Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (296. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.521
Cevap
201
Favori
1.111.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kasa yeni olduğu için satarken 16 veya 17 olması sizi cok etkilemez.Bunun icin 2016 ve daha dolu olanı almak daha mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir kaç zamandır bu sınıfta bir araç arıyorum xtrail, ikinci el x3 ve q5, crv veya tiguanı düşünürken skoda kodiaq'ı görmeden karar vermiyeyim dedim ama bu nasıl iş tiguan'ın highline donanımında resmen hiçbirşey yok. Cam tavan, keyless go, elektrikli bagaj, elektrikli koltuklar, geri görüş kamerası vs. neredeyse herşey opsiyonel. Böyle saçmalık olmaz. En üst donanım paketi diye sattığın bu sınıf bir araçta saydığım donanımlardan hepsi yada en azından birkaçı standart olmalı. Hele comfortline ile highline dediğin donanımların arasındaki fark tam komedi birkaç tane süs püs ve ledli farlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dou147 kullanıcısına yanıt
    Malesef Tiguan lar tam bir donanım fakiri, 117 bin liralık comfortline pakette: auto hold, e park freni, çok fazla özellik olmayan 8 inç ekran, ön arka park sensörü, Cruise control, bu devirde vw utanmadan hala gövde rengi ayna kapı kolu saçmalığı yapıp özellik olarak yazıyor. Manuel otomatik farkı 28 bin tl, ben Kasım ayında fiyatlar nispeten uygunken aldım, ÖTV den sonra bu paralar çok fazla. 160 binlik Highline da sunroof, acc, 360 kamera,Pro ekran, ısıtmalı masajlı koltuk, otomatik park standart sunulmalıdır. 2.el gla düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osus3535 -- 26 Mart 2017; 18:47:57 >
  • Arkadaşlar WLK kodlu opsiyon (Sürüşe duyarlı LED farlar ve LED gündüz farları) bi-xenon anlamına mı geliyor, o ayrı bişey mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S3thdrift -- 26 Mart 2017; 20:57:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S3thdrift

Arkadaşlar WLK kodlu opsiyon (Sürüşe duyarlı LED farlar ve LED gündüz farları) bi-xenon anlamına mı geliyor, o ayrı bişey mi?

Ayrı şeyler. Led farlar zenonun yerine geldi. Zenonlar daha iyi bir aydınlatmaya sahip, Ledler de daha güzel bir görünüme.

• Bugün aracıma binince ön camın çatlak olduğunu fark ettim inip bakınca taş gibi bir şey değmiş nokta şeklinde kırık yayılmış etrafa biri kasıtlı mı kırdı bilmiyorum. Başına gelen oldu mu daha önce yeni araçların camı mevcut mu siparişle mi geliyor yardımcı olursanız sevinirim.

• Genc_dusunur kullanıcısına yanıt
    Daha önce başıma gelmedi ama kasko poliçelerinde yılda 1 kez cam değişimi bedava diye bir madde oluyor, poliçeyi okuyup en azından ücretsiz değişme şansınız olur kasko delinmeden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Genc_dusunur

Bugün aracıma binince ön camın çatlak olduğunu fark ettim inip bakınca taş gibi bir şey değmiş nokta şeklinde kırık yayılmış etrafa biri kasıtlı mı kırdı bilmiyorum. Başına gelen oldu mu daha önce yeni araçların camı mevcut mu siparişle mi geliyor yardımcı olursanız sevinirim.

Benim iki defa başıma geldi. Kasko şirketini arayın. Herhangi bir servis ile anlaşmaları var mi diye. Var ise orjinal cam takarlar. Yok ise herhangi bir servisten yerli cam takarlar. Anlaşma olmadığı halde orjinal isteyebiliyorsunuz ve bu durumda %25 ini siz ödersiniz. Veya kaskoyu deldirip orjinal takılabilir.

• ntquartex kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ücretsiz değişim olduğunu biliyorum inş cam serviste vardır beklemek için zamanım yok

• Benim de ön camda çok çok ufak bir çatlak olmuş ama büyüyecegini sanmam, yılda 2 kez cam değiştirme maddesi var büyürse onu kullanırım.
  • Genc_dusunur kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Geçmiş olsun öncelikle.

Eğer kaskonuzda cam klozunda varsa ve orijinal değişimi kapsıyorsa yılda 1 defa ücretsiz değişim hakkınız vardır. Eğer muadil parça kullanılır diye bir madde var ise ozaman %25 gibi bir muafiyeti siz ödersiniz orijinal cam talebinde bulunursunuz.

Ben de aracı 0km almıştım ve 6 ay içinde 2 defa ön cama taş gelmesinden ötürü cam değiştirmiştim yetkili serviste. İlk seferinde taş cama çok sert geldiği için anında yukarı doğru çatlamıştı. Yetkili servis randevuyu yaklaşık bir 20 gün sonrasına vermişti fakat aciliyetinden dolayı (su alma durumu olabilir diye bildirdim kendilerine) biraz daha öne aldırabilmiştim. Kaskodan ücretsiz ve kasko hasarsızlık indirimini bozmadan değiştirdim. (Yetkili serviste hiç parça için ekstra beklemedim.

2. kez değişimde, ön cama bu sefer farklı noktaya gelen taştan dolayı çatlama oldu. Çok büyük bir hasar görünmediği için camcıya gidip çizdirdim fakat camcı, camın çizilse bile bunun ilerleyeceğini söyledi. Bunun sebebini de araç camlarının güvenlik gerekçesi ile artık öncekilerden daha az mukavemette üretildiğini, camı çizmenin bile bu çatlağın ilerlemesini önlemeyeceğini söyledi. Çizmesine rağmen dediği gibi de oldu. Zamanla o çatlak ilerledi ve mecburen kaskoyu bozarak yetkili serviste 2. defa ön camı orijinali ile ücret ödemeden değiştirdim.

Sonuç olarak, serviste ön cam konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Camı takıp bir gün sonra teslim ediyorlar. Fakat servis randevuyu geç verebiliyor. 2. değişimde tam 1 ay sonraya gün alabildim.

Şimdi hiçbir sıkıntım yok.

• Merhaba. Aracının dijital ekranı bu şekilde (yani yakıt harcama çubuğu içi dolu mavi-benimkinin içi boş mavi çerçeve şeklinde) olan var mı.? Neden farklı merak ettim.
    2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vahittelli -- 27 Mart 2017; 12:16:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osus3535

Malesef Tiguan lar tam bir donanım fakiri, 117 bin liralık comfortline pakette: auto hold, e park freni, çok fazla özellik olmayan 8 inç ekran, ön arka park sensörü, Cruise control, bu devirde vw utanmadan hala gövde rengi ayna kapı kolu saçmalığı yapıp özellik olarak yazıyor. Manuel otomatik farkı 28 bin tl, ben Kasım ayında fiyatlar nispeten uygunken aldım, ÖTV den sonra bu paralar çok fazla. 160 binlik Highline da sunroof, acc, 360 kamera,Pro ekran, ısıtmalı masajlı koltuk, otomatik park standart sunulmalıdır. 2.el gla düşünebilirsiniz.

Merhaba, Vallahi tam içimizi yazmışsınız. Bir çoğumuz bu konuda çok sinirliyiz. Araç kaliteli anladık ama benzer kalitede bir sürü marka var. Çok basit donanımları bile koymuyorlar. QQ almak daha mantıklı olabilir. GLA-200 de de SUV havası yok. Bildiğin steyşın vagon araç havası var.

• Bu durumda ya 200 bine kadar çıkıp yarım araba parası daha verip full opsiyonlu tiguan yada 130-150 bine full 3008,sportage, qq,kadjar, renegede vs seçenekleri değerlendirilebilir.

Bu işi doğuşun çözmesi lazım trendline tmm en boş ve krom detaylar tavan çıtası vs siz araç çok basit duruyor. Tr de vw seviliyor satılıyor diye adamların burnu havada, bi arkadaş İngilterede sodalar vw den daha pahalı satılıyor demişti, adamına göre muamele çekiyorlar demekki.

• quote:

Hocam güzel yazmışsınız ama, Auto Hold çoğu rakibinde olmayan bir özellik. Diğer saydığınız ACC, Discover Pro, Masaj, 360 Kamera, Otomatik Park; bu özellikler Yeni Kasa Mercedes W213 E-Class'da bile standart değil ki Tiguan'da olsun. O Özelliklerin arabaların çoğunda standart olması en az 5 yıl sürer.

• quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

quote:

Merhaba, Vallahi tam içimizi yazmışsınız. Bir çoğumuz bu konuda çok sinirliyiz. Araç kaliteli anladık ama benzer kalitede bir sürü marka var. Çok basit donanımları bile koymuyorlar. QQ almak daha mantıklı olabilir. GLA-200 de de SUV havası yok. Bildiğin steyşın vagon araç havası var.

Hocam aynı kalitede demişsiniz ama Tucson konusunu okumadınız galiba. Ön kapının yapıldığı leğen plastiğinin kalitesinin düşüklüğünden sürücü dizini kapıya bir süre dayadıktan sonra dizi çok fena ağrıtıyormuş. Donanım karın doyurmuyor burada da yine.

Bu konuda Otopark.com'un yaptığı Hyundai i30 ve Toyota Auris karşılaştırmasında Sinan Koç ve Muhip Bey arasında çok güzel bir muhabbet olmuştu. Arabaları dürüm olarak düşününce Auris'in içinde sadece köfte var, i30'da bir sürü salata vb. var diye kıyasladılar. Sonra i30'da bir sürü şey var ama o Tavuk Dürüm denmişti. Bu durumu en güzel açıklayan muhabbet budur bence.

Qashqai'yi Tiguan ile karşılaştırmak saçmalık bence. Segmentleri bile aynı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 27 Mart 2017; 17:57:29 >

• quote:

Bu durumda ya 200 bine kadar çıkıp yarım araba parası daha verip full opsiyonlu tiguan yada 130-150 bine full 3008,sportage, qq,kadjar, renegede vs seçenekleri değerlendirilebilir.

Bu işi doğuşun çözmesi lazım trendline tmm en boş ve krom detaylar tavan çıtası vs siz araç çok basit duruyor. Tr de vw seviliyor satılıyor diye adamların burnu havada, bi arkadaş İngilterede sodalar vw den daha pahalı satılıyor demişti, adamına göre muamele çekiyorlar demekki.

Hocam bu fiyatların bu kadar yükselmesi tüm markalarda olan bir durum. Bunu en çok etkileyen şeylerden biri de vergi diliminin %45'den, %60'a çıkması. Pejo'ya 160.000 TL'ler veya ani frende bisiklet gibi arkası kalkan Renegade'e o paraları verene kadar en azından Güvenliğin Yol Tutuşunun standart olduğu Trendline Tiguan'ı almak daha mantıklı. Ayrıca Trendline'da o dediğiniz donanımlar standart olsa kimse Comfort- Highline almaz. En alt paket dolu olunca en alt donanım olmasının da bir anlamı kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 27 Mart 2017; 18:3:31 >

• vahittelli V kullanıcısına yanıt
    Direksiyondaki tuşlardan ekranın ayarlarını biraz kurcalayın derim. Belki oradan açılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 27 Mart 2017; 18:6:58 >
  • Arkadaşlar benim demek istediğim,

117 binlik comfortline da: Aynalar kumanda ile katlansın, geri görüş kamerası olsun (bunların maliyeti nedir) üç kuruşluk ön ızgaradaki krom detay olsun, 8 inç ekran koymuşsun hadi navigasyon yok app-connect bari açık ver( 1200 tl derdine düşme) tlf bağlayıp kullanalım.

-Ekim ayında acc ve bikaç özellik paket halinde 4 bin tl, sunroof 5,5 bin, led 5 bin küsur vs, hadi acc lüx dedik, Highline da en azından sunroof ve anahtarsız çalıştırma standart olmalı.

-Benim Comfortline da kapı içi döşemeler hemen deforme olup yırtılacak gibi bi his uyandırıyor benmi öyle hissediyorum bilemedim.

• Spesiyal arkadaş WV ni çok iyi biliriz. Seğment farkı falan bunlar boş. Aracın değerini 2 el piyasası belirler. Elbette WV genel olarak kalitelidir, Ona kimsenin lafı olmaz. Ama 2 elde Suv Seğment i D imiç E imiş bunu kimse bilmez. Yüz kişi SUV almak için yola çıksa bunun 1 tanesi seğment farkından anlar. Biz burada ne dersek diyelim osus3535 arkadaşın dediği özellikleri gider WV tuarege koyar. Bu Alman böyledir. Kazığı belli etmeden atar. Honda yada Subaru VW den daha iyidir. Bu kategoride QQ kadar satanda olmadı ister beğen ister beğenme! Haaa bu arada trim sesleri Tiguan da da bolca. Tucson plastik aksam kötüymüş. Vw Plastiği iyimiymiş.!! Aracın dashboardı torpido ön tarafı hala sert plastik mübarek tahta. Eski boramı 2002 de aldığımın ilk haftasında kapı kollarının üzerindeki plastik kaplamanın tırnak ile sökülüp yoluk yoluk olduğunu hala unutmadık. O golfdeki/ boradaki kapı iç kaplaması üzerinden 15 yıl geçti hala aynı kaplama kullanılıyor. Pes vallahi.

• 
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.