Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (461. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.521
Cevap
200
Favori
1.111.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam cizikde boya hasarı yoksa bayasız göçük duzeltme ile hallediliyor.Tabi Hafif cizik Antipas boyaya kadar inmediyse.Resimde derin görünmıyor.Çektikten sonra Üst tabakadaki hafif ciziğide sadece vernik atarak hallediyorlar.

Benim çamürluğa bu yontemi onerdiler ama benim 2 3 tane derin cizik oldugundan hafif belli olur dedikkerinden ben boyatmıstim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Setirekli

Hocam cizikde boya hasarı yoksa bayasız göçük duzeltme ile hallediliyor.Tabi Hafif cizik Antipas boyaya kadar inmediyse.Resimde derin görünmıyor.Çektikten sonra Üst tabakadaki hafif ciziğide sadece vernik atarak hallediyorlar.

Benim çamürluğa bu yontemi onerdiler ama benim 2 3 tane derin cizik oldugundan hafif belli olur dedikkerinden ben boyatmıstim.
    Dediğiniz gibi de olabilir belki hocam.

Ama çizik biraz derin. Aynı tasarım çizgisi gibi. Sorduğumda boyasız düzeltilmesinin mümkün olmadığı söylendi. Tabi İstanbul’da falan boyasız yapan yer olabilir bunu.

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Evet Ben istanbuldayım yaptırdığım yerde ALC oto bayağı bîyük.Brezilyalı ve ingiliz elemanlarıda var.

Sağlık olsun hocam.Tekrar geçmiş olsun

• İki gün önce soğutma sıvısı düşük ikazı aldım. Baktığımda min. çizgisinin altına düşmüş gördüm. Biraz hareket edince sıvı biraz yükselmiş ama hala min. çizgisi civarında. Benzinlikten antifiriz alıp eklettim. Yoğun çalıştığım için servise hemen gidemiyorum. En erken haftaya çarşamba. Şehiriçi genelde motorsiklet kullandığım için araç şu an garajda duruyor. Aracım 2017 highline dizel. Neden olabilir yada başına gelen varmı bilmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1drader -- 25 Nisan 2018; 1:25:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1drader

İki gün önce soğutma sıvısı düşük ikazı aldım. Baktığımda min. çizgisinin altına düşmüş gördüm. Biraz hareket edince sıvı biraz yükselmiş ama hala min. çizgisi civarında. Benzinlikten antifiriz alıp eklettim. Yoğun çalıştığım için servise hemen gidemiyorum. En erken haftaya çarşamba. Şehiriçi genelde motorsiklet kullandığım için araç şu an garajda duruyor. Aracım 2017 highline dizel. Neden olabilir yada başına gelen varmı bilmek isterim.
    Hocam delinme tarzı bir durum oluşmuş olabilir.

• Formda arkadaşın tavsiyesi üzerine sarp lastik parlatıcı almış memnun kalmıştım tam bir f/p ürünüydü, havalar ısındı yollar sinek dolu, ürün tavsiyeniz olur mu? (meguiars vb ürünler dışında)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osus3535 -- 25 Nisan 2018; 21:36:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osus3535

Formda arkadaşın tavsiyesi üzerine sarp lastik parlatıcı almış memnun kalmıştım tam bir f/p ürünüydü, havalar ısındı yollar sinek dolu, ürün tavsiyeniz olur mu? (meguiars vb ürünler dışında)

Meguiar’s dışı demişsiniz hocam ama. Yine Meguiar’s önereceğim. Piyasadaki en iyi lastik parlatıcı Meguiar’s High Gloss Endurance’dır.

Kuru havada rahat 20 gün lastikler parlak kalıyor. Su kaydırıcı özelliği var sürekli yağmurlu hava olsa da yine 10 gün parlak kalıyor.

Fiyatı yüksek ama ömrü uzun olduğundan kullanırken pahalı olmasını amorti ediyor.

• 1drader 1 kullanıcısına yanıt
    Aynı olay benim de başıma geldi. 2016 Comfort dizel. Yaklaşık bir çay bardağı kadar Su ekledim. ilk fırsatta servise götürdüm. Tüm sistemi kontrol ettiler. Herhangi bir problem bulamadılar. Sebebi ile ilgili de bir fikirleri olmadı. Olay geçen yaz oldu. Benim tahminim aracım iki gün boyunca hareket etmedi ve hep güneşin altıda kaldı. Sebebi bu olabilir. Sistemde herhangi bir kaçak olup olmadığını anlamak için basınç testi dedikleri bir test varmış, vaktim olmadığı için ben yaptırmadım. Onu yaptırabilirsiniz. Benim bir daha başıma gelmedi.
  • 1drader 1 kullanıcısına yanıt
    Kullandığım dizel vw hepsinde (4 adet) bu durum başıma geldi; eğer düzenli olarak sürekli su eksiltiyorsa devirdaim pompası su kaçırıyordur, kaçak az olduğu için buharlaşma oluyor ve izi belli olmuyor, önemli bir arızadır servisin bunu anlayamaması çok komiğime gitti yaklaşık 15 yıldır bütün dizel vw lerde görünen kronik bir sorundur. Ben özel serviste yaptırıyorum çünkü yan sanayi parça daha sorunsuz :)
  • canibeyaz C kullanıcısına yanıt
    düzenli olarak dediğiniz aralık ne kadar zamanda bir? Benim araçta ilk defa 1 sene önce oldu bir daha da başıma gelmedi. yine de devir daim pompasını kontrol ettirip sorun var mı diye baktırmalı mı? Eğer bir sorun varsa garantisi bitmeden yaptırmak gerekir. Sizin araçlardaki su eksiltme olayı ne kadar zamanda bir oluyordu?
  • uguraral kullanıcısına yanıt
    hiç belli olmuyor birinde 30binde oldu diğerinde 48bin civarı biride 60bin bakımdan sonra, bazı yetkili ve özel servisler triger zamanında trigeri değiştirirken devirdaimide değiştiriyorlarmış. Her araçda bu sorun olmuyor fakat çoğunda oluyor, arıza basit motor suyunu devirdaim eden pompa bağlantı milindeki keçeden su kaçırıyor sadece vw has bi durum değil diğer markalardada karşılaşılıyor ama vw grubunda daha fazlaymış. sizin 1 sene önce olmuşsa bence sorun yok çünkü benim başıma gelince takviye yaptıktan sonra haftada bir uyarı veriyor.
  • Benim korkum motor içinden bir sızıntı olması. Dışarıdan belli olmuyor. Silindirler içinden kaçıyor.

Dikkatinizi çekerim, tüm Wv fanatizmine ve Peugeot antipatisine rağmen 3008 daha fazla satılmakta, ayrıca birçok inceleme ve karşılaştırmada açık ara 3008 in daha iyi bir SUV olduğu belirtilmekte. özellikle iç dizayn ve multimedya sistemleri ile 1 değil en az 2 nesil tiguanın önünde bu araç. Bende golf de var 3008 de. 3008 active SP donanım olduğundan koltuklarını rahat bulmuyorum ama birçok yönden de oldukça iyi bir araç, sürüş dinamiği çok iyi, şanzıman motor ikilisi harika, passat comfort 1,6 tdi dsg yi satıp bunu almıştım, dizel dsg beni tedirgin etti, wv nin 1,,6 dizel motorunu da beğenmiyorum, tsi motorlar ise oldukça başarılı. Tiguan da herşeyi anladım da direksiyonu neden o kadar yukarıya konumlandırdıklarını anlamadım, kamyonlarda bile o kadar yukarıda değil. Benim malım en iyidir mantığınızı anlayabiliyorum ama yiğidin hakkını da vermek erdemdir.
  • 3008 ve Tiguan karşılaştırması isteyenlere güzel, objektif bir «Fransızların» yaptığı bir değerlendirmeyi paylaşayım. O iyiydi, bu kötüydü demek için bilmediklerimizi daha detaylı araştırmak lazım. Tasarım konusu zevke göre yoruma açık, kimi oyuncak gibi sever kimi sade sever...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 28 Nisan 2018; 12:44:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yivlik

Dikkatinizi çekerim, tüm Wv fanatizmine ve Peugeot antipatisine rağmen 3008 daha fazla satılmakta, ayrıca birçok inceleme ve karşılaştırmada açık ara 3008 in daha iyi bir SUV olduğu belirtilmekte. özellikle iç dizayn ve multimedya sistemleri ile 1 değil en az 2 nesil tiguanın önünde bu araç. Bende golf de var 3008 de. 3008 active SP donanım olduğundan koltuklarını rahat bulmuyorum ama birçok yönden de oldukça iyi bir araç, sürüş dinamiği çok iyi, şanzıman motor ikilisi harika, passat comfort 1,6 tdi dsg yi satıp bunu almıştım, dizel dsg beni tedirgin etti, wv nin 1,,6 dizel motorunu da beğenmiyorum, tsi motorlar ise oldukça başarılı. Tiguan da herşeyi anladım da direksiyonu neden o kadar yukarıya konumlandırdıklarını anlamadım, kamyonlarda bile o kadar yukarıda değil. Benim malım en iyidir mantığınızı anlayabiliyorum ama yiğidin hakkını da vermek erdemdir.
    Değerli Hocam;

Ben 3008 kötü dediğimi hatırlamıyorum. Tiguan kullanıyorum ve 3008'i de ilk çıktığından itibaren defalarca inceledim. (Bazı
    arkadaşlar için gerekirse hergün buraya fotoğraf video atarak susturabilirim.) bu kısmın sizle ilgisi yok kendisini biliyor.

Yeni 3008 benim de çok beğendiğim bir araç. Her anlamda çok hoşuma gidiyor. Fakat size şunu söyleyeyim bir süre Tiguan kullanın 3008'e oturunca araç sizi böyle böyle boğmaya başlar. 3008 yine dediğim gibi kendi başına çok güzel ama Tiguan'dan sonra çok dar his vermekte. Aynı şekilde bagaj ve arka diz mesafesi daha dar.

3008 yine malzeme kalitesi anlamında da çok güzel ama genel olarak tüm aracı göz önüne alınca ve işçiliği parçaların oturmasını tokluğunu düşünürsek yine Tiguan 1 tık üstte konumlanmakta. Bunları diyorum diye 3008'e kötü diyorum sanmayın. Yine diyorum 3008 çok beğendiğim bir araç.

Ayrıca benim benim malım iyidir diye bir iddiam olmamıştır. Kendi kullandığım aracı da donanım anlamında sürekli gömerim.

Ama şimdi burada gelip 3008'e Tiguan'dan 2 nesil iyi demek de tam bir PEJO FANI'Nın kuracağı cümledir. VW'leri gömmeyi çok seven OTOPARK.COM ekibi dahi aracın dış tasarımına, yol tutuşuna, sürüş hissine, malzemesine, yalıtımına tek kelime edememiştir.

Yani VW fanatizmi deyip yazınızın büyük kısmında Pejo fanatizmi yapmışsınız ilgiç gerçekten. Biz bu ana konuya da araçlarımızı övmek için değil, sorunlarını konuşmak ve birbirimize yardımcı olmak için geliyoruz.

Şimdi en önemli kısma geliyorum; 3008 daha fazla satıyor evet. Öncelikle 3008 şuanki fiyatlarını hakkeden bir araç değil kim ne derse desin. Neredeyse w205 C200d parası isteyecekler. Ama yine de Tiguan'dan belirgin daha çok satıyor peki NEDEN ?

Şuna hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Araba kiralıyorsanız; Pejo 3008'in neredeyse tüm kiralama firmalarında bulunduğunu görürsünüz. Fakat Tiguan 1-2 firma dışında bulamazsınız. Peugeot 3008 Filo ve Bireysel kiralama için çok büyük satış oranına sahip. Tiguan'da ise satış rakamlarının tamamına yakını bireysel müşteri.

Ayrıca direksiyon kısmına çok güldüm. Dalga geçtiniz sanırım. Direksiyonu aşağı alıp koltuğu kendinize göre ayarlayarak çok rahat sürüş yapabilmektesiniz. Dalga geçmediyseniz sırf Tiguan'ı gömmek için demişsiniz gibi duruyor.

Bir de Tiguan'da Sorunsuz DSG olarak bilinen 6 İleri Yağlı Kavrama DQ250 350nm Tork'a kadar dayanıklı DSG yer almaktadır.

3008 ne kadar iyi şanzıman motora sahipse muhteşem performans verilerini görüyoruz.

Sonuç olarak 3008 de Tiguan da beğendiğim araçlardır. İkisinin de kendine göre + ve - leri bulunmaktadır. Sizin de aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

İyi forumlar, Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 28 Nisan 2018; 12:57:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

3008 ve Tiguan karşılaştırması isteyenlere güzel, objektif bir «Fransızların» yaptığı bir değerlendirmeyi paylaşayım. O iyiydi, bu kötüydü demek için bilmediklerimizi daha detaylı araştırmak lazım. Tasarım konusu zevke göre yoruma açık, kimi oyuncak gibi sever kimi sade sever...
    +1

Burada Tiguan ile 3008'i karşılaştırıp 2 gömlek daha iyi diyen var. Buna ne diyebilirsiniz ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 28 Nisan 2018; 12:47:50 >
    Okurken yoruldum

Peugeot 3008 in ay kokpit yıldız kokpit tasarımı, direksiyon +piyano tuşları kısacası iç tasarımı çoğu insan beğendi ama ben hiç beğenmedim ama dış tasarım çok hoşuma gitti, tasarım işi göreceli ve herkesin zevki farklı, herkesin aracı hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: osus3535

Okurken yoruldum

Peugeot 3008 in ay kokpit yıldız kokpit tasarımı, direksiyon +piyano tuşları kısacası iç tasarımı çoğu insan beğendi ama ben hiç beğenmedim ama dış tasarım çok hoşuma gitti, tasarım işi göreceli ve herkesin zevki farklı, herkesin aracı hayırlı olsun.
    Hocam dün bir araç gördüm size özel fotoğrafladım buyrun.

El freni manuel olması dikkatimi çekti biraz.

• Selam android auto yu aktifleştiren tiguan sahipleri telefon ile aracın bağlantısı nasıl kablosuz mu sağlanıyor. Yoksa bir kablo lazım mı.

Ayrıca bu özellik aktif olunca örneğin youtube videoları bilgi eğlence ekranından izlenebiliyormu. Kısacası Android telefon ile yaptığınız herşeyi aracın bilgi eğlence ekranında da yapabiliyormusunuz.

• 
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.