Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (134. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.615
Cevap
122
Favori
494.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hadi ya! Tüh golf lerde en özendiğim özellik buydu, sıcakta uzaktan açıp biraz bekleyip sonra binilebiliyor arabaya, keşke buna da bi şekilde yapılabilse. Servis yapabilir mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar, bende bu mais kampanyasi ile megane 4 almayi dusunuyorum, fiyati malumunuz piyasanin biraz altinda. kac gundur forumda okudugum gaz alma, trim sesleri ve sonrasinda yasanilan servislerin ilgisizlik problemleri oldukca gozumu korkuttu. Acaba hata mi yapiyorum diye dusunmeye basladim. Sifir megane a binecegimize 2.el golf TDI DSG daha mi mantikli. ikisi hemen hemen ayni paraya geliyor ne yazik ki. olumlu olumsuz her turlu gorunusunuzu paylasmanizi rica ederim.
  • BrynMawr B kullanıcısına yanıt
    trim sesi hikaye yok araçta ses mes gazı 2-3 saniye sonra alma durumu da sadece 1. ve 2. viteste yaşıyorsunuz problem yaşamadım bazı kullanan arkadaşların ki daha ciddi herhalde ama servisin

ilgisizliği bilgisizliği ne yazıktır ki doğrudur
  • arkadaşlar ilk aldığım zaman iyidi ama şimdi..... arabanın her tarafından ses geliyor. bütün araçlarında olduğu gibi bundada direksiyon berbat bozuk yollara girdiğim zaman direksiyon tık tık ses yapıyor bu çukura vurduğum zaman araba altımdan kaçıyor direksiyonun kontrolü berbat. daha önce megane 3 aracım vardı. ama o bursa üretimiydi şimdi megane 4 aldım 22 haziranda bu ithal araçtır yeni araçtır dedik sorunlar giderilmiştir dedik ama hiç bir şey değişmemiş.

araba taş gibi opelden bile sert. hele arka kapıdan gelen sesler ne yaptıysam kesemedim. size bir şey söyleyeyim mi artık kendimize itiraf etmenin zamanı geldi. megane 4 berbat bir araba hiç olmamış ben çok pişmanın çok nun bundan önceki hastalıkları bu adabada aynen devam ediyor. sert süspansiyon, bozuk direksiyon, karmaşık r ling ( internet olayı yalan ne interneti internete giren mail ve tivit okuyan varmı allah aşkına, r ling store olayı berbet, hele yakıt olayı bende 1.2 TCE icon 130 beygir motor var ortalaması 8,5 den hiç aşşağıya düşmedi ne yaptıysam düşmedi. bir kaç elektronik sistem eklemişler ışık falan koymuşlar o kadar arabanın yapısı hiç değişmemiş eski meganlarla aynı hatta daha sert. inanın arabaya bindiğim zaman sankı bir şeyler olacakmış gibi hissediyorum. bir çukura girdiğim zaman arabanın sağı solu patlayacak diye korkuyorum. bence sizde kendinize itiraf edin BERBAT BİR ARABA YAPMIŞLAR ya bi opel bile bu arabadan daha yumuşak en kısa sürede satmayı düşünüyorum tabi satabilirsem. ve bir daha kesinlikle Renault almayacağım.

malesef her şey motor demek değil artık. çünkü bütün araba firmaları hemen hemen aynı motorları üretiyor. artık konfor sürüş zevki ve arabaya bindiğiniz zaman güven gerek. malesef motor dışında ki motorda kendi emsallerine göre hem çok yakıyor hemde torku düşük, bu arabada hiç biri yok benim fikirlerim bu katılan varmı bilmem ama ben 5 aylık sürüş süresinden sonra bunları yazma gereği duydum. almak isteyen varsa vazgeçsin gitsin başka araba alsın inanın 308 bile bundan daha iyi araba ya inanın arabayı sürerken korkuyorum ya bir şey olacak bir yeri kopacak diye..

dank dung sesler hele çukurlara girerken yavaş ve nazikçe giriyorum ki birşey olmasın diye. ben 25 yıldır araba kullanıyorum. hemen hemen binmediğim bir araba kalmadı ama bunun kadar sert bunun kadar kopuk gidecek hissi veren araba görmedim.

lütfen uzak durun derim bu benim düşüncelerim. inanıp inanmamak beğenim beğenmemek sizin elinizde. ve bunu da açıkça söyleyeyim düşüncelerimi beğenim beğenmemeniz gerçekleri değiştirmiyor. saygılarımla..

Arkadaşlar Renault formunda böyle bir eleştiri var, konu ise araçlarınızda ki sıkıntılar...Sizler ne düşünüyorsunuz? Bu arada kullanıcılardan birisi şahısa senin MEGANE 4 olduğuna inanmıyorum diyor..Bir kişide harfiyen katılıyorum eleştirilerine diyor..

• 2016 Ağustos'ta Megane 4 HB 1.5dci edc icon araç aldım hatta konusunu bile açtım. Bizde ailece 30 yıldır halen Mercedes Benz E serisi kullanıyoruz. Yani iyiyi kötüyü biliyoruz. Megane 4 şuan 9200km oldu ve Ankara Oran / Dikmen arası hergün çok bozuk yollarda gümbür gümbür çukurlara gire çıka kullanmak zorunda kalıyoruz. Haliyle garantili olduğu içinde umursamıyorum.

Bu haldeyken henüz rahatsız edici bir trim sesi yok araç tabiri caizse "Top" gibi. Lastikler 32 hava (Nokian WR D4) ve süspansiyon konforu Yeni Astra K serisinden çok daha iyi. Ankarada olan ve gözüyle görmek isteyenler varsa buyursun gelsin görsün.

Bu tip yorum yapanları ya Megane 4 e çamur atma gibi niyetleri vardır yada çok nadir her markada görülebilen sorunlu bir araca denk gelmiştir. Madem sorun var garantili araba buyrun götürün bütün şikayetinizi orayada iletin çözüm bulunsun olsun bitsin.

Ben itiraf ediyorum Megane 4 ten bu kadar memnun kalacağımı bende tahmin etmiyordum. Herkez 100bin lira bir Renault a bir fransıza verilirmi dedi ve bu yüzden hep bir şüphe ile yaklaştım alırken bile. Ama bugün 10bin km lere geldi ve stabilize köy yolları dahil her türlü yol şartında acımadan kullandım ve suan 7 ay sonunda "çok memnunum"..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 24 Mart 2017; 11:11:23 >

• Selamlar arkadaşlar.
    1.2 Tce motor ile EDC kombinasyonu çok sorulan sorulardan malum.
    Bende 1.2 Edc Megane Sedan alma arefesindeyim ancak kafama takılanlar var malum...
    1.2 motor sayısal olarak başarılı görünüyor, ancak yüklü ve yokuş performansı nasıldır?
    Ya da daha net sorayım, 1.6 Atmosferik 125 Hp güç, 152 nm tork sahibi Civic ile 1.2 Turbo 130 Hp güç, 200 nm tork sahibi Megane'ın gerçek kullanımda farkı ne olur?
    Teknik verilerde Megane iyi ama motor hacmi gerçek performansı ve yakıtı ne derece etkiler?

Ayrıca karma tüketim 7'li değerleri yakalamak için dikkatli mi kullanmak gerek, kendiliğinden yakalanabilecek bir değer mi?
  • gstez G kullanıcısına yanıt
    Megane almadan önce 1.6 120hp lik C4 kullanıyordum.1.2tce ile 1.6 atmosferikler ile arasında dağlar kadar fark var.1.2tce çok daha canlı bir motor.Performans konusunda 1.6 atmosferiğe nal toplatır.
    Ancak turbo benzinli motorlarda atmosferiklere oranla yakıt tüketiminde bir handikap var.Gaz pedalına sert davranırsan atmosferikten çok çok daha fazla yakarsın.Anlık tüketimde Civic'te hiç 29.99 gördün mü ? Benim şuan kullandığım 1.2Tsi Golf olsun 1.2 Tce Megane olsun gaza biraz sert basınca ciddi anlık tüketim değerleri çıkıyor.Sakin kullanımda atmosferikten biraz az yakıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ognemir -- 24 Mart 2017; 11:46:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

Megane almadan önce 1.6 120hp lik C4 kullanıyordum.1.2tce ile 1.6 atmosferikler ile arasında dağlar kadar fark var.
    Ancak turbo benzinli motorlarda atmosferiklere oranla yakıt tüketiminde bir handikap var.Gaz pedalına sert davranırsan atmosferikten çok çok daha fazla yakarsın.Anlık tüketimde Civic'te hiç 29.99 gördün mü ? Benim şuan kullandığım 1.2Tsi Golf olsun 1.2 Tce Megane olsun gaza biraz sert basınca ciddi anlık tüketim değerleri çıkıyor.Sakin kullanımda atmosferikten biraz az yakıyorlar.

Sakin ve performanslı karışık kullanımda 8 litreleri geçer miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gstez

quote:

Megane almadan önce 1.6 120hp lik C4 kullanıyordum.1.2tce ile 1.6 atmosferikler ile arasında dağlar kadar fark var.

Bu ortalama tamamen bulunduğun şehir–semt,kullandığın güzergahlar ile ilgili .Ben İstanbul'un sıkışık bir semtinde oturuyorum.Aracı genelde haftasonlar kullanıyorum.Megane ile 9.0 lt ortalamam olurdu.Golf ile 8.5lt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ognemir -- 23 Mart 2017; 21:4:56 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gstez

quote:

Bu ortalama tamamen bulunduğun şehir–semt,kullandığın güzergahlar ile ilgili .Ben İstanbul'un sıkışık bir semtinde oturuyorum.Aracı genelde haftasonlar kullanıyorum.Megane ile 9.0 lt ortalamam olurdu.Golf ile 8.5lt

Teşekkürler cevaplarınız için...
    Ben Afyon'dayım, iş çıkışı hariç öyle fazla yoğun trafik pek yok.
    Sanırım bende 7-7.5 arası olur çünkü iş güzergahım da çevreyolu...
    Bu arada 2016 model 6000 km Sedan 1.2 otomatik için ederi nedir sizce?

• 2. el piyasası için bir fikrim yok, yorum yapıp yanlış yönlendirmek istemem.

• Megane 4 den önce araştırıp aldığım megane 3 aracım vardı. 2011 model previlage. almadan önce Fransız üretimi olanı kullandığımda yerliyi tercih etmiştim. çünkü daha yumuşak süspansiyonu vardı. burada megane 3 den de çok şikayetler okudum. en uzun kullandığım araç oldu ve severek sattım. 110 binde sattım ve satarken expertizde motordan alt takımına kadar herşey tam puan aldı.

araç yenilemeyi düşündüğümde belirli kriterler belirledim. donanım, teknoloji olarak olmaz sa olmazlar. Opel astra, Peugeot 308 ve megane 4 arasında tercih yapmam gerekti. hepsini denedim. kararımı megane 4 den yana kullandım. şuan 2700 km deyim. megane 3 ile karşılaştırıyorum elbette. ona göre çok daha sert bir araç 18 jant olması bunda en büyük etken diye düşünüyorum. olumsuz yanları elbette her araç ta olduğu gibi var. ancak blackstreet'in bahsettiği gibi trim sesleri veya direksiyon problemleri ile karşılaşmadım. üstelik aracı uzun yolda çok kararlı ve güven veren bir sürüşü olduğunu gördüm. çok zorlamamakla beraber keskin virajlarda hiç üzmedi. belki benim için bu kilometrede görüş bildirmek için erken ama hergün büyük bir keyifle kullandığım bir aracın bukadar kötülenmesine gönlüm razı olmadı.

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Aynı aracı bende 2 aydır kullanıyorum bende saydıklarınızın hiç biri yok, muhtemelen siz toros kullanıyorsunuz megane kullandığınızı sanıyorsunuz yada karalama yapıyorsunuz bir marka bu kadar da açık açık karalanmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper

Aynı aracı bende 2 aydır kullanıyorum bende saydıklarınızın hiç biri yok, muhtemelen siz toros kullanıyorsunuz megane kullandığınızı sanıyorsunuz yada karalama yapıyorsunuz bir marka bu kadar da açık açık karalanmaz.

Arkadaşım aracı ben karalamıyorum ki? Renault formundan kullanan ya da kullandığı sanılan birisi? Megane 3 kullandım ithal 4,5 sene..Severek kullandığım vbe sattığım bir araçtır..Bende Megane 4 alsam mı diye düşünürken böyle bir yorumla karşılaştım, ne dersiniz arkadaşlar bu yoruma dedim..Yazıyı sonuna kadar okuyun ki, kimin karalamak istediğini anlayın..Karalamak istesem Koskoca otomobil genel bölümüne açardım konuyu ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: Whisper

Arkadaşım aracı ben karalamıyorum ki? Renault formundan kullanan ya da kullandığı sanılan birisi? Megane 3 kullandım ithal 4,5 sene..Severek kullandığım vbe sattığım bir araçtır..Bende Megane 4 alsam mı diye düşünürken böyle bir yorumla karşılaştım, ne dersiniz arkadaşlar bu yoruma dedim..Yazıyı sonuna kadar okuyun ki, kimin karalamak istediğini anlayın..Karalamak istesem Koskoca otomobil genel bölümüne açardım konuyu ..

Bence o eleştiri karalama yapmak isteyen ve Megane 4 sahibi olmayan birinin yazısı.

O yazıyı direk siz yazmışsınız gibi algılanıyor çünkü ilk yazmanız gerekeni sona yazmışsınız.

Bence o yazı bişey ifade etmez sadece sizin yazdığınız bölümde olsa yeter çünkü çok antipati bir yazı

ve hiçbir doğruluk içermiyor buda insanların tepkisini almaktan başka bir işe yaramaz.

• Sizce bu spoiler ve bagajda de yamukluk var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos1977 -- 24 Mart 2017; 14:29:31 >
  • Fotoya bakarken asil kopekbaligi anteni merak ettim ben:) sinyal cekimi konusuda herhangi bir negatiflik yarattimi? Birde sakincasi yoksa parcayi kaca aldiniz?

Hocam o Köpek balığı anten değil hocam, üzerine uzun parçası takılmamış (sökülmüş) anten. Şehiriçi ne baya rahat çekti radyo o hali ile, ama şehirler arası bölgelerde çekmez muhtemelen.

Shark anten değil o görülen parça çubuk antenin bağlandığı yuvası
  • ewet siz dedikten sonra baktimda iyi uydurmusum kopekbaligi anten deyip, kusura bakmayin. Olsa guzel olurmus:)

• 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.