Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (574. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.112.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 572573574575576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Motul yağ kullanıcılarının şu videoya bir bakmasında fayda var

MOTUL YAĞIN ORİJİNAL OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR?
    https://www.youtube.com/watch?v=jE3-a_jyDy0

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

• Yağlar,balatalar,filtreler ve bir çok ürün,hepsinin sahtesi var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mart sonu 2020 1.5 TSI DSG Highline alarak aranıza katıldım bende.
    Geçenlerde yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum.

Bir arkadaşımı almak için duracaktım, kaldırıma yanaşık olarak önümdeki arabaya kadar ilerleyip aracı parkettim (arkamda araç yoktu)
    Arkadaşımı beklerken ekranı kurcaladım biraz (müzik ayarlar vs.)
    3-5 dakika sonra arkadaşım geldi ve geri vitese takarak park yerinden çıkmaya çalıştım (nasıl olsa arkası boş diye aynaları ve kamerayı kontrol etmedim).
    Ancak araç sert bir fren yaparak kendi kendini durdurdu, ben beklerken arkama bir minibüs parketmiş.
    Minibüsle aramda yaklaşık 1 cm mesafe kalmıştı, minibüs sahibi de çarptığımı zannedip aracına bakmaya geldi hemen.
    Kısacası araçtaki "Geri Çarpışma Önleyici Sistem" (tam adını bilemiyorum) olası bir kazayı engellemiş oldu

Daha önce de sokak içinde dönüş manevrası yaparken araç birkaç kere frenleme yapmıştı ama ayna ve kamerayı kontrol ettiğim için gereksiz bir özellik gibi gelmişti bana, sert ve sesli şekilde fren yapıyor araç, korkutuyor açıkçası.

Ama birebir yaşadığım üzere olası bir kazayı önlemiş olduğu için aracımı bir kez daha sevdim

Araçlarımızda bilmediğimiz yada kullanmadığımız bunun gibi başka özellikler de var mı acaba?

Ayrıca AndroidAuto ekranında SMS ve Whatsapp uygulamasını göremiyorum ben (Whatsapp mesajı gelince uyarı veriyor, sanırım mesajı sesli okumaya çalışıyor ama ingilizce okuduğu için mesaj anlaşılmıyor).
    Google Haritalar, Spotify ve myTuner Free (internet radyo programı) ile idare ediyorum şimdilik.
    Ekran üzerinden telefondaki tüm programları (yandex, youtube vb.) kısıtlama olmadan kullanabilsek ne güzel olurdu, yeterli ve güncel bilgi bulamıyorum pek bununla ilgili.

• alpi04 A kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsum hocam öne giderken de 10km hız altında kendisi zankk diye duruyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: alpi04

Mart sonu 2020 1.5 TSI DSG Highline alarak aranıza katıldım bende.
    Geçenlerde yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum.

Bir arkadaşımı almak için duracaktım, kaldırıma yanaşık olarak önümdeki arabaya kadar ilerleyip aracı parkettim (arkamda araç yoktu)
    Arkadaşımı beklerken ekranı kurcaladım biraz (müzik ayarlar vs.)
    3-5 dakika sonra arkadaşım geldi ve geri vitese takarak park yerinden çıkmaya çalıştım (nasıl olsa arkası boş diye aynaları ve kamerayı kontrol etmedim).
    Ancak araç sert bir fren yaparak kendi kendini durdurdu, ben beklerken arkama bir minibüs parketmiş.
    Minibüsle aramda yaklaşık 1 cm mesafe kalmıştı, minibüs sahibi de çarptığımı zannedip aracına bakmaya geldi hemen.
    Kısacası araçtaki "Geri Çarpışma Önleyici Sistem" (tam adını bilemiyorum) olası bir kazayı engellemiş oldu

Daha önce de sokak içinde dönüş manevrası yaparken araç birkaç kere frenleme yapmıştı ama ayna ve kamerayı kontrol ettiğim için gereksiz bir özellik gibi gelmişti bana, sert ve sesli şekilde fren yapıyor araç, korkutuyor açıkçası.

Ama birebir yaşadığım üzere olası bir kazayı önlemiş olduğu için aracımı bir kez daha sevdim

Araçlarımızda bilmediğimiz yada kullanmadığımız bunun gibi başka özellikler de var mı acaba?

Ayrıca AndroidAuto ekranında SMS ve Whatsapp uygulamasını göremiyorum ben (Whatsapp mesajı gelince uyarı veriyor, sanırım mesajı sesli okumaya çalışıyor ama ingilizce okuduğu için mesaj anlaşılmıyor).
    Google Haritalar, Spotify ve myTuner Free (internet radyo programı) ile idare ediyorum şimdilik.
    Ekran üzerinden telefondaki tüm programları (yandex, youtube vb.) kısıtlama olmadan kullanabilsek ne güzel olurdu, yeterli ve güncel bilgi bulamıyorum pek bununla ilgili.
    Aracınız hayırlı olsun
    Appconnect üzerinden herşeyi idare etmek için mirrorlink destekli telefonla aşağıdaki videodaki anlatılanları yaparsanız sorun kalmaz
    Ben kullanıyorum süper oluyor

https://www.youtube.com/watch?v=dVI4I7Ba47I&feature=youtu.be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: uraltay85

hayırlı olsum hocam öne giderken de 10km hız altında kendisi zankk diye duruyor .
    İleri doğru giderken manevra freni yok diye biliyorum. Sadece geri geri giderken otomatik frenliyor diyr yazıyor zaten.

• beyaze80 kullanıcısına yanıt
    deneyin kartonla vs. plastik delinatörlere yaklaşınca ben de zank diye durdurdu.

• uraltay85 U kullanıcısına yanıt
    Deneyeceğim. Böyle bir özellik olduğuna çok sevindim.

• Arkadaşlar yeni bir haberi sizlerle paylaşmak istedim;

Sıfır araç aldı, ekspertiz raporunda yazılanı görünce şok yaşadı
    İzmir Buca'da geçtiğimiz hafta bayiden sıfır olarak bir otomobil alan kişi, büyük şok yaşadı. Aracını ekspertize götürdüğünde ön kaputun cıvatalarının sök-tak olduğunu öğrenen kadın, hukuk mücadelesi başlatacağını söyledi.

https://www.iha.com.tr/haber-sifir-arac-aldi-ekspertiz-raporunda-yazilani-gorunce-sok-yasadi-847922/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerdalg -- 29 Mayıs 2020; 14:8:46 >
  • Arkadaşlar malum virüsten dolayı evin garajinda 2 aydır yatan aracimla dün ilk defa uzun yola çıktım. Araç sıfır ve rodajdan dolayi fazla sıkıştırmadim. Max.3000devir, hız 90-110 arası. Ara sıra inislerde vs. 120-130 serbest sürüş modu. 200km mesafe ortalama yakıt tüketimi 100km/6lt. civarı. Basarsan yalnız anlık yakit tüketimi uçuşa geçiyor. Buradan çıkan sonuç,sakin kullanımda yakıt gayet iyi, basarsan ve agresif kullanırsan içiyor.

• aerdalg kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/142030121

burada daha önce başına gelenler olmuştu.
  • 0mden 1000metreye 1000den 0a. 500km civarı otoban kalanı çift şerit tek şerit köy yolu dahil. otoban 132km/h çift şerit 100 121km/h arası. 4 mevsimi yaşadık yolda yağmur çamur rüzgar güneş. yer yer klima açık. 1.6tdi tüketim.

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

• uraltay85 U kullanıcısına yanıt
    Bence tüketim değerleri çok iyi,ekonomi yapmak için 60-70km gibi hızlarda sürüş yapmamışsın,normal yol hız limitlerinde kullanmışsın, 1.000km bu sürüşle bu otomobil içinMükemmel bir tüketim değerleri.

• ft19 F kullanıcısına yanıt
    1.5 tsi Tiguan’ın tüketim değerleri çok iyi bence.
    Benzin 5₺ iyiydi, yine 6₺ yaklaştı :( Oyoyolda göreceğim en yüksek hız 160km, o da bir anlık. 1.000km yolculukta 20 ceza gelir:) Ortalama 80-90km hız çok iyi.

• Bu direksiyonu rline direksiyon ile değiştirenler bunu neden yapıyor. Ekstra özelliği falan mı var. Rline direksiyonun görüntüsü bi bana mı kötü geliyor.

• beyaze80 kullanıcısına yanıt
    Tamamen görüntü amaçlı. Daha sportif duruyor. Bütün fonksiyonları aynı.

Yalnız değiştirirken araçta sadece cc var ise CNL tuşlu olanı, acc var ise tuş üzerinde araba resimli olanı takmak gerekiyor. Gerçi acc li tiguan henüz tr de görmedim. Vw Doğuş un opsiyon listesinde de yok. Aslında çok güzel bir özellik. Öndeki araçla aradaki seçilen mesafeye göre kendi kendine fren, kendi kendine hızlanma.

• quote:

Orijinalden alıntı: ft19

Tamamen görüntü amaçlı. Daha sportif duruyor. Bütün fonksiyonları aynı.

Yalnız değiştirirken araçta sadece cc var ise CNL tuşlu olanı, acc var ise tuş üzerinde araba resimli olanı takmak gerekiyor. Gerçi acc li tiguan henüz tr de görmedim. Vw Doğuş un opsiyon listesinde de yok. Aslında çok güzel bir özellik. Öndeki araçla aradaki seçilen mesafeye göre kendi kendine fren, kendi kendine hızlanma.
    Benim araçta hem acc hem şerit takip asistanı var ve uzun yolda otonom bir sürüş zevki veriyor
    Tabi ben bu ekstralari ekletip 2017 yılında sipariş vermiş ve 3 ay beklemiştim

• avmehmet kullanıcısına yanıt
    Golfümde vardı, acc ve line asist. Uzun yolda faydalı ve konforlu bir özellik. Maalesef highline tiguanımda yok. Tr ye gelen tiguanlarda yok maalesef. Özel sipariş verip bir kac ay beklemek lazım. Şu zamanda standart tiguan bile yok bayilerde.

IntelligentDrive paketi (Şerit değiştirme asistanı, şerit takip asistanı, adaptif hız sabitleyici) 6.528,47 ₺

• acc ve line asist falan bana yaramaz da highline tiguanda far yıkama yokmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaze80

Deneyeceğim. Böyle bir özellik olduğuna çok sevindim.
    Hocam denediniz mi ?

Bende ileri giderken çalışmıyor, geçen bakımda söyledim. Serviste bayağı bi test ettiler ama ileri giderken çalışmadı. Servisin test etme yöntemi de harikaydı başka bir servis çalışanı aracın önüne veya arkasına geçiyordu diğeri ona yanaşıyordu.
  • 
Sayfa: önceki 572573574575576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.