Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (511. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.112.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aydancan

Hocam selamlar,
    Sizin öngördüğünüz DQ200 kuru kavrama ise, şanzıman olarak geriye gidiş olur.

Her ne kadar tork olarak problem yaratmasa da,o ağırlıkta bir araca Golf'teki şanzımanı koymak bence satışları etkiler.

1.4 ile 1.5 arasında ekstra bir gelişme olmadığı görüşünüze katılıyorum.
    Herhalde emisyon değerleri açısından geliştirilen bir motor.

Makyaja gelince;
    Almanya'da yılın 2. yarısından itibaren model yılı 2020'ye geçmekte.Bu dönemde makyajlı olarak üretileceği söyleniyor.
    Türkiye'ye de 2020 Mart-Nisan gibi gelebilir.
    DQ200'ün satışları etkileyeceğini zannetmem çoğu kullanıcının bu dsg çeşitlerinden haberi yok.
  • Arkadaşlar merhaba 2 gün önce ötv indirimi devam kararından önce tiguan 2019 1.6 tdi manuel comfortline için 161.000 fiyat aldım. Ötv indirimi devam etme kararı açıklandıktan sonra fiyatlarda düşme sözkonusumu? Fiyat alan oldumu hiç. Bu arada 2018 passat comfortline manuel içinde aynı fiyatı verdiler. Passat b7 comfortline manuelden geçmeyi düşünüyorum sizce hangisi mantıklı. Birde yılda 10.000km yapıyorum ama benzinli 2018 trendline manuel için 15 gün önce 131.000₺ fiyat aldım. Arada donanım, yıl farkını düşündüğünde mantıklı gelmiyor. İyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sprinters03

Arkadaşlar merhaba 2 gün önce ötv indirimi devam kararından önce tiguan 2019 1.6 tdi manuel comfortline için 161.000 fiyat aldım. Ötv indirimi devam etme kararı açıklandıktan sonra fiyatlarda düşme sözkonusumu? Fiyat alan oldumu hiç. Bu arada 2018 passat comfortline manuel içinde aynı fiyatı verdiler. Passat b7 comfortline manuelden geçmeyi düşünüyorum sizce hangisi mantıklı. Birde yılda 10.000km yapıyorum ama benzinli 2018 trendline manuel için 15 gün önce 131.000₺ fiyat aldım. Arada donanım, yıl farkını düşündüğünde mantıklı gelmiyor. İyi forumlar
    Değerli Hocam;

Sizin açınızdan mantıklı olan 1.6 TDİ Tiguan olur.

Highline olmuş olsa Passat derdim, ama Comfortline Manuel Passat tercih etmem açıkçası.

• otv indiriminden dolayi arac satislari arttikca fiyatlar da oldukca artti galiba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba,

Aracimin yedek anahtari neredeyse iki haftada bir kumanda pili bitiriyor. Garantisinin dolmasina 1 ay kaldi , garantiden sizce degisir mi? Tahminimce anahtarda bir problem var(aracta keyless mevcut)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuflenmispeynir

Arkadaslar merhaba,

Aracimin yedek anahtari neredeyse iki haftada bir kumanda pili bitiriyor. Garantisinin dolmasina 1 ay kaldi , garantiden sizce degisir mi? Tahminimce anahtarda bir problem var(aracta keyless mevcut)
    Keyless olunca hızlı bitiyor fakat 2 haftada bir bitiyorsa bir sıkıntı vardır bence de, garantiden değişirler diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 25 Mart 2019; 10:46:2 >
  • Arkadaşlar yarın aracımı 2. yıl bakımı için servise götüreceğim. Direksiyondan çok hafif tıkırtı geliyor, napayım sizce ne önerirsiniz? Zannediyorum direksiyon kutusu değişimi ile çözülebiliyor ama hem kabul ederler mi emin olamadım hem de aracı fazla kurcalatmak da istemiyorum. Dediğim gibi epey hafif geliyor ses.
  • S3thdrift kullanıcısına yanıt
    Airbag yayından o ses.. benim aracı düzelttiler 1 günde bakım esnasında

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Airbag yayından o ses.. benim aracı düzelttiler 1 günde bakım esnasında
    Çok sağolun hocam, serviste belirteceğim. Siz nerde yaptırdınız, Kartal Doğuş'a gideceğim ben.
  • S3thdrift kullanıcısına yanıt
    Esenyurtta yaptırdım ben

• sedobey kullanıcısına yanıt
    birebir ayni donanim bende satiyorum

sizin fiyat nedir merak ettim ?
  • Bu ara 1.6 TDI Highline için fiyat alan oldu mu? Bugün cam tavanlı model için 192.000 TL teklif aldım. Comfort ile highline arasında çok kararsızım. Highline'daki led farlar, elektrikli kapanan aynalar, jant/lastik farkı ve dijital kadran gibi özellikler aklımı çeliyor.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smartcard -- 27 Mart 2019; 18:34:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smartcard

Bu ara 1.6 TDI Highline için fiyat alan oldu mu? Bugün cam tavanlı model için 192.000 TL teklif aldım. Comfort ile highline arasında çok kararsızım. Highline'daki led farlar, elektrikli kapanan aynalar, jant/lastik farkı ve dijital kadran gibi özellikler aklımı çeliyor.

Edit: İmla
    Bütçe yeterliyse en üst donanım paketi almak her zaman daha iyidir hocam.
  • Merhaba. Hgs etiketini iç aynanın arkasındaki siyah noktalı alana yapıştırsam okur mu? Sizler camın hangi bölgelerine yapışırdınız. Sanırım Tiguanlarda bazı bölgelerde okumuyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaze80 -- 28 Mart 2019; 7:2:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaze80

Merhaba. Hgs etiketini iç aynanın arkasındaki siyah noktalı alana yapıştırsam okur mu? Sizler camın hangi bölgelerine yapışırdınız. Sanırım Tiguanlarda bazı bölgelerde okumuyormuş.
    HGS etiketini yapıştırmadım, bir önceki aracımda da, bunda da gişeden geçerken elimle cama tutuyorum. Ama otopark kapısı için yapıştırdığım bir etiket mevcut, onu camı tam ortalayacak şekilde aynanın arkasındaki plastik sensör yuvasının tam altına yapıştırdım, sıkıntısız okuyor. Yapıştırdığım yer noktalı alan değil, direkt normal kısım.
  • SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Yapıştırmadan önce geçerken etiketi cama tutup denemekte fayda var o zaman.

• beyaze80 kullanıcısına yanıt
    Ben siyah noktalı alanın altına tam bitimine yapıştırdım şuana kadar sorunsuz okudu.

• Dostlar; Afyonda yaşıyorum kışlık lastik alacağım fiyatlar iyiyken, marka öneriniz var mı? Benim ebatlar 235 55 18 bu boyutlarda fiyatlar yüksek malesef en hesaplısı Petlas, deneyen oldu mu? Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: drmuhterem

Dostlar; Afyonda yaşıyorum kışlık lastik alacağım fiyatlar iyiyken, marka öneriniz var mı? Benim ebatlar 235 55 18 bu boyutlarda fiyatlar yüksek malesef en hesaplısı Petlas, deneyen oldu mu? Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
    Ben iki kıştir kullanıyorum genel olarak fena değil lakin balans sorunu çıkabiliyor

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Bu görüşünüz ;
    Türk otomobil alıcılarının yanılgısını vurgulamak için mi,sizin kişisel görüşünüz mü?
    Umarım birincisidir.

Bakın durum şu,
    2016 yılında bir araç piyasaya sürüyorsunuz ve otomatik şanzıman olarak 350 torka dayanıklı yağlı tip DQ350 koyuyorsunuz.
    2019 yılına geldiğimizde hiç bir gerekçesi olmadan şanzıman tipini değiştirip 250 torka dayanan kuru tip DQ 250 modeline geçiyorsunuz.
    Ve bizler de satışları etkilemez çoğu kişinin bundan haberi yok diye kabulleniyoruz.
    O zaman bu forum niye var?

Almanya'da Tiguan 1.5 TSI benzinli motor highline donanımda yok,comfortline donanımda mevcut.
    Bu versiyonun 6 ileri dsg model baz fiyatı 31.695 euro
    Ayni versiyonun 7 ileri dsg model baz fiyatı 33.795 euro
    Buradan anlaşılacağı gibi Almanyada kullanılan 7 ileri dsg benim daha önce öngördüğüm ıslak tip DQ 350.

Tiguan 2019 modeller (Türkiye'ye özel) aradan 3 yıl geçtikten sonra yağlı tip DQ 350 'den kuru tip DQ 250'ye indiriliyorsa alanlara hayırlı olsun.
    Bizler artık araştırarak satın alma yapmayı öğrenmeliyiz.
    Verilen paralar az değil.Yazık!

• 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.