Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (502. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.111.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "Sürüş hissinden memnun musunuz tiguanın? Beklentinize göre nasıl çıktı tiguan?"

Önce ki mesajımda da belirttiğim gibi, henüz daha yeniyiz tabir-i caizse cicim aylarını yaşıyoruz. İlk izlenim olarak, keyifli geliyor. Lakin 100km/s hızı bile geçmedim daha. Mesela Golf ile yol tutuşu olarak kıyaslanamaz bile elbette. Zaten, ben de o deli çağları geçtim duruldum daha sakinim. Hatta, geçenler de kardeşlerimi, yeğenlerimi Vefa Bozacısına götürdüm (maksak araca binmek:)) 18 Yaşında yeğenim; "dayı senin kullanım tarzına bayılıyorum, hiç arabayı sarsmıyorsun manuel vites olmasına rağmen, vites geçişlerini bile hissettirmiyorsun" dedi.
    Özellikle, arkada oturanlara; "nasıl sarsıntı falan var mı?" diye sürekli soruyorum. Elbette bir hb veya sedan sarsıntısızlığı beklenmese de gayet konforlu buluyorlar.
    Öz cümle; diyeceğim o ki, gayet mutlu mesut keyifliyiz. Beklentilerimi gayet iyi karşılıyor. İnşaAllah böyle devam eder..

• quote:

Orijinalden alıntı: thall

"Sürüş hissinden memnun musunuz tiguanın? Beklentinize göre nasıl çıktı tiguan?"

Önce ki mesajımda da belirttiğim gibi, henüz daha yeniyiz tabir-i caizse cicim aylarını yaşıyoruz. İlk izlenim olarak, keyifli geliyor. Lakin 100km/s hızı bile geçmedim daha. Mesela Golf ile yol tutuşu olarak kıyaslanamaz bile elbette. Zaten, ben de o deli çağları geçtim duruldum daha sakinim. Hatta, geçenler de kardeşlerimi, yeğenlerimi Vefa Bozacısına götürdüm (maksak araca binmek:)) 18 Yaşında yeğenim; "dayı senin kullanım tarzına bayılıyorum, hiç arabayı sarsmıyorsun manuel vites olmasına rağmen, vites geçişlerini bile hissettirmiyorsun" dedi.
    Özellikle, arkada oturanlara; "nasıl sarsıntı falan var mı?" diye sürekli soruyorum. Elbette bir hb veya sedan sarsıntısızlığı beklenmese de gayet konforlu buluyorlar.
    Öz cümle; diyeceğim o ki, gayet mutlu mesut keyifliyiz. Beklentilerimi gayet iyi karşılıyor. İnşaAllah böyle devam eder..
    Hocam ben de Tiguan'a, 2015 Golf 7 1.2 TSi Comfortline'dan geçtim. Tiguan'ın yol tutuşu daha iyi bence.

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Konuyu biraz okuyorum geriye doğru da, ne çok kişi varmış Golf'ten Tiguan'a geçen.. Yukarıda da belirttiğim gibi, bırakın limitleri zorlamayı, 100km/s hızı bile geçemedim daha.
    Golf'ten daha iyi yol tutuşuna sahip olduğuna şaşırmakla birlikte, artık tecrübe ederek bende tanık olmak isterim..
  • quote:

Bende sakin kullanmayı tercih ederim. Tiguan tiguanlığını gösteriyor, sevindim.

Tşk ederim.

• 2. el 1.4tsi dsg highline tiguan bakıyorum. Herkes memnun olduğundan satmıyor sanırım, çok fazla çeşit bulamadım. Sıfırlar pahalı olduğu için zorda olmadıkça eldeki aracın kıymetini iblmek gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

2. el 1.4tsi dsg highline tiguan bakıyorum. Herkes memnun olduğundan satmıyor sanırım, çok fazla çeşit bulamadım. Sıfırlar pahalı olduğu için zorda olmadıkça eldeki aracın kıymetini iblmek gerek.
    Bu sıralar ikinci el piyasası değişik biraz hocam. Çok farklı fiyatlar mevcut. Sıfır araçlar da liste fiyatlarının çok altına gidiyor.
  • quote:

Konuyu biraz okuyorum geriye doğru da, ne çok kişi varmış Golf'ten Tiguan'a geçen.. Yukarıda da belirttiğim gibi, bırakın limitleri zorlamayı, 100km/s hızı bile geçemedim daha.
    Golf'ten daha iyi yol tutuşuna sahip olduğuna şaşırmakla birlikte, artık tecrübe ederek bende tanık olmak isterim..
    ben passat b6 dan geçtim. İlk kullandğım dönemlerde "noluyoruz" dedim. Özellikle bozuk virajlı yollarda sert süspansiyon nedeniyle yol tutuş iyi ama araç sallıyor. Zıplıyor. Kötü değil ama passat ile ciddi farklı.

İkinci fark otoparklarda arabanın kenarını kestirmek daha zor. Diğer araçların kenarına kafanız gözünüz daha uzak. Park yeri Mesafe tahmini passattaki gibi rahat değil. Araçla 50 bin km yaptım hala aynı. Psikolojik belki de.

üçüncü fark virajdan sonra toparlarken ana yola çıkışlarda sanki yüksek araç olduğu için otobüs direksiyonu gibi geri topladığımı hissediyorum. Tekerlerin arkasında değil üstünde olduğum için bu da sanırım bu şekilde.

1.5 sene oldu herşeyinden memnunum. Manuel 150HP 4x4 olsaydı alırdım. Almanyada vardı.

• Arkadaşlar benim araçta yan ayna tuş takımı görseldeki gibi fakat tuşu oklu ayna kısmına çevirip kumandadan kapatma tuşuna basılı tuttuğumda ayna kapanmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupa'da 1.5TSI 130PS benzinli motorlar duyuruldu. Bakalım ne zaman gelecek Türkiye'ye...
    https://www.drivek.co.uk/volkswagen/tiguan/s-1-5-tsi-130-ps-evo-1000068328/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 22 Ocak 2019; 21:22:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

Bu sıralar ikinci el piyasası değişik biraz hocam. Çok farklı fiyatlar mevcut. Sıfır araçlar da liste fiyatlarının çok altına gidiyor.

Alıntıları Göster
    Aynen garip piyasa valla

Hocam 2. el piyasası garip ama bu büyük oranda distribütörden kaynaklanıyor.

Ötv indiriminden sonra kasım ayında 1.4 tsi highline aracı 185-190 civarından sattılar.
    Şu an ötv indirimi devam ediyor ama aynı aracı model yılı da eskimesine rağmen 220-230 gibi satıyorlar.
  • gokturk010 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler aydınlatıcı yorum olmuş. Aklıma bir de şu hissiyat geldi. Aslında belki yeniliğin vermiş olduğu bir hisden de kaynaklıyor da olabilir. Golf'te sanki, hemen dur arabayla gideyim, olayı vardı. Şimdi Tiguan'de ise, "yahu şimdi arabayla hiç uğraşmayayım, biraz yürümüş olurum" gibi.. Ne bileyim büyüklüğünden midir nedir sanki böyle bir hissiyat oluştu.:)

"1.5 sene oldu herşeyinden memnunum. Manuel 150HP 4x4 olsaydı alırdım. Almanyada vardı."

Peki, sizde ne var?

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1.4tsi 150hp act dsg motor tiguanda ki keyifleri nasıldır ? :)
  • quote:

1.4tsi 150hp act dsg motor tiguanda ki keyifleri nasıldır ? :)
    Benim gözlemlediğim kadarıyla 125'liklerden daha az yakmakta.

İstanbul'da normal kullanımımda 7.5-8 Litre arası yakıyor bende genellikle trafikli saatlerde kullanım sonucu.

Gidiş anlamında söylememe gerek yok pek. 9.2 sn 0-100 hızlanması, 2.0 TDi 150 PS'lik versiyondan bile 0.1 sn daha hızlı.

Mercedes C180'lerle başa baş kalkıyor. C200d'leri çok rahat tokatlıyorum.

3.20d denk gelirse de o beni tokatlıyor.

iyiymiş hocam. Ailede suv alma isteği var, benim gönlüm biraz passattan yana olsada(donanımı daha fazla olduğundan) yüksekten sürmenin keyfi de bir başkadır sanırsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Setirekli

Arkadaşlar Adblue ekleyen oldumu.Bende son 2400 km uyarısı vermeye basladı.

Ben biraz araştırdım shell de 10 lt lt kapalı bidonda 40 tl civarı.Bp de 18 lt si 48 tl.

Serviste dolduran varmı yada Vw hangi marka adblue tavsiyesinde bulunuyor bilen var mı.
    Hocam bizim araçlar toplam kaç litre adblue alıyor. Adblue deposu kaç litrelik bilginiz var mı acaba. Siz hangi marka eklediniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaze80 -- 23 Ocak 2019; 18:3:57 >
  • quote:

iyiymiş hocam. Ailede suv alma isteği var, benim gönlüm biraz passattan yana olsada(donanımı daha fazla olduğundan) yüksekten sürmenin keyfi de bir başkadır sanırsam.
    Kesinlikle hocam, yüksek araç kullanma hissi bambaşka.
    öyledir muhakkak hocam
  • beyaze80 kullanıcısına yanıt
    Tam bitmeye yakın 9-9.5 litre kadar alıyor.Ilk başta servise doldurttum.Servis ÇBS gülen boya markasının adblue'sunu kullanıyor.Sonrakilerde shell tercih ettim.10 litre alıyorum artan 1 litre kadarınıda 3 hafta sonra ekliyorum.ortalama 8.000 km gidiyor.Shell bidonuda kendinden doldurma başlığı olduğü için rahat oluyor.

• 
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.