Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (699. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.112.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 697698699700701
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bizim araçlarda akü çabuk bitiyor hocam özellikle de hava biraz soğuyunca daha geçen bir arkadaşımın 2019 model arabasının aküsü bitti, sizin aracınızın da aküsü zayıflamış olabilir mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kudat kullanıcısına yanıt

Benim aracım da 2017 model 1. 6 dizel, Sivas'ta yaşıyorum ve bu zamana kadar akü bitmesi veya azalması ile karşılaşmadım, bundan önceki aracım da 2012 dizel jetta idi ve onda da akü kaynaklı hiçbir sorun yaşamadım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @kudat @avmehmet

hocam aküyü geçen sene aralıkta aldım. Bosch marka efb olanından.

aracım 2017 mart çıkışlı ilk aküsü 2020 aralıkta bitmişti. Yani neredeyse 4 yıl gitmişti.

marşda da problem yok, ilk basmada alıyor.

acaba diyorum soğuktan kablolar yada sigorta donuyorda ondan mı işlemiyor.

Birde şöyle bir durum var. Arabayı kullandık park ettik, ilk açılışta bagaj açılıyor, kapatınca bir daha merkezi kilit açık haldeyken buton aktif olmuyor. Sanki merkezi kilitli gibi boşa basılıyor. Üzerinden belirli bir zaman geçince tekrar açılıyor. Yalnız sıcak havada bunların hiçbiri ile karşılaşmıyorum.

• @kudat @avmehmet

Dün birşey farkettim üstadlar, daha önce bilmiyordum.

Kumandadan merkezi kiliti açınca bagaj açılmıyor, butona bastığımda sanki araç kilitliymiş gibi hiç tepki vermiyor, ancak kumandanın ortasında yer alan bagaj açma tuşuna basılı tutunca bagajın kilit motoru çalışıyor ve bagaj açılıyor.

Kilitten değil, acaba diyorum kumanda ile araç beyni arasında yazılımsal bir problem olabilir mi?

• Hocalarım aracı aldığım zamandan beridir özellikle kış aylarında tümseklerden geçerken yada sola dönüşlerde şöför tarafı alt kısımlardan bir yerden bir gıcırtı sesi geliyor.
    Yazın hiç ses yok ama yada çok az oluyor hissetmiyorum.
    Servisede söyledim geçiştiriyorlar. Avm içerisinde tümsekten geçerken kaydettim. Bakabilirseniz memnun olurum.

Yalnız tümsekten geçerken direksiyon düz iken sesin gelmediğini farkettim özellikle direksiyon hafif sola dönük geçerken geliyor. Normalde biraz daha ince tiz bir ses ama videoda kalın çıkmış.

https://www.youtube.com/shorts/B1OCYwyQ7vw?feature=share

• doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Belki hiç alakası yoktur ama yine sorun alakasız bir şekilde kumanda pilini değiştirmekten geçebilir hocam bir deneyin :)

Merhaba, bu durumu bende soğuk havalarda yaşıyorum, belirttiğiniz gibi yaz döneminde hiç yok. çözüm olarak serviste yağlama yaptırıyorum.

Salıncak burclarından kaynaklanıyor. Özellikle kışın soğuk havalarda yapıyor. Burçları serviste yağlıyorlar geçiyor. Bir müddet sonra yine tekrarlıyor. Golf7 lerdede vardı aynı sorun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sabah soğuk havada aracı yeni çalıştırdığınız zaman,

her debriyaj basıp ayağınızı çekerken şak şuk vs. gibi sesler gelen var mı?

2-3 dk. sonra ses kesiliyor.

• rubenmartin kullanıcısına yanıt

Evet, hatta debriyajdan çektiğinizde kasnak sesi gibi uğultulu bir ses geliyor debriyaja basınca geçiyor. Isınınca hiç ses çıkmıyor.

• @SolidCerberos @ft19

2 sene önce bir usta vardı dediğiniz gibi yağlamıştı baya geçmişti, bu sene o ustayı bulamadım. Bu seneki ustada şanzımandan deyip bırakdı 😊 dedimki bu birşey bilmiyor.

kendimiz yağlayamayız değil mi würth hhs2000 almıştım. Oluyorsa kendim yapayım.

• kudat kullanıcısına yanıt

Bir deneyeceğim hocam 🙂

aynı ses benim araçta da var. servise götürürsen yağlıyorlar

• rubenmartin kullanıcısına yanıt

Dediğiniz sesten ben de soğuk havalarda alıyorum, yalnız değilmişim demek ki ama sorun nedir çözümü nedir bilmiyorum

Videoda duyulan ses,koltuk sırtlarından geliyor olabilir,bir şey sektiriyor:) 🎱 🎱 🎱 🎱🎱🎱.

Elle kontrol etmen gelerik,sabitlenmeyen bir şey,yada bagjada bir eşya. Kulaklıkla dinledim,salıncak burcu sesi değil bu ses. Zıplıyor sektiriyor. Bagaj üstü pandizot da olabilir. Bagaj içinde ne varsa elle kontrol etmelisin,oynayan bir şey var araçta,sabitlenmeli.

• N KUL kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam.

Sese karşı alerjim olduğundan bagaj tentesinin alt kısımlarına keçe yaptım :) bagaj içindede öyle ses yapacak birşey yok.

Aynı zamanda ses sola dönüşlerdede geliyor. Sanki bir metal boşta ta manevra yapınca sallanıyor gibi. Tümsekten geçerken direksiyon düz ise ses gelmiyor. Ama tümsekten geçerken direksiyon sola biraz meyilli olsa bu ses çıkıyor. Sola dönüştete yine direksiyon sol konumda olduğundan geliyor. Zaten ince yatak gıcırtısı gibi bir ses ve sallanma sesi geliyor. Videoda biraz kalın çıkmış.

• Android Auto YouTube Oynatma. Denedim oldu.

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=kara kartalyoutube
    https://youtu.be/CcR8c8xCLiQ Yapılışını linkten izleyebilirsiniz. https://youtu.be/CcR8c8xCLiQ
    https://www.youtube.com/watch?v=la0iLTNhL5I&feature=youtu.be

• 2016 model 60000km comfortline dsg cam tavan, led stop, hayalet gösterge vs li tiguan sizce ne etmeli. Sarı sitedeki fiyatlar çok uçuk geldi. Bi tanıdığımdan alma durumu oluştu. Ama fiyatın olurunu anlamaya çalısıyorum

• matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Galerileri arayıp fiyat isteyin hocam ne verirlerse 10-15 belki 20 yukarısını hesap edersiniz

VW'lerde kilitleri kontrol ünitesi komuta eder. Bagaj üstünden veya anahtardan tuşa basarak kontrol ünitesine komut göndermiş olursunuz. Kontrol üniteleri de motor ile entegre yapıda imal ediliyor. Bu yüzden motor mekanik olarak problemsiz ve çalışır durumda olsa da kontrol ünitesindeki herhangi bir bozukluk, temassızlık vs durumunda kilit bazen çalışır, bazen çalışmaz. Sizin durumunuzda kilidin yani kontrol ünitesinin ve motorun bir muayene edilmesi lazım. Ayrıca kilide giden elektrik hattı da kontrol edilmeli. Sıcakta çalışıp soğukta çalışmama gibi durumlar genelde gerilme kaynaklı temassızlık sonucu görülür. Araç yazılımında ve giden hatta problem yoksa sorununuz büyük ihtimalle kilit kaynaklı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 697698699700701
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.