Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (429. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.111.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokturk010

osram ampul tak geç arabanla gez. o parayı da hayır işinde kullan.

Hocam beyaz Xenon ampüllerden bahsediyorsanız merceksiz farda hem performansları kötü hem de karşıdan gelenler pek hoş şeyler söylememekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 20 Kasım 2017; 10:35:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Setirekli

quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

quote:

Orijinalden alıntı: osus3535

Merhaba Arkadaşlar, resimdeki far hakkında ne düşünüyorsunuz, montajı (araç comfortline) direk tak çalıştır gibi basitmidir, bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

Hocam bunlar sadece farları almayla bitmiyor. Örneğin şunu paylaşayım. Passat'ta LED Far'a geçiş için gerekenler,

2 adet Passat B8 Bi Xenon Far
    2 adet Led Beyni
    2 adet Ana Güç Kontrol Ünitesi
    2 adet Viraj Kontrol Beyni
    1 adet Merkezi Elektrik Ünitesi
    1 adet Gateway Ünitesi
    1 adet Yükseklik Sensörü
    1 adet AFL kontrol beyni
    1 adet Far anahtarı - AFL Sisteme göre
    Kablo Tesisatları

Maliyet bayağı yükseliyor. Ama bunları çıkma parça olarak bulabilirseniz bayağı ucuza getirme imkanı da var.

Ben bu far setinin çıkma takımını 2.700 tl ye bulduğumda çalışır hale getirmek için 7.000 tl maliyet çıkarmışlardı far tasarım merkezi.6 ay kadar önce.

Bu işlemin maliyeti dediğiniz gibi çok yüksek hocam. Ancak farlar dışındaki parçaları da çıkma bulursanız ucuz olur. Tüm parçaları orijinal alınca farlar da dahil 10.000’i geçebiliyor.

Arabayı satıp ikinci el LED’li Comfortline alma seçeneği daha iyi o durumda.

• quote:

Serviste fren güncellemesi yaptılar, aracın fren pedalındaki boşluk artmış, dokununca yığılıp kalan araç şimdi eski model arabalar gibi pedala ne kadar çok güç uygularsan o kadar fren yapıyor gibi saçma bi hissiyat veriyor, auto hold güncellemeden önce daha çabuk bırakıyor gibiydi, servisle görüştüğümde herşey normal.

Fren pedalını yine bir gösterin o zaman hocam. Güncellemeyle ilgisiz olabilir o durum.

• quote:

quote:

Hocam beyaz Xenon ampüllerden bahsediyorsanız merceksiz farda hem performansları kötü hem de karşıdan gelenler pek hoş şeyler söylememekte.

Ondan bahsetmiyorum. Normal osram nightbreaker felan. philips diamondvision vs vs. legal olanlar.

• gokturk010 kullanıcısına yanıt
    Ne gerek var osram, philips diamondvision vs

o parayı hayır işinde kullan sevap kazan.

• 70 lira çifti

• quote:

• quote:

• quote:

quote:

quote:

Ondan bahsetmiyorum. Normal osram nightbreaker felan. philips diamondvision vs vs. legal olanlar.

Hocam onlar güzel ama beyaz ışık yağışlı havada sıkıntılı olabiliyor.

• 235-50 r19 için kış lastiği önerisi olan var mı? Continental ts860 düşündüm ama sanırım bu ölçüde yok. Ucuz alternatif Petlas için ilk sene iyi ancak sonraki senelerde vasat bile değil diyorlar. Daha önceki aracımda GoodYear UG 8 kullanmıştım. Onda da 3. yılında performans konusunda pek memnun kalmamıştım. Bu konuda kişisel tecrübesi olan var mı?
  • damdanakar D kullanıcısına yanıt
    Lastik önerisinde bulunmayacağım lakin mevcut lastiklerinizin içi özel bir madde ile kaplı bilginiz olsun (patlamaz lastik olması lazım). Söktürürken dikkatli olunmasını sağlayın, alacağınız lastik şimdiden hayırlısı olsun.
  • Hürkan22 H kullanıcısına yanıt
    Hatırlatmanız için teşekkürler. 2 ay kadar önce lastiğe vida batması nedeniyle basınç düşünce lastikçiye gitmiştim. Vidayı çıkardıktan sonra fitil, yama vb hiç bir işlem yapmadan, lastiğin iç kısmındaki maddeyi yoğurup deliği kapatmışlardı. Merak edip araştırdığımda, benim lastiğim olan Pirelli Scorpion Verde'nin Run On Flat olmadığını, bununla birlikte Pirelli bu lastiği için Sealİnside terimini kullandığını öğrendim.
  • Daha önceki tecrübelerimlede sabittir Lastik=michellin ve diğerleri diyebilirim.Benim kış lastikleri, üzerinde gelen continental yaz lastiğinden bile sessiz ve yumuşak.

Michellin alpin pa4 104V XL kış lastiği çok iyi ve konforludur,kesinlikle öneririm.

• Arkadaşlar selam, 2012 model 1.4 150 bg 4 motion fun & fuction aracım var. 60 binde ve yakıt masrafı yüzünden kullanamıyorum gerçekten belimi büküyor artık. Uzun yol yaptığımda hadi neyse rahat gidiyoruz nispeten az yakıyor diyorum fakat İstanbul trafiğinde adeta hırsız gibi yakıyor. Hiç aklımda lpg taktırmak gelmemişti ayrıca bilgim olmayan bir husus. Bir arkadaşım şiddetle tavsiye etti piyasada gördüğün benzinli tiguanların yüzde 70 i lpgli dedi bende araştırmaya başladım. Son tahlilde bu forumdan en çok fayda sağladığım husus otomobil üzerine oldu. Bilginiz dahilinde ise sizden şu sorularıma cevap istiyorum.

LPG taktırmalı mıyım ?

Araca zararı var mı ?

Ne gibi avantaj ve dezavantajları var ?

Hangi marka model taktırmalıyım ve en kalitelisi hangisidir ?

Fiyat aralığı nedir ?

(Not: tiguan yakıt problemi sebebiyle hep 2. aracım oldu bu süreçte 2 adet dizel araç eskitip sattım. Tiguana binmek istiyorum.)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

• Yeni kasa tiguan al %25 daha az yakıyor eski motora göre.

• Herkese merhaba,

Eşime yeni Tiguan aldık. Ankara'da aksesuar için önerebileceğiniz neresi vardır?
    Kauçuk paspas takımı, bagaj havuzu ve yan basamak almayı planlıyoruz.
  • paspas servisten alın. bagaj havuzu henüz almayın. iki kademeli bagaj var aşağı kademe için havuz yok. ara kademeye bir tabla bulunursa anlamlı olur.

yan basamak kesinlikle almayın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam onlar güzel ama beyaz ışık yağışlı havada sıkıntılı olabiliyor.

onlar dediğiniz beyazlardan değil. benim passatta takılı. sıkıntı yok. dikkat ederim öyle olsa.

• eemirr kullanıcısına yanıt
    Bu soruların cevabı forumda mevcut. isterseniz geçmiş sayfaları bir inceleyin. Hemen selamün aleyküm bunlar nelerdir diye sorunca biraz zor yanıt alınabilir. Ayrıca bu forum yeni kasa için. eski kasa için başlık ayrı. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk010 -- 21 Kasım 2017; 23:10:44 >
  • gokturk010 kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok teşekkürler, servisten yarın paspas için fiyat alacağım, abartı fiyat istemezlerse dediğiniz gibi yaparım.
    Yan basamağı tavsiye etmemenizin sebebi nedir?
  • 
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.