Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (444. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.111.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

quote:

Orijinalden alıntı: Exper1980

Değerli arkadaşlar Tiguan Comfortline aracıma hayalet gösterge taktırmak istiyorum. Sizlerin fikirlerini öğrenmek isterim. Değer mi o fiyata hayalet gösterge taktırmaya.

İkinci elde satarken bu işlem için verdiğiniz ücreti geri alamazsınız ama güzel bir uygulama. Yaptırdığınıza pişman olacağınızı sanmam. Bu arada ne kadar fiyat aldınız ?

Teşekkür ederim değerli bilgiler için. Henüz bir fiyat almadım. Sadece Ender Elektronikteki fiyatını biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Comfortline pakete siz cam tavan, led farlar ve digital gösterge ekletin varsın 2.elde para etmesin. Highline sahipleri cam tavanı kendi üst paket araçları yerine sizde görsünler. Cam tavanı olmayan Suv mu ? neredeyse eşyanın tabiatına aykırı beyler....

• quote:

Orijinalden alıntı: VwDeniz

Comfortline pakete siz cam tavan, led farlar ve digital gösterge ekletin varsın 2.elde para etmesin. Highline sahipleri cam tavanı kendi üst paket araçları yerine sizde görsünler. Cam tavanı olmayan Suv mu ? neredeyse eşyanın tabiatına aykırı beyler....

İnsanlar yavas yavas daha bilincli. İkinci el arac arayanlar ise sıfır arac alanlara göre daha cok arastırıyor. Vergi sistemide artık arac fiyatına göre evrilmeye basladı. Cam tavan furyası giderek azalacaktır. İhtiyac varsa bir sey diyemem ama hiç bir zaman cam tavanlı bir arac almadım. almayı da dusunmuyorum. 1 yıl sonra zırıldamaya, daha sonrada su gecirmeye baslıyor.. guvenlik sorunana ise hiç deginmiyorum

• Birde uzun dönem yakıt ortalamalarınız nedir arkadaşlar

Özellikle anadolu da olanlar yada sıkışık trafikte kullanmayanların yakıt tüketimleri nasıl 1.4 tsi dsg için

• mrvolkan kullanıcısına yanıt
    Cumartesi Ankara-Bursa yaptım. Arabada 2 çocuk ve eşim 4 kişiydik o yüzden hızda yapmadım.

Genel itibari ile cruise control 116 ya sabitledim. 5.6LT gösteriyordu.

Araç uzun yolda gerçekten iyi yakıyor.

Ama benim ankara şehir içi kullanımım 8.5ın altına düşmedi. Güzergah kısa ve dur kalk olunca normal.

Asıl sıkıntı yakıt fiyatları, biliyorsunuz en pahalı benzin Türkiye de. Ama etraf araba kaynıyor.
  • cagdasgun C kullanıcısına yanıt
    Aslında normal yakmış

Şehir içi 8 de iyi ama 11-12 olurda can sıkar bu benzin fiyatları ile

Üstelik hergün artıyor benzin petrol ve dolar hareketliliği nedeniyle

Uzun yolda 140 -160 arası denediniz mi aralarda

• quote:

Comfortline pakete siz cam tavan, led farlar ve digital gösterge ekletin varsın 2.elde para etmesin. Highline sahipleri cam tavanı kendi üst paket araçları yerine sizde görsünler. Cam tavanı olmayan Suv mu ? neredeyse eşyanın tabiatına aykırı beyler....

O araç istediği kadar dolu olsun ne diye geçiyor. COMFORTLİNE.

LED Farlar, ACC ve Panoramik Cam Tavan dışıdaki opsiyonel donanımlar ikinci elde para etmez. O araç COMFORTLINE, HIGHLINE değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaan27m

quote:

İnsanlar yavas yavas daha bilincli. İkinci el arac arayanlar ise sıfır arac alanlara göre daha cok arastırıyor. Vergi sistemide artık arac fiyatına göre evrilmeye basladı. Cam tavan furyası giderek azalacaktır. İhtiyac varsa bir sey diyemem ama hiç bir zaman cam tavanlı bir arac almadım. almayı da dusunmuyorum. 1 yıl sonra zırıldamaya, daha sonrada su gecirmeye baslıyor.. guvenlik sorunana ise hiç deginmiyorum

Kesinlikle size kaıtlıyorum. Bir kere binek bir araç olsa anlarım da Hafif Arazi Aracı yani bir SUV'de niçin Cam Tavan kesinlikle olması gereksin ki. Uzun kullanımda sorun çıkartma durumu da yüksek olan bir şey.

Sizin bu forumda yazılarınızı bildiğim için bu mesajınızı yadırgadım doğrusu. Aracı iyi tanıdığınızı biliyorum. Sizin aracınızda cam tavan var mı? Arka koltukta tavan perdesi açık seyahat ettiniz mi? Siz etmediyseniz arkada koltuğa bağlı çocuğunuz etti mi? Yorum yaptı mı :)

Aksesuar ya da ek donanım konusunda burada çok fazla kişisel yorum var. Ama herhalde en genel kabul gören ek donanım cam tavan. İkinci elde para edip etmemesi ise ayrı bir konu. Ben 6 ay önce comfortline DSG bir Tiguan aldım, tek ekstrası cam tavan. Bugün geriye dönüp baktığımda -eğer almak için acele etmeyip beklemek için zamanım olsaydı- kesin ekleteceğim donanımlar, elektrikli bagaj kapağı, LED farlar, anahtarsız çalıştırma olurdu. Cam tavan olmayan seçeneği o sıkışık dönemde bile düşünmedim. Belki sizlere ilginç gelecek diğer bir değişiklik de renkte yapardım. Beyaz renk arabayı kesinlikle göstermeyen bir renk. Belki mikalı, sedefli dedikleri cinsten olsaydı olabilirdi. Çok tutulmamasına rağmen yakut kırmızı bence arabaya en yakışan renk. Son olarak koltuk döşemelerinden hiç memnun değilim, arabaya yakışmıyor bence, daha kaliteli olmalıydı.

Bu forma ilk defa yazıyor olsam da sık sık okuyorum, burada bilgi ve görüş paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dradis

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaan27m

quote:

Kesinlikle size kaıtlıyorum. Bir kere binek bir araç olsa anlarım da Hafif Arazi Aracı yani bir SUV'de niçin Cam Tavan kesinlikle olması gereksin ki. Uzun kullanımda sorun çıkartma durumu da yüksek olan bir şey.

Sizin bu forumda yazılarınızı bildiğim için bu mesajınızı yadırgadım doğrusu. Aracı iyi tanıdığınızı biliyorum. Sizin aracınızda cam tavan var mı? Arka koltukta tavan perdesi açık seyahat ettiniz mi? Siz etmediyseniz arkada koltuğa bağlı çocuğunuz etti mi? Yorum yaptı mı :)

Aksesuar ya da ek donanım konusunda burada çok fazla kişisel yorum var. Ama herhalde en genel kabul gören ek donanım cam tavan. İkinci elde para edip etmemesi ise ayrı bir konu. Ben 6 ay önce comfortline DSG bir Tiguan aldım, tek ekstrası cam tavan. Bugün geriye dönüp baktığımda -eğer almak için acele etmeyip beklemek için zamanım olsaydı- kesin ekleteceğim donanımlar, elektrikli bagaj kapağı, LED farlar, anahtarsız çalıştırma olurdu. Cam tavan olmayan seçeneği o sıkışık dönemde bile düşünmedim. Belki sizlere ilginç gelecek diğer bir değişiklik de renkte yapardım. Beyaz renk arabayı kesinlikle göstermeyen bir renk. Belki mikalı, sedefli dedikleri cinsten olsaydı olabilirdi. Çok tutulmamasına rağmen yakut kırmızı bence arabaya en yakışan renk. Son olarak koltuk döşemelerinden hiç memnun değilim, arabaya yakışmıyor bence, daha kaliteli olmalıydı.

Bu forma ilk defa yazıyor olsam da sık sık okuyorum, burada bilgi ve görüş paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

Değerli Hocam;

Tamamen katılıyorum o mesajımda biraz yanlış anlaşılma oldu galiba kusura bakmayın. Bu araçta Cam Tavan adeta aracın iç ambiyansını değiştiriyor güzelleştiriyor. Ve ikinci elde daha tercih edilir oluyor. Bir de Highline olursa o ambiyans aydınlatmaları ile birlikte daha bir güzel görünmekte. Ayrıca ikinci elde de verilen parayı geri alabildiğiniz bir opsiyonel donanım.

Ama mesela LED far da ekletirdim demişsiniz. Onun yerine direk Highline alırdım yerinizde olsam. Opsiyonel donanımları Comfortline’a ekletince araç fiyat olarak Highline’a yaklaşıyor ama sonuçta hala Comfortline.

Highline’da Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Özel Dizayn LED Stoplar, ArtVelorus Özel Koltuk Döşemesi, 235/55 R18 Büyük Tekerler, Ön LED Farlar, Tüm Krom çıtalar, gibi özellikler komple standart geldiğinden Highline alınca sadece Sürüş Konfor Paketi, Keyless Entry, EasyOpen, Panoramik Tavan ve Dış R-Line(255/45 R19 Sebring Jant) gibi birkaç ekletilebilecek şey kalıyor. Ve böyle Opsiyonel donanımlı bir Highline ikinci elde ilana koyduğununuzda direk satılabilecek bir araç. Daha ilana koymadan iş yerinizden çevrenizden araca talip çıkacaktır.

Koltuk döşemesi konusuna ben de katılıyorum. Highline dışındakileri pek beğenmiyorum.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 17 Ocak 2018; 13:21:0 >

• Öncelikle her 3 paket sahibi arkadaşlara kazasız, belasız, keyifli sürüşler dilerim. En önemlisi bu.Tabiki araç comfortline ise ne yapsanızda highline olmaz. Çünkü o araç resmi olarak comfortline dır.Ancak highline da easy open yok anahtarsız giriş yok. Ee katlanır aynı ile de bir yere kadar... Bayiye gelen comfortline paketlerin birkısmı neden direkt cam tavanlı geliyor dersiniz.

• vw.com.tr sitesi güncellenmiş. sanki fiyatlar da öyle

• mrvolkan kullanıcısına yanıt
    son 30 km çevre yolu ve 5 şeritli yol, 180 e kadar çıktım ama 15 dk yüksek hızda kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokturk010

Bagaj havuzu daha henüz piyasada alt seviyeye uygun olan çıkmadı. acil değil ise önermiyorum.

Merhabalar, l.locker paspaslar bence uygun, iş görür. Foto çekemedim bir türlü. Bagaj havuzu için Ypsplast firmasını aradım. Tiguan alt kademe ile ilgili kendilerine ciddi bir talep gelirse çalışma yapılabilir denildi. Ben bagajhavuzu com sitesinden bir msj attim. Ürün istek kısmında araç modeline Tiguan bagaj alt kademe için diye yazdım. Belki buradaki diğer arkadaşlar da ulaşırlar sa düzgün bi calisma yapılabilir.@sedobey @

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmxa -- 20 Ocak 2018; 1:16:55 >
  • Hocam @Shafter seni nsja ekleyemedim, buraya ekledim ben de

• Bu bagaj havuzları şu an piyasada sadece üst kademe için mi var anlaşılan? Vw bayide de mi yok?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokturk010

vw.com.tr sitesi güncellenmiş. sanki fiyatlar da öyle

Güncellenen site hoşuma gitmedi hocam eskisi daha kullanışlıydı.
  • Tiguan 1.4tsi dsg comfort 172, highline 182. Hiç bir ilevae opsiyonel donanım yok. Baska fiyat teklifi alanlar var mı??

• quote:

Orijinalden alıntı: sedobey

quote:

Orijinalden alıntı: Setirekli

En çok tercih edilen paspas bu hocam.Ben aldıkdan sonra cevremden bir 2017 ford kuga ya birde 2016 mercedes C220 ye aldık onlarda tam uyumluydu.Onlarda çok memnun.

merhabalar bende çok aradım hatta bod marka aldım hiç uymadı geri yolladım. l.locker alayım diyorum ama uymazsa geri yollamak vs dert. kullanıyorum demişsiniz zahmet olmazsa reim paylaşabilirmisiniz.
    ben daha önce golf 7 için BOD almıştm mükemmel oturuyordu fakat tiguan için bir türlü bulamadım. bahsettiğim ve istediğim paspas 3d.

Hocam kusura bakma foruma 1 haftadır ne bulgisayardan nede mobilden resim yükleyemiyordu.Havalardan dolayı Biraz kirli ama idare edin.özellikle kalibı görülecek şekilde çekmeye calıştım.Yıkattıkdan sonra resimleri güncellerim.

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1

421096/8cc78f24-ab84-4dcf-90ba-998992681fb2.jpg[/simage]

• Setirekli kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinki bod mu l.locker mı. Biraz farklı sanki benimkinden. (L.locker) Özellikle ayak dayama yeri var bende. Sizde kinin ise arka şaft süper kapatmış, bendeki kötü. Ben de yarın çekip koymaya çalışayım buraya.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmxa

Hocam sizinki bod mu l.locker mı. Biraz farklı sanki benimkinden. (L.locker) Özellikle ayak dayama yeri var bende. Sizde kinin ise arka şaft süper kapatmış, bendeki kötü. Ben de yarın çekip koymaya çalışayım buraya.

L.Locker hocam.Şöför tarafında ayak dayamanın üstünde parça var hocam.Arka şaft üzeri benimkinde de ford kugaya aldığımız paspasda da kapalı hocam.

• 
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.