Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
10.896
Cevap
175
Favori
846.782
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Vw >> 2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=
Giriş
    366 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dralosman

Üstadlar;

Yaklaşık bir ay önce 1,4 TSI 125 beygir manuel vites tiguan aldım. Kendimi sık sık benzin istasyonunda bulur oldum.

"Tiguan çok yakıyor" efsane değil mi yoksa?

:-((
    Kaç litre yakıyor? Bulunduğun şehir trafiği nasıl hocam?
    Tiguan 1.4 TSİ*Dijital Gösterge Paneli "Active Info Display"LED "Mid" ön farlar-LED gündüz sürüş farları-LED "High" stop lambaları-Dinamik viraj aydınlatması-Gelişmiş ön aydınlatma sistemi (AFS) 19" alüminyum alaşımlı “Victoria Falls” jantlar, 235/50 R19 Mobilite lastikleri
  • Binbaşı
    1002 Mesaj

Bfgoodrich in hangi lastiği mesela?
    |
    |
    Hürkan22 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba bende 1.4 tsi dsg highline ile aranıza katılıyorum. Forumdaki tüm yazıları okudum araçta kronik bir sorun olmayınca fazla tartışacak konu kalmamış gibi geldi. Herkese kazasız, sorunsuz sürüşler dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: drmuhterem

Merhaba bende 1.4 tsi dsg highline ile aranıza katılıyorum. Forumdaki tüm yazıları okudum araçta kronik bir sorun olmayınca fazla tartışacak konu kalmamış gibi geldi. Herkese kazasız, sorunsuz sürüşler dilerim.
    505 sayafayı sıkılmadan okuyabildiyseniz bravo.:) Ama bir kaç kronik sorunu var. Forumda şikayetler yazılıydı. Mesela direksiyon mekanizmasından tıkırtı sesi geldiğini söyleyen arkadaşlar vardı. Belki forumu sıkı takip eden bir arkadaş arızaları sıralar.
    |
    |

Orijinalden alıntı: drmuhterem

Hayırlı olsun hocam. Aracınız sıfır mı ikinci el mi? Bir de ne kadara aldınız acaba?

Arkadaşlar ben de güncel kasa 1.4 tsi dsg highline tiguan arıyorum. 20 bin km civarında(tabi mümkünse daha düşük) istediğim opsiyonlar cam tavan hayalet gösterge ve anahtarsız giriş. Böyle bir aracı ne kadara alabilirim acaba?

Orijinalden alıntı: halil759

Arkadaşlar ben de güncel kasa 1.4 tsi dsg highline tiguan arıyorum. 20 bin km civarında(tabi mümkünse daha düşük) istediğim opsiyonlar cam tavan hayalet gösterge ve anahtarsız giriş. Böyle bir aracı ne kadara alabilirim acaba?
    Highline donanımda hayalet gösterge standart zaten, genelde de cam tavan opsiyonu var, malum 2.el sitesi size fikir verebilir. Bulabilirseniz adaptif hız sabitleme, şerit takip asistanın bir arada olduğu intelligent drive opsiyonu süper bir şey uzun yolda neredeyse otonom sürüş sağlıyor

|
    |

Evet tüm forumu okudum direksiyon kutusu değişen ve tıkırtı sorunu yüzünden servise gidip gelen araçları öğrendim ama başka markalara da bakarsanız daha fazla ve ciddi sorunları var. Tiguanda ACT gibi bir teknoloji olmasına rağmen kimse motor sorunu yaşamamış, ıslak kavramalı dsg şikayeti de yok bunlar beni tatmin etti.
    Aracımı bekliyorum sipariş verdim ama özel sipariş değil tabi zaten gemide olan bir araç bir haftaya gelecek. Highline üzerinde cam tavan opsiyonu direkt vergi indiriminin dışında bırakıyor aracı benimki standart highline olacak. 192k fiyat verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmuhterem -- 17 Şubat 2019; 9:30:14 >
    |
    |
    halil759 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2018 mi olacak 19 mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    drmuhterem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    654 Mesaj

Hayırlı olsun,kazasız sürüşler.Aracın direksiyon kutusundan gelen ses harici 2.5 yıldır belirlenmiş kronik bir arızası yok.Bende bu ses sorununu yasayanlardanim.Tek dikkat etmeniz gereken sesin ilk geldiginde degilde 6 ay kadar sonra ses biraz daha çoğaldığında servise şikayette bulunun ve değişim olmaz ise ısrarcı olun.Gerçi bu ses sorunu 2016 ve 2017 ilk üretimlerden sonra bitti sanırım.Şikayetler genelde benim gibi yeni kasanın ilk alıcılarından geliyordu.

|
    |

2018 olacak 19 da motor 1.5 olacakmış.
    Zaten 2019 model beklenirse vergi indirimi de bitecek.
    1.2 tsi jetta dan geçiyorum tiguana vw kullanınca insan başka markaya geçmekten çekiniyor. Jettada hiç sorun yaşamadım inşallah tiguan da böyle gider. Sizlerin yakıt sonuçlarına bakınca jettanın üzerine bir litre fazla yakacak gibi görünüyor bu da makul bir değer.

|
    |
    Dradis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hayırlı olsun hocam

aracı teslim alıp kullanınca görüşlerinizi bekliyoruz hocam:), bende jetta kullanıcısıyım tiguan alma gibi düşünce var yakın bir zamanda ikinci el
    |
    |

Teşekkür ederim. İnşallah araca kavuştuktan sonra yorumlarımı eklerim zaten aklımda araca ACC ekletmek, android auto, apple car play açtırmak ve bazı gizli özellikleri açtırmak var bu işler yaza doğru olacak yapınca bilgi paylaşırım.

|
    |
    thelordof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayırlı olsun araç. Ben de 1.2 tsi jettadan geçip tiguan 1.4 tsi highline dsg aldım. 2,5 ay oldu. Öncelikle kullanım şekline göre değişmekle beraber jettanın üzerine 1,5 lt ekle yakıt tüketimi için. Konfor olarak çok çok daha iyi hissettiriyor, tokluk hissi baya iyi. cam tavan içeriyi çok ferah yapıyor. merak ettiğiniz diğer hususlar varsa yanıtlayabilirim. Herkese keyifli sohbetler.
    Bu arada siz sormadan cevaplayayım. Aracı kasım sonunda highline standart özelliklere ek cam tavan+app connectli olarak 195k ya aldım. Bilginize
    |
    |

Kazasız, Belasız kullanın hayırlı olsun hocam.

Pişman olmazsınız, neredeyse 3 sene oldu, ilk alıcılardanım, eskiden tek tük görürdüm şimdi baya artmış sayımız. :)
    |
    |

Orijinalden alıntı: THELIONKING

Hayırlı olsun araç. Ben de 1.2 tsi jettadan geçip tiguan 1.4 tsi highline dsg aldım. 2,5 ay oldu. Öncelikle kullanım şekline göre değişmekle beraber jettanın üzerine 1,5 lt ekle yakıt tüketimi için. Konfor olarak çok çok daha iyi hissettiriyor, tokluk hissi baya iyi. cam tavan içeriyi çok ferah yapıyor. merak ettiğiniz diğer hususlar varsa yanıtlayabilirim. Herkese keyifli sohbetler.
    Bu arada siz sormadan cevaplayayım. Aracı kasım sonunda highline standart özelliklere ek cam tavan+app connectli olarak 195k ya aldım. Bilginize
    teşekkürler hocam güzel bilgiler için
    |
    |

Sedan araçtan sonra uzun yolda biraz daha bence yorucu ve sert kullanınca tedirgin edici.
    |
    |
    aracın arkasına iki çocuk koltuğu takıyorum, çocuklar ufak olduğu için annelerinin de yanlarında oturması gerekiyor. iki çocuk koltuğu arasına bir kişi sığar mı? birbirine yakın iki isofix noktası arası kaç cm?

Bizde de aynı durum var. Arka koltuğu en geriye çekince ortaya rahat oturuluyor ama arkaya yaslanmak olanaksız. Uzun yolculuk yapılması çok zor o şekilde ama şehir içi kısa mesafe bir süre idare ettik.

Bu arada Tiguan'ın bagajı koltuklar da arkaya çekilince iki küçük çocuk için çok yetersiz. (Puset çanta vs. düşünülünce)

Selamlar.
    |
    |
    HakanGurol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
seo paketleri
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.