Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (467. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.112.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aşağıdaki aracı almayı düşünüyorum , Uygun mu?

Aracın 1353tl ilk hasarı dolu yağışında arka camın patlamasından kaynaklıymış , bunun dışında dikkat et diyeceğiniz şeyler olur mu?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-isoto-maltepe-den-vw-tiguan-1.4-tsi-bmt-comfortline-extrali-565384713/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuflenmispeynir -- 8 Haziran 2018; 22:22:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam bende de aynısının cam tavanlı olanı var. Km si yüksek geldi bana. Yılda kaç km yaparsın burası önemli. Sonuçta benzinli motor baktığınız araç. Bahsettiğiniz araçta bulunan extralar sizin önceliğiniz mi? Değilse başka farklı extralı araçlar bakabilirsiniz. Örneğin katlanır ayna veya otomatik bagaj anahtar çalıştırma gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VwDeniz

Selam bende de aynısının cam tavanlı olanı var. Km si yüksek geldi bana. Yılda kaç km yaparsın burası önemli. Sonuçta benzinli motor baktığınız araç. Bahsettiğiniz araçta bulunan extralar sizin önceliğiniz mi? Değilse başka farklı extralı araçlar bakabilirsiniz. Örneğin katlanır ayna veya otomatik bagaj anahtar çalıştırma gibi.

Hocam selam

Yılda 10.000km maksimum yaparım , hayalet gösterge xenon far özellikle aradığım nitelikler.

Bu aracın yanında birde buna bakıyorum , sizce hangisi daha mantıklı?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-selection-car-vw-tiguan-1.4-tsi-sunroof-hayalet-ledfar-boyasiz-572847373/detay

• Hocam tabi ki 2 araç kiremit kırmızı... 7 bin Tl fazla ama cam tavan katlanır ayna ve keyless go mevcut hem de km olarak daha az. Daha ne olsun eğer beyaz renk takıntınız yoksa hiç düşünmeyin 2 araca hemen fiyat verin.

• Merhaba arkadaşlar, yolculuğun sonu. İstanbula dönüş. Datça-marmaris-izmir-istanbul toplam 827km 5,5lt ortalama tüketim. İstanbula dönünce 33 derece olduğunu görmek moralleri bozdu

Herkese keyifli sürüşler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• SolidCerberos S kullanıcısına yanıt
    5.5 Benim için imkansız, dün 150km yol yaptım 7.2lt, sanırım aşırı sabırlı, sakin kullanıyorsunuz.

• quote:

Hocam tabi ki 2 araç kiremit kırmızı... 7 bin Tl fazla ama cam tavan katlanır ayna ve keyless go mevcut hem de km olarak daha az. Daha ne olsun eğer beyaz renk takıntınız yoksa hiç düşünmeyin 2 araca hemen fiyat verin.

Selamlar, bu aracı almaya karar verdim gibi lakin aklıma takılan ufak bir nokta var.

Malum sitede aynı km hatta daha yüksek kilometreli araçlara 140.000-150.000 fiyat çekiliyor. Dün aracı gördüm/kontrol ettim temiz gözüküyordu , fakat diğer araçları görünce şüpheye kapıldım.

Plakasından yarın servise sorgulatsam geçmişini görebilirim değil mi? (Tramer de kaydı yok bu arada)

Başka tavsiyenizde varsa memnun olurum(özel noktaları varsa ve bakmam gerekiyorsa)

Herkese teşekkürler

• osus3535 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, daha önce belirttiğim gibi hız limitlerine uymaya gayret gösteriyorum. Bunun dışında yol ile kavga etmiyorum diyebilirim. Yokuş varsa vites düşürüyorum, yokuş bitince tekrar arttırıyorum. Bunun dışında araçta en konforlu yolculuk yaptığım hız 100km, zaren belirttiğim yolun %80 ini bu şekilde yaptım. Araç 2000 devirin bi tık üzerinde olduğu için torkunu verebiliyor, bunun yanında rüzgar sesi de beni rahatsız etmeyecek seviyede kalıyor. 110 daki sesi sevmiyorum mesela.

Keyifli sürüşler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar merhaba 6 aylık aracımda fotoğraftaki gibi bir durum var acaba nedir? Sevise gitmeşimiyim ne sormalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerdalg -- 10 Haziran 2018; 12:45:49 >
  • Aracı gözünüz tuttuysa almadan önce içinizin rahat etmesi için mutlaka ekspertiz yaptırın, bir sıkıntısı varsa çıkar zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: tusunami88

Herkese merhabalar, 2016 1.6 tdi trendline kullanıcısıyım bende. On farları değiştirmek istiyorum ancak 4.000 tl,den bahsediyorlar sağ sol far takımına. Bunun daha ekonomik bir yolu varmıdır? Içindeki farları led mi yapmak lazım? Bir duyan bilen varsa beni de aydınlatırsa sevinirim.
    Ön farları ben de değiştirmek istiyorum. Trendline kullanıcıs olarak.

Son zamanlarda çıkma far araştırması içerisine girdim. 3000 TL’ye temiz çıkma çift far bulunabiliyor. Üzerindeki halojenler de 1000-1300 arasına satılabiliyor.

Ama diğer parçalar konusunda bilgim yok daha araştırma sürecindeyim. İlk başta ayarlayabilirsem çıkma farları alacağım.

Ayrıca beyin değişikliğinde falan da aracın üzerinden çıkan parçaları satınca bayağı uyguna geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aerdalg

arkadaşlar merhaba 6 aylık aracımda fotoğraftaki gibi bir durum var acaba nedir? Sevise gitmeşimiyim ne sormalıyım

Orada lokal boya var gibi duruyor hocam. Daha yüksek kaliteli fotoğraf atabilmeniz mümkün müdür hocam.

Çok benzer durum önceki Golf 7 aracımızda mevcuttu

• quote:

Orijinalden alıntı: SolidCerberos

Merhaba, daha önce belirttiğim gibi hız limitlerine uymaya gayret gösteriyorum. Bunun dışında yol ile kavga etmiyorum diyebilirim. Yokuş varsa vites düşürüyorum, yokuş bitince tekrar arttırıyorum. Bunun dışında araçta en konforlu yolculuk yaptığım hız 100km, zaren belirttiğim yolun %80 ini bu şekilde yaptım. Araç 2000 devirin bi tık üzerinde olduğu için torkunu verebiliyor, bunun yanında rüzgar sesi de beni rahatsız etmeyecek seviyede kalıyor. 110 daki sesi sevmiyorum mesela.

Keyifli sürüşler
    Ben de son birkaç gündür özellikle yakıt denemesi yapıyorum.

ACT araç. Şehiriçi klima açık, olabilecek en berbat trafikte, 8.2 falan yakmakta.

Şehiriçi orta trafikte 30KM + 40 km uzun yol denemesi (h.limanı gidiş-geliş) yaptım. Yine klima açık. Gittiğim aynı yoldan döndüğümde tüketim 5.6’ydı. Ama giderken hiç dikkat etmeden 120 ortalama ile gittiğimde bu şekilde oldu.

Bizim araçlarda özellikle 100 KM/H civarlarında seyredince 5.5’lere falan çok kolay iniyor.

Tabi kullandığım araç Trendline (Bismillah Paket) olmasından dolayı Cruise Control yer almamakta. Curise kontrol nasıl etki ediyor kullanan hocalarım olarak sizler daha iyi bilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 10 Haziran 2018; 22:39:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

elektrikli/hafızalı koltuk opsiyonla alınıyor mu tiguanda?
    Evet hocam alınabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

arkadaslar aracta klima acikken hicbir dugmeye basmiyordum yon olarak.Ve arabanin ici sogumuyor cok falza.Boyle olunca her yerden esit dagitmasi gerekmez mi ?

birde dikkati mi cekti gecen hayalet gosterge asiri isiniyor ve yuzume dogru sicaklik vuruyor ordan.
    Auto modu açıkken eşit dağıtması gerekiyor hocam.

Ayrıca klimanın performansı size zayıf geliyorsa; klima panelindeki MENU tuşuna bastığınızda orta ekranda açılan klima ekranından, klima proflini değiştirip daha performanslı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

• quote:

Selam arkadaşlar. Adana veya Mersin de katlanır ayna montajı ve otomatik bagaj yapan yerler varmı. Bildiğim kadarıyla servis bu opsiyonları yapmıyor.
    Servis yapmıyor hocam.

Ama Adana veya Mersin’de olması lazım. Bu işleri yapan yer mevcut fakat şuanda aklıma değil. Golf Tutkusu Forum’da görüyordum sürekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: damdanakar

Aynı motor ve şanzıman kombinasyonuyla ve çok benze rgüzergahta, İstanbul Küçükçekmece, İzmir Gümüldüre arasında, 88km/saat ortalamayla 6.0 tutturmuştum. Sizinki çok iyiymiş.
    Not:Aracım 19" jantlı.

Alıntıları Göster
    Uzun süredir çıkmasını bulabilirsem 19” Sebring veya 20” Suzuka düşünüyordum ama çok yaktırmasından korkuyordum hocam. Sizin veriyi görünce o konuda korkum kalmadı.

19” ile 6.0 bence çok iyi.

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Bu yol bilgisayarı verisi. Pompayla ölçüm yapılsa sanırım 6.5 çıkardı. Bununla birlikte malumunuz 19" konforu azaltıyor.
  • Mutlaka ekspertiz yaptırın. Daha 7000 de olduğundan bakım yapılmamıştır ama yine servis kaydını ve trameri sorgulayın. Benzerlerinin fiyatı daha yüksek demişsiniz ama nette 3-5 bin yüksek olabilir..Onlar istenen fiyatlar satılan değil, siz satış fiyatını baz alın.

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt

Hocam sıfır aldık boyalı araç mu sattılar kasım 2017 izmir vosmer çıkışlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerdalg -- 11 Haziran 2018; 2:10:52 >
  • 
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.