Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (400. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.112.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sphynxatc

Daha önce de bahsettiğim gibi ön göğüsün oradan stabilize yolda tıkırtı sesi geliyor bunu direksiyon kutusundan geldiğini söylememe rağmen tekrar incelemek istediler şimdi size sorum şu bu direksiyon kutusu değişimi yapmış olan birisini tanıyor musunuz . Çünkü servise şu sebepten dolayı demem gerekiyor sanırım yani içindeki parça kırılmış şu parça kırılmış olabilir diye bir türlü inandırırmıyorum onlarda öngöğüsü tamamen sökmek istiyorlar ben de söktürmek istemiyorum. Açıkçası bu direksiyon kutusundaki arızanın adı ne tam olarak adını adamlara Şundan dolayı demem çok açıklayıcı ve net olacak

Hocam önceden forumda bu sorunu direksiyon kutusu değişimi ile çözen olmuştu.

Onun dışında 1 kişinin aracında da çamurluk davlumbazının bir tırnağı yerine oturmadığı için ses geliyordu yerine oturunca sorun çözüldü.

O Servis illa konsolu sökeceğiz diyorsa başka servise bakın derim.

Diğer hocalarımızı da haberdar edeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sphynxatc S kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar, sanırım Türkiye de direksiyon kutusunu ilk değiştirten benim burdan birkaç Arkadaşı daha yönlendirdim onlarda değiştirdi fakat bizim sorunumuz sizinki gibi göğüsten gelen tıkırtı değildi.bizim sıkıntımız sol tekerlek taraflarından bozuk yollarda gelen patlak amortisör sesine benzer lakırtıydı ve hepimizinki çözüldü. Sorununuz başka biryerden kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_eer -- 10 Ağustos 2017; 18:23:22 >
  • Pazartesi aracımı 15 bin bakımı için servise bıraktım.Randevuyu bilerek online aldım ve servis mesajına sol ön direksiyon kutusunun olduğu yerden ses geldiğini ve mutlaka test sürüşüne çıkılması notunu ekledim.Aracı servise bıraktığımda teste çıktık ve haliyle bozuk yol olmadığı için sesi duyamadık.Fatihe gidelim arnavut kaldırımında hemen anlarsın dedim ama çok yoğun olduğunu ve civarda dolaşabileceğini söyledi.Servisin ustası olabilecek sebeplerden bahsedip yinede bakacağını söyledi.Bende aracın arnavut kaldırımlı yolda gelen sesini çektiğim videoları izlettim ve mail olarakta atınca olay büyüdü ve Araç 3 gün serviste kaldı.Sesi benden sonra bakım sonrasıda uzun kullanım testi yapılmasına rağmen yine bulamamışlar ama yinede videodaki sese istinaden 8 saat kıpırdamadan durması gereken özel bir yağ ile yağlamışlar :)
    Aracımın sağ cam kapatması aldığımdan beri stabil çalışmıyordu bende düğmeden diye umursamıyordum ama ellerinde olmayan ve çokta nadir bozulan bir parçadan dolayı imiş hatta belki ses bundan sebep bile olabilir diye aracı verdiler.Dosyam kapatılmadı,Parça 2 haftaya gelecek ve takıldıkdan sonra ses devam ederse tekrar bakacaklar.Tabi muhabbet ilerleyince servis danışmanına direkt benim forumdan 4 arkadaşımın direksiyon kutusu değişti ve sorun çözüldü benimkide aynı olacak büyük ihtimal.Online randevu notuna bunu bilerek yazdım ki ileride delil olsun dediğimde abi sorun yok ben sürücü müdahalesi olmayan her parçayı değiştiririm,Değiştirmekle mkellefim yeterki arızayı tespit edelim, sen kafanı yorma dedi.Hatta hiç şikayetimin olmamasına rağmen ölçümlerde değer kaybı var diye aküyü değiştirmeye çalıştı.Değişim kaydı açıldı ama akü şarz edilince normale döndüğünden değişmedi.Şimdi parçanın gelmesini mutakıp önceden randevulaşıp mutlaka servis çalışanını arnavut kaldırımlı bir yola götürüp hem dinletip hemde yine video kaydı alarak teste çıkartıçam.Sürülen yağ eğer pisikolojik değilse :) gerçekden sesin azalmasına sebep olsada hala o meşhur demir lokurtu sesi derin çatlaklı yollarda geliyor.Hafta sonu Arnavut kaldırımlı yolda sürüp yine video kaydı alıcam.Durum bundan ibaret arkadaşlar.

• araç servis zamanı uyarısı iptali kapatması var mı ? İlerde bir gün yetkili servise gitmeyince nasıl olacak merak ettim?
  • Setirekli kullanıcısına yanıt
    Şimdilik geçmiş olsun, inşallah lokurtu tespit edilip hallolur, yağ işide enteresanmış 8 saat kımıldamadan bu ses benim araçta duymadım şimdilik, km ilerledikçe duyulurmu bilemedim, muhtemelen 10 bin km olmadan garanti bitecek ( 9ayda 3 bin km) ve bu sorun sonrasında ortaya çıkarsa büyük sıkıntı olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

araç servis zamanı uyarısı iptali kapatması var mı ? İlerde bir gün yetkili servise gitmeyince nasıl olacak merak ettim?

Vag kablosu ile kapatabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: osus3535

Şimdilik geçmiş olsun, inşallah lokurtu tespit edilip hallolur, yağ işide enteresanmış 8 saat kımıldamadan bu ses benim araçta duymadım şimdilik, km ilerledikçe duyulurmu bilemedim, muhtemelen 10 bin km olmadan garanti bitecek ( 9ayda 3 bin km) ve bu sorun sonrasında ortaya çıkarsa büyük sıkıntı olacak.

Hocam bu ses yoksa sonradan kolay kolay çıkmaz.

Çıksa bile yetkili serviste bakımları yapılmışsa iyi niyet garantisi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

quote:

Evet 2+1 yıl gibi oluyor.

Birde yaştan,Garantiden ve sigortadan bağımsız yetkili serviste bakım yapıldığı taktirde aracın bir sonraki bakıma kadar geçen sürede ücretsiz yol yardımı alabileceğinden yol yardımı olay yerinde aracı yürür hale getiremez ise ücretsiz çekici ile servise getirildiğini söylediler.Yıllardır bu varmış ama ben yeni öğrendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Setirekli -- 11 Ağustos 2017; 18:13:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Setirekli

quote:

quote:

Evet 2+1 yıl gibi oluyor.

Birde yaştan,Garantiden ve sigortadan bağımsız yetkili serviste bakım yapıldığı taktirde aracın bir sonraki bakıma kadar geçen sürede ücretsiz yol yardımı alabileceğinden yol yardımı olay yerinde aracı yürür hale getiremez ise ücretsiz çekici ile servise getirildiğini söylediler.Yıllardır bu varmış ama ben yeni öğrendim.

2+1'de değil tam olarak hocam.

Bakımları sürekli yetkili serviste yapılırsa uzun yıllar iyi niyet garantisi devam eder.

Bir sıkıntı olunca genelde sadece işçilik ücretini müşteriden talep ediyorlar.

• quote:

quote:

araç servis zamanı uyarısı iptali kapatması var mı ? İlerde bir gün yetkili servise gitmeyince nasıl olacak merak ettim?

Garanti bitince özel servislere bakıma gidince onlarda sıfırlayabiliyor mu?

• Facebook tiguan sayfalarından birisinde kullanıcılardan birisi Doğuş Otomotiv ile yaptığı görüşmede tiguanlarda 5.000 TL indirim yaptıklarını söylemiş. Bu indirim bayilerin kendi yaptığı indirim mi dedim. Değilmiş doğuşun genel indirimi imiş. Ayrıca yeni gelecek highline donanimdan active info display kaldırılmış denildi. Bilginize, bayilere de sormak lazim detayları...

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Evet özel servisler de sıfırlıyor.

• ntquartex kullanıcısına yanıt
    Tşk ler

• quote:

Orijinalden alıntı: avmehmet

Facebook tiguan sayfalarından birisinde kullanıcılardan birisi Doğuş Otomotiv ile yaptığı görüşmede tiguanlarda 5.000 TL indirim yaptıklarını söylemiş. Bu indirim bayilerin kendi yaptığı indirim mi dedim. Değilmiş doğuşun genel indirimi imiş. Ayrıca yeni gelecek highline donanimdan active info display kaldırılmış denildi. Bilginize, bayilere de sormak lazim detayları...

Active info display kalkmışsa cidden şaşırırım. Üst vergi dilimine mi giriyor acaba? Site de henüz kalkmamış. Dediğiniz gibi detayları öğrenmek lazım

• quote:

quote:

quote:

Sıfırlarlar.

Ama iyi niyet garantisinin devam etmesi için yetkili servise devam edin derim.

• quote:

quote:

Facebook tiguan sayfalarından birisinde kullanıcılardan birisi Doğuş Otomotiv ile yaptığı görüşmede tiguanlarda 5.000 TL indirim yaptıklarını söylemiş. Bu indirim bayilerin kendi yaptığı indirim mi dedim. Değilmiş doğuşun genel indirimi imiş. Ayrıca yeni gelecek highline donanimdan active info display kaldırılmış denildi. Bilginize, bayilere de sormak lazim detayları...

Active info display kalkmışsa cidden şaşırırım. Üst vergi dilimine mi giriyor acaba? Site de henüz kalkmamış. Dediğiniz gibi detayları öğrenmek lazım

Kalktığını sanmam hocam.

• quote:

quote:

quote:

Kalktığını sanmam hocam.

Satış temsilcisiyle görüştüm böyle bir bilgi gelmedi bize dedi...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sıfırlarlar.

Ama iyi niyet garantisinin devam etmesi için yetkili servise devam edin derim.

Aynen , 5 yaşından sonra çok gerekli görmem yetkili servisi sadece rutin bakımlarda özel servis. Önemli parçalarda her zaman yetkili servis

• 1.4 TSI Manuel vitesle Bursa-Alanya sürüş verilerim ;

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

• Active İnfo Olmayan yeni muktimedyalı Highline tiguan. hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djkubi -- 13 Ağustos 2017; 11:21:20 >
  • 
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.