Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (576. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.111.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ft19

Açıkçası ben abartılı tasarımlı araçları sevmiyorum. Toyota crv, Pejo 3008, Honda civic vs. Vw tasarım olarak daha tutucu. T-roc dış tasarım olarak daha sportif, abartılı değil mesela. Tiguan biraz daha t-roc gibi sportif bir tasarıma sahip olabilirdi. Daha klasiğe yakın.

3008 vs. tercih sebebi, tasarım-dizel-otomatik seçeneği olabilir. Kısaca, tasarım-yakıt ekonomisi-konfor tercih sebebi gibi. Vw c suv da bu ikisi bir arada maalesef yok gibi.

1.5tsi dsg (yakıt dizele göre fazla)
    1.6tdi manuel (manuel ve gelmiyor artık)
    2.0tdi dsg (fiyat ve vergi dezavantajı)
    Haklısınız tercihler... Ancak acaba gerçekten yürüyen konusunda tam teknik bilgiye sahip olsalardı yine tercihler öyle olur muydu ? Hiç sanmıyorum otomatik dizel olacaksa da illa bağımsızı tercih edilirdi başka marka olsa da...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ptolomeo kullanıcısına yanıt
    maalesef çoğu kişi bu konuda bilgisiz veya bilinçsiz. fiyat, görünüş ve yakıt sarfiyatına önem veriyorlar. yol tutuş, kalite, konfor, süspansiyon, 2.el değeri, marka değeri vs. ikinci planda kalıyor. tabi birde fiyat konusu var. tiguan muadillerine göre biraz daha fiyatlı ama diğer konularda daha iyi bence.

golf 1.6tdi dsg high var bende, arkalar torsiyon, bağımsız değil. 1.4tsi, 1.5tsi ler arkalar bağımsız. anlamak güç. sebebi nedir açıkçası bilemiyorum. mantıklı bir açıklaması vardır herhalde.
  • quote:

maalesef çoğu kişi bu konuda bilgisiz veya bilinçsiz. fiyat, görünüş ve yakıt sarfiyatına önem veriyorlar. yol tutuş, kalite, konfor, süspansiyon, 2.el değeri, marka değeri vs. ikinci planda kalıyor. tabi birde fiyat konusu var. tiguan muadillerine göre biraz daha fiyatlı ama diğer konularda daha iyi bence.

golf 1.6tdi dsg high var bende, arkalar torsiyon, bağımsız değil. 1.4tsi, 1.5tsi ler arkalar bağımsız. anlamak güç. sebebi nedir açıkçası bilemiyorum. mantıklı bir açıklaması vardır herhalde.
    Daha üst motor ve donanım seçeneklerinde sunuluyor daha fazla ücret ödeyen kesime artan maliyete katlanıyorlar sebebi hızlı düşük maliyetli malzeme ve işçilikle en yüksek kar zira en çok satılan versiyonlarda en yüksek karı elde edebilmek, rekabette avantaj sağlamak. Farkında olan kesime fazla para verip öyle aldırıyor ve üretici de yok dememiş oluyor.

• Bugün aracın bütün vidalarını inceledim ve yakaladım:)
    2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=
    Sadece bir vida da rötüş boyası olması,bence fabrikasyon. Tek vida sökülüp araca işelem vs ayarlama yapılamaz.

• N KUL kullanıcısına yanıt
    Böyle rütuş yapan veya yaptıran her kimse hemen işine son vermek lazım. Göz var, nizam var.
    İlkokul çocuğunun eline versen fırçayı bundan iyi yapar.
    Hiç olmazsa aynı renk ve ton boya kullanın be kardeşim. Bu nedir ya!..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Aynı vida, aynı amatörlük :) ben de aynısını düşünerek servise gitmedim. Zaten ekspertizlerin çoğu bu durumlarla karşılaştıkları için sorun olmayacağı kanaatindeyim.

• Hocam daha önce de siz paylaşmıştınız kaput içinde bir vida da boya olduğunu,ben incelemiştim görmemiştim,bugün çok dikkatlı inceledim ve gördüm,aynen sizdeki durum benim araçta da mevcut,belki örjinali böyledir,hiç rötüş boyası olmayanlar hatalıdır:))) dört vida aynı şekilde boyalı olsaydı işlem görmüş olabilirdi araç,tek vidanın söküplüp takılması bence son kontrolde yapılmış bir işlemdir.

• ft19 F kullanıcısına yanıt
    Vidayı sıkıştırıp boyalı bir çaput ile rötüş yapıyorlar:))
    Kimse incelemez hocam biizim gibi aracın egzozunun içini el feneri ile:) Çok mu titiz davranıyoruz? 150k araca 300k verince çok şey istiyoruz olabilir. Nokta hatasız😊

Aynen. Para kolay kazanılmıyor. 300bine araba alıp, haliyle böyle şeyler insanın canını sıkıyor. Çok şey istemiyoruz, hakkımız olanı, doğru olanı istiyoruz. Tabi titiz olduğumuzda bir gerçek. Zaten foruma girenlerin de çoğu aracına değer veren titiz insanlar. Benim gibi...

• 2018 yilinda bayiden çıkar çıkmaz ekspertiz yaptirmistim. geçen dikkatlice baktim, 4 civatanin 2sinde işlem var. teknik olarak bakilirsa şuan çamurlukta işlem yaptırmış durumdayim. komik gerçekten...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Far yıkama haghline donanımda neden yok?koltuk ısıtma ve cam suyu ısıtma olduğu halde ben anlamadım bu konuda bilgisi olan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turati -- 5 Haziran 2020; 16:17:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

İlk çıkan serilerde var sonradan kaldırıldı diye biliyorum hocam.

Farlar LED olduğundan dolayı far yıkama gerekmiyor zaten.

Alıntıları Göster
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/143816667#143816667

• Bazı araçlarda var ama bende yok.bu arada araç 2020 Mayıs sonu trafik çıkışlı.

• Eskilerde var sanırım. 2019-2020 modellerde yok

Takmayın kafanıza. Tüm vidalarda olsa daha sıkıntılı. Tek vidada varsa sıkıntı yok.

• quote:

Böyle rütuş yapan veya yaptıran her kimse hemen işine son vermek lazım. Göz var, nizam var.
    İlkokul çocuğunun eline versen fırçayı bundan iyi yapar.
    Hiç olmazsa aynı renk ve ton boya kullanın be kardeşim. Bu nedir ya!..
    Bence bilerek böyle yapıyorlar. Belli olsun ayar yapıldığı diye herhalde. Hep aynı tip rötuş vida kenarlarında. Yoksa böyle kötü rötuş olmaz.

kastırırsan tek vida ile ayar yapılır. parçanın birinde kaçıklık var muhtemelen ve ayar yapılmış sıradan tüm araçlara. boya işlerini normalde robot yaptığı için düzgün rötuş yapacak adam bulamamışlar galiba. O kadar geniş kısma boya bulaşmış olması çok enteresan yine de.

bu dünyanın her yerinde değişim veya ayara işaret.

Qashqai'ler de kaput tam hizalı olmadığı için millet aldıktan sonra serviste ayarlatıyordu bir zamanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eng. -- 6 Haziran 2020; 9:23:16 >

Çoğu VW araçlarda var bu durum,rötüş çıkmayanlar şanslı,az sayıda araç kusursuz çıkıyor,2012 yılları gibi değil,kalite iyice düştü

• lionscoach L kullanıcısına yanıt
    Ben şanslı olanlardanım o zaman.

Yinede fazla takmamak lazım. Normal bir durum. Sadece sıkıntı adam gibi rütuş yapılmamış olması. Biraz özenseler...

• Resimdeki gibi cıvata rütüş bende yok kaputta bagajda ve kapılarda özellikle baktım.
    Sabah çalıştırmada rolanti biraz iniyor çıkıyor ısınnca geçiyor,geri vitese geçerken rolanti çıkıp iniyor gibi.
    Ayrıca bugün yakıt aldım ilk 200km oldu 90tl aldı

• 
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.