Şimdi Ara

2016 Nissan X-Trail 2016 Peugeout 3008 Kararsızlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar, daha önce bir tiguan alma maceramın ardından maddi eksikliği ile işlem tamamlayamayıp Corollamı aldım. Şimdi o aracı satınca da kredi çekip bu iki araçtan birini almaya karar verdim. Bütçe limit 150-180 bin aralığında. Forumda bir çok konuya da baktım ama güncel olumlu olumsuz yönleri ile tavsiyelere ihtiyacım var.

2016 X-trail ile 3008 arasındayım. İkisi arasında x-trail in üst segment olduğunu biliyorum ama derdim birazda şu, sıkışınca elden çıkarmak gerekirse piyasası hızlı olsun istiyorum. iki aracında 2016 model dolu paket diye tabir edeceğim şekilde bütçem dahilinde alabiliyorum 3 aşağı 5 yukarı.

Aylık ortalama kullanım 1500KM Şehir içi. Fiziksel sebeplerden dolayı otomatik.

Tecrübesi olupta yönlendirecek arkadaşlar yazarsa müteşekkir olurum.

• 3008 çabuk gider. Millet qq bakmaktan xtraile göz atmıyor bile. Doluluk olarak xtrail daha dolu 3008 daha teknolojik
  • Ben de yakın zamanda 3008 takip etmeye başladım. İlgili sitede dakika başı 3008 ilanı çıkıyor.
    Çok fazla olması kimi zaman iyi kimi zaman kötü :) İlan çok olunca alıcılar da çok fazla seçerek almaya başlıyor ama çokça da satılıyor.

7 koltuk vs. gibi özel sebepler yoksa kırpılmamış 3008 gerçekten güzel... ancak doluların fiyatları 200 lere yaklaşınca insan acaba diyor.
  • 3008 hızlı gider piyasası var.
  • @werrol@parker48Cevaplar için teşekkür ederim. Açıkçası 3 aşağı 5 yukarı olarak evet 190 larda allure paket çok şık duruyor. 2 tane araç buldum Ankara içinde yarın gidip bakacağım. 50,000KM / 192,000tl 90,000km 187,000tl
  • Millet burada 3008 der gerçekte xtrail alır. Ona göre seçiminizi yapın .
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Yok, bence 3008 - xtrail karşılaştırmasında millet 3008 alır. Kaldı ki vw grubunda passat ne ise psa grubunda da 3008 o oldu ülkemiz şartlarında.
  • @Moueson Ben diğerlerini bilmiyorum ama fikirlere önem veriyorum. Ve forumda gördüğüm kadarı ile xtrail cvt şanzuman sebebi ile ve aşırı ses almasından dolayı tercihte ikinci oluyor ve tabi piyasası da ağır.

@@immortal Yarın Allah nasip ederse bi biip bakacağım, resimlerine baktım hep ama ii araç içinde test sürüşü şansım olursa daha iyi olacak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göktürk -- 21 Kasım 2019; 14:30:11 >
  • 3008 piyasası hızlı bir araç. Kişisel görüşüm görünüm olarak da xtrail'den iyi. Xtrail'in virajlarda yol tutuşu ile ilgili problemler olduğunu okumuştum yanlış hatırlamıyorsam forumlarda. Ama nissan pejoya oranla daha düşük hata ve sorun çıkarır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jquidd -- 21 Kasım 2019; 14:38:11 >
  • Çok km yapıyorsunuz. Sizin için bakım periyotları önemli.

Nissan da 10bin km diye hatırlıyorum ki az. Bu veriye de muhakkak bakın.
  • Hangi araç kaç km ve fiyatı nedir.
  • 3008 suv piyasasının tofaş gibi 2.eli olan aracıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Millet burada 3008 der gerçekte xtrail alır. Ona göre seçiminizi yapın .
    Bu lafı ilk kez ' millet Mazda, Alfa veya Volvo över, aynı paraya gider 2 hava yastikli Polo alir ' formunun dışında görüyorum
  • Peugeot çok fazla yanan araba satıyor, kalitesiz. X-Trail'in çok geniş ve rahat. 2018 modeli gibi en dolu 2016 paketinde de otomatik acil durum freni falan var mı X-Trail'de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Millet burada 3008 der gerçekte xtrail alır. Ona göre seçiminizi yapın .
    tersini yazmak istedin sanırım

çünkü tersi geçerli.
    ya da yeniden trollük yapma aşamasına mı geçtin, csb mi yazıyon ne yapıyon hocam. piyasada 2016 üzeri 3008 sayısı xtraili ikiye katlıyor, aynı şekilde 2009 yılı sonrasına bakınca da aynı oran çıkıyor. xtrail daha eski model araçlarda da olduğu için...

hem xtrail daha üst segment daha pahalı bir araç, fazla satması abes olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 21 Kasım 2019; 15:52:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

tersini yazmak istedin sanırım

çünkü tersi geçerli.
    ya da yeniden trollük yapma aşamasına mı geçtin, csb mi yazıyon ne yapıyon hocam. piyasada 2016 üzeri 3008 sayısı xtraili ikiye katlıyor, aynı şekilde 2009 yılı sonrasına bakınca da aynı oran çıkıyor. xtrail daha eski model araçlarda da olduğu için...

hem xtrail daha üst segment daha pahalı bir araç, fazla satması abes olurdu.

Alıntıları Göster
    Bir kere segmentleri farklı . X trail d segmenti SUV diye gecer . Ayrıca 3008'e göre daha büyük ve heybetlidir. Az da olsa arazi kabiliyetine sahip bir araçtır. 3008 ise 308'in yerden biraz daha yükseltilmiş halidir. Adı SUV diye geçer ama şehir içinden başka yerde kullanamazsın. Tabi burada konu sahibinin de nasıl tarz bir SUV aradigida önemli .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 21 Kasım 2019; 15:58:20 >

• 3008 ile xtraili kıyaslamak başlı başına bir rezalet yavv
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Xtrail Azda olsa arazi kabiliyetine sahip midir ? Şu cümleden sonra bence pek fazla bir şey yazmaya gerek yoktu zira geri kalanı boş zırvalama.

Konu sahibi ayrı bir kafa karışıklığına sahip bulamadım bir kaç hafta önce birisi gerçekten SUV ile Arazi araçlarını çok güzel anlatmıştı.

1. 4x2 bir araçtan bahsediyorsun diğeride 4x4 bir araç yani arazi uygunluğuna sahip arazi performansı gayet güzel bir çok otorite tarafında da kabul edilmiş bir araç Xtrail. Öncelikle bu araçlarda yükseklik v.s yazılmış alıntı yaptığım arkadaş herhangi bir araçta yükseklik eğer apaçi değilsen denge merkezini değiştirir ve bunun bilincinde kullanmazsan aracı ilk sert virajında devirirsin tabiki bir çok araçta yeni teknoloji ile bu biraz zor olsada bilinçli kullanmak lazım.

4x4 araç kullanmak daha farklıdır bana kalırsa hem keyfi hemde oturduğum yer sebebiyle 4x4 araçlar sadece ve sadece kışın yoğun kar ve yağış zamanında işime yarar bu yüzden 4x4 bir araç alırmıydım soru işareti olurdu benim için.

2 tane SUV araç karşılaştırsan daha iyi olurdu ama 4x2 ile 4x4 bir aracı karşılaştırmak bana kalırsa biraz kafa karışıklığının sebebi olabilir.

Bence her iki aracıda test et güzelce zaman geçir yakıt / performans / fiyat / fayda gibi konularda değerlendir.

• Xtrailin yanında 3008 in esamesi okunmaz. X traili 5008 ile karşılaştırmak gerekir. Piyasa için istiyorsanız 3008. Fakat ben konfor adamıyım arabam ağır,heybetli,konforlu,hem gitsin hem az yaksın derseniz xtrail. Burada 3008 in çok yaktığı anlamı çıkmasın.
  • Arkadaşlar hepinize tek tek teşekkür ederim. Değerli yorumlarınızı gerçekten önemsiyorum. Dediğim gibi şehir içi kullanıma uygun ve istediğim gibi satacağım görseli iyi olan bir Suv arıyordum.

3008 e karar kıldık, dün eşimle gidip yetkili serviste 1 sene gatantili 2017 model 1,6 motor bluehdi 90.000km de hatasız allure elegance paket olan araç için kaporamızı vererek ayrıldık. Yatın satış işlemleri yapılacak.

Umarım çok daha iyisine sahip olursunuz.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göktürk -- 24 Kasım 2019; 13:34:23 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.