Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (654. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.522
Cevap
200
Favori
1.112.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

teşekkürler...

geçen sene baharda, ön yan camlara vw yeşili 3m cam filmi ve kaput için (farlar hediye) myway marka poliüretan ppf yaptırdım. toplamda 1000tl ödedim. ankara'da emr garage firmasına... kaput için stek dynoshield 1800tl, dynolite 1400tl fiyat almıştım. fiyat pahalı gelmişti. şimdi fiyatlar dahada yüksektir sanırım...

• Skoda aracımın Perşembe günü anahtarı ilk defa çalışmadı. Vag grubu aracların anahtarları ortak. Yolda kalmamak için hep pil taşırım. Yeni araçlarda anahtarsız giriş olduğundan daha çabuk bitiyor pil sanırım. Sizde değişimi kendiniz yapmak isterseniz detayları anlattığım videoyu izleyebilirsiniz.

İçerisinden çıkan pil, 3V CR2025 model bir pildir, maliyeti 8 TL.

Aktivasyon yapmak oldukça kolaydır. Videoda detayları bulabilirsiniz.

• VW' nin TR sitesinde R line' da ses sistemi olarak harman kardon kullanmışlar daha önce farklı bir ses sistemi vardı dynaudio. Sizce önemli bir fark var mı?

R line yerine elegance tavsiye edenler de var forumda. Sizin tavsiyeniz nedir? Fiyat farkına değer mi?

Son olarak yeni fiyat alan var mı?

Cevaplar için teşekkürler.

• Merhaba değerli tiguan kullancıları. Ben de bir tiguan kullanıcısıyım. Seat Tarraco hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum. İyi sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prsctr -- 24 Nisan 2021; 18:15:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prsctr

Merhaba değerli tiguan kullancıları. Ben de bir tiguan kullanıcısıyım. Seat Tarraco hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum. İyi sürüşler dilerim.

Tiguan AllSpace ile tamamiyle aynı araçtır

Boyut olarak gereksiz büyük ve performans verimlilik dengesi açısından yetersiz kaldığını düşündüğümden tercih etmem kendi nezdimde.

• quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

Tiguan AllSpace ile tamamiyle aynı araçtır

Boyut olarak gereksiz büyük ve performans verimlilik dengesi açısından yetersiz kaldığını düşündüğümden tercih etmem kendi nezdimde.

Alıntıları Göster

Seat tarraco gelen motor ve ozellikleri ile tiguan allspace aynısı. Biraz fark olsa iyi olurdu. Nerdeyse logo ile ön panjur ve ön farlar dısinda fark yok. Bence seat getirmiş olmak için getirmiş bu modeli. Eger gerçekten pazarda soz sahibi olsun diye getirseydi daha kapsamli bir motor, donanim ve fiyatla girmeliydi. Şahsen bu araç 2.0 tdi 190 hp 4x4 olarak ful donanimla 600 bin tl gibi bir rakama gelseydi bence iş yapabilirdi. Bende tiguandan boyle bir araca geçiş yapardim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar mavi lansman rengi tiguan life sahibiyim. Bugün aracı temizlerken kaputta taş izlerinin olduğunu farkettim. Kaput filmi önerilebilir misiniz? Ankarada yaşıyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onzy

Seat tarraco gelen motor ve ozellikleri ile tiguan allspace aynısı. Biraz fark olsa iyi olurdu. Nerdeyse logo ile ön panjur ve ön farlar dısinda fark yok. Bence seat getirmiş olmak için getirmiş bu modeli. Eger gerçekten pazarda soz sahibi olsun diye getirseydi daha kapsamli bir motor, donanim ve fiyatla girmeliydi. Şahsen bu araç 2.0 tdi 190 hp 4x4 olarak ful donanimla 600 bin tl gibi bir rakama gelseydi bence iş yapabilirdi. Bende tiguandan boyle bir araca geçiş yapardim.

Alıntıları Göster

Bahsettiğiniz kombinasyonla gelmesi rahatlıkla segmentini domine etmesini sağlardı.

Fakat Doğuş Oto kendi sattığı araçlar içerisinde bir anda çok farklı yönde rekabet oluşmasını önlemek için hiçbir zaman öyle bir araç getirmiyor getirse de milyonluk fiyat etiketiyle geliyor yine satılmıyor.

Malesef ki Passat satış odaklı bir distribütör yönetimi mevcut, sırf bu sebepten Tiguan'a hiçbir zaman 1.6 dizel otomatik seçeneği getirilmedi ve işin ilginci buna rağmen araç tamamı dizel otomatik araçlardan oluşan rakipleri arasında her zaman ilk 3'e oynamayı başardı.

Bu satış rakamlarının sebebiyse; Tiguan'ın VW Türkiye model yelpazesi içerisinde bütünüyle ele alındığında Passat da dahil tüm modellerden 1 tık yukarıda bir araç olmasıdır, buna kullanıcısı olarak sizler de katılırsınız diye tahmin ediyorum. Tam örnek vermek gerekirse VW ile Audi arası bir kalite sınıfında olduğunu düşünmekteyim.

Bunların dışındaysa çok daha iyi araçlara kavuşmak için beklediğimiz VW Türkiye fabrika projesinin iptali sonrası, önceden de olduğu gibi Doğuş'un kendi seçtiği kombinasyondaki araçlara mecbur kaldığımız döneme devam etmek durumundayız. Fabrika açılması durumunda VW Almanya'nın direkt kendi üzerine alacağı distribütörlük ile Volkswagen markası Türkiye'de çok daha farklı konumlara gelebilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 4 Mayıs 2021; 22:15:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SorryForAll

Merhabalar mavi lansman rengi tiguan life sahibiyim. Bugün aracı temizlerken kaputta taş izlerinin olduğunu farkettim. Kaput filmi önerilebilir misiniz? Ankarada yaşıyorum

Detailing Dükkanı veya Vintage Detailing'de Stek DynoShield yaptırmayı tercih ederdim. Sosyal Medyadan takip ettiğim kadarıyla DBY Detailing de bayağı iyi işler yapıyor üçüncü bi alternatif olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 4 Mayıs 2021; 22:13:55 >
  • quote:

Bahsettiğiniz kombinasyonla gelmesi rahatlıkla segmentini domine etmesini sağlardı.

Fakat Doğuş Oto kendi sattığı araçlar içerisinde bir anda çok farklı yönde rekabet oluşmasını önlemek için hiçbir zaman öyle bir araç getirmiyor getirse de milyonluk fiyat etiketiyle geliyor yine satılmıyor.

Malesef ki Passat satış odaklı bir distribütör yönetimi mevcut, sırf bu sebepten Tiguan'a hiçbir zaman 1.6 dizel otomatik seçeneği getirilmedi ve işin ilginci buna rağmen araç tamamı dizel otomatik araçlardan oluşan rakipleri arasında her zaman ilk 3'e oynamayı başardı.

Bu satış rakamlarının sebebiyse; Tiguan'ın VW Türkiye model yelpazesi içerisinde bütünüyle ele alındığında Passat da dahil tüm modellerden 1 tık yukarıda bir araç olmasıdır, buna kullanıcısı olarak sizler de katılırsınız diye tahmin ediyorum. Tam örnek vermek gerekirse VW ile Audi arası bir kalite sınıfında olduğunu düşünmekteyim.

Bunların dışındaysa çok daha iyi araçlara kavuşmak için beklediğimiz VW Türkiye fabrika projesinin iptali sonrası, önceden de olduğu gibi Doğuş'un kendi seçtiği kombinasyondaki araçlara mecbur kaldığımız döneme devam etmek durumundayız. Fabrika açılması durumunda VW Almanya'nın direkt kendi üzerine alacağı distribütörlük ile Volkswagen markası Türkiye'de çok daha farklı konumlara gelebilirdi.

Alıntıları Göster

Soylediklerinize katiliyorum. Ancak bazi ilaveler yapayim. Tarraco için Sizinde benimde bahsettigimiz sinifi domine edebilecek bi kombinasyon ve fiyatla getirmiyorsa zaten bence getirmesine gerek yok! Tiguan Allspace icin bu kadar reklam yapmadilar.

Ben tiguan oncesinde golf 7 tdi kullandim. Açıkçası kalite olarak bana golf 1 tık daha kaliteli geliyor. Ayrica tiguan 1.6 dizel motorda avrupada dahil olmak üzere otomatik üretimi hiç olmadi.

Vw 1.6 tdi motoru bir çok aracinda kaldirdi. Bir tek passatta var oda fabrikadaki üretimi bitince kaldiracak. Vw ulkemizde sadece benzinli motorla daha iyi yerlere bundan sonra gelme şansı yok. Pandemi sureci ve ekonomik sorunlar olmasaydi satis rakamlarindan düşüş miktarlarını gorebilirdik. Şahsen ben büyük söylemeyim ama benzinli araba almak istemem hele SUV hiç almam. Benim için artık hedefler 2.0 tdi motorlu araçlar olacak.

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt

Hocam tiguan tam tersi bence. Skoda ile VW arasinda bi model :)

mk7,5 Golf’ten gecmis biri olarak Tiguanin malzeme kalitesi ve yalitimi net daha kotu.

Yerden yuksek suv diye talep goruyor tiguan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance -- 5 Mayıs 2021; 0:42:48 >
  • SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Dönünce ikisi ile görüşüp fiyatı ve uygulama detaylarını burada paylaşırım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 1.4 TSI Golf 7'den geçtim ben de. Karşılaştırma yapacak olursam Golf'te yol tutuşu daha iyidi ama onun dışında aynı arabanın yerden yükseltilmiş halinden pek de farklı değil.

Doğuş'un Tiguan'a hak ettiği değeri vermediği hususuna ise katılıyorum. Neticede global olarak en çok satan model tiguan olmalı ama Türkiye'de durum böyle değil ve bunun nedeni de Tiguan ile doğuş'un donanım cimriliğinde (tabi bu aslında gidip gelip saçma sapan yüksek olan ÖTV'ye dayanır) yeni bir seviyeye geçmiş olması gibi geliyor.

Son olarak dizel motorlar tüm dünyada kaldırılırken (yaşam alanlarımızı en fazla kirleten motor teknolojisi sağ olsun) dizel aşkı devam edenlere kolaylık dilerim. İleride yedek parça da bulamayacaklar

• Bu DSG 1.5 tsi ile 750 kg karavan çeken var mı?

• quote:

Alıntıları Göster

Hocam Tiguan 1.6tdi otomatik dünyanın hiçbir yerinde satılmadı ve üretilmedi diye biliyorum. Yani distribütörden dolayı değil. Otomatikler 2.0 Tdi dan itibaren başladı. Manuel de olsa 1.6tdi üretilmeye devam etseydi çok satardı, dizelde zirveyi kimseye bırakmazdı bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: suwar

1.4 TSI Golf 7'den geçtim ben de. Karşılaştırma yapacak olursam Golf'te yol tutuşu daha iyidi ama onun dışında aynı arabanın yerden yükseltilmiş halinden pek de farklı değil.

Doğuş'un Tiguan'a hak ettiği değeri vermediği hususuna ise katılıyorum. Neticede global olarak en çok satan model tiguan olmalı ama Türkiye'de durum böyle değil ve bunun nedeni de Tiguan ile doğuş'un donanım cimriliğinde (tabi bu aslında gidip gelip saçma sapan yüksek olan ÖTV'ye dayanır) yeni bir seviyeye geçmiş olması gibi geliyor.

Son olarak dizel motorlar tüm dünyada kaldırılırken (yaşam alanlarımızı en fazla kirleten motor teknolojisi sağ olsun) dizel aşkı devam edenlere kolaylık dilerim. İleride yedek parça da bulamayacaklar

"Yedek parça bulamayacaklar" derken espiri yaptınız sanırım. Güldürdü biraz. Yedek parça işi farklı bir sektör ve konu. Aracın üretiminin üzerinden 30 yıl da geçse, her arabanın yedek parçasını rahatlıkla bulabilirsiniz... Hele ki dünyada milyonlarca tdi varken.

• Arkadaşlar Tiguan ına cam filmi çektiren var mı? Ön ve yan camlar için hangi marka ve numara önerirsiniz ? Asıl cam tavanı merak ediyorum. Tavana da fil im uygulanır mı ve yaptıran var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ladinkayin

Arkadaşlar Tiguan ına cam filmi çektiren var mı? Ön ve yan camlar için hangi marka ve numara önerirsiniz ? Asıl cam tavanı merak ediyorum. Tavana da fil im uygulanır mı ve yaptıran var mı?

Ön yan camları llumar atr serisi yaptırdım cok güzel ve kaliteli

• avmehmet kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    Atr35 mi yaptırdınız? Arka camlar fabrikasyon koyu sanırım. Ton farkı oluştu mu? Foto atmanız mümkün mü😀? Son olarak nerde ve kaça yaptırdınız işçilikten memnun kaldınız mı ?
    Çok soru oldu ama ne kadar bilgi olursa o kadar faydalanırız forum ahalisi olarak
    Selamlar
  • 
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.