Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (252. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.521
Cevap
200
Favori
1.111.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tiguan Benzinli otomatik highline en üst donanım diyor artı opsiyonlara bakıyorsun opsiyonların sonu gelmiyor Koleos u bekliyorum artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

Değerli Hocam

Zamanında Yeni Tiguan Ana Konusu'nu açarak çok iyi yapmıştınız. Diğer modellerin Ana Konu'larında modeli tanıtıcı bilgiler, fotoğraflar, test videoları,teknik özelliklergibi bilgiler bulunuyor. Bir önceki Tiguan Konusu'nun ilk mesajında Tiguan hakkında çok detaylı bilgi verilip fotoğraflar bilgiler paylaşılmış. Bu konuda ilk mesajda direk rakipleri ile karşılaştırma yapılıp araç hakkında tanıtıcı bilgi konulmamış. Müsait olduğunuzda ilk mesajı düzenlerseniz güzel olur.

Saygılarımla.

Önerilerinizinde halısınız. En kısa zamanda yapmaya çalışacağım. Ancak bu ÖTV zammından sonra araca olan ilgim ve alakam iyice azaldı.İlk sayfada aracın zayıf ve kuvvetli yönlerini elimden geldiğince yazdım. Arkadaşlardan gelen önerileride ekledim. Aracın testlerinide ekledim sadece diğer araçlarla olan mukayesesi kaldı.
    Şunu söylemek gerekirse bu SUV piyasasındaki en yakın ve tek ciddi rakibi maalesef Qashqai. Maalesef diyorum çünki Qashqai'nin önüne geçme şansı yok. Dizel otomatiği getirmediği müddetçede bu böyle devam edecek gibi duruyor.
    Bu seğmentin yakışıklısı Hyundai Tucson. Tek kelime ile ön dizaynı mükemmel. Tiguan sadeliği ile ön planda anladıkta bu kadar da sade olmaz ki. Passat, golf, tiguan hepsini önü birbirinin aynısı. Tiguanın arka tarafı ise klasik BMV kopyası. Yan görüntüsü ise 10 numara güzel duruyor. Çok heybetli.
    Sizlerde bilgi paylaşırsanız ekleriz. Mesela aracın sıkıntıları başladı mı? Kronik olabilecek neler var? v.s.
    Neyse lafı uzatmayayım youtube de Tigu ile ilgili çok farklı bir bilgi bulursam eklerim.

Aracın en büyük kronik sorunu aracı görenin bir daha dönüp bakması ya da aracı yıkarken gelip incelemek isteyenlerin olmasıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: oblohan

Ötv zammı ve kur zammı çok etkilemiş. Aracı ÖTV zammı olmadan 1 gün önce teslim aldım. Comfortline 1.4. beyaz için 93.750 ödeme yaptım. Açıkcası 1 ay olmadan 10k artış çok bence. ayrıca benim sormak istediğim bir soru var. paspas ve bagaj havuzunu nereden ne kadara temin edebilirim. Tavsiye verebilecek var mı?

Hayırlı olsun aracınız
    Allah kaza vermesin
    Paspas olarak orjinalini tavsiye ederim
    Bagaj havuzu olarak n11den halıbagajhavuzu nu tavsiye ederim

• quote:

quote:

Değerli Hocam

Zamanında Yeni Tiguan Ana Konusu'nu açarak çok iyi yapmıştınız. Diğer modellerin Ana Konu'larında modeli tanıtıcı bilgiler, fotoğraflar, test videoları,teknik özelliklergibi bilgiler bulunuyor. Bir önceki Tiguan Konusu'nun ilk mesajında Tiguan hakkında çok detaylı bilgi verilip fotoğraflar bilgiler paylaşılmış. Bu konuda ilk mesajda direk rakipleri ile karşılaştırma yapılıp araç hakkında tanıtıcı bilgi konulmamış. Müsait olduğunuzda ilk mesajı düzenlerseniz güzel olur.

Saygılarımla.

Önerilerinizinde halısınız. En kısa zamanda yapmaya çalışacağım. Ancak bu ÖTV zammından sonra araca olan ilgim ve alakam iyice azaldı.İlk sayfada aracın zayıf ve kuvvetli yönlerini elimden geldiğince yazdım. Arkadaşlardan gelen önerileride ekledim. Aracın testlerinide ekledim sadece diğer araçlarla olan mukayesesi kaldı.
    Şunu söylemek gerekirse bu SUV piyasasındaki en yakın ve tek ciddi rakibi maalesef Qashqai. Maalesef diyorum çünki Qashqai'nin önüne geçme şansı yok. Dizel otomatiği getirmediği müddetçede bu böyle devam edecek gibi duruyor.
    Bu seğmentin yakışıklısı Hyundai Tucson. Tek kelime ile ön dizaynı mükemmel. Tiguan sadeliği ile ön planda anladıkta bu kadar da sade olmaz ki. Passat, golf, tiguan hepsini önü birbirinin aynısı. Tiguanın arka tarafı ise klasik BMV kopyası. Yan görüntüsü ise 10 numara güzel duruyor. Çok heybetli.
    Sizlerde bilgi paylaşırsanız ekleriz. Mesela aracın sıkıntıları başladı mı? Kronik olabilecek neler var? v.s.
    Neyse lafı uzatmayayım youtube de Tigu ile ilgili çok farklı bir bilgi bulursam eklerim.

Değerli Hocam;

Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Hocam şuana kadar ilk üretilen seri dahil herhangi bir kronik sorun duymadım. Araç zaten yaklaşık 4 yıldan beri Golf Mk7, Passat B8, Skoda Octavia, Yeni Skoda Superb, Audi A3, Seat Ateca, Seat Leon vb. araçların üzerine inşa edildiği oldukça modüler bir platform olan MQB Platformu üzerine inşa edilmiş bir araç. Araçta kullanılan motorlar ve şanzımanlar da VW'de Golf ve Passat'tan sonra gelen önceden denenmiş motor ve şanzımanlar olduğundan dolayı bu araçta önemli bir kronik sorun çıkacağını düşünmüyorum.

İlk mesajda ve bu mesajınızda da aracın arkası BMW'ye çok benziyor, sadece yan görünümü güzel demişsiniz fakat aracın arkasını nasıl BMW'ye benzetebiliyorsunuz pek anlamadım. Aracın BMW marka bir araca benzeyen tek bir yeri var o da aracın arka kapısından sonra konumlanan yan camlar BMW X5'i andırıyor.

Yeni Tiguan ancak Qashqai'ye rakip olabilir demişsiniz ama Yeni Tiguan D Segmenti SUV bir araçtır, bunu ODD'nin internet sitesinden araştırarak veya yabancı kaynakları inceleyerek görebilirsiniz. Yeni Tiguan'ın Nissan'daki rakibi Nissan X-Trail modelidir. Diğer rakipleri Honda CR-V, BMW X1 gibi araçlardır.

Son olarak ilk mesajdaki birkaç noktaya daha değinmek istiyorum. İlk olarak bagaj hacmi çok küçük denmiş. Tiguan'ın Trendline donanım seviyesinin bagaj hacmi Nissan X-Trail ve Passat'tan bile daha büyük hacme sahipitir. Bunu söyleyen galiba Tiguan'dan önce VW Amarok'u inceleyip öyle bir yorum yapmış. Bi de o Bi-Xenon Far leke olayı bir sorun olarak algılanmış başta fakat Bi-Xenon farlı araçları incelerseniz hepsinde o leke varmış gibi olan görüntüyü göreceksiniz. O aslında yansıma gibi bir şey far yanınca lekeliymiş gibi duruyor.

Ben de fırsat buldukça araçla ilgili paylaşımda bulunmaya çalışırım.

Saygılarımla. İyi Forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 13 Aralık 2016; 23:06:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: estacion

Hocam sizin aracın donanım seviyesi nedir? Renk metalik mi? Bir de ek opsiyonlarınız var mı merak ettim.

Şu anki fiyatlara göre oldukça uygun bir fiyata alabilmeyi başarmışsınız. Tebrikler.

Kazasız, belasız güvenli sürüşler dilerim size.

Sağ olasın ALLAH Razı olsun.
    Aracım Trendline paket opsiyon olarak 8 inç composion medya ve Victoria falls 19 inç jant var renk beyaz
    Geçenlerde bayideki satis temsilcisiyle ayak ustu görüştüm arkadaşa araç bakmaya gitmiştik.ilk ötv zammı geldiğinde çok etkilenmemiştik ama şimdi işler düşüşte dedi.Yani pazarlığı sıkı tutun tüm bayilerden fiyat alın ve aldığınız fiyatın altına inmelerini isteyin.

• Aziz444 A kullanıcısına yanıt
    Aynen valla diğer markaların highline ayarındaki en üst donanımlı modelleri ile Tiguan'ın en üst donanımını karşılaştırdığınız zaman dağlar kadar fark oluyor ve diğer markaların modellerini yakalamak için aslında Tiguan'ın Highline'ında bile bi sürü opsiyon eklemek gerekiyor ve ne yazık ki opsiyonlar da klasik vw kazığı. Seçtiğin anda yanmaya başlıyorsun :)
  • quote:

quote:

quote:

Değerli Hocam

Saygılarımla.

Değerli Hocam;

Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Hocam şuana kadar ilk üretilen seri dahil herhangi bir kronik sorun duymadım. Araç zaten yaklaşık 4 yıldan beri Golf Mk7, Passat B8, Skoda Octavia, Yeni Skoda Superb, Audi A3, Seat Ateca, Seat Leon vb. araçların üzerine inşa edildiği oldukça modüler bir platform olan MQB Platformu üzerine inşa edilmiş bir araç. Araçta kullanılan motorlar ve şanzımanlar da VW'de Golf ve Passat'tan sonra gelen önceden denenmiş motor ve şanzımanlar olduğundan dolayı bu araçta önemli bir kronik sorun çıkacağını düşünmüyorum.

İlk mesajda ve bu mesajınızda da aracın arkası BMW'ye çok benziyor, sadece yan görünümü güzel demişsiniz fakat aracın arkasını nasıl BMW'ye benzetebiliyorsunuz pek anlamadım. Aracın BMW marka bir araca benzeyen tek bir yeri var o da aracın arka kapısından sonra konumlanan yan camlar BMW X5'i andırıyor.

Yeni Tiguan ancak Qashqai'ye rakip olabilir demişsiniz ama Yeni Tiguan D Segmenti SUV bir araçtır, bunu ODD'nin internet sitesinden araştırarak veya yabancı kaynakları inceleyerek görebilirsiniz. Yeni Tiguan'ın Nissan'daki rakibi Nissan X-Trail modelidir. Diğer rakipleri Honda CR-V, BMW X1 gibi araçlardır.

Son olarak ilk mesajdaki birkaç noktaya daha değinmek istiyorum. İlk olarak bagaj hacmi çok küçük denmiş. Tiguan'ın Trendline donanım seviyesinin bagaj hacmi Nissan X-Trail ve Passat'tan bile daha büyük hacme sahipitir. Bunu söyleyen galiba Tiguan'dan önce VW Amarok'u inceleyip öyle bir yorum yapmış. Bi de o Bi-Xenon Far leke olayı bir sorun olarak algılanmış başta fakat Bi-Xenon farlı araçları incelerseniz hepsinde o leke varmış gibi olan görüntüyü göreceksiniz. O aslında yansıma gibi bir şey far yanınca lekeliymiş gibi duruyor.

Ben de fırsat buldukça araçla ilgili paylaşımda bulunmaya çalışırım.

Saygılarımla. İyi Forumlar.

bmw ve tiguan arka görüntü karşılaştırması yapmaya çalıştım ancak tiguanın arka cepheden çekilmişbir fotosunu tam olarak bulamadığım için çok iyi bir mukayese olmadı. Ancak şunu söylemek gerekirse x5 in stoplarını başaşağı yapıp takmışlar gibi duruyor.2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

• bütün VW lerde hep aynı görüntü olmak zorunda mı, Passat, golf, jetta,tiguan hepsinin önü böyle2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=
  • mrmic M kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun, herkesin araçlarını kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.

Bilgi için teşekkür ederim.
  • osus3535 kullanıcısına yanıt
    sizin de hayırlı olsun, pazarlıkta çok birşey yapmadılar. ben aracı alırken geçen sene almış olduğum 2015 1.2 Jetta ile takas yapıp aldım. Jetta da takas yaparken fiyat kırdıkları için Tiguan da 1k fiyat kırma oldu. Ondan dolayıdır. Bugün tekrar baktım, fiyatlar uçmuş. 105k olmuş araç.
  • taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Tüm markalar artık bu şekilde yapmaya çalışıyor.Amaç ortak marka imajı yaratmak,yani önden hangi modeli görürsek görelim VW olduğunun anlaşılması bekleniyor.

• Zaten Opsiyon hala eklenemiyor gelen araçlara gelen araç nasıl geliyorsa öyle almak zorundasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cango69 -- 14 Aralık 2016; 12:0:33 >
  • Tiguanin on ve arkasına tampon koruyucu krom bar taktırmak istiyorum. Orijinal aksesuarlar içinde bulunmuyor. Düşünen yada daha inçe taktıran var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • deniz1010 D kullanıcısına yanıt
    Hocam paranızı boşa harcarsınız. Sinir olduğunuz ile kalırsınız. Önceki aracımda tigun S&S idi. 1.500'er lira verip iki farklı cihaz aldım. 1-1,5 sene sinir hastası olduktan sonra yurt dışından RNS-510 getirttim ve 3 yıl keyif alarak kullandım. Orijinal cihaz 2.750 TL'ye mal oldu ve öncesinde aldığım iki cihazdan daha ucuza geldi. Keşke, dememek için iyi düşünün derim. Orijinal biraz tuzlu olur ama pişmanlık yaşamazsınız. VW orijinal olmayan cihazları sınırlamak için bir sürü önlem almış; mesela eski tiguan da anten kablosu iki adet idi orijinal dışında cihazlarda tek jak girişi var. Radyo dağ başındaymışsınız gibi çekiyor. Ekran kalitesi ne kadar güzel olursa olsun, orijinalin açısı gibi olmuyor güneşli havalarda ekranı göremiyorsunuz. Aldığım cihazlar sürekli sapıtıyor, kilitleniyordu. Servise götürdüğümde sordum. Orijinalinde akım düzenleyiciler var abi bunları belli bir süre sonra rahmetli eder sistem dedi ve RNS-510 yahut lisans anlaşmaları olan zenec taktırmamı tavsiye etti. Çok çektiğim için uyarayım istedim. Ne demiş adam ucuz mal alacak kadar zengin değilim..Haklı..

• Buraksada B kullanıcısına yanıt
    teşekkürler ayrıntılı cevabın için. bugün aracı doğuş oto dan aldım ve 130 km yol yaptım. araç gayet güzel gidiyo. ilk başlarda alışmam zor oldu yerden çok yüksek olduğu için :) şimdilik medi system den vazgeçtim. aracın orjinal müzik ve ekran sistemi gayet kullanışlı.

bostancıda AES tuningte tavan çıtası taktırdım. şimdilik paspas dışında bir eksik yok gibi. aracı alıp kullanan arkadaşlardan da yorum bekliyorum. bu arada 130 km de ortala yakıt tüketimi 6.8 gösteriyordu ama çoğu şehir dışı sayılır.
  • quote:

bütün VW lerde hep aynı görüntü olmak zorunda mı, Passat, golf, jetta,tiguan hepsinin önü böyle2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

Mercedes BMW de farklı değil ki
    Artık üreticiler ortak konsept üzerine araçlarını segmente göre oluşturuyorlar

• quote:

bütün VW lerde hep aynı görüntü olmak zorunda mı, Passat, golf, jetta,tiguan hepsinin önü böyle2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

Mercedes BMW de farklı değil ki
    Artık üreticiler ortak konsept üzerine araçlarını segmente göre oluşturuyorlar

• 1.6 dizel kullananlarin yakit tüketimi nasil acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustaf_82

1.6 dizel kullananlarin yakit tüketimi nasil acaba?

Yaklaşık 1800 km oldu ve tamamı şehiriçi ve şu anda yakıt tüketimim 7 litre. Araç hız ortalamam 24 km . Bu araç için çok iyi.

• Eğer konfigüratör doğru hesaplıyorsa aracımın fiyatı 171900 küsür olmuş. Ben 149200₺ almıştım.

Bu ülkede bir şeyi almaya kararlıysan hemen alacaksın arkadaş. Yarınımız belli değil
  • 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.