Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (256. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.112.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakıt değeri verilirken ortalama hız ile birlikte verilirse bence daha anlaşılır olur. Aracım 1.6 dizel 2200 km oldu. Ortalama Hızım 25 km ve yakıt değeri 7.1 lt...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exper1980 -- 28 Aralık 2016; 13:37:27 >
  • DSG benzin 1450 km de araç.ortalama hız 35 km/saat istanbul 7.9 lt/100 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vonbaeyer -- 28 Aralık 2016; 13:41:47 >
  • Arkadaşlar selamlar, 29.08.2016 da vosmer gaziemir'dem aldım aracımı. 1.4 Tsi manuel 125 bg. comfortline pakete ek olarak 18 inch jant+elektrikli yan aynalar+led far+active info display (hayalet ekran)+açılır cam tavan+anahtarsız çalıştırma mevcut. Yaklaşık 4300 km oldu bunun %65 i şehir içi iki üç kere çeşme iki kere de kuşadasına gittim geldim, ortalama yakıtım 7.1 lt/100 km de şu an. Çok sakin kullandığım söylenemez. Rodaj döneminden sonra 190 ı da gördüm rahatlıkla da üstüne çıkardı, tabi o anlarda anlık yakıta bakmıyoruz . Araçtan son derece memnunum, sormak istediğiniz yardımcı olabileceğim bir konu olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım, herkese keyifli, kazasız,belasız sürüşler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koine

Ben app-connecti açtırdım serviste. Araç highline olmasına rağmen bu uygulamanın ilave yazılım paketi ile açılabilmesi hoş değil. Benim aracımda geri görüş kamerası olduğu için usb slotunu değiştirmek zorunda kalmadık. Servisi telefonla arayıp şasi numarasından aracın app-connecti aktive etmeye müsait olup olmadığını öğrenmek gerekiyor önce. Usb girişi de değişecekse şayet sanırım 300TL civarında bir ek maliyeti varmış.
    Genel olarak memnunum. Ancak active info display üzerinden haritayı görüntüleyebileceğimi düşünüyordum, ne yazık ki sadece eğlence ekranında görüntülemek mümkün. Aktivasyonla birlikte sesli arama da açıldı, ancak kimi aramak istediğini anlatmak bir dert. Carplay görünümü oldukça hoş, müzikler daha derli toplu ve görsel olarak daha cazip. İşçilikle birlikte 1200 TLye yakın bir maliyeti oldu yanlış hatırlamıyorsam. Ellerinde yazılım varsa bir kaç saat içinde yüklüyorlar. Aksi halde sipariş verilmesi gerektiği için bekleme süresi olabiliyor. Ben ankara eskihisarda yaptırdım işlemleri ve genel olarak memnun kaldım.

benim aracım comfort paketi,acaba bu paket de işlem yapılabiliyor mu,yada ekranlardan yapılır yada yapılamaz olanı var mı.bu konuda bir bilginiz varmı. teşekkür ederim cevabınız için.

• bugun daha once sorulan sorunun yanıtını vermek istedim. arac suan 3000 km 125 lik manuel. yakıt ortalamam 7.0 ortalama hızım 33 km.. bu arada aracım confort alırken uzerinde led far ve active info d. vardı bence cok yeterli bence hıııı. nemi isterdim bu aracta sadece 4*4 isterdim profil secimiyle birlikte. geri kalan yan krom cıta yada katlanır aynaya hic ihtiyac duymadım acıkcası. belkide yasadıgım sehirin rahatlıgından olabilir :D.. izmirde pek takılmıyoruz kroma falan :D...
  • Genelde aracını her yeni alan arkadaş, pişman olmamam ve toz konduramam psikolojisiyle aracını görece uzun yolda çok sakin kullanıp değerlerini ona göre yazar ve ( "bakın işte ben böyle araç seçerim, aracım az yakar" ) masalıyla kendini kandırır. tiguan iyi bir araç ve görece tüketimi diğer suv'lara göre biraz daha az ( ACT olduğu için) ama inanın öyle 6-7 lt'ler yok. İstanbul trafiği 9 lt. üstüdür.Lütfen yeni araç alacak arkadaşları yanıltmayalım. 9 lt altı suv'um var diyenin alnını karışlarım. Hangi marka olursa olsun. Yinede tiguan'ın diğer suv'lara göre biraz daha az yaktığı bir gerçek ama İstanbulda 9 veya 9.5 altı mümkün değil. (Tiguanda 4 bin km ye ulaşmış 25 yıllık araç sahibi olarak söylüyorum) Saygılar.
  • ben antalyada oturuyorum şehir dışı 90 km ileçok yumuşak kullanımda 4.3 lt izmir antalya arası 90 120 km ile normal kullanım 5 lt şehir içi (antalyanın trafiği pek yoğun değil ) 5.5 lt yakıyor benim araç 1.6 tdi comfortline
  • Selam gençler

Ara ara yazıyorum, 8500 km oldu araç comfort dsg. Belli aralıklarla sıfırlarım yakıt değerlerini, son 4000 km tamamen şehir içi, Ankara dur kalk yokuş trafiği değerlerini söylüyorum, 9,5-10LT.
  • kardeşimin 1.2 dsg polosu istanbulda şehiriçi 7-8 litre arası yakıyor, tiguan 1.4 tsi 10 litreden aşağı yakmaz, zaten 10 litreden az yakan benzinli bir SUV yok..
  • Arkadaşlar bir sorum var cvplarsanız.

2016 passattım var higline budan tiguan geçiş yapılabilirmı 2017 de şiparişler açılınca özel sipariş versek
  • tyrant1907 kullanıcısına yanıt
    Artık var 👍En fazla 9lt yakar uzun yolda 7,5lt ye kadar düşebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrar söylemek isterim. Yakıt değeri söylenirken ortalama hız da söylenirse yakıt durumu daha belirgin olur. Yakıt durumunda ikinci önemli husus sürüş tekniği (sakin ya da agresif ) bu da önemlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exper1980 -- 29 Aralık 2016; 16:35:19 >
  • Yeni yıl geldi zam gelecek mi
  • Merhabalar,

Benim bir sıkıntım var. Tiguanım etalik siyah renkte. Daha çok haftasonu kullanmak nasip oluyor bana. Haftaiçi araç park halindeyken kuş pisliği oluyor araçta. Geçen yıkamaya götürdüm, her yer pırıl pırıl ama kuşun pislediği yer matlaşmış. Nedenini yıkamacıya sorduğumda afedersiniz ama pisliğin yapısı asidik ve bu boyaya zarar veriyor dedi. Bana serAmik kaplamayı önerdi. Biraz bilgi ver dedim, 50ml lik bir sıvı var onu araca yediriyoruz ve eskisinden daha parlak oluyor ve bu kuş pislikleri etki etmiyor dedi.

Şimdi benim birkaç sorum olacak. Öncelikle 50ml lik sıvı koca aracın heryerine nasıl yetiyor ben anlayamadım.

Sonra bu sıvı aracı nasıl daha parlak gösteriyor? Yani boyasını inceltip alt kattaki boyayı mı çıkarıyor? Boyayı inceltmek mantıklı mı sizce?

Bu uygulamayı yaptıktan snra gerçekten de kuş pisliklerinin yaptığı matlaşmayı engelleyebilecek mi??

Yıkamacı bana 1250 tlden bahsetti. Bu fiyat normal mi? Wv de bu uygulamayı yapar mı? Yaparsa kaça yapar?

Tecrübelerinizden yararlanmak isterim...

• Sefuq S kullanıcısına yanıt
    hocam bu soruya kimse net cevap veremez. ancak benim tahminim eğer bir ÖTV indirimi olmazsa fiyatlar daha da artar. euro şuan 3.70 civarı. 2017 otomotiv sektörü için zor bir yıl olacak malum ülke içinde.

benim merak ettiğim daha önceki yıllarda normal euro kuru ile VW nin euro kuru arasında ne kadar fark olduğu. şuan yeni tiguan için kur 3.04 ancak piyasada 3.70 ?????
  • önceki aracım alfa romeo giulietta ydı. acıkcası spor kullanım ve agresifligin yeterince tadını aldım. cocuk olduktan sonra arac boyut olarak yetmedi ve ailecek tiguan almaya karar verdik ve aracı kasım bası aldım. suan 3300 km ortalama ortalama tüketimim 6.9 hızım 33 km. normal kullanıyorum. ve izmir trafigi. bence benzinli arac icin bu kilo icin dogru tercih...
  • pardon cevabı yanlış kişiye yazmışım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sefuq

Merhabalar,

Benim bir sıkıntım var. Tiguanım etalik siyah renkte. Daha çok haftasonu kullanmak nasip oluyor bana. Haftaiçi araç park halindeyken kuş pisliği oluyor araçta. Geçen yıkamaya götürdüm, her yer pırıl pırıl ama kuşun pislediği yer matlaşmış. Nedenini yıkamacıya sorduğumda afedersiniz ama pisliğin yapısı asidik ve bu boyaya zarar veriyor dedi. Bana serAmik kaplamayı önerdi. Biraz bilgi ver dedim, 50ml lik bir sıvı var onu araca yediriyoruz ve eskisinden daha parlak oluyor ve bu kuş pislikleri etki etmiyor dedi.

Şimdi benim birkaç sorum olacak. Öncelikle 50ml lik sıvı koca aracın heryerine nasıl yetiyor ben anlayamadım.

Sonra bu sıvı aracı nasıl daha parlak gösteriyor? Yani boyasını inceltip alt kattaki boyayı mı çıkarıyor? Boyayı inceltmek mantıklı mı sizce?

Bu uygulamayı yaptıktan snra gerçekten de kuş pisliklerinin yaptığı matlaşmayı engelleyebilecek mi??

Yıkamacı bana 1250 tlden bahsetti. Bu fiyat normal mi? Wv de bu uygulamayı yapar mı? Yaparsa kaça yapar?

Tecrübelerinizden yararlanmak isterim...

kesinlikle yaptırın derim. mesela izmir vosmer de bu işlerle ilgili firma var ve guzel fiyat veriyorlar 5 yılda garanti. ben 1400 tl ye yaptırmıstım pişman degilim...

• quote:

Orijinalden alıntı: sphynxatc

önceki aracım alfa romeo giulietta ydı. acıkcası spor kullanım ve agresifligin yeterince tadını aldım. cocuk olduktan sonra arac boyut olarak yetmedi ve ailecek tiguan almaya karar verdik ve aracı kasım bası aldım. suan 3300 km ortalama ortalama tüketimim 6.9 hızım 33 km. normal kullanıyorum. ve izmir trafigi. bence benzinli arac icin bu kilo icin dogru tercih...

Dizelmi benzinlimi otomatikmi aracınız? Yakıt tüketimi hakkında bilgi veren arkadaşlar motor cinsleri ve şanzıman türlerinide yazarlarsa bilgi açısından daha iyi olur.
  • 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.