Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (253. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.522
Cevap
200
Favori
1.112.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

quote:

Değerli Hocam

Zamanında Yeni Tiguan Ana Konusu'nu açarak çok iyi yapmıştınız. Diğer modellerin Ana Konu'larında modeli tanıtıcı bilgiler, fotoğraflar, test videoları,teknik özelliklergibi bilgiler bulunuyor. Bir önceki Tiguan Konusu'nun ilk mesajında Tiguan hakkında çok detaylı bilgi verilip fotoğraflar bilgiler paylaşılmış. Bu konuda ilk mesajda direk rakipleri ile karşılaştırma yapılıp araç hakkında tanıtıcı bilgi konulmamış. Müsait olduğunuzda ilk mesajı düzenlerseniz güzel olur.

Saygılarımla.

Önerilerinizinde halısınız. En kısa zamanda yapmaya çalışacağım. Ancak bu ÖTV zammından sonra araca olan ilgim ve alakam iyice azaldı.İlk sayfada aracın zayıf ve kuvvetli yönlerini elimden geldiğince yazdım. Arkadaşlardan gelen önerileride ekledim. Aracın testlerinide ekledim sadece diğer araçlarla olan mukayesesi kaldı.
    Şunu söylemek gerekirse bu SUV piyasasındaki en yakın ve tek ciddi rakibi maalesef Qashqai. Maalesef diyorum çünki Qashqai'nin önüne geçme şansı yok. Dizel otomatiği getirmediği müddetçede bu böyle devam edecek gibi duruyor.
    Bu seğmentin yakışıklısı Hyundai Tucson. Tek kelime ile ön dizaynı mükemmel. Tiguan sadeliği ile ön planda anladıkta bu kadar da sade olmaz ki. Passat, golf, tiguan hepsini önü birbirinin aynısı. Tiguanın arka tarafı ise klasik BMV kopyası. Yan görüntüsü ise 10 numara güzel duruyor. Çok heybetli.
    Sizlerde bilgi paylaşırsanız ekleriz. Mesela aracın sıkıntıları başladı mı? Kronik olabilecek neler var? v.s.
    Neyse lafı uzatmayayım youtube de Tigu ile ilgili çok farklı bir bilgi bulursam eklerim.

Değerli Hocam;

Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Hocam şuana kadar ilk üretilen seri dahil herhangi bir kronik sorun duymadım. Araç zaten yaklaşık 4 yıldan beri Golf Mk7, Passat B8, Skoda Octavia, Yeni Skoda Superb, Audi A3, Seat Ateca, Seat Leon vb. araçların üzerine inşa edildiği oldukça modüler bir platform olan MQB Platformu üzerine inşa edilmiş bir araç. Araçta kullanılan motorlar ve şanzımanlar da VW'de Golf ve Passat'tan sonra gelen önceden denenmiş motor ve şanzımanlar olduğundan dolayı bu araçta önemli bir kronik sorun çıkacağını düşünmüyorum.

İlk mesajda ve bu mesajınızda da aracın arkası BMW'ye çok benziyor, sadece yan görünümü güzel demişsiniz fakat aracın arkasını nasıl BMW'ye benzetebiliyorsunuz pek anlamadım. Aracın BMW marka bir araca benzeyen tek bir yeri var o da aracın arka kapısından sonra konumlanan yan camlar BMW X5'i andırıyor.

Yeni Tiguan ancak Qashqai'ye rakip olabilir demişsiniz ama Yeni Tiguan D Segmenti SUV bir araçtır, bunu ODD'nin internet sitesinden araştırarak veya yabancı kaynakları inceleyerek görebilirsiniz. Yeni Tiguan'ın Nissan'daki rakibi Nissan X-Trail modelidir. Diğer rakipleri Honda CR-V, BMW X1 gibi araçlardır.

Son olarak ilk mesajdaki birkaç noktaya daha değinmek istiyorum. İlk olarak bagaj hacmi çok küçük denmiş. Tiguan'ın Trendline donanım seviyesinin bagaj hacmi Nissan X-Trail ve Passat'tan bile daha büyük hacme sahipitir. Bunu söyleyen galiba Tiguan'dan önce VW Amarok'u inceleyip öyle bir yorum yapmış. Bi de o Bi-Xenon Far leke olayı bir sorun olarak algılanmış başta fakat Bi-Xenon farlı araçları incelerseniz hepsinde o leke varmış gibi olan görüntüyü göreceksiniz. O aslında yansıma gibi bir şey far yanınca lekeliymiş gibi duruyor.

Ben de fırsat buldukça araçla ilgili paylaşımda bulunmaya çalışırım.

Saygılarımla. İyi Forumlar.

Comfortline'nin bagaj hacmi aracı aldıktan sonra Trendline seviyesine nasıl getirilir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: baba63

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

quote:

Değerli Hocam

Zamanında Yeni Tiguan Ana Konusu'nu açarak çok iyi yapmıştınız. Diğer modellerin Ana Konu'larında modeli tanıtıcı bilgiler, fotoğraflar, test videoları,teknik özelliklergibi bilgiler bulunuyor. Bir önceki Tiguan Konusu'nun ilk mesajında Tiguan hakkında çok detaylı bilgi verilip fotoğraflar bilgiler paylaşılmış. Bu konuda ilk mesajda direk rakipleri ile karşılaştırma yapılıp araç hakkında tanıtıcı bilgi konulmamış. Müsait olduğunuzda ilk mesajı düzenlerseniz güzel olur.

Saygılarımla.

Önerilerinizinde halısınız. En kısa zamanda yapmaya çalışacağım. Ancak bu ÖTV zammından sonra araca olan ilgim ve alakam iyice azaldı.İlk sayfada aracın zayıf ve kuvvetli yönlerini elimden geldiğince yazdım. Arkadaşlardan gelen önerileride ekledim. Aracın testlerinide ekledim sadece diğer araçlarla olan mukayesesi kaldı.
    Şunu söylemek gerekirse bu SUV piyasasındaki en yakın ve tek ciddi rakibi maalesef Qashqai. Maalesef diyorum çünki Qashqai'nin önüne geçme şansı yok. Dizel otomatiği getirmediği müddetçede bu böyle devam edecek gibi duruyor.
    Bu seğmentin yakışıklısı Hyundai Tucson. Tek kelime ile ön dizaynı mükemmel. Tiguan sadeliği ile ön planda anladıkta bu kadar da sade olmaz ki. Passat, golf, tiguan hepsini önü birbirinin aynısı. Tiguanın arka tarafı ise klasik BMV kopyası. Yan görüntüsü ise 10 numara güzel duruyor. Çok heybetli.
    Sizlerde bilgi paylaşırsanız ekleriz. Mesela aracın sıkıntıları başladı mı? Kronik olabilecek neler var? v.s.
    Neyse lafı uzatmayayım youtube de Tigu ile ilgili çok farklı bir bilgi bulursam eklerim.

Değerli Hocam;

Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Hocam şuana kadar ilk üretilen seri dahil herhangi bir kronik sorun duymadım. Araç zaten yaklaşık 4 yıldan beri Golf Mk7, Passat B8, Skoda Octavia, Yeni Skoda Superb, Audi A3, Seat Ateca, Seat Leon vb. araçların üzerine inşa edildiği oldukça modüler bir platform olan MQB Platformu üzerine inşa edilmiş bir araç. Araçta kullanılan motorlar ve şanzımanlar da VW'de Golf ve Passat'tan sonra gelen önceden denenmiş motor ve şanzımanlar olduğundan dolayı bu araçta önemli bir kronik sorun çıkacağını düşünmüyorum.

İlk mesajda ve bu mesajınızda da aracın arkası BMW'ye çok benziyor, sadece yan görünümü güzel demişsiniz fakat aracın arkasını nasıl BMW'ye benzetebiliyorsunuz pek anlamadım. Aracın BMW marka bir araca benzeyen tek bir yeri var o da aracın arka kapısından sonra konumlanan yan camlar BMW X5'i andırıyor.

Yeni Tiguan ancak Qashqai'ye rakip olabilir demişsiniz ama Yeni Tiguan D Segmenti SUV bir araçtır, bunu ODD'nin internet sitesinden araştırarak veya yabancı kaynakları inceleyerek görebilirsiniz. Yeni Tiguan'ın Nissan'daki rakibi Nissan X-Trail modelidir. Diğer rakipleri Honda CR-V, BMW X1 gibi araçlardır.

Son olarak ilk mesajdaki birkaç noktaya daha değinmek istiyorum. İlk olarak bagaj hacmi çok küçük denmiş. Tiguan'ın Trendline donanım seviyesinin bagaj hacmi Nissan X-Trail ve Passat'tan bile daha büyük hacme sahipitir. Bunu söyleyen galiba Tiguan'dan önce VW Amarok'u inceleyip öyle bir yorum yapmış. Bi de o Bi-Xenon Far leke olayı bir sorun olarak algılanmış başta fakat Bi-Xenon farlı araçları incelerseniz hepsinde o leke varmış gibi olan görüntüyü göreceksiniz. O aslında yansıma gibi bir şey far yanınca lekeliymiş gibi duruyor.

Ben de fırsat buldukça araçla ilgili paylaşımda bulunmaya çalışırım.

Saygılarımla. İyi Forumlar.

Comfortline'nin bagaj hacmi aracı aldıktan sonra Trendline seviyesine nasıl getirilir ?

Hocam Stepne'yi ve stepnenin etrafıdaki köpük gibi olan stepne yuvası var. Onları çıkarın ve stepnenin üstünde duran bagaj tabanını da çıkarın bagaj Trendline ile aynı olur 615 Litreye çıkar.

VW Yetkili Satıcısından da bir tane Lastik Tamir Kiti alır bagaja koyarsınız. Bagajdaki teker yuvalarının arkasındaki eşya gözüne sığıyor Lastik Tamir Kiti çantası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim. Bayide inceledim trendline bagaj gerçekten çok büyüktü. Şaşırmıştım açıkçası büyüklüğe. Benim SuperB den de büyüktü

• Arkadaşlar sırf bu opsiyonların olmaması durumundan bu araçtan vazgeçmek niyetindeyim diğer araçlara da aynı özellikler geliyor ve kullanıcıya büyük kolaylık ,güven sağlıyor highline olsa bile boş araç almak istemiyorum.Volkswagen de ısrarla opsiyonsuz araç satmaya çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cango69 -- 18 Aralık 2016; 23:38:40 >
  • mudo72 kullanıcısına yanıt
    Ben app-connecti açtırdım serviste. Araç highline olmasına rağmen bu uygulamanın ilave yazılım paketi ile açılabilmesi hoş değil. Benim aracımda geri görüş kamerası olduğu için usb slotunu değiştirmek zorunda kalmadık. Servisi telefonla arayıp şasi numarasından aracın app-connecti aktive etmeye müsait olup olmadığını öğrenmek gerekiyor önce. Usb girişi de değişecekse şayet sanırım 300TL civarında bir ek maliyeti varmış.
    Genel olarak memnunum. Ancak active info display üzerinden haritayı görüntüleyebileceğimi düşünüyordum, ne yazık ki sadece eğlence ekranında görüntülemek mümkün. Aktivasyonla birlikte sesli arama da açıldı, ancak kimi aramak istediğini anlatmak bir dert. Carplay görünümü oldukça hoş, müzikler daha derli toplu ve görsel olarak daha cazip. İşçilikle birlikte 1200 TLye yakın bir maliyeti oldu yanlış hatırlamıyorsam. Ellerinde yazılım varsa bir kaç saat içinde yüklüyorlar. Aksi halde sipariş verilmesi gerektiği için bekleme süresi olabiliyor. Ben ankara eskihisarda yaptırdım işlemleri ve genel olarak memnun kaldım.

• Ben de app connect applay aktifleştirdim serviste. Gayet güzel oldu hele navigasyon kullanımı daha iyi oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustaf_82

1.6 dizel kullananlarin yakit tüketimi nasil acaba?

1700 km ortalama hız 21 km de ortalama tüketim 7.3 de
    Hafta sonları sakin kullanimda 5.5 lere kadar dusuyor.

• yeni tiguan 1.4 tsi bmt 125 ps manuel kullananlar yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilir mi?
  • uguraral kullanıcısına yanıt
    8-10 LT gibi düşünebilirsin...
  • aracı yeni aldım. 1.4 tsi manuel. 360 km kullandım ortalama yakıt=7.3 ortalama hız=31 Benim tahminim rodaj tamamlandıktan sonra karma 7 litre civarı yakar gibi. İstanbuldayım ama trafik olmayan bir bölgedeyim bu arada.
  • App connect araç hareket halindeyken google maps ile navigasyon oluyor mu

• arkadaşlar servis dışında bir yerden paspas ve bagaj havuzu alıpta memnun olan var mı?
  • uguraral kullanıcısına yanıt
    3000km,95% ş.içi,ortalamam 7,9lt/100km.

• Merhaba arkadaşlar.

Tiguan 1.4 TSİ 1 depo full yakıt ile şehir içi sıkışık/sakin karışık trafikte kaç km yapıyor ?
    Ayrıca uzun yolda 140-160 km süraat ile kaç km yol yapar ?
  • quote:

Merhaba arkadaşlar.

Tiguan 1.4 TSİ 1 depo full yakıt ile şehir içi sıkışık/sakin karışık trafikte kaç km yapıyor ?

Aracım 4200km de 1500km şehir dışı 2700km şehir içi
    Oraçtalamam 8.1

• Michelin 235/55R18 XL 104V pa4 alpin kış lastiği tanesi 795 tl volkswagen servisinde taktırdım.Dışarıda fiyat nedir bilmiyorum.
    Birde iyi bir lastikmidir? 104v gereklimidir yoksa anlamsızmı oldu bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguraral

yeni tiguan 1.4 tsi bmt 125 ps manuel kullananlar yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilir mi?

Ben yaklaşık 2000 km gittim 7.4 ortalamam ama bu 6.8 ile 7 arasına inecek gibi görünüyor. Bu arada İzmir'de yaşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrmic

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Oraçtalamam 8.1

1 depo ile kaç km yapıyor ?
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Oraçtalamam 8.1

Bir depo ile 700-750 km yol yapılıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Oraçtalamam 8.1

Bir depo ile 700-750 km yol yapılıyor

Teşekkürederim

• 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.