Şimdi Ara

2016 Opel corsa 1.4 essential 90 Hp otomatik LPG UYUMU ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
15.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçen hafta, 2016 Model 1.4 essential Ecotech motor 90 Hp 6 binde ve otomatik olan Opel corsa araç aldım.. LPG taktırmayı düşünüyorum bunun içinde hemen tüm forumları gezindim yorumları okudum, aşırı derecede fazla yorum var ama çok kafa karıştırıcı ve tatmin edici değil. bahsettiğim aracı LPG li kullanan arkadaşlar var ise beni aydınlatabilirlermi acaba, veya bu konuyla ilgili deneyimi olan arkadaşlardanda yorum bekliyorum..

• Opel in twinport motorlu tüm araçlarında lpg de oluşan subap sorunu var. Ama bu sorun öyle bir iki günde oluşmuyor. arabanı ne kadar az üst devirlerde kullanırsan bu süreç o kadar uzuyor ortalama 80 bin km de bu sorun oluşuyor. 80 bin km de ise lpg takılı olursa en az 16 bin TL cebine para bırakır lpg. Subaplarda 1300 civarına Çelik'le değişiyor.sorun bitmiş oluyor. Ben de sizin gibi çok düşündüm sonunda taktırdım. 3 ayda 3200 km yaptım ve cebime 800 TL bıraktı . O yüzden taktır gezerken rahat edersin ;)
  • aceryeni A kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim. hangi marka taktırdınız araclarımız aynımı ?
    @aceryeni
  • Lovato obd li kit taktırdım yağlama da eklettim. Önemli olan ustadır yoksa rezil olursun ben taktıktan sonra usta hatalarından 4 kere lpg diye gittim. Hala da istediğim gibi olmadı. Nerede oturuyorsunuz
  • aceryeni A kullanıcısına yanıt
    ordu dayım ama burada taktırmam samsunda taktırırım büyük ihtimal. atiker gold ve brc için ne dersin araştırma yapmışmıydın @aceryeni
  • kıterunner K kullanıcısına yanıt
    Ben taktirirken ustaya pimpirikli adamim aracıma uyum sağlasın uğraşmak istemiyorum dedim. Adam o zaman atiker gold yerine lovato takayım dedi. Zaten opel landirenzo ile fabrikadan çıkıyor. İkisi de aynı firma o yüzden aklıma yattı. Brc de çok sağlam firma neden dersen geçen gittiğimde 2 tane sarı taksiye Brc taktı. Taksiciler kötü mal taktırmaz diye düşünüyorum. Fakat Brc nin enjektörleri sesli çalisiyor. Arabanin içinden seslerini dinlersin. Forumda rızanın garajı diye bir bölüm var. Adam lpg nin nasıl takilacagini anlatıyor. Onun dediği gibi takan bir yer bulursan sorun yaşamazsın. Usta çok önemli benim kit on numara usta berbat etse de yine başima iş aşmadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam aynı araçtan bende de var sıfır aldım bayiden çıkar çıkmaz götürdüm 0 km de lpg taktırdım landi 2500 tl ye, sana opel de ki motor ustasının dediğini söyleyeyim kısa vadede sorun kesinlikle çıkarmaz 50-60 binde veya belki daha fazla kullanıma bağlı 1500-2000 tl masraf çıkartır dedi. araca 50 bin km bindikten zaten o 2 bin tl nin 5 katını yakıttan tasarruf ediyosun. 85 tl ye 35 litre lpg fullüyorum 370 km gidiyo şuanda 23krş yakıyor motor açılıcında falan ilk bakımdan sonra biraz daha düşer dediler benzinde 45krş tan aşşa yakmıyor kesinlikle taktır derim hiç düşünme sadece taktırırsan 500 km lpg binersen eğer 50km de benzinle git uzun yolda, kısa mesafede zaten sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugusuu -- 1 Ocak 2017; 22:10:56 >
  • Bende de 2015 color edition 1.4 6 ikeri otomatik için lpg bakıyorum.

Opel bayileri Adana hariç hep Landrenzo evo önerdi Adana ise brc sequent 32 lpg kiti ni önerdi.

LPG taktıranlar ne taktırdı. Memnun mu lpg sinden.

Landrenzo enjektörler ses yapıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceryeni

Ben taktirirken ustaya pimpirikli adamim aracıma uyum sağlasın uğraşmak istemiyorum dedim. Adam o zaman atiker gold yerine lovato takayım dedi. Zaten opel landirenzo ile fabrikadan çıkıyor. İkisi de aynı firma o yüzden aklıma yattı. Brc de çok sağlam firma neden dersen geçen gittiğimde 2 tane sarı taksiye Brc taktı. Taksiciler kötü mal taktırmaz diye düşünüyorum. Fakat Brc nin enjektörleri sesli çalisiyor. Arabanin içinden seslerini dinlersin. Forumda rızanın garajı diye bir bölüm var. Adam lpg nin nasıl takilacagini anlatıyor. Onun dediği gibi takan bir yer bulursan sorun yaşamazsın. Usta çok önemli benim kit on numara usta berbat etse de yine başima iş aşmadi

LPG taktırdığınız aracın tam modeli nedir? Benzinde km de kaç litre yakıyordu. Şimdi LPG de: Simit kaç litre gaz ile toplam şehir için ne kadar yol gidiyor.?

• laruz kullanıcısına yanıt
    2010 1.4 klasik otomatik opel corsa

Şehir içi trafikte 11 litre benzin yakıyordu şimdi 13 litre lpg yakıyor

Bizim araçlara 32 litre simit takılıyor. Daha büyüğü muayenede sorun olabilir dedi. Zaten 32 ligi takınca lastiğin yeri nerdeyse tam doluyor

32 litrelik tankim usta nasil ayarladiysa 29.7 litre gaz aliyor 200 230 km yol yapıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende taktırmayı düşünüyorum ama çok yorum var yağlamasıdır şudur budur kafa atacak gitcem sonunda brc taktırcam sanırım
  • korsan58 K kullanıcısına yanıt
    Ben de sizler gibi araştırdım. Hatta araştırana kadar 15000Km civarı yaptım. LPG taktırsaydım yapacağım karı hesaplayınca kafayı yiyip ertesi gün atiker gold taktırdım

Bir kaç ustaya danıştım, gözünü para hırsı bürümemiş ustaya... Yağlama olayı para tuzağı. Kiti taktırırken 300-400 veriyorsunuz + bunun özel yağı var diyerek her 8-10000 kmde yağ parası ödüyorsunuz.

Elbet subaplar değişecek. 70-100000 civarı gidiyor yinede subap... Eh 70000 km yapacak mısınız yoksa o kilometrelere gelmeden aracı satacak mısınız ? İyi düşünmek gerek...

Marka değil lpg takan usta önemli. Düzgün bir yerde taktırın, kafanız ağrımasın. Yoksa arıza ışıklarıyla kafayı yeresiniz beyler.

• iyi günler
    aracınızın oem lpg markası olan landirenzo ile dönüşüm yaptırabilirsiniz yağlama sistemli ve motor garantili olarak lpg dönüşümü yapılmaktadır %50 civarında yakıt tasarrufu sağlayabilir çekiş performans kaybı yaşamazsınız iyi bir işçilik ile uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz teknik ve detaylı bilgi almak isterseniz
    ankara opan iskitler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.