Şimdi Ara

2016 Philips 49 Pus 6501 (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.730
Cevap
45
Favori
165.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar monitör olarak alacaksanız televizyon almayın. Ben şimdi leptoptan film izlemek için pc yi bağlıyorum televizyon 100hz fakat hdmi ile en fazla 60hz görüntü alabiliyorum. Bundan dolayı görüntü akıcı olamıyor. Ben şimdi geçici çözüm olarak play storeden airplay destekleyen uygulama indirdim iphonenin ekranını yansıtıyorum televizyona. 100hz görüntü veriyor şimdi dizileri akıcı izliyorum.
  • Philips genel televizyon forumunda bir arkadaş boyle bir paylasim yapmis sizce bizim tv lerdede 6000 serisinde bu durum varmidir

"Kullanmadığınız zaman fişten mutlaka çekin, sanki çalışıyormuş gibi arkası aşırı derecede sıcak oluyor kapalıyken bile, sizde deneyin göreceksiniz. Cihazın ömrü zaten az iyice öldürmeyin.

Sebebi Android ve başarısız Philips mühendisliği başka bişey değil, televizyonun televizyon olma özelliği ile androidi birbirinden ayıramamışlar.

Örnek vermek gerekirse, telefonu tuş kilidine alınca ekran kapanıyor ama telefon hala çalışıyor ya tv de aynı şekilde kumandanın kapat tuşuna basınca sadece ekran kapanıyor tv arka planda hala çalışıyor ve cayır cayır ısınıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar ekran yansıtmayı nasıl yapıyoruz bu tv de? tel asus zenfoni 5. ekran ayarlarında miracast acık konumda.

tv ayari da bu sekilde.

hangi ayari yapmalıyım tv de ve telefonda?

• 100 hz olduğunu nerede görüyorsunuz, bir yerde yazıyor mu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayrıca google cast ile aşağıdaki bölümde kalıyor ve tv resmine basınca hic birsey olmuyor
  • Televizyonun cast özelliği zayıf. İphone için bir program buldum ordan telefonu yansıtıyorum belki android telefonlar içinde oluyordur eve gidince programın ismini yazarım. Takılma ve donma olmuyor çok rahat telefonunuzdan film açarak televizyona yansıtabilirsiniz

• eros68 kullanıcısına yanıt
    Televizyonun özelliği bu 100hz panele sahip

• quote:

Orijinalden alıntı: Ted1Getir

Televizyonun cast özelliği zayıf. İphone için bir program buldum ordan telefonu yansıtıyorum belki android telefonlar içinde oluyordur eve gidince programın ismini yazarım. Takılma ve donma olmuyor çok rahat telefonunuzdan film açarak televizyona yansıtabilirsiniz

programın ismini öğrenebildiniz mi?
  • gonulbas kullanıcısına yanıt
    hocam bayadır televizyonu açmadım vakit bulamadım çalışmaktan bugün inşallah açıp bakarım
  • Uttorent kurup kullanmayi basaran varmi?
  • Ben...denedim ve kurdum...

• Arkadaşlar eve şimdi geldim programın ismi Airplay UPnP by Softmedia

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sanırım android için yok. play store de ve nette gözükmüyor.
  • Tv nin sağ yan kenarındaki ışık sızmasını biraz azalttım. Yabancı bir forumda birisi panelle çerçeve arasına ince kağıt soktuğunu yazmış. Ben de önce kağıt soktum. Sonra farkettim ki çerçeve panele baskı yaptığı için o bölümde beyazlık yani sızma oluşuyor. Çerçeveyi yukarı doğru çektikçe sızma azaldı. Elimde olsa çerçeveyi tamamen söksem sızma Yok olacak gibi. Kontrast ı geceleri 20-25 e düşürün. Parlaklık 45 civarı olsun. Gelişmiş kontrast en iyi görüntüde, dinamik kontrast minimumda olunca karanlık sahnelerde sızmalar en aza iniyor. Ambilight da sıcak beyaz da olursa ekran daha iyi görünüyor. Ben filmleri hdmi den pc bağlayıp madvr kullanarak seyrediyorum. Madvr banding vs sorunları en aza indiriyor ama güçlü bir ekran kartı ister, en az rx460 veya gtx 960-1050 falan...
    Bu tv nin görüntü kalitesi çok iyi, aydınlık performansı muhteşem, karanlıkta biraz ayar çekmek gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• TV bazen uyku modundan çıkmak yerine tamamen yeniden başlıyor. Yazılım çökmesi yakın mıdır

• Şöyle 3 ya da 6 ayda bir tv yi yeniden kurup sıfırlamak lazım... Rahat rahat çalışsın. İşlemcinin kas gücü zayıf.. Ekstra yük binince sapıtıyor ister istemez

• Bu gun mediamarktda bu tvnin 55 olanini inceledim goruntu harika etiketinde 100 hz panel yaziyor ve fiyat da 3700 tl. Ne dersiniz hâlâ alınır mi ? Kronik sorunlari varmi? Yoksa yeni veya baska bir model mi onerirsiniz dostlar..

• Iptv için nasıl kullanıyorsunuz şimdi mesela yıllık üyelik alan arkadaşlar var kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıp iptv üzerinden izliyor Apple TV de vs. bizim tv de buna uygun program falan varmı ben bulamadım.

• siyahla kullanıcısına yanıt
    Ben de inceledim bu modeli kesinlikle alınır hocam bu fiyata bulduysan hemen al aynı özellikte yeni TV ler 6000 den başlıyor ve performans olarak 6501 kadar değiller inan.

• Hdmi bağlanma Philips lerde yokmuş ne demek?

Hdmi kablo ile pc bağlanmıyor mu?

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.