Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.615
Cevap
122
Favori
493.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanki26

Konunun geçmiş sayfalarında hb modellerdeki arka kafalıkların geri görüşe engel olması sebebiyle sedan'daki kafalıkların uygun olup olmayacağını merak eden arkadaşlar vardı. Kullanım kılavuzunu incelerken mesajlarınız aklıma geldi. Henüz aracımı teslim almadığım için deneme şansım olmadı ama paylaşmak istedim. Hb modellerdeki arka sol ve sağ kafalıklar(orta kafalık bildiğim kadarıyla sedan modelle aynı) tam indirme işleminin yanında ayrıca ön tarafa doğru yatma imkanı da sunuyor.

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU

mergen57, yildiz merhabalar. Arka kafalıklar için çözüm bulabildiniz mi? Kullanım kılavuzunda bahsedilen hb modellerindeki kafalıkların öne yatması(gerçekten varsa) sorunun çözümü için yeterli olmuyor mu? Teşekkürler.
  • timeclup kullanıcısına yanıt
    evde bilgisayarda kullandığım kablosuz normal bir mause. bendekinde bir özellik yok yani
  • serkanki26 S kullanıcısına yanıt
    Hatchback kasada arka kafalıkların öne yatma özelliği olsa sanırım araştırmazdık

Sadece Talismanın arka kafalıklarında öne yatma özelliği var.

Katalog sayfalarına dikkat ederseniz 3 farklı arka kafa başlıklarından bahsedilmiş.

Fotoğrafta ; Soldaki Hatchback, ortadaki sedan ve sağdaki büyük ihtimalle Türkiyeye

henüz gelmeyen Estate (SW) modelin başlıkları.
  • yildiz kullanıcısına yanıt
    Kilavuzdaki "araca göre" ibaresi suphelendiriciydi zaten. Bagaj ve arka koltuklar için yaptıkları açıklamaların bazılarında "(station wagon versiyon)" şeklinde ayrım yapip bu kafalık konusunda yapmayınca acaba dedim. Sw ile hb arka yan kafalıklar bu kadar benzesirken birinin yatip diğerinin yatmamasi çok ilginç. Teşekkürler bilgi için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar , sorumun cevabını aradım ama bulamadım umarım yardımcı olacak çıkar gerçi araç kıyaslama bölümünde konuda açtım megane 4 hb icon ile civic hb arasında kaldım ancak bayiden bana verilen broşüre baktığımda göremediğim ve aklımda olan bi kaç soru var yardımcı olabilen çıkarsa çok iyi olur ;

1. Araçta lastik basınç ikaz sistemi var mı ?
    2. Araç anahtarsız çalışıyor ancak parmak izi ile mi açılıyor (308 vs deki gibi parmağı kapı koluna değdirme özelliği) yoksa sadece kart üzerinden mi ?
    3. ön park sensörü sadece sürüş paketinde mi var ? (broşürde hiç bahsedilmemiş ön park sensöründen)
    4. son olarak araçta kaç hoparlör var

şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezicioyuncu -- 9 Mayıs 2017; 4:10:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

merhabalar , sorumun cevabını aradım ama bulamadım umarım yardımcı olacak çıkar gerçi araç kıyaslama bölümünde konuda açtım megane 4 hb icon ile civic hb arasında kaldım ancak bayiden bana verilen broşüre baktığımda göremediğim ve aklımda olan bi kaç soru var yardımcı olabilen çıkarsa çok iyi olur ;

2. Araç anahtarsız çalışıyor ancak parmak izi ile mi açılıyor (308 vs deki gibi parmağı kapı koluna değdirme özelliği) yoksa sadece kart üzerinden mi ?
    3. ön park sensörü sadece sürüş paketinde mi var ? (broşürde hiç bahsedilmemiş ön park sensöründen)

şimdiden teşekkürler.

1.Evet
    2.Evet
    3.Evet
    4.yanlış hatırlamıyorsam 6
  • quote:

merhabalar , sorumun cevabını aradım ama bulamadım umarım yardımcı olacak çıkar gerçi araç kıyaslama bölümünde konuda açtım megane 4 hb icon ile civic hb arasında kaldım ancak bayiden bana verilen broşüre baktığımda göremediğim ve aklımda olan bi kaç soru var yardımcı olabilen çıkarsa çok iyi olur ;

şimdiden teşekkürler.

Ercan bey kısaca cevaplamış, bende bildiğim kadarıyla detaylandırayım.

1- Lastik basınç sensörü ve ikaz sistemi mevcut.

2- Anahtarsız çalıştırma sistemi konusunda Renault uzmanlaşmış, bu konuda en iyilerden biri.
    Sistem kart yanınızdaysa araca yaklaşınca icon versiyonda aynalar açılıp ayna altı ledler ve tüm led farlar yanıyor
    elinizi kapıya attığınızda iç kısımdaki sensör anında kapıları açıyor. İnip uzaklaştığınızda otomatik kapatıyor. Muazzam çalışıyor.

3- Ön park sensörü sürüş paketi içinde kör nokta uyarı sistemi ve otomatik park ve 360 derece görüş olarak alınıyor. (Kesinlikle alın)

4- Ön kapılarda 2 midbass + 2 tweeter , arka kapılarda 2 midbass + 2 tweeter olmak üzere toplam 8 hoparlör mevcut. Birde ön torpidoda merkez hoparlör var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 9 Mayıs 2017; 10:35:11 >
  • çok yüksek ses ile müzik dinlememe rağmen hatta çoğunlukla müzik yerine ilahi dinlememe rağmen 2011 corolladan sonra megane hb'nin ses sistemi muhteşem geldi bana. Arada yabancı kanalları açıp ses kontrolü yapıyorum ve eski aracıma göre ses sistemi çok çok ileride. Ben hazır araç aldığımdan sürüş paketi ekletme şansım yoktu. Ama ileride ön park sensörü taktırmayı düşünüyorum. Serviste orjinal ön park sensörü takıyorlar mıdır acaba?

saxbri cevap için teşekkür ederim. Evde 2 tane boşta kablosuz mause var deneyeceğim bakalım.
    Ahh bir de Bose Surround ses sistemi Türkiye'de alınabilseydi.
  • Arkadaşlar merhaba;

Kaput'un tamamını kaput filmi ile kaplatmayı düşünüyorum. Malum ön tamponda da boyalı kısımlar var tampona da kaput filmi kaplama yapılabiliyor mu? Bir de kaput film kaplatan arkadaşlar fiyatlar hangi aralıklarda acaba...
    Ben ön park sensörünü servise sorduğumda sonradan taksalarda arabadaki mevcut park gosterge paneline entegre edemediklerini ön park sensörünü için ekstradan uyari verecek ses cihazi olacagini ilettiler. Bu nedenle vazgecmistim. Ekrandaki uzaklik gostergesine entegre olmadiktan sonra servisde yanlis hatırlamıyorsam 500 tl gibi bir fiyat vermek gereksiz. Guncel bilgi sahibi olursaniz burdan paylaşırsanız memnun olurum bende. Belki sisteme entegre etmeyi ogrenmislerdir. Ben 2016 agustos eylül gibi sormuştum çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: esirin60

Arkadaşlar merhaba;

Kaput'un tamamını kaput filmi ile kaplatmayı düşünüyorum. Malum ön tamponda da boyalı kısımlar var tampona da kaput filmi kaplama yapılabiliyor mu? Bir de kaput film kaplatan arkadaşlar fiyatlar hangi aralıklarda acaba...

Kaput + ön tampon + farlar ve ön çamurluklar komple LLumar film ile kaplandı.

Sadece ön kaput filmi 1000tl ye yaptırmıştım (Ağustos 2016) Şuan aynı film için sadece kaput 1250tl dediler.
  • yildiz kullanıcısına yanıt
    detaylı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim ayrıca araç hakkında bilgili olmanızdan soracağım ; broşürde olmayıp araçta olan ekstra özellikler var mı acaba ? misal lastik basınç vb gibi donanım özelliklerinde yazılmayan , bir de sürüş paketini kesin alın demişsiniz ben o paketi almayı pek düşünmedim zira 208 kullanırken otomatik park özelliği vardı ancak hiç denememiştim yani benim için ahım şahım bi özellik değil dediğiniz anahtarsız çalıştırma durumu gerçekten hoşuma gitti. bir de süspansiyon sesi ne vaziyette mesela sert hız kesicilerden hızlı geçince cıkan sesler can sıkıcı mı yoksa ideal mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brthsyn

Ben ön park sensörünü servise sorduğumda sonradan taksalarda arabadaki mevcut park gosterge paneline entegre edemediklerini ön park sensörünü için ekstradan uyari verecek ses cihazi olacagini ilettiler. Bu nedenle vazgecmistim. Ekrandaki uzaklik gostergesine entegre olmadiktan sonra servisde yanlis hatırlamıyorsam 500 tl gibi bir fiyat vermek gereksiz. Guncel bilgi sahibi olursaniz burdan paylaşırsanız memnun olurum bende. Belki sisteme entegre etmeyi ogrenmislerdir. Ben 2016 agustos eylül gibi sormuştum çünkü

cevap için teşekkür ederim. Ben onu bir ara servise sorup hem fiyat hemde entegre olayını sorayım. Ama dediğiniz gibi entegre olmadıktan sonra o kadar parayı vermeye kesinlikle değmez.
  • quote:

detaylı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim ayrıca araç hakkında bilgili olmanızdan soracağım ; broşürde olmayıp araçta olan ekstra özellikler var mı acaba ? misal lastik basınç vb gibi donanım özelliklerinde yazılmayan , bir de sürüş paketini kesin alın demişsiniz ben o paketi almayı pek düşünmedim zira 208 kullanırken otomatik park özelliği vardı ancak hiç denememiştim yani benim için ahım şahım bi özellik değil dediğiniz anahtarsız çalıştırma durumu gerçekten hoşuma gitti. bir de süspansiyon sesi ne vaziyette mesela sert hız kesicilerden hızlı geçince cıkan sesler can sıkıcı mı yoksa ideal mi acaba ?

* Sürüş paketini alın dememin en büyük sebebi ön park sensörü ve kör nokta uyarı sistemi. (Otomatik park bencede önemli değil)

Özellikle ön park sensörüne çok ihtiyacınız olacak ve sonradan takılabildiği kataloglarda yazılsa bile

orjinali gibi olmuyor malesef. Sadece sesli uyarı veriyor, tablet ekranda 360 derece olarak göstermiyor.

Ayrıca sonradan takılan bu 100 liralık ön park sensörüne 600tl istiyorlar. Kör nokta uyarı sistemide çok önemli.

* Süspansiyon görevini iyi yapıyor, konforu iyi düzeyde ve herhangi rahatsız edici bir ses yok gayet ideal çalışıyor.

* Broşürü pdf olarak indirip okursanız herşey oradan açıklayıcı bir şekilde yazıyor.
  • ezicioyuncu kullanıcısına yanıt
    Araçda toplam 9 hoparlör var. 2 mid ve 2 tiz on kapı, 2 mid ve 2 tiz arka kapı ile beraber 1 adet surround amaçlı on üst konsolda.

• ezicioyuncu kullanıcısına yanıt
    Bencede sürüş paketini alın, ön park sensörü önemli ve artı olarak kör nok vs. Bence değer. Geçen günlerde dönüş yaparken direğin dibinde taş varmış görmedim tampon ve sis farına hasar verdim.

• 13 Mayıs C.ertesi günü saat 10:00'da Batıkent Atiantis Kahve diyarın'da , büyük Ankara Megane 4 buluşmamız mevcuttur, profesyonel fotoğraf çekimleri ile süslüyeceğimiz bu buluşmamıza katılmak isteyenler olursa buradan yada pm aracılığı ile bana ulaşabilir.

Ankara'daki dostların bilgisine !

• 13 Mayıs C.ertesi günü saat 10:00'da Batıkent Atiantis Kahve diyarın'da büyük Ankara Megane 4 buluşmamız mevcuttur, profesyonel fotoğraf çekimleri ile süslüyeceğimiz bu buluşmamıza katılmak isteyenler olursa buradan yada pm aracılığı ile bana ulaşabilir.

Ankara'daki dostların bilgisine !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 12 Mayıs 2017; 9:43:48 >
  • cumartesi günü iş çıkışı öğleden sonra bursadan izmire ilk uzun yol seyehatimi yaptım. Aracım da yol sesi ile ilgili ekstra yalıtımı mevcut. Eski kasa corolla ile kıyasladığım da (önceki aracım) araç çok sessiz ve konforluydu. Biraz bel ağrısı yaptı ama sanırım koltuğu tam ayarlamadım uzun yol için şehir içinde sıkıntı yoktu. Masaj birebir geliyor. Bel desteğini tekrar ayarlamam gerek. Eski aracımda cc yoktu. Bu sefer ki seyehatim de hız sabitleyicinin ne büyük nimet olduğunu anladım. 6. vitese geldikten sonra ayaklarım yerime sol elim çalıştı sadece. Hız artırma ve azaltma çok güzel çalışıyordu (rampa aşağı yüksek hızlarda araç sabitlenenden çok hızlanıyor ister istemez). Genel olarak araçtan uzun yolda memnun kaldım. Giderken 140 km hızı geçmemeye çalıştım. Hem radar hemde hız limitleri dahilinde ki yakıtı görmek için. Nadir olarak 130 - 140 km arasına çıktım.

Bursa yıldırım 11 eylül bulvarında ki shell de fullediğim aracı izmir eşrefpaşa yeşillik caddesinde ki shell de tekrar fulledim. Araç 352,8 km yol yaptı. Aracı İzmir de fullediğim de 23,88 lt yakıt aldı. Aracın yol bilgisayarı ortalaması 7,3 lt gösteriyor. Ama ben netten hesaplattığım da ise 100 km de 6,6 lt çıktı. Ve aldığım yakıtla sağlama yapınca nette ki hesaplama doğru çıkıyor. Yakıt sarfiyatı şimdilik iyi. Bu arada araç 1,2 benzinli manuel.

Birde r-link ile ilgili bir sorun oluştu. Bilgisi olan veya başına gelen var mıdır acaba?

Pazar sabahı izmir de aracı tekrar çalıştırdğımda r link ana sayfa ekranı açılmadı. Ekranın sağında ki tuşlardan ayarlara giriliyor o an ekranın dokunmatiği çalışıyor. En üstten radyoyu seçince çalışıyor yine en üstte ki saat ve bluetooth tuşu ile telefonu araca bağlayabiliyorum. Radyoyu ekrana getirince ekranda sorunsuz dokunarak çalışıyor. Fakat işlemler bittiğinde ve ben sağ tarafan home tuşuna basınca veya ekrandan geri tuşuna basarak ana ekrana geldiğimde ekran bir türlü gelmedi. Ekran siyah olarak kaldı sadece altta geri tuşu sağında seçenekler tuşu ve en altta klima tuşları gözüküyordu. Bu sorunu servise gitmeden halletme şansım var mıdır?

Edit: r link ana sayfayı göstermeme sorununu çözdüm. İşten eve geldiğimde aracı çalıştırmadan r linki çalıştırdım. sonra ekranın sağ tarafında ki açma kapama tuşuna uzun süre bastım. r link kapandı ve bir daha açmayı denediğimde açmadı. bende aracı kilitleyip tekrar açtığımda r link normale döndü. şimdi aracı çalıştırınca veya r linki açma kapama tuşundan açınca çalışıyor. Sanırım açma/kapama tuşuna uzun süreli basıp aracı kilitleyip tekrar açınca reset oluyor. servise gitmekten kurtuldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timeclup -- 15 Mayıs 2017; 23:56:36 >
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.