi otomatik modda D den N ye geçerken mandala gerek yok. Vitesi ileri ittirdiğinizde direk geçiyor. Ancak otomatik araçları N ye alıp kullanmak önerilmiyor. yağ konusunda bileğim yok. Rutin bakımda değişmesi gereken zamanda değişecek. Gerçi genelde 2-3 yılda bir araç değiştirdiğimden hiç şanzıman yağı değiştirmedim.

• My Renault uygulamasinda bakim periyotlarinda bir çok ayrıntı mevcut ama şanzıman yağı konusunda bilgi yok.

• arkadaşlar gözümüz aydın rlink2 yeni harita güncellemesi gelmiş şuan yüklüyorum 5882 mb yükleyebilirsiniz

• papyon34 P kullanıcısına yanıt
    nasıl ve nereden yüklüyorsunuz. rlink store sitesine girdim güncelleme yok diye uyarı aldım. ana sayfada maps diye bir uygulama var ama o da paralı...
  • mr_erenn M kullanıcısına yanıt
    Sanırım 1 yılını dolduran araçlarda bu tür uygulamaları indirmek paralı hale geliyor.
  • papyon34 P kullanıcısına yanıt
    Yeni dediğiniz güncelleme Ağustos ayından beri var, siz yeni görmüşsünüz. Güncelleme diyor ama birçok eksiği var, yeni yollar ve köprüler yok, örneğin 3ncü köprü gibi.
  • mr_erenn M kullanıcısına yanıt
    FLASH BELLEKLE RLİNK UYGULAMASINA GİRDİM DİREK YÜKLEMEYE BAŞLADI BELKİ SİZİN ARAÇ İÇİN DAHA GÖNDERMEMİŞLERDİR
  • Merhabalar;

Arkadaşlar, yatirim amaciyla aracimi satmayi dusunuyorum. Megane 4 hb sedefli beyaz, 8.7 inc ekran, 18 jant ve kontrol paketi aracimda mevcuttur. 2016 model olup 2017 trafige cikislidir. 20 bin km de ve boyanan ve degisen parçası bulunmamaktadir. Tahmini satış fiyati sizce ne kadardir.. Bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.