Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (162. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.615
Cevap
122
Favori
494.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun süredir 205 50 17 için wr d4 fiyatlarını takip ediyorum 50/2016 uretim tarihli olanlar 390-400 TL arasında değişen fiyatlarda. 2017 uretim tarihliler piyasaya düşünce fiyat karşılaştırması yapip almayı düşünüyorum artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mr_erenn M kullanıcısına yanıt
    Usb'deyken oynatma ekranında yahut mevcut liste kısmındayken altta "tarayıcı" diye buton var hocam. Ona dokundugunuzda "çalma listeleri,sanatçılar,vs vs." seçenekler oluyor. Orada sağ altta sanırım dosya ile ilgili bir buton var. Şuan araçta olmadıgımdan tam hatırlayamıyorum. Ama dediğim şekilde baktıgınızda usb içinde farklı dosyalarda müzikler varsa ayrı ayrı oynatabiliyorsunuz.
  • 2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU

1.6 115bg joy paket 67.750 tl

Sizce bu fiyata değer mi? Yakıt tüketimi fazla ama lpg montajı keskin yaptırırım . Bütçe kısıtlı, bu fiyatlara başka öneriye de açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bizimoglan -- 31 Ağustos 2017; 12:17:22 >
  • Merhaba arkadaslar.insallah bayram sonrasi hb aracima kavusucam.yalniz sormak istedigim birsey var ;araci oyak indiriminden almak icin asker bi arkadasin vasitasiyla aliyorum.sormak istedigim araci ruhsat cikmadan kendi adima ruhsati alabilirmiyim.malum diger sekilde once arkadasa ruhsat cikicak sonra ben ustume alicam. . daha sonra ugrasmak istemiyorum.bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • auxlander A kullanıcısına yanıt
    Ankara maiste bize ruhsatın Oyak üyesi üzerine çıkacağı belirtilmişti. Araç teslim sonrası devir işlemleri yapılır. Aracınız hayırlı olsun.

• tesekkurler.

• Dizel otomatik araçlar için yakıt ışığı yandıktan sonra tahmini kaç km daha gidebiliriz. Deneyenler oldu mu acaba?

Benim aracında ışık yandıktan sonra fulledigimde yaklaşık 40-41 litre alıyor.

Depo 47 litre dersek 6 litre yakıt varken ışık yanıyor gibi atladığım birşey yoksa 100 km civarı gitmesi gerekiyor hatta daha fazla çünkü ortalama yakıt 5.0

Ek: Kılavuzda yaklaşık 50 km gider diyor. Ama bu benzin dizel farketmez bence ve hesaba göre 100 gitmesi lazım yol bilgisayarı doğru ortalama veriyorsa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gknnho -- 1 Eylül 2017; 19:43:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gknnho

Dizel otomatik araçlar için yakıt ışığı yandıktan sonra tahmini kaç km daha gidebiliriz. Deneyenler oldu mu acaba?

Benim aracında ışık yandıktan sonra fulledigimde yaklaşık 40-41 litre alıyor.

Depo 47 litre dersek 6 litre yakıt varken ışık yanıyor gibi atladığım birşey yoksa 100 km civarı gitmesi gerekiyor hatta daha fazla çünkü ortalama yakıt 5.0

Ek: Kılavuzda yaklaşık 50 km gider diyor. Ama bu benzin dizel farketmez bence ve hesaba göre 100 gitmesi lazım yol bilgisayarı doğru ortalama veriyorsa..

Klavuz işi garantiye alarak max. olabilecek en yüksek tüketim ile hesaplananı yazıyor.

Ben 80km gitmek zorunda kaldım bir ara daha gidiyordu ama tahminim 110km gider.

(ışık yandığında kalan km o anki ortalama ile ''110km kalan'' diyordu)

• Aracı öğrenmeye çalışıyorum. şimdilik memnunum önceki aracım megane 2 cc idi. ilk otomatik ve dizel aracım bir kaç sorunum var.

1- altında karter koruması gibi birşey var yokuş aşağı frene bastığımda birde tümseklerde sürtme sesi geliyordu ben tekerlerin önündeki parçalar sandığımdan önemsemedim şimdi eğildim o parça biraz kopmuş ve bana aşağıya çok yakın geldi.
    2- frene basıp çekince bir plastik gacırtısı geliyor frenden
    3- ön cam gibi bir yerden bir trim geliyor
    4- ayağı koyduğumuz soldaki tümseüin orda döşeme altında yumuşak bir yer var ses çıkarıyor.

özellikle 1 canımı sıktı. birde opak beyaz araç küçük çizikler için ne kullanıyoruz.
  • Merhaba arkadaşlar,

Ankara'da evime yakın Shell'de depoyu doldurdum. Kulu-Cihanbeyli-Konya-Akseki üzerinden Belek'e gidip-geldim. Aracım Megane Sedan Icon 1.5dci EDC 110BG.

Ankara'ya dönerken 60km kala ve aracın ekranında 80km daha gidebileceği yazarken yakıt ışığı yandı.
    Sakin bir sürüştü. MultiSense neutral'de idi. Klima sürekli 21 veya 22 derecede çalışıyordu. 3 kişi ve tam dolu bagaj.
    Ekranda ortalama yakıt 4.2lt/100km, ortalama hız 79.1km/h görünüyordu. Lastik basınçları comfort (18" jant, ön 2.5 bar, arka 2.1 bar)

Tekrar aynı yakıt istasyonunda 1060,1 km'de depoyu doldurdum. Yol bilgisayarına göre 44.52lt almasını bekliyordum, pompaya göre 46.20lt aldı.

İyi bayramlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar
    Tatil boyunca (35-40 gün) arabayı yıkatmamıştım. İlk yıkama sonrası aracın üstünde binlerce ufacık koyu sarı renkli benekler ortaya çıktı. Muhtemelen gölgesine sığındığım ağacın eseri. Bugün ince bir pasta atıldı. Araç tamamen temizlendi. Ancak megane Hb lerin bagajı plastik. Yapan arkadaş "çamurlukların plastik olduğunu biliyordum. Ancak bagajdaki ufak bir çizik için bastırınca boya eridi ve aktı" dedi. Resimleri ekte gönderiyorum. Sağ arka farın üst kısmı. Boya ve kaporta konusunda bilgili arkadaşlardan fikir bekliyorum. Sonuçta olan oldu. Cana geleceğine mala gelsin. Sizce boyatmalı mıyım?. Boyanırsa 8-10 cm lik bir kısmın zımparalanacağı söylendi. Yaptırmazsam boya çatlar ve ilerler mi? (cam çatlağının ilerlemesi gibi). Yoksa “I love my Toyota” etiketi gibi ben de bir tane “I love my M4” etiketi yaptırıp yapıştırsam mı :)
    Buradan çıkan sonuç pasta cila yaptıracak arkadaşların bagaj kısmında dikkatli olmaları. Bu arada beyaz renkli gözüken çizikler elektrik tellerinin görüntüsü. Onlar da ilginç olmuş… Herkese selamlar…
    2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: hkorkma

Merhaba arkadaşlar,

Ankara'da evime yakın Shell'de depoyu doldurdum. Kulu-Cihanbeyli-Konya-Akseki üzerinden Belek'e gidip-geldim. Aracım Megane Sedan Icon 1.5dci EDC 110BG.

Ankara'ya dönerken 60km kala ve aracın ekranında 80km daha gidebileceği yazarken yakıt ışığı yandı.
    Sakin bir sürüştü. MultiSense neutral'de idi. Klima sürekli 21 veya 22 derecede çalışıyordu. 3 kişi ve tam dolu bagaj.
    Ekranda ortalama yakıt 4.2lt/100km, ortalama hız 79.1km/h görünüyordu. Lastik basınçları comfort (18" jant, ön 2.5 bar, arka 2.1 bar)

Tekrar aynı yakıt istasyonunda 1060,1 km'de depoyu doldurdum. Yol bilgisayarına göre 44.52lt almasını bekliyordum, pompaya göre 46.20lt aldı.

İyi bayramlar.

Hayati bey merhaba, çok güzel bir tüketim verisine imza atmışsınız tebrikler. 3 kişi ve tam dolu bagaj ile 1100km yapmış neredeyse.
    (ama biraz daha gitmezmiş zira 1 litre bile mazot kalmamış ki bu aslında mazot pompası için riskli bir durum.)

Bende aynı istasyondan 2 kişi bagaj dolu klima açık Ankara-Bursa-Ankara 1 depo ile 1320km yol yapmıştım

ve depo lambası Ankaraya girmeden yanmıştı. Ortalama 83km/h ve 3.8lt tüketim ile.

Antalya yollarının daha rampalı olduğu düşünülürse bence çok iyi bir değer elde etmişsiniz.

Bu yaz Marmaristen gelirken bende 4.2 ortalama ile geldim.

Ankara'dan Bursa istikametine doğru İnegöl'e girişte aldığım bir ekran görüntüsü..

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU

• 2016 - Ekim tarihinde aldığım Yeni Megane 4 HB - Touch Model aracımı yarın yıllık bakıma sokacağım. Normalde yılın dolmasına 1 ay var ancak hafta sonu tatile çıkacağım için önceden bakım yaptırmak istedim. Km kabataslak 12.500 bin KM.

Benzinli araç ne kadar yakıyor sorusunun cevabında tecrübelerimi aktaracağım.

Başlangıç aşamasında araç standart olarak 6,7 litre yakıt yaktı. Bu yakıt ECO mode / en fazla 130 km sürat / klima açık / şehir içi + şehirler arası.

Ancak 10 bin km'nin üzerine çıktıktan sonra yakıt konusunda önemli iyileşme gördüm. Bayram sebebiyle Balıkesir Ankara arası uzun yola çıktım ( Şehirler arası yol 560 km yani 560*2 = 1120 km) 380 km de ayrıca şehir içi gezdiğim oldu. 2 depo benzin ile 1500 km yol yaptım ve yol bilgisayarı 5,8 litre olarak gösteriyordu. Şehirler arası yolda ECO mode kapalı / cruse control de 110 km ye fiksleyerek elde edilen bir sonuçtur.

Benzinli araçta bu değerleri görmek sevindirici. Yarınki bakım sonrasında bu değerlerin daha da düşeceğine inanıyorum. Ancak burada dikkat edilmesi gerekilen en önemli husus, gaz pedalına vermiş olduğunuz tepkidir. Gazı kökler ve 170 km üzerinde hız yaparsanız bu değer 9,5 litre olması şaşırtıcı değildir.

Son aktaracağım ise 1 depo yani 47,7 litrelik benzin ile yaptığım en az km 600, en çok km ise 750 km'dir.

Bir depo ile 600 km yaptığım yoldaki 9,5 litre değerine ortalama 180 km ile çıktım.
    Bir depo ile 750km yaptığım yoldaki 5,8 litre değerine ortalama 110 km ile çıktım.

Bu arada megane 4 almak isteyenlere tavsiyem, durumunuzu zorlayarak en kötü touch modelini almanızdır. Joy model özellik bazında sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir.

Fayda sağlamak ümidiyle...

• yildiz kullanıcısına yanıt
    Merhaba Ahmet bey,

Önceki Megane'lar 60lt'lik bir depoya sahipti yanılmıyorsam. Bunların deposu neredeyse %25 daha küçük. Ekonomikliğini ölçmeye çalıştım ama Manavgat-Akseki-Seydişehir arası Toroslar geçişi buna pek müsade etmedi. Sollamalarda gaza yüklenmek durumunda kaldım.

Mazot pompası konusunda çok haklısınız. Yeni araçların yakıt pompaları genelde yakıt deposunun içinde oluyormuş ve bu pompaların çalışırken oluşan ısınmaları depo içerisindeki yakıtla soğutuluyormuş. Bu sebeple depoyu çeyrek deponun altına düşürmemek lazım. Test edelim derken risk aldık.

Ben de 2-3 ay içerisinde ilk bakıma gireceğim.

(Bu arada ön süspansiyonu ve arka torsiyon gıcırtısını gösterebileceğim, arabalara meraklı, arabaları ve işini seven usta ve servis bakınıyorum).

Selamlar.

Yakıt aldıktan sonra bilgi ekranının verdiği menzil (Hız sabitleyici İncek Bulvarına ayarlı). :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkorkma -- 6 Eylül 2017; 16:45:9 >

• hkorkma H kullanıcısına yanıt
    Ben ilk bakımı 19 ağustosta aracım (18bin km) Net Grup yetkili serviste yaptırdım. Aracın yanında görerek işlem yaptırıyorsunuz.

Mais öyle değil, ben nedense aracın yanında olmazsam rahat edemiyorum Bir ara müsait zamanda yine haberleşelim, birlikte gidebiliriz.
  • kışlık lastik olarak bende nokian wr a3 kullanıyorum 2 yıldır ve gayet memnunum. Bu lastikleri corolla varken almıştım. 2. kışa girerken toyota bayisinden sıfır 4 adet saç jantlardan aldım. Yedek parça bölümünde ki arkadaşım o jantlara uygun somunları da vermişti böylece lastik değiştirme derdinden kurtulmuştum direk jant değiştiriyordum. Meganı almaya karar verdiğimde burada meganın bijon aralığını sormuştum ve aldığım cevap beni kış lastiği derdinden kurtardı :) megane ile corollanın bijon aralıkları aynı bu sayede yeni lastik ve jant almama gerek kalmadı.

yalnız merak ettiğim bir konu var. kışlık lastiklere geçtiğimde lastik basınç göstergesi haliyle bilgi vermeyecek. peki araç her çalıştığında lastikle ilgili uyarısı nasıl olacak acaba. bu konuda bilgisi olan var mı?
  • timeclup kullanıcısına yanıt
    Günaydın

Lastikleri değiştirdikten sonraki aracı ilk çalıştırdığınızda kırmızı renkli ve sesli uyaranlarla "Lastik Patladı" bildirimi alacaksınız. Aracı kapatıp inin, kitleyin.

Sonra tekrar binin ve çalıştırın. Bu sefer bilgi ekranından lastiği kontrol etmeniz ile ilgili uyarı alacaksınız. Bu dönemde sarı renkli "Lastik havası düşük" ve servise gitmenizi tavsiye eden "anahtar" uyarı ışıkları yanacak. Bu jantlara kaptör/basınç sensörü almanız halinde de bunları araca tanıtmanız gerekecek ve bu işlemi her jant değişiminde tekrarlamalısınız.

Bir önceki aracınızın jantının uyması şansınız. Ancak bijonların ortasında kalan göbek kısmı çıkıntısının/boşluğununda uyumlu olması gerekiyor. Bolluk varsa flanş denilen bir malzemeyle gideriyorlar.

Kazasız, belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

Selamlar.

• yildiz kullanıcısına yanıt
    Memnuniyetle..

• hkorkma H kullanıcısına yanıt
    Günaydın.

Değerli bilgiler için teşekkür ederim.

Lastikleri değiştirirken eğer unutmazsam tam uyumlu olup olmadığını yazarım.
  • RS

• 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.